ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 14.07.2011, 18:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tinkulina Prikaz poruke
nismo se razumeli..on ima zeleni karton na dve godine,podneo je sada za zelenu kartu na 10 godina jer mu ova istice krajem jula...bio je tamo ozenjen i tako je dobio tu famoznu zelenu kartu...advokat je rekao da nas moze da odvede tek kad dobiej tu na 10 godina...zato pitam...kad se mi vencamo da li mozemo mi na neku vizu da odemo tamo,pa da odande ravimo i cekamo na papire?
Osoba koja je Zelenu Kartu dobila putem braka, nema pravo da putem braka sponzorise Zelenu Kartu novog bracnog druga u postojecem statusu. Takodje obratite paznju sta radite ako je dete rodjeno za vreme vazeceg braka u Americi. Pretpostavljam da mozete da dobijete drugu vrstu vize, peticiju za Zelenu Kartu vam niko nece braniti da podnesete ali bice odbijena.
Reply With Quote
  #22  
Staro 15.07.2011, 03:21
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tinkulina Prikaz poruke
nismo se razumeli..on ima zeleni karton na dve godine,podneo je sada za zelenu kartu na 10 godina jer mu ova istice krajem jula...bio je tamo ozenjen i tako je dobio tu famoznu zelenu kartu...advokat je rekao da nas moze da odvede tek kad dobiej tu na 10 godina...zato pitam...kad se mi vencamo da li mozemo mi na neku vizu da odemo tamo,pa da odande ravimo i cekamo na papire?
Da, sada vidim.
Izvinjavam se pogresno sam razumeo.
Mislim da je to prilicno komplikovana situacija.
Mozda bi bilo najbolje da aplicirate za neku drugu vizu.
Postoje i druge opcije.
Trebalo bi da se posavetujete sa tim advokatom, on je definitivno najbolje upucen u tu problematiku.
Zaista malo znam o toj problematici.
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #23  
Staro 15.07.2011, 17:44
tinkulina tinkulina je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Osoba koja je Zelenu Kartu dobila putem braka, nema pravo da putem braka sponzorise Zelenu Kartu novog bracnog druga u postojecem statusu. Takodje obratite paznju sta radite ako je dete rodjeno za vreme vazeceg braka u Americi. Pretpostavljam da mozete da dobijete drugu vrstu vize, peticiju za Zelenu Kartu vam niko nece braniti da podnesete ali bice odbijena.
auuu...za to nisam znala..izgleda da cemo mi kud koji mili moji...sve mi lici...
Reply With Quote
  #24  
Staro 16.07.2011, 01:16
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tinkulina Prikaz poruke
auuu...za to nisam znala..izgleda da cemo mi kud koji mili moji...sve mi lici...
Mozda i ne - procitaj pod " Who May Not File" na instrukcijama za I-130, druga strana, stavka pet. Postoji mogucnost da on saceka 5 godina od dobijanja Zelene Karte ali mora da se dokaze da mu je brak prethodni bio validan a ne zbog papira (zato sam ti rekla da je problem ako vam je dete rodjeno za vreme njegovog braka u USA). Tih 5 godina je taman dovoljno da uzme drzavljanstvo (na osnovu duzine boravka a ne na osnovu braka ako planira da za vas podnosi peticiju). Vas dvoje najbolje znate koji je vas scenario od ponudjenih u ovim instrukcijama, nadam se da je od neke pomoci.
Reply With Quote
  #25  
Staro 17.02.2012, 00:57
Marija R Marija R je offline
Član
 
Datum prijave: 17.02.2012
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, vezano za dobijanje green card preko brata, posto sam sada na samom pocetku trenutno dokazujemo srodstvo, tj. poslala sam mu internacionalni izvod iz maticne knjige rodjenih, medjutim to im nije validno, odnosno nije im dobar dokument jer nema "registration date"?

da li je neko jos imao susret sa ovom vrstom problema? Koliko sam ja ukapirala to je datum same registracije rodjenog deteta sto na nasim izvodima ne postoji. Ima li neko ideju sta da radim?

Hvala unapred
Reply With Quote
  #26  
Staro 06.02.2013, 00:10
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Odgovor coveku koji je poslao pitanje na private, a pri tom zablokirao opciju da dobija privatne poruke (ili je mozda samo zablokirao mene, to sad ne znam ):

Austrijski drzavljani mogu turisticki boraviti u USA do tri meseca bez vize, uz obavezno prijavljivanje i trazenje dozvole 72 sata pre ulaska u USA - to se radi elektronski. Za to znam, jer su mi brojni clanovi familije austrijski drzavljani. To nema veze sa poslom i zivotom ovde, to vazi za turisticke posete. Za sve ostalo pravila su ista za sve. Kao nosilac Zelene karte mozes da pravis peticiju za zenu bez obzira ciji je drzavljanin ali to bas nije uspesna varijanta. Pre ces postati drzavljanin nego sto ce ona dobiti useljenicku vizu jer ti kao nosilac Zelene karte i nemas neka imigraciona prava (da pravis drugima useljenicke vize). Takodje, kad postanes drzavljanin sve je isto kako im pise na sajtu. Dakle, to sto je ona iz Austrije ne menja stvari nikako u odnosu na ono sto je zvanicno objasnjeno.

Zana
Reply With Quote
  #27  
Staro 06.02.2013, 02:02
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Maida Prikaz poruke
Pozdrav svima,Ja sam americki drzavljanin i rado bi dovela brata ovamo ali traje predugo...Najbrzi nacin je vjencanje...
jesil udata Maida hehe il si solo... nadji bratu neku da se uda
Reply With Quote
  #28  
Staro 06.02.2013, 14:00
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

A sta je sa onim izbjeglickim nacinom kada je brat, recimo, slao garantno pismo za brata i porodicu? To je bilo jako popularno do prije nekoliko godina, znam puno ljudi koji su se na taj nacin nastanjili u SAD.
Reply With Quote
  #29  
Staro 06.02.2013, 17:21
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik minimaxus Prikaz poruke
A sta je sa onim izbjeglickim nacinom kada je brat, recimo, slao garantno pismo za brata i porodicu? To je bilo jako popularno do prije nekoliko godina, znam puno ljudi koji su se na taj nacin nastanjili u SAD.
Pa to generalno vazi za svakog, drzavljanin poze da podnese peticiju za brata ili sestru, ali bas dugo traje Mi smo u tom procesu sad (ili bolje da kazem ne-procesu, nista se ne desava).
Reply With Quote
  #30  
Staro 06.02.2013, 18:53
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Pa to generalno vazi za svakog, drzavljanin poze da podnese peticiju za brata ili sestru, ali bas dugo traje Mi smo u tom procesu sad (ili bolje da kazem ne-procesu, nista se ne desava).
Da li to znaci da dalji rodjak moze da pozove daljeg rodjaka (tj. mene ) kao "clana" porodice? Cini mi se da to, prije nekih par godina, nije trajalo duze od godinu/dvije dana?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za useljeničku vizu F4 preko brata/sestra Feda022 Porodične imigrantske vize 10 03.06.2011 13:24
Let preko Britanije-tranzitna viza zex Stare teme 3 29.11.2009 09:24
Privremeni rad preko infostud-a redapple Stare teme 19 26.08.2008 14:09
(zasnivanje) porodice - ko je petitioner, a ko applicant xeg Prva koverta 14 20.05.2008 19:51
Kako se zaštiti od prevara preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 28.06.2007 19:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.