ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 25.11.2012, 03:23
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

ja sam menjao u Srbiji i svima savetujem isto tako pre polaska ili nakon polaska neko od rodbine to da Vam uradi i da vam uplati.
Reply With Quote
  #22  
Staro 16.01.2013, 00:23
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Zadirem malo u privatnost al sta cu, bitno mi je. Okvirno, koliko je love potrebno za pocetak ponijet? Po dolasku nas sve naravno ceka iznajmljivanje stana ( vjerojatno traze depozit), opremanje istog, kupovina auta ( naravno ne novog, al da posluzi jedno vrijeme) i masa nekih nepredvidjenih stvari. Evo molim ekipu koja je vec pocela zivot u obecanoj zemlji da podjeli svoja iskustva. Znam da dosta ovisi gdje se ide i da cijene zivota nisu iste al neka okvirna cifra za pocetak mora bit. Hvala na savjetima i ako ima vec tema na forumu molim administratora da me preusmjeri.
Reply With Quote
  #23  
Staro 16.01.2013, 01:35
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Vrlo jednostavno, sve sto mozes da skupis ti ponesi, zatrebace sigurno....
Reply With Quote
  #24  
Staro 16.01.2013, 16:44
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
Zadirem malo u privatnost al sta cu, bitno mi je. Okvirno, koliko je love potrebno za pocetak ponijet? Po dolasku nas sve naravno ceka iznajmljivanje stana ( vjerojatno traze depozit), opremanje istog, kupovina auta ( naravno ne novog, al da posluzi jedno vrijeme) i masa nekih nepredvidjenih stvari. Evo molim ekipu koja je vec pocela zivot u obecanoj zemlji da podjeli svoja iskustva. Znam da dosta ovisi gdje se ide i da cijene zivota nisu iste al neka okvirna cifra za pocetak mora bit. Hvala na savjetima i ako ima vec tema na forumu molim administratora da me preusmjeri.
Ja sam nesto kao racunao koliko sam povatao od tudjih iskustava i stigao do cifre 10.000 dolara za nas cetvoro. Doduse tu nisam racunao auto i opremanje stana, nego obavezne troskove od izvlacenja do prve plate tamo. Naravno da bi moglo i jeftinije da se prodje ali ovo je neka sigurna cifra da se nesekiram. Najvise bi se moglo ustinuti na avionu kojeg sam racunao 1.000x4 osobe (deca ne placaju pune karte pa sam ovako zaokruzio iako su skoro sve koje sam gledao preko interneta preko 1.000 dolara komad za odrasle, a koliko vidim preko agencija se moze naci karta za odraslu osobu i ispod 1.000 dolara). Isto tako bi se moglo ustinuti na stanu jer sam njega okvirno racunao 1.500 dolara mesecno, naravno ako ne ides u kaliforniju jer tamo ni wc nemozes dobiti za 1.500 dolara . Ovo ostalo su fiksni troskovi i tu nema mrdanja. Tako da sam ja dosao do cifre od 10.000 dolara za mirnu emigraciju, sve do prve plate.

ako ces i kola tu da racunas, racunaj jos 1.000 dolara za http://www.cars.com/go/search/detail...nal&listType=1 a ako ti se ne svidja kilometraza ili godiste onda jos vise... Za cenu namestaja bacis pogled ovde: http://www.ikea.com/us/en/ i tako... Prelistas malo forum i izvuces sta je u stvari sve potrebno, za nesto ti cene pisu na forumu za nesto sam potrazis po netu i sastavis svoju cifru (i nikako ne gledaj najjeftinije nego ponude sa srednjom cenom )
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #25  
Staro 16.01.2013, 16:48
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

[quote="ASSI;35370"]

Ja sam nesto kao racunao koliko sam povatao od tudjih iskustava i stigao do cifre 10.000 dolara za nas cetvoro.

Hvala ASSI na info, to mi je trebalo
Reply With Quote
  #26  
Staro 17.01.2013, 00:13
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

zavisi mnogo od toga i gde ides. Sigurno da postoje oblasti i gde mozes 'preziveti' sa 10.000$ ali postoje i oblasti gde ce to biti bas malo.

