ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.03.2012, 20:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Opet kazem - nisam strucnjak za lutriju ali ovde na sajtu pise:

http://travel.state.gov/visa/immigra...ypes_1322.html

Qualifying Occupations
Successful DV entrants must be eligible to receive a visa by qualifying based on education, work, and other requirements. The law and regulations require that every DV entrant must have at least:
  • A high school education or its equivalent; or
  • Two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years' training or experience.

Jel ovo znaci ako imas praksu od dve godine da mozes da se prijavis i sa bilo kojim drugim zanimanjem koje je zanatskog tipa sve dok se treniras za taj posao 2 godine?

A na sajtu http://en.wikipedia.org/wiki/Education_in_Serbia

pise da je zantaska trogodisnja skola:

Secondary schools (also known as High Schools) correspond to American High Schools and are divided in four types, and children attend one depending on their choice, their elementary school grades and their entrance exams results:
  • Grammar schools (gimnazija) last for four years and offer general and broad education. Student usually choose their education orientation between languages and social sciences (društveni smer) and mathematics and natural sciences(prirodni smer).
  • Professional schools (stručna škola) last for four years and specialize students in certain fields, while still offering relatively broad education.
  • Vocational schools (zanatska škola) last for three years, without an option of continuing education and specialize in narrow vocations.

Trogodisnja strucna skola jeste high school. Vocational high school. A mozete pitati ove za priznavanje diploma, postoje sajtovi kosta doduse kako se na to ovde gleda.
Reply With Quote
  #22  
Staro 28.03.2012, 20:07
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

he he, na forumu nista novo, odnosno, sto bi reko rasmc jedno te isto te jedno te jedno te isto... inace, postoje ljudi sa foruma koja su dobili gc samo sa III SSS bez ikakvog dodatnog skolovanja, koliko sam ja razumeo. ja sam ubedjen da bi neko sa 10+ godina radnog iskustva uz malo srece taj dan trebao da dobije vizu bez ikakvih problema. izgleda da dosta zavisi i od ambasade koju ste naveli u prijavi. pomenuti slucaj je pripadao US ambasadi u zagrebu. po meni slucaj sa III SSS u kombinaciji sa 10+ godina radnog iskustva ima vise sansi da dobije dv od nekoga ko ima ima visu/visoku skolu bez iskustva+nezaposlen ili zaposlen, a nije prijavljen itd., itd....

pozdrav.
Reply With Quote
  #23  
Staro 28.03.2012, 20:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik outer_space Prikaz poruke
he he, na forumu nista novo, odnosno, sto bi reko rasmc jedno te isto te jedno te jedno te isto... inace, postoje ljudi sa foruma koja su dobili gc samo sa III SSS bez ikakvog dodatnog skolovanja, koliko sam ja razumeo. ja sam ubedjen da bi neko sa 10+ godina radnog iskustva uz malo srece taj dan trebao da dobije vizu bez ikakvih problema. izgleda da dosta zavisi i od ambasade koju ste naveli u prijavi. pomenuti slucaj je pripadao US ambasadi u zagrebu. po meni slucaj sa III SSS u kombinaciji sa 10+ godina radnog iskustva ima vise sansi da dobije dv od nekoga ko ima ima visu/visoku skolu bez iskustva+nezaposlen ili zaposlen, a nije prijavljen itd., itd....

pozdrav.
I meni to logicno zvuci. Pa ko im najcesce radi masu tih zanatskih poslova? Mislite rodjeni Ameri? Sumnjam cisto. Odkud ovoliko Latinosa u gradjevini?
Reply With Quote
  #24  
Staro 28.03.2012, 20:23
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
...
  • A high school education or its equivalent; or
  • Two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years' training or experience.

Jel ovo znaci ako imas praksu od dve godine da mozes da se prijavis i sa bilo kojim drugim zanimanjem koje je zanatskog tipa sve dok se treniras za taj posao 2 godine?

