ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 28.09.2018, 22:26
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

SoonInUS hvala ti puno na iskrenom review-u!

Evo na primer uzecu odmah da osudim da po kvalitetu ovog posta da je SoonInUS "pametniji" od mene. Posto sam optuzen da delujem prepotentno. Vidi se kvalitet posta i mogu odmah da kazem da je neko ko verovatno ima vec vise iskustva od mene ili u najboljem slucaju slicno. Nemojte mene pogresno da shvatite ali USA ima dosta prednosti i ja je licno volim i uzivam dok sam u USA samo nemojte ocekivati 'cuda' i pamet u glavu da ne krenete grlom u jagode pa da moramo da Vas saljemo nazad
Reply With Quote
  #212  
Staro 28.09.2018, 22:31
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Shvatam sta si hteo da kazes, ali ljudi koji imaju milione uglavnom rade puno i nisu na Havajima/Karibima veci deo svog vremena, zato i imaju milione.
S druge strane posto puno i pametno rade, verovatno ne bi imali vremena da puno pisu po forumu .
Mada znam neke milionere koji pisu po forumima da bi pomogli drugima (ljudi tesko prihvataju tu pomoc). Pri tome ne znam Promenadu niti da li ima milione.
Hm, pretpostavljam da na Karibima onda letuje ta siromasna americka populacija, posto wealthy jelte nemaju vremena, a ukoliko je dostupa aritmeticki sredisnjoj populaciji, onda je US prava stvar. Deset za trud, ali omasujete logiku i izgledate onako bezveze, malo i tuzno. Ali ako mislite da ce to da uradi posao i eleminise konkurenciju, go for it. Te biznis fore i "poznavanje" (sic) trzista samo nemojte, posto konkurisete Megatrend ekonomistima, a to je onako, well, nesto sto nije za pohvaliti se.

Pridruzujes se drugaru na vacation list /ukoliko i to nije jos jedan alter ego, sa 1 naloga pokreces debatu, sa 2, 3...n odgovaras u smeru u kom zelis da se debata krece/.

Do 2025. svakako ocekujem znatan kolaps evro mehanizma i znatan pad u zivotnom standardu Evropljana, ciji PPP disposable household income /jedini merodavan, 1 godina, predmet makroekonomije/ i dalje zaostaje za americkim.

Sad pozz.

Last edited by Ivan__T; 28.09.2018 at 22:40.
Reply With Quote
  #213  
Staro 28.09.2018, 22:45
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Hm, pretpostavljam da na Karibima onda letuje ta siromasna americka populacija, posto wealthy jelte nemaju vremena. Deset za trud, ali omasujete logiku i izgledate onako bezveze, malo i tuzno. Ali ako mislite da ce to da uradi posao i eleminise konkurenciju, go for it. Te biznis fore i "poznavanje" (sic) trzista samo nemojte, posto konkurisete Megatrend ekonomistima, a to je onako, well, nesto sto nije za pohvaliti se.

Pridruzujes se drugaru na vacation list /ukoliko i to nije jos jedan alter ego, sa 1 naloga pokreces debatu, sa 2, 3...n odgovaras u smeru u kom zelis da se debata krece/.

Do 2025. svakako ocekujem znatan kolaps evro mehanizma i znatan pad u zivotnom standardu Evropljana, ciji PPP disposable household income /jedini merodavan, 1 godina, predmet makroekonomije/ i dalje zaostaje za americkim.

Sad pozz.
Kao sto rekoh otvoren sam za predloge kako da napredujem. Da li konkretnije mozes da mi kazes kako omasujem logiku? Spreman sam da prihvatim tvoj doprinos .
Cak iako sam na 'listi' i bez obzira na to sto kada kazem 'veci deo vremena' (samim tim vrlo verovatno i sada) ti shvatis da milioneri nikada ne idu na Karibe/Havaje/gdegod.

Last edited by SoonInUS; 28.09.2018 at 22:50.
Reply With Quote
  #214  
Staro 29.09.2018, 00:58
VectorZz VectorZz je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Jel se ovo "vrhunski" vratio na forum? odavno nije bilo ovolikog inteziteta
Reply With Quote
  #215  
Staro 29.09.2018, 02:30
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Pa daaaaaaaa, vidim da mi je stil odnekud poznat. Isto je i tada bio neobrazovan, bio je "IT i brokerski strucnjak" (sic) sa osnovnom ili srednjom trogodisnjom, primitivno se razbacivao sa ciframa i nasrtao sovinisticki na Zanu po forumu (koja uzgred mnogo nedostaje).

Znaci Amerikanci nisu progutali njegovu ekspertizu, pa je sad sve truba. Pih. Predlazem na nick promeni u "Propali", ima vise smisla u svetlu novih desavanja.

Last edited by Ivan__T; 29.09.2018 at 02:38.
Reply With Quote
  #216  
Staro 29.09.2018, 09:02
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Promenada Prikaz poruke
vise para mogu u Srbiji da zarade.
Svasta hahaha pa ovo nije realno

Ne razumem osobe koje naprave profil na ovom forumu samo da bi odvracale druge ljude od participacije u lutriji. Pitam se sta vas toliko boli u vasem zivotu da morate to da radite, jer da ste zaista toliko zadovoljni u Srbiji, ne bi pljuvali.

