ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Koliko košta život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 28.10.2017, 09:43
R_KuC R_KuC je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2017
US lokacija: Austin, Texas
YU lokacija: Kragujevac, Srbija
Poruke: 7
Nepromenjeno Troškovi života - veb sajt...

Zdravo svima,
Ja troškove života (i mnogo drugog) u SAD pratim na veb sajtu: https://www.numbeo.com. Imam par prijatelja u Njujorku i Čikagu i podatke koji se nalaze na predloženom sajtu i njihova lična iskustva se dobro poklapaju.
Reply With Quote
  #282  
Staro 28.10.2017, 09:50
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
U grubim crtama za pocetak mozete pogledati racun ovde: https://www.paycheckcity.com/calculator/salary/. Odaberite drzavu, upisite bruto iznos (Gross Pay), kliknite na calculate i videcete odbitke.
A da li biste nam mogli reci okvirno koliko bi trebalo odvojiti za health insurance mesecno po odraslom a koliko po detetu? Svesna sam da to zavisi od vise faktora ali bih volela znati od-do van Obamacare-a. Hvala unapred
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #283  
Staro 28.10.2017, 12:06
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tile83 Prikaz poruke
A da li biste nam mogli reci okvirno koliko bi trebalo odvojiti za health insurance mesecno po odraslom a koliko po detetu? Svesna sam da to zavisi od vise faktora ali bih volela znati od-do van Obamacare-a. Hvala unapred
Mozda na ovim temama mozes naci ono sto te zanima. http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=284 http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1378
Bilo bi lepo i da tu postavis pitanje. Pozdrav
Reply With Quote
  #284  
Staro 28.10.2017, 12:43
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Iscitah... hvala mada se bojim da se nije puno promenilo s obzirom da je najsvezija info iz 2014. A ono sto smo mi koristili u 2008. Je upravo ono sto oni opisuju u 2013. Pa kontam da je to idalje isti princip... ako ima neko od starih vukova ko jos uvek prati forum mogao bi podeliti svoje iskustvo. Pozdrav!
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #285  
Staro 29.10.2017, 14:43
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tile83 Prikaz poruke
Iscitah... hvala mada se bojim da se nije puno promenilo s obzirom da je najsvezija info iz 2014. A ono sto smo mi koristili u 2008. Je upravo ono sto oni opisuju u 2013. Pa kontam da je to idalje isti princip... ako ima neko od starih vukova ko jos uvek prati forum mogao bi podeliti svoje iskustvo. Pozdrav!

Mi smo ovdje malo vise od tri godine i mjesecni troskovi zavise o puno toga, gdje zivis, koliko vas ima, na sta trosite itd...mi smo u NY u Westchester county i za sada nas je dvoje i ako mene pitas mislim da je za dvoje ljudi u NY mjesecno potrebno cca $3500-4000 (ukljucuje rentu, auto i ostale troskove) moze biti i manje a moze biti i vise zavisno o vama, mi smo u pocetku trosili manje nego trosima sada jer smo bili malo oprezniji. Sto se tice osiguranje to zavisi dali ga uzimas na market ili preko poslodavca, mi imamo osiguranje preko mog poslodavca i izadje oko $700 mjesecno, a i to moze biti manje zavisno kakvo osiguranje imas, visi co pay prag znaci da ces platiti manje itd.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #286  
Staro 29.10.2017, 20:00
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
U grubim crtama za pocetak mozete pogledati racun ovde: https://www.paycheckcity.com/calculator/salary/. Odaberite drzavu, upisite bruto iznos (Gross Pay), kliknite na calculate i videcete odbitke i koliko cete dobiti na racun kada odradite ceo period koji se placa (Gross Pay Type). Od tog iznosa treba odbiti i znos za Health Insurance (pretpostavljam da cete ga placati) i to je za pocetak to. Posle mozete polako da ucite sta su ostale stavke koje uticu na kalkulaciju.
Hvala. Pogledao sam sajt. Odličan je. Preporučujem svima da pogledaju.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #287  
Staro 29.10.2017, 20:04
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik R_KuC Prikaz poruke
Zdravo svima,
Ja troškove života (i mnogo drugog) u SAD pratim na veb sajtu: https://www.numbeo.com. Imam par prijatelja u Njujorku i Čikagu i podatke koji se nalaze na predloženom sajtu i njihova lična iskustva se dobro poklapaju.
Odličan sajt. Hvala. Sviđa mi se šta su sve uzeli u obzir. Definitivno i ovaj sajt ide u moj bookmark.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #288  
Staro 29.10.2017, 23:36
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Odličan sajt. Hvala. Sviđa mi se šta su sve uzeli u obzir. Definitivno i ovaj sajt ide u moj bookmark.
Taj sajt bas ide u detalje, npr uradi istu računicu sa svojim gradom pa vidi kako to stoji. Eto ja sam izabrao Sarajevo i racunam da mi je plata cc 500 eura.
Kad tamo, za život u SA potrebna mi je plata za 2 clana oko 1400 eura mjesecno.
Tako da ne uzimas tu statistiku za ozbiljno tj da se ono "uplasis" jao hocu li ja ovo moci vidi pise mi da moram imati 3000$ za zivot itd itd itd. Znaci samo opusteno
Reply With Quote
  #289  
Staro 31.10.2017, 19:42
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Taj sajt bas ide u detalje, npr uradi istu računicu sa svojim gradom pa vidi kako to stoji. Eto ja sam izabrao Sarajevo i racunam da mi je plata cc 500 eura.
Kad tamo, za život u SA potrebna mi je plata za 2 clana oko 1400 eura mjesecno.
Tako da ne uzimas tu statistiku za ozbiljno tj da se ono "uplasis" jao hocu li ja ovo moci vidi pise mi da moram imati 3000$ za zivot itd itd itd. Znaci samo opusteno
Statistika je kao sarma. Neko dobije kupus, neko meso, a baksuzima ostane čorba.
Dobro je videti statistiku, bar čovek zna šta da očekuje.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #290  
Staro 01.01.2018, 08:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Statistika je kao sarma. Neko dobije kupus, neko meso, a baksuzima ostane čorba.
Nekom treba par sarmi da se najede a nekom sest. Neko voli nov lep stan sa teretanom i bazenom, a nekome ne smeta sto nema ves masinu.

Koliko god da imas, prilagodices se. Koliko god da vise imas, potrosices.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko smem da razvlacim odsustvo van USA? Enter Vodič za emigrante 21 23.02.2018 02:08
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Anketa: Koliko dugujete na kreditnim karticama? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 08.12.2008 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.