....
U slobodnom prevodu to bi znacilo da u slucaju da nemas high school onda treba da posedujes min 2 god. radnog iskustva koje je steceno u zadnjih 5 god. za zanimanje koje zahteva min. 2 god. usavršavanja ili radnog iskustva. iliti, drugim recima, klasicno vrzino kolo!

pozdrav.
Reply With Quote
  #25  
Staro 28.03.2012, 20:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik outer_space Prikaz poruke
U slobodnom prevodu to bi znacilo da u slucaju da nemas high school onda treba da posedujes min 2 god. radnog iskustva koje je steceno u zadnjih 5 god. za zanimanje koje zahteva min. 2 god. usavršavanja ili radnog iskustva. iliti, drugim recima, klasicno vrzino kolo!

pozdrav.
Meni pre zvuci da imas 2 godine iskustva u zadnjih 5 godina na poslu za koji ti je trebalo 2 godine da se skolujes (bilo kad - i pre 10 godina). Npr. frizer - obuka od dve godine. Oni se za zanate skoluju nevezano od srednje skole najcesce.
Reply With Quote
  #26  
Staro 29.03.2012, 05:45
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Meni pre zvuci da imas 2 godine iskustva u zadnjih 5 godina na poslu za koji ti je trebalo 2 godine da se skolujes (bilo kad - i pre 10 godina). Npr. frizer - obuka od dve godine. Oni se za zanate skoluju nevezano od srednje skole najcesce.
Frizer http://www.onetonline.org/link/summary/39-5012.00 tesko moze da se kvalifikuje (zaboravljate na zone i SVP range) To je zona 3, SVP 6<7, a uslov je Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #27  
Staro 29.03.2012, 09:45
Lykoss Lykoss je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2012
Poruke: 23
Nepromenjeno

Kod nas je supruga prijavljena na lutriji,ima fakultet zavrsen, ali recimo ja njen suprug imam trogodisnju srednju.

Da li se mi kvalifikujemo kao porodica?Jer se secam da su sve nashe slike bile potrebne.
Reply With Quote
  #28  
Staro 29.03.2012, 12:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Frizer http://www.onetonline.org/link/summary/39-5012.00 tesko moze da se kvalifikuje (zaboravljate na zone i SVP range) To je zona 3, SVP 6<7, a uslov je Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
Nemam ti ja pojma sta su ti te zone i sta je taj SVP range. Ovo sam lupila.

A za sve sto moze ili ne moze da se kvalifikuje samo vam je merodavna ambasada na razgovoru a ne mi koji ovde da pametujemo danima.
Reply With Quote
  #29  
Staro 29.03.2012, 12:59
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
...za sve sto moze ili ne moze da se kvalifikuje samo vam je merodavna ambasada na razgovoru...
ja to pricam sve vreme. ko kod ima 10+ god. radnog iskustva uopste ne treba da ucestvuje u ovoj igri sa sve manje dobitnika, vec treba da proba neke alternativne metode kako bi se domogao US obale, a posle sledi maltene zagarantovan uspeh ukoliko uspe da opravda svoje bogato iskustvo.

pozdrav.
Reply With Quote
  #30  
Staro 29.03.2012, 18:23
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lykoss Prikaz poruke
Kod nas je supruga prijavljena na lutriji,ima fakultet zavrsen, ali recimo ja njen suprug imam trogodisnju srednju.

Da li se mi kvalifikujemo kao porodica?Jer se secam da su sve nashe slike bile potrebne.
Da, kvalifikujete se.

Srecno i da vas izvuku. (Kako je smor ovo kad moras da nakupis 50 karaktera)
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! V777 Agencije za prijavu 48 13.11.2018 18:33
prijava za zelenu kartu u USA mirjana72 Stare teme 7 26.01.2012 21:45
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Lutrija za zelenu kartu je besplatna! emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 13.11.2007 18:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.