ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Par pitanja oko popunjavanja DS-230 obrasca » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 10.08.2012, 12:44
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Ne znam kako si ti dobila, u vecini slucajeva posao nije presudan vec ono sto je osnovni uslov - min. srednja skola.

Sto se tice studentskih poslova u USA kao i honorarnih u maticnoj zemlji normalno je da ih treba navesti. Za te poslove postoji pismena potvrda da si ih radio, a honorarni poslovi se ne placaju.

Ja sam pisao o cestoj praksi u Srbiji da te poslodavac ne prijavi uopste te ti nemas nikakav dokaz ili pisani trag da si uopste radio u toj firmi. Nista u radnoj knjizici, nista za svo to vreme u drzavnoj kasi. To je protivzakonito kod nas sto se tice poslodavaca dok je u USA protivzakonito i sto se tice radnika jer se neplacanje poreza, kao sto smo svi culi, racuna kao ozbiljan prekrsaj.


Moj post se odnosio na to da se obrati paznja na to sta ce se navesti kao radno iskustvo, ukoliko je to potrebno uopste nekom.


Sto se tice ovog slucaja momak je isao na vizu racunajuci radno iskustvo i naveo poslove od kojih je ziveo (ne honorarne, pripravnicke, kurseve,...), a nisu bili upisani u radnoj knjizici i bio je odbijen. Pokusao je da objasni da nije do njega i da je on zeleo da bude prijavljen dok je to praksa poslodavaca koji zele da zakinu drzavu, a ne njegova, medjutim nije mu proslo, nazalost.

Postoji i pravilo za DV lottery da je uslov kontinuirano 12-ogodisnje skolovanje pa smo svedoci da ima primera koji su bez toga prosli bez problema.
Puno ljudi ide preko skolovanja na ovu vizu. Mislim da ce i ovaj momak koji je pitao ovo. I ja sam tako isla, iako sam mogla tacno preko radnog iskustva da odem. Opet kazem, i na ovaj i na onaj nacin ja sam u formi DS230 napisala skoro sve poslove koje sam radila, a u radnoj knjizici imam godinu i po radnog staza.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #12  
Staro 13.04.2013, 10:45
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno DS-230 Q: Previous Military Service

U DS-230 ima pitanje 'Previous Military Service' u vezi kojeg nisam nacisto sta da napisem...

Obavezno sluzenje vojnog roka mi se desilo u ratu i nisam nacisto sta napisati kao odgovor na navedeno pitanje.

Ima li neko iskustva sta Ameri podrazumjevaju pod tim, da li redovno sluzenje vojnog roka ili profesionalnu sluzbu u vojsci i uopste da li je to ucesce u ratu neki problem ili trazi neka dodatna pojasnjenja i dokumentaciju (sta, gdje, kad, kako, itd).

Molim za pomoc!
  #13  
Staro 13.04.2013, 10:58
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cosmo Prikaz poruke
U DS-230 ima pitanje 'Previous Military Service' u vezi kojeg nisam nacisto sta da napisem...

Obavezno sluzenje vojnog roka mi se desilo u ratu i nisam nacisto sta napisati kao odgovor na navedeno pitanje.

Ima li neko iskustva sta Ameri podrazumjevaju pod tim, da li redovno sluzenje vojnog roka ili profesionalnu sluzbu u vojsci i uopste da li je to ucesce u ratu neki problem ili trazi neka dodatna pojasnjenja i dokumentaciju (sta, gdje, kad, kako, itd).

