ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.08.2010, 10:36
MinkaMilos MinkaMilos je offline
Član
 
Datum prijave: 18.08.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno Odlazak sa porodicom

Pozdrav.
Vec duze citam i prelistavam, ali nikako da se oglasim. Koliko sam imala priliku da vidim uglavnom odlaze "samci", ili bracni parovi bez dece.
Mene interesuje kako to funkcionise, ukoliko imam i dete.
Naime imamo devojcicu od 2, 5 godine, pa bismo naravno, svi zajedno konkurisali.
Ukoliko imate neke savete, iskustva vezana za ovakvu situaciju, molila bih vas da ih i napisete.
Naravno konkurisali bi za 2012 god.
Hvala unapred.
  #2  
Staro 18.08.2010, 10:50
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mi idemo porodicno, imamo klinju od 4.5 godina, on je bio u obe prijave, mojoj i moje supruge. Nista posebno, isto kao i za odrasle, cena vize je ista, samo je lekarski za klince nesto jeftiniji. Ako imas neko konkretno pitanje ili problem, navedi, pa cemo da detaljisemo.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #3  
Staro 18.08.2010, 11:31
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=MinkaMilos;17528]Pozdrav.
Vec duze citam i prelistavam, ali nikako da se oglasim. Koliko sam imala priliku da vidim uglavnom odlaze "samci", ili bracni parovi bez dece.
Mene interesuje kako to funkcionise, ukoliko imam i dete.
Naime imamo devojcicu od 2, 5 godine, pa bismo naravno, svi zajedno konkurisali.
Ukoliko imate neke savete, iskustva vezana za ovakvu situaciju, molila bih vas da ih i napisete.
Naravno konkurisali bi za 2012 god.
Hvala unapred.[/QUOTE]

Ja idem sa dvoje dece - decko skoro 4 i devojcica 7 i nesto, i sa suprugom naravno. Klinci govore engleski na maternjem nivou (ucili su ga bukvalno od rodjenja svaki dan - mi kuci govorimo engleski) tako da ce nova skola predstavljati potencijalni problem samo u socijalnom smislu, novo drustvo, novi obicaji....Mislim da bi najbitnije za vase dete u ovom trenutku bilo da pocnete sa engleskim (ako vec niste) imate bar godinu dana za to. Mnogo bitna stvar. Sta te drugo zanima u vezi sa decom?
__________________
Score
  #4  
Staro 19.08.2010, 07:08
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Ima nas dosta koji idemo sa decom, jednim detetom ili vise, a koliko se secam bilo je porodica i sa troje dece. Ima dosta tema na forumu koje se doticu problematike vezane za decu, ali ja ne mogu da vidim kakvih tu specijalnih problema moze biti. Sto se tice prijave na lutriju, sve lepo pise na samom formularu koji se popunjava, tako da tu nema nekih dilema.
  #5  
Staro 19.08.2010, 19:49
tataprase tataprase je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2010
US lokacija: Miami,Tampa
YU lokacija: srbija,sid
Poruke: 45
Nepromenjeno

haj svima,nisam dugo bio...nego hteo sam da pitam...ako me daj Boze kojim slucajem izvuku(sto se iskreno nadam,zar ne i svi),imam fore da odem za 6 meseci,to je jasno,ali...pitanje,da li mogu prvo da odem ja,pa da za 3,4,5 meseci dodju i zena i dete?Hvala unapred i pozdrav svima.:grin:
  #6  
Staro 19.08.2010, 20:23
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=tataprase;17541]haj svima,nisam dugo bio...nego hteo sam da pitam...ako me daj Boze kojim slucajem izvuku(sto se iskreno nadam,zar ne i svi),imam fore da odem za 6 meseci,to je jasno,ali...pitanje,da li mogu prvo da odem ja,pa da za 3,4,5 meseci dodju i zena i dete?Hvala unapred i pozdrav svima.:grin:[/QUOTE]

Da, i ja sam se to pitao zapravo...Da samo ja odem, "zapljunem se" za sve, kao evo stigli smo zaustavite sat, a porodica dodje i posle isteka od sest meseci, ako bas ne moze drugacije? Pitacu ambasadu u ponedeljak (kod nas je sutra drzavni praznik u Madjariji) ako niko ne zna pouzdan odgovor. Ali hvala u svakom slucaju ako neko odgovori..
__________________
Score
  #7  
Staro 20.08.2010, 09:31
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mozes da odes od momenta viziranja pasosa, prvi samo ako si ti nosilac. Kod nas je slucaj da je supruga izvucena, pa bi, teoretski, ona mogla da ode prva, sto nije opcija. U suprotnom, ja bih verovatno isao solo par meseci pre njih, da pripremim teren. Sto se tice ostalih, svi moraju da udju u roku od 6 meseci od viziranja inace propadaju vize.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #8  
Staro 21.08.2010, 16:39
MinkaMilos MinkaMilos je offline
Član
 
