ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #431  
Staro 25.08.2015, 13:02
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

moras biti oprezan. svaki put kada bilo gdje trazis kreditnu karticu to ostane zabiljezeno u sistemu I ukoliko te oni odbiju I to se zabiljezi I negativno utice na tvoj credit history. Ako vidis da ti nece da odobre kreditnu karticu (unsecured) onda trazi secured kreditnu karticu. tu bi trebao dobiti bez problema, pa onda tu koristis nekoliko mjeseci dok sebi ne stvoris credit history I onda trazis pravu unsecured karticu.
Reply With Quote
  #432  
Staro 09.09.2015, 02:35
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

Brave, cini mi se nije zelenas, nego je on preko neke vize, mada opet nema veze dobro rece Johnny. Prvo secured, pa onda prava kreditna. Ti kazes da si vec aplicirao za pravu kreditnu karticu, sta radis, cime se bavis, imas li kreditnu historiju, reci nesto pa ces dobiti bolji savjet.


By the way, ja sam u USA vec 4 mjeseca, a slabije pisem kako sam dosao. Posao i obaveze mi ne dozvoljavaju cesce. Uglavnom kad dosao otvorio sam checking i saving acc u lokalnoj kreditnoj uniji, OnPoint je recimo popularna u mom kraju. Moja je preporuka svakome da otvori te racune u lokalnim kreditnim unijama. Sve je besplatno, nista vas ne terete za odrzavanje tih racuna, cini mi se da kod mene jedino trebam imati na kraju mjeseca makar 300$ na racunu, znaci daleko manje nego u bankama. Nema potrebe da se zalecete i otvarate u bankama tipa BoA, Chase pa placate neki fee, ili imate na racunu preko 1500, 2000 $, kad lokalne unije imaju bolje pogodnosti. Debitnu karticu sam dobio odmah na licu mjesta, odmah vam je izrade. Na saving acc uvijek trebam imati 5$ to je jedini uslov, prosli mjesec sam dobio od njih 25$ na saving acc, valjda neka nagrada ili sta ali vidim oni mi uplatili na racun . Kad si sretan da dobijes na lutriji zeleni karton, ma sreca te prati i dalje

Poslije sam nasao posao i zaposlio se i nakon toga sam otisao da apliciram za secured credit card kod Bank of America. Sredio sve za pola sata, rekao im sta radim, koliko zaradjujem i to je to. Ukoliko zaradjujete do 25 000$ godisnje ili tako nesto oni ne moraju to zvanicno da provjeravaju i mrsko im je, barem sluzbeniku kod kojeg sam ja bio , samo kazete tipa satnica mi je 10-tak $. Poslije 7 dana kartica stigla kuci na adresu. Odmah na pocetku, prvi trosak na kartici vam naplate godisnji fee 39 $. Mogao sam uplatiti 300, 400, 500 cini mi se do 800$ tako su me pitali, koliko hocu. Poslije 6 mjeseci do godine, daju vam pravu karticu i vrate vam vase pare, za razliku od Capital One, koji vam zadrzi pare koje date i ne vrati. Zato sam otvorio kod BoA, a sve na savjet Magelana. By the way, hvala Magelan. Sad lagano trosim koji dolar s te kreditne kartice, 10-15%, samo da izgradim historiju, za sve ostalo tu je debitna. Polahko, nema zurbe.
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
Reply With Quote
  #433  
Staro 09.09.2015, 08:31
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Da te ispravim drug, Capital one vraca sav polog koji si dao za secure kreditnu karticu. Znam jer sam u martu zatvorila svoju secured karticu, u roku 15 dana je dosao cek na $200 dolara (koliko sam polozila) na kucnu adresu.
Ako ti nisu vratili polog, kontaktiraj ih direktno, moraju ti vratiti tvoje pare.
Nakon secured kartice:
Uzimaj kartice koje nemaju godisnju fee, one koje imaju cash back i one sa 0% APR na bar godinu dana (ovo su sve normalne kartice, nisu secured).
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #434  
Staro 09.09.2015, 14:45
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Da te ispravim drug, Capital one vraca sav polog koji si dao za secure kreditnu karticu. Znam jer sam u martu zatvorila svoju secured karticu, u roku 15 dana je dosao cek na $200 dolara (koliko sam polozila) na kucnu adresu.
Ako ti nisu vratili polog, kontaktiraj ih direktno, moraju ti vratiti tvoje pare.
Nakon secured kartice:
Uzimaj kartice koje nemaju godisnju fee, one koje imaju cash back i one sa 0% APR na bar godinu dana (ovo su sve normalne kartice, nisu secured).
Vraca - ali tek kada zatvoris. BoA vrati depozit posle izvesnog vremena. E sad, ako ti je CapitalOne prva kreditna kartica i na osnovu nje se gleda duzina kreditne istorije, onda je treba cuvati, koliko god ona mozda imala nepovoljnu kamatu i mizernu kreditnu liniju. Stoga, depozit na CapitalOne ostaje zarobljen do daljeg...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #435  
Staro 09.09.2015, 19:04
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Prije nego sam zatvorila dobro sam se raspitala: ova kartica se i dalje pojavljuje na kreditnoj istoriji samo sto pise da je je klijent zatvorio (da nije zatvorena zbog neplacanja), ostaje tu 7 godina.
Skor je preko 770 (excellent credit score), utilization nekih 3%, 4 kreditne kartice aktivne i ova jedna zatvorena.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #436  
Staro 03.02.2016, 00:01
Av av's Avatar
Av av Av av je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2014
Poruke: 17
Thumbs up

