ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zdravstveno osiguranje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 11.06.2017, 20:37
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno osiguranje

jel postoji neko zdravstveno osiguranje koje pokriva i mental health?
sta s pre existing condition kako se to regulise? u evropi to moraju da pokriju kakav je slucaj za usa?
Reply With Quote
  #342  
Staro 17.06.2017, 05:34
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Veruj mi da posle meseci i meseci istrazivanja stvarno nemam pojma. Mi smo ovde cetiri meseca i do pre dva dana smo uredno uplacivali putno (patriot america), ali posto sam se ja zaposlila i imam (neko najosnovnije preko posla), htela sam da skinem sebe sa plana i da nastavim da uplacujem za muza i decu, rekli su mi da vise ne moze jer imamo socijalne brojeve. a to osiguranje sam i uzela jer je kao pogodno za imigrante. Deca su danas dobila pot rdu za All Kids (pao mi je kamen sa srca), a sa muzem ne znam sta cu. On je nesto gledao i zvao i kao nasao neko povoljno koje svasta pokriva i kad sam ja zvala (jer bolje govorim engleski) zenska mi je na kraju trazila broj kreditne kartice sa sve recima "you can trust me- crvena lampica odmah. Najgore je sto kao mozes da im nadjes ime i taj plan na netu, ali nemaju konkretno svoju stranicu. Ima strasno puno prevara i mora bas da se pazi. Ja da bih na svoj plan stavila mia i decu morala bih bukvalno skoro celu platu da dam.Ali to se razlikuje od firme do firme i od plana do plana. Zasto pitas za mental health? Ja sam na seroxaru i ponela sam zalihu, ali sam cula da mozes da dobije prescription ovde za konkretbo taj lek kod lekara opste prakse. Potpuno drugacije funkcionisu. S druge strane moja drugarica je unala placen odredjen broj seansi nakon kog je morala sama da placa. Iskreno ne mogu stvarno da shvatim da razvijeno drustvo u 21. veku ima ovakvo osiguranje. Sto se ticeprethodnih bolesti, Obama je to poceo da sredjuje, ali moguce dace ovaj idiot toda pokvari, ni oni ne znaju i samo se spekulise. Ako citas razlicite polise, svaka to drugacije tretira.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #343  
Staro 17.06.2017, 05:35
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Kucam na telefonu u kasne sate i izvinjavam se na greskama 😊
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #344  
Staro 22.06.2017, 18:22
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Kilimandzaro,
Koje bi onda preporucila osiguranje?
Koje je najbolje da pokriva sve
Reply With Quote
  #345  
Staro 22.06.2017, 19:46
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
Kilimandzaro,
Koje bi onda preporucila osiguranje?
Koje je najbolje da pokriva sve
ne mogu private message da ti posaljem ne znam zasto, hm
Reply With Quote
  #346  
Staro 22.06.2017, 23:15
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
ne mogu private message da ti posaljem ne znam zasto, hm
Pravilo Foruma je da morate imati bar 10 poruka da bi mogli da saljete Private
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #347  
Staro 25.06.2017, 23:01
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Evo sad sam skupio, ali i dalje mi ne dozvoljava da saljem...
Izadje mi ovo
subman, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

Inace me brine ovo zdravstveno u americi, deluje mi bas nehumano...

Last edited by subman; 25.06.2017 at 23:13.
Reply With Quote
  #348  
Staro 26.06.2017, 18:31
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
Evo sad sam skupio, ali i dalje mi ne dozvoljava da saljem...
Ocigledno je na osnovu sadrzaja da je Vasih nekoliko poslednjih postova "sakupljanje poruka". Molimo Vas da ne spam-ujete Forum, bicete udaljeni ukoliko se to nastavi. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #349  
Staro 15.10.2017, 20:08
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Izgleda da se zdravstveno osiguranje u USA pogoršalo nakon dolaska Trampa. Svejedno, negde sam čitao da može da se uzme privremeno zdravstveno osiguranje kod nas. Pokrivaće vas par meseci dok se ne snađete u USA.
Ja planiram da uzmem pre odlaska.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #350  
Staro 01.11.2017, 14:55
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Mi smo na kraju platili za nas cetvoro Patriot America putno osiguranje. Kao sto rekoh za mene nije bila opcija da budem bez osiguranja. I kuce mi je osigurano Cim stigne SSN, prijavljujem decu na All Kids, a za nas cemo videti, najveroatnije produziti ovo sto vec imamo dok ne dobijemo poslove.
Pozdrav svima na forumu! Zamolio bi Kilimandzaro ako možete da mi pojasnite, vi smatrate da je Patriot America putno osiguranje najbolje za početak? Mene najviše interesuje osiguranje od samog početka, računajući od slijetanja na aerodrom pa do pronalaska posla, obzirom da bi došao sa suprugom i malim djetetom, a ne bi želio da budemo bez osiguranja. Istraživao sam po netu, našao dosta nekakvih planova, ali nisam siguran u koju kategoriju mi spadamo, da li mogu uzeti putno osiguranje ili spadamo i osiguranja koje uzimaju rezidenti i svi ostali? Prilično sam zbunjen, ako neko ima neku svježu informaciju, savjet, uglavnom vezano za osiguranje na početku, prvih mjesec, dva, tri, bio bi jako zahvalan.

Pozdrav
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.