Datum prijave: 18.08.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala puno svima na odgovorim. Ostalo nam je jos malo vremena da se odlucimo.
Interesuje me da li ce vase supruge u prvo vreme biti sa decom ili cete ih odmah dati u day care?
Nasa klinka je jos mala, ali zna dosta stvari i pesmica na engleskom , tako da za pocetak mozemo ga jos samo malo nadograditi.
I jos jedno pitanjce. Meni su ostala dva ispita da diplomiram, da li je bolje da se prijavimo sledece godine, kada budem imala diplomu u rukama?
Hvala puno.
  #9  
Staro 22.08.2010, 17:16
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=MinkaMilos;17563]Hvala puno svima na odgovorim. Ostalo nam je jos malo vremena da se odlucimo.
Interesuje me da li ce vase supruge u prvo vreme biti sa decom ili cete ih odmah dati u day care?
Nasa klinka je jos mala, ali zna dosta stvari i pesmica na engleskom , tako da za pocetak mozemo ga jos samo malo nadograditi.
I jos jedno pitanjce. Meni su ostala dva ispita da diplomiram, da li je bolje da se prijavimo sledece godine, kada budem imala diplomu u rukama?
Hvala puno.[/QUOTE]

Prijavi se ove godine jer svakako ce izvlacenja da budu tek iduce godine i ako te i izvuku za DV 2012 saznat ces rezultate od pocetka maja do 01 jula 2012. I onako vjerovatno neces otici do 2013, zavisi koliko ti visok bude broj. U najboljem slucaju, da i dobijes nizak broj, intervju ti nece biti prije oktobra 2012 a poslije toga imas rok do 6 mjeseci da udjes u USA (znaci, imas fore skoro do aprila 2013).
Diploma od fakulteta ili vise skole ti uopste ne utice na izvlecenje, imala je ne imala, isto ti se pise. Bitno je da imas minimalno 12 godina skole (osnovna 8 + srednja 4) sto je osnovni uslov da se mozes prijaviti. Sve preko toga je dobro ali i neobavezno.
Vecinom, majke koje dodju sa malom djecom radije ostaju sa njima kod kuce za pocetak nego da ih daju u day care. Tesko se nalazi dobar posao odmah na pocetku sa kojim bi se to moglo i da plati. Sve prema licnim, finansijskim mogucnostima. Ima mnogo drugih nacina da djeca uce jezik...igraonice, parkovi, biblioteke...sve su to mjesta koja posjecuju majke sa malom djecom gdje im omogucavaju da se druze i pricaju sa drugom djecom, ili da ucestvuju u organizovanim aktivnostima..a sve to u korist sirenja vokabulara i priprema za dalje..day care, pree school ili vec sta ide po redu za tako malu djecu. Djeca jako brzo uce jezik od drugih, sa TV-a, gledaju filmove, citaju slikovnice....tako da tu uopste ne bi trebalo da bude problema.
O tom, po tom, prvo ti apliciraj, pa ako te izvuku imat ces sasvim dovoljno vremena da procitas cijeli ovaj forum do tada jer na sva tvoja pitanja su odavno sazvakani svi odgovori, u tanka crevca. Samo se trebas malo potruditi pa preocitati, jedno po jedno.
Ja sam, prije nego sam se uopste prijavila na ovaj forum, procitala sve, od korica do korica.
Srecno!:grin:
  #10  
Staro 22.08.2010, 19:53
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

[QUOTE=Taji;17570]Prijavi se ove godine jer svakako ce izvlacenja da budu tek iduce godine i ako te i izvuku za DV 2012 saznat ces rezultate od pocetka maja do 01 jula 2012. I onako vjerovatno neces otici do 2013, zavisi koliko ti visok bude broj. U najboljem slucaju, da i dobijes nizak broj, intervju ti nece biti prije oktobra 2012 a poslije toga imas rok do 6 mjeseci da udjes u USA (znaci, imas fore skoro do aprila 2013).

Ako se aplicira 2010 godine, izvlacenje je od maja do jula 2011, ako sam dobro shvatila po predhodnim postovima?
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.