Molim za pomoc!
Moj ti ja savet,ne pominji nista rat.Upisi samo da si sluzio vojsku i tacka.
Ti si naknadno selektovan?Ako ti treba pomoc oko popunjavanja javi mi se na private ili u grupi.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #14  
Staro 13.04.2013, 11:18
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Moj ti ja savet,ne pominji nista rat.Upisi samo da si sluzio vojsku i tacka.
Ti si naknadno selektovan?Ako ti treba pomoc oko popunjavanja javi mi se na private ili u grupi.
jel problem ako neko nije sluzio vojsku,zato jer je ukinuta?
  #15  
Staro 13.04.2013, 11:36
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
jel problem ako neko nije sluzio vojsku,zato jer je ukinuta?
Nije problem,ja nisam sluzio vojsku i tako sam upisao.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #16  
Staro 13.04.2013, 14:09
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Ja sam napisao da sam sluzio vojsku, a pitao sam ih u vezi uverenja rekli su mi da ne treba nista sto se sluzenja vojske tice. To im nije ni bitno.
Inace nisam nacisto ni ja zasto se to trazi, ali mislim da to ima veze sa Selective Serice sistemom. Ako je neko sluzio vojsku ovde profesionalno, ima sanse da nastavi to I tamo. Sa druge strane, onaj ko ima 18-26 godina mora da se prijavi na selective service cim stigne , a verovatno ako napises koji si vod bio stavice te u isti.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #17  
Staro 13.04.2013, 19:43
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Moj ti ja savet,ne pominji nista rat.Upisi samo da si sluzio vojsku i tacka.
Ti si naknadno selektovan?Ako ti treba pomoc oko popunjavanja javi mi se na private ili u grupi.
Ne, nisam dodatno selektovan, ali pripremam odgovore na pitanja iz 1. koverte, ako budem selektovan

Pretpostavljam da bi naprijed navedeno stvorilo dodatna pitanja i otvorilo neke druge teme, zato i pitam. Mislim, stvarno nemam nikakvih razloga da bilo sta skrivam niti zelim da bilo sta slazem u aplikaciji i rizikujem da me zbog toga u nekoj fazi odbiju, mada...

Kako god, veliko hvala na odgovoru i na ponudi za pomoc u vezi aplikacije. Iskreno se nadam i ocekujem da ce mi uskoro biti potrebna
  #18  
Staro 13.04.2013, 19:51
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Ja sam napisao da sam sluzio vojsku, a pitao sam ih u vezi uverenja rekli su mi da ne treba nista sto se sluzenja vojske tice. To im nije ni bitno.
Inace nisam nacisto ni ja zasto se to trazi, ali mislim da to ima veze sa Selective Serice sistemom. Ako je neko sluzio vojsku ovde profesionalno, ima sanse da nastavi to I tamo. Sa druge strane, onaj ko ima 18-26 godina mora da se prijavi na selective service cim stigne , a verovatno ako napises koji si vod bio stavice te u isti.
Oskar, pitao sam zbog ovoga >>>
Military Records
Persons who have served in the military forces of any country must obtain a copy of their military record. Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.


Ali ako ste Vi to vec prosli na interview-u, onda OK, nemam razloga da ne vjerujem. Hvala
  #19  
Staro 14.04.2013, 15:31
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cosmo Prikaz poruke
Oskar, pitao sam zbog ovoga >>>
Military Records
Persons who have served in the military forces of any country must obtain a copy of their military record. Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.

Ali ako ste Vi to vec prosli na interview-u, onda OK, nemam razloga da ne vjerujem. Hvala
Da, na tom polju sam napisao da sam sluzio civilnu vojsku, a pitao sam ih mailom I odgovorili su mi da nikakva potvrda sto se vojske tice nije potrebna.

U krajnjem slucaju, ako dodje do toga trenutka kada budes popunjavao formulare, posaljes mail I pitas sta trebas da radis. Jer je ovo slucaj kod nas. Ne verujem da je drugacije u ostalim zemljama. Napises lepo kako je bilo, a kada dodje na red na intervju, onda ces da brines za papirologiju.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Rešen Problem oko Popunjavanja Formulara DSP-122 i DS-230 Johnny Prva koverta 19 09.03.2011 01:41
dodatna pitanja pericp Prva koverta 11 26.08.2010 19:17
Par osnovnih pitanja kish89 Vaša strana 99 03.06.2010 22:09
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.