Pozdrav ljudi

Evo i ovde da napišem koju informaciju. Stigli pre 2 meseca u USA, odmah otišao u Bank of America i otvorio račun, bez ssn i bez gc, od dokumenta samo pasoš sa vizom, naravno. Dobio sam odmah temporary card, posle nedelju stigla debitna i kreditna karticu u iznosu od 300$. Besplatno je održavanje računa ako na računu imaš bar 1500$ ili imaš uplatu bar 250$ mesečno na svoj račun. Skinuo njihovu aplikaciju i sve funksioniše besprekorno do sada.
__________________
DV2015 - prvi put - POGODAK
25.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvučeni 2015EU00042xxx
25.05.2014. Poslali DS-260
05.09.2015. Lekarski pregled
11.09.2015. Intervju
25.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
28.09.2015. Preuzeti pasoši sa vizama
12.12.2015. Beograd - Frankfurt - Majami
Reply With Quote
  #437  
Staro 06.02.2016, 19:09
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Vrlo brzo ćete moći da zatražite da vam banka skine dnevni limit sa debitne kartice (odnosno da mesto recimo 500 dolara, limit bude 2x ili 3x veći), što isto važi i za kreditnu.

Ja sam posle 6 meseci zatražio podizanje limita za kreditnu sa 700 na 3000 i dobio sam!

Istovremeno je iskočila ponuda Delta Airlines-a (koji su imali konkuretne cene za letove koji su mi trebali u tom trenutku) i ponuda je bila za Amex gde sam kupio karte bez da sam dobio karticu, a kartica mi je stigla posle nedelju dana. Limit - 4k
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #438  
Staro 09.03.2016, 05:47
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

Eh, nakon nekoliko mjeseci pa skoro i godinu dana, evo mog iskustva s karticama i kreditnom historijom.

Prvu karticu, secured, sam otvorio u Bank of America. Stavio sam $300 i te su pare navodno trebale ostati osigurane otprilike godinu dana. Negdje mjesec dana nakon toga, kad je prosao prvi mjesec dana tj kad sam dobio prvi izvjestaj od banke, statement, otvorio sam nalog na CreditCarma (pratis otprilike kakva ti je historija). Na pocetku sam imao oko 695 poena. Mjesecno sam trosio 10% i pokrivao to sto potrosim. Na CreditCarmi sam svaki mjesec dobija po +1 poen.