Savetujem ti da procitas moj blog ispocetka
Reply With Quote
  #27  
Staro 17.01.2013, 10:25
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Ja imam četvoročlanu porodicu i nakon praćenja foruma duže vremena moj zaključak je da je malo tih 10 hiljada dolara gledajući da s tim racunaš da platiš sve počevši od dobitka na lutriji. Pa samo pola novca će ti odvući plaćanje viza u ambasadi i avio karte. Kažeš trebalo bi to biti dovoljno do prvog posla?! To je sve neizvjesno. Ne znaš ti iz ove pozicije kako će ići za prvi posao i kad ćeš ga dobiti osim ako nemaš sigurnu ponudu za posao. Može da potraje 2-3 mjeseca a do tada može da se izvuče mnogo novca.
Ne želim nikog da obeshrabrujem i znam da neki ljudi ne mogu poneti više od onog što imaju, ali nemoj da te ta konstatacija "mirna emigracija sa 10 hiljada za sve troskove od samog dobitka za vas četvoro" ponese. Uzmi sve sa rezervom.

Moje mišljenje za one koji kao i ja nemaju kud osim da krenu sa nekim minimalcem u neke jeftinije varijante odlaska sa određenim rizikom:
Ako čovjek ide sam u onih dozvoljenih 6 mjeseci prije ostatka četvoročlane porodice, nekih 5 hiljada dolara dovoljno je da ponese sa sobom, a ako ide sa porodicom bez 7-8 hiljada je veliki rizik, ali se čovjek mora upustiti i u rizik da bi uspio ako nema više za poneti. To su cifre koje bi trebalo poneti sa sobom kada krenete, sa već plaćenim vizama i avio kartama nekim drugim novcem. Zavisi i od toga da li imate kod koga boraviti za početak i mnogo drugih faktora, ali po meni su to neke minimalne cifre. Što više imate za poneti to bolje. Znaci sa plaćenim vizama i avio kartama + novac za početak koji bi trebalo poneti treba da se prikupi bar 10-12 hiljada dolara za četvoročlanu. Ni ja ne volim što treba toliki novac (i nemam ga u ovom trenutku) ali po meni to je to. Lutrija jeste džaba, ali nema se nema kud bez novca.

Last edited by jovke; 17.01.2013 at 10:34.
Reply With Quote
  #28  
Staro 17.01.2013, 10:58
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Naravno da je to velik novac posebno za nase prilike tako da ce vjerojatno 90% ljudi uzet kredit u svojoj maticnoj zemlji na odredjeni period i polako vracat. E sad me zanima ako si ga vec uzeo koji je najbolji nacin uplacivanja rata iz USA ili slat novac nekom svom da on uplacuje.... ?
Reply With Quote
  #29  
Staro 17.01.2013, 13:44
dzonny dzonny je offline
Proteran
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pa dobro, u neku ruku nije to puno. Imajte u obzir da je $10,000 oko 6 000 evra, tako da nije to neka suma za nas ovde. Mislim, ovo izgleda besmisleno, nije malo (), ali u odnosu na istu cifru u evrima, puno manje dođe. Amerikancima bi bio veći problem da dođu u države gde se koristi evro, pa da je potrebno da menjaju dolare u evre.

Skoro sam pričao sa jednim likom iz Teksasa (živi blizu Dalasa, stvarno ne znam koji gradić/selo/whatever), bio je u Francuskoj uglavnom i kaže mi da njegov "slab" dolar ne bi izdržao život tamo. Moraš da uzmeš u obzir razliku u kursu i da je tebi lakše da obezbediš više dolara nego nekom US građaninu više evra.

Inače, dolar je još uvek reserve currency i stvari su jeftinije u Americi nego u EU zbog toga.

Kada sam turistički posetio Ameriku, cene nisam ni osetio tamo u odnosu na one u Nemačkoj.
Reply With Quote
  #30  
Staro 17.01.2013, 14:55
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

10 hiljada dolara je za četvoročlanu porodicu ista vrednost sakupljali je u dinarima, evrima ili dolarima. Nemoj ti gledati iz Nemačke da li je lakše ovako ili onako. Za nekog ko živi u Srbiji sa porodicom koja ima 2 deteta i preživljava od danas do sutra to je velika cifra za sakupiti u kojoj god valuti da je preračunaš.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Konverzija komentara i ljudi :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 26.04.2008 08:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.