Last edited by HalfBlue91; 29.09.2018 at 09:14.
Reply With Quote
  #217  
Staro 29.09.2018, 14:51
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik HalfBlue91 Prikaz poruke
Svasta hahaha pa ovo nije realno

Ne razumem osobe koje naprave profil na ovom forumu samo da bi odvracale druge ljude od participacije u lutriji. Pitam se sta vas toliko boli u vasem zivotu da morate to da radite, jer da ste zaista toliko zadovoljni u Srbiji, ne bi pljuvali.
Mene ne bi cudilo i da su u pitanju SNS botovi. Mozda je neko shvatio da nece moci da parazitiraju kada svi napuste Srbiju. Vrlo je moguce da su postovi iz poslednjih par dana pisani po stranackoj direktivi.
Reply With Quote
  #218  
Staro 29.09.2018, 15:40
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Moj glavni post je bio pokusaj da pokazem ljudima da mozemo da prihvatimo razlicite perspektive i da postoje razni uglovi gledanja, koji generalno nije pirsutan na forumu. U tom smislu ekonomski uslovi nisu jedini koji odlucuju o tome kako ce nekome biti u emigraciji. Na primer, ne vidim USA medju najsrecnijim zemljama iako je u ekonomiji verovatno najbolja, na pr. Skandinavske zemlje tu prednjace (iako se ja ne slazem sa time) ali ima i drugih (mislim da su u Spaniji gde sam ziveo veoma srecni, ali i u Juznoj Americi). S druge strane nekome pare jesu ocigledno najvazniji faktor (meni ne) pa cak i jedini, i to je meni OK. Ali ti ljudi ocigledno ne mogu da prihvate da drugima moze da bude drugacije nego njima, ili mozda ja nisam dovoljno bio jasan.

Nisam video kako neko pokusava da odvrati bilo koga od 'participacije u lutriji', i ne vidim zasto bi bilo ko odustao od toga kao reakcija na postove ovde. Ja dolazim na H1B, a za green card cu se prijaviti na drugi nacin koji je mnogo sigurniji, don't worry. To da uopste mozete tako nesto da pretpostavite dovoljno govori o vama i od idejama koje vam padaju na pamet. Samo me interesuje kako niste citirali na pr ovo 'USA ima dosta prednosti i ja je licno volim i uzivam dok sam u USA samo nemojte ocekivati 'cuda' i pamet u glavu da ne krenete grlom u jagode pa da moramo da Vas saljemo nazad'. Jel to odvracanje od lutrije?
Iako u retkim slucajevima (posto ih nema mnogo) vrlo je moguce da ljudi koji zaradjuju 3000e neto u Srbiji imaju losiji standard i da im i apsolutno i relativno ostane manje para na kraju meseca.

Mani nije bitno da li je neko pametan (ovde na forumu izgleda da jeste bitno ), nego da li je neko ljubazan i razuman, kao sto na primer Ivan nije. Kazem da nije jer mi je posle mog drugog posta na forumu pokusao da mi 'spusta' da sam licim na 'megatrendovca' i tako, valjda, sebe izdize kada nema bas argumenata (i dalje cekam odgovor). Dalje, poceo je da ima svoje netacne pretpostavke i da se drzi istih bez ikakvih dokaza. Po meni bi bar trebao bar da se uveri da je tacna pretpostavka, jer u suprotnom ima nisam ja taj koji ispadam smesan. Izgleda da je i dalje nastavljeno etiketiranje ljudi ovde mada nisam siguran da je upuceno meni, valjda je to lakse nego argumenti, pogotovu kad ih nema.
Na zalost, izgleda da je takva ekipa ovde posto vidim da je tu i podrska i izgleda da ste starosedeoci, nema problema navikao sam da ispadam 'glup' i ismevan u takvim drustvima. Doduse, navikao sam i da budem u pravu u takvom drustvu, pa valjda iz toga proistice ta potreba za ismevanjem (ili zaljenjem). U malo drugacijem drustvu nisam ismevan, pa cu se drzati tog drustva.
U svakom slucaju hvala na 'lepoj' dobrodoslici, nadao sam da cu ovde pronaci ljude koje cu mozda cak i upoznati kada odem u USA i sa kojima cu biti ok, ali dobro, postoji mogucnost da nadjem poznanstva i na drugi nacin. Bar znam koga treba da izbegavam, i po ko zna koji put sam se uverio zasto puno nasih pametnih ljudi izbegavaju nase klasicne emigrante.
Reply With Quote
  #219  
Staro 29.09.2018, 16:47
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Nisam se obratila tebi vec Promenadi.

Svaki njegov post na ovoj temi je pokusaj da dokaze kako u zemlji Srbiji mozes da zaradis punooo novca. U zemlji Srbiji u kojoj licno znam ljude koji su zavrsili fakultete i vise skole a jedva pronalazili poslove za 20.000 dinara mesecno i jos im je receno da budu srecni sto su prijavljeni - samo zato sto nemaju veze.

Pa ne mogu svi da budu programeri, inzenjeri i doktori, valjda i ostale struke imaju pravo na normalan zivot?

I tacno, i u Americi se u nekim delovima zivi lose, ali koji izbor imas u Srbiji zivota ti koja je velicine kao jedan Njujork? Da odes u Beograd? I to je to?
Reply With Quote
  #220  
Staro 29.09.2018, 17:00
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Sta je ovo...kakva rasprava!

Idem se pokrit usima, ja iz BiH odoh u januaru na Karibe.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.