Prije otvaranja racuna kod BoA, otvorio sam tekuci i stedni racun u lokalnoj kreditnoj uniji, OnPoint. To bih preporucio svima. Otvorite ta dva racuna u kreditnoj uniji, nista ne placate za odrzavanje racuna, novac mozete prebacivati s jednog na drugi bez ikakvih naknada. Poslije 3 mjeseca sa kreditnom unijom, imao sam opciju da otvorim i kod njih kreditnu karticu sto sam i uradio. Otvorio sam karticu sa limitom $1000. Prilikom provjere kreditne historije na CreditCarmi mi je pokazivalo oko 700 poena ali zvanici izvjestaj je pokazao da imam 735 poena.

Poslije 6 mjeseci s BoA, mozete ih zvati i traziti da vam secured karticu prebace u "normalnu" kreditnu karticu i da vam vrate pare koje ste ranije orocili. To mogu da vam odobre ali i ne. Ja sam malo bio lijen pa mi je bilo mrsko da ih zovem. Ali pazi iznenadjena, 7 mjesec s BoA mi dolazi posta, dakle oni sami mi poslali cek s mojih $300, vracaju mi, podigli mi limit na $500 i prebacili sa secured na regularnu kreditnu karticu. Nikakav negativni uticaj nisam imao na kreditnu historiju.

Nakon te 2 kreditne kartice, isao sam do Macy's da nesto kupim i kod njih sam isto tako otvorio karticu. Odobren limit s $300. U medjuvremenu sam aplicirao za kredit, hajd da kazemo od studentske banke, i odbijen sam. Medjutim kredit mi je ipak dala "vlada"(federalni) oko 60% a preostali dio mi je dao koledz. Na CreditCarmi pokazuje 696 poena a zvanici izjestaj je pokazao 739 poena.

Poenta:
BoA - vraca orocene pare i prebacuje tj skida ono secured poslije 7,8 mjeseci a da ne i zatrazite od njih.

CreditCarma - dobar orijentir, fin sajt ali u mom slucaju pokazuje 30-40 poena manje nego zvanici izjestaj od kreditnih biro-a.
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
Reply With Quote
  #439  
Staro 14.03.2016, 02:54
Bruno Bruno je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2016
US lokacija: Born and raised in Washington DC
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 5
Nepromenjeno No sense

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Vraca - ali tek kada zatvoris. BoA vrati depozit posle izvesnog vremena. E sad, ako ti je CapitalOne prva kreditna kartica i na osnovu nje se gleda duzina kreditne istorije, onda je treba cuvati, koliko god ona mozda imala nepovoljnu kamatu i mizernu kreditnu liniju. Stoga, depozit na CapitalOne ostaje zarobljen do daljeg...
To po zakonu ne smeju da rade, pare moras dobiti nazad. Ne postoji zaribljavanje tvog novca. Ne plasi ljude, mnoge stvari pricas bez ikakvog znanja. Secured karta je u svakoj banci u US potpuno identicna.
Credit history i score nije isto. Kao sto i sami znate. History ce biti dobra tek za desetak godina a dobar score se relativno brzo moze napraviti za par meseci. Moj savet svima je da se ne zalecu sa karticama. Ogromne su kamate a novac se lako dobija.
Reply With Quote
  #440  
Staro 18.03.2016, 18:51
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bruno Prikaz poruke
To po zakonu ne smeju da rade, pare moras dobiti nazad. Ne postoji zaribljavanje tvog novca. Ne plasi ljude, mnoge stvari pricas bez ikakvog znanja. Secured karta je u svakoj banci u US potpuno identicna.
Figure of speech, verovatno prepoznan od strane onih koji su obracali paznju u skoli... naravno da je "zarobljen" ako se kartica zadrzi do daljnjeg. Sta to konkretno nije tacno, da Capital zadrzava deposit do zatvaranja kartice, ili da BoA to ne radi vec vrati novac nakon izvesnog vremena, ili da se duzina kreditne istorije povezuje sa prvom karticom? Secured card NIJE identicna u svakoj banci, svaka banka ima svoja pravila. Vecina clanova (od kojih su neki ovde godinama) savrseno razume razliku izmedju reci history i score, a verovatno i vecina clanova koji tek treba da dodju u USA.

Sup.Mod.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.