ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #411  
Staro 12.10.2017, 06:47
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Nemam nasu vozacku, ovde mi nije bila neophodna i nisam se odlucio da polazem.

Prvenstveno se raspitujem za prevozno sredstvo za najneophodnije kretanje do posla i nazad... ili do najblize metro stanice i sl... sto ne bi prelazilo 10 tak milja npr...

vremenom bih gledao da polozim voznju, ali bi u pocetnom periodu verovatno ovako morao, pa se raspitujem da li je to izvodivo uopste...

kad je toplo vreme pretpostavljam da jeste, ali kad je hladno (sneg zimi) pitam se, ali pretpostavljam da moze, jer se kolovoz pretpostavljam cisti od snega ?
Reply With Quote
  #412  
Staro 12.10.2017, 10:05
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Nemam nasu vozacku, ovde mi nije bila neophodna i nisam se odlucio da polazem.

Prvenstveno se raspitujem za prevozno sredstvo za najneophodnije kretanje do posla i nazad... ili do najblize metro stanice i sl... sto ne bi prelazilo 10 tak milja npr...

vremenom bih gledao da polozim voznju, ali bi u pocetnom periodu verovatno ovako morao, pa se raspitujem da li je to izvodivo uopste...

kad je toplo vreme pretpostavljam da jeste, ali kad je hladno (sneg zimi) pitam se, ali pretpostavljam da moze, jer se kolovoz pretpostavljam cisti od snega ?
Niko vam to ne moze sa sigurnoscu reci jer sve zavisi gde cete ziveti, kakav ce biti put do posla (moze da se desi da bude pored sume pa voznja bude idealna a moze da se desi da ima samo autoput pa to ne bi nikako bilo preporucljivo). Amerika svakako nije kao neki evropski gradovi gde svi voze bicikle preko cele godine i nije toj vrsti voznje prilagodjena. A sto se tice snega u nekim delovima USA ponekad zatvaraju skole, ne ide se na posao zbog nanosa snega tako da mi je tesko zamislivo da se voze bicikli. Medjutim sve se moze kao sto ima ljudi koji na bicikli obilaze zemljinu kuglu. Svakako voznja automobila bi trebalo da je mnogo laksa jer su svi automobili automatici a relativno lako se polaze.
Reply With Quote
  #413  
Staro 08.11.2017, 00:04
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Ja sam se razvlacila 6 meseci da polozim i sad sam konacno morala jer cu na posao od ponedeljka ici kolima. Svi su mi pricali da je prosto i stvarno jeste (ako ste iskusan vozac). Inace sam volizla ovde na medjunarodnu (sto imate pravo tri meseca, ali ja sam eto duze po kraju - nisam isla daleko od kuce, sto mi je pomoglo da se naviknem na automatik).

Sve se zavrsi u jednom danu: odes prijavis se, na salteru ti urade ocni i ides odmah posle da polazes test (inace od kad je muz pre 5 meseci polozio - promenili su u test na kompu ovde na nasoj lokaciji u Cikagu - north center). Pitanja na testu su vise zdravorazumska nego sto mora nesto da se uci. Ja sam imala 0 gresaka - streberka
Voznja isto smesna. Bitno je da se staje na svaki stop ovde - hoce da vide kako kontrolises auto i kako poznajes pravila. Sve u svemu zavrsila za nekoliko sati.
Koliko dugo si cekala da dobijes vozacku
Moj se muz danas javio u dmv ili secretary of state ne znam gde tocno jer ceka dozvolu da mu stigne vise od 15 dana
I rekli su mu da treba da ceka jos mjesec dana LUDILO!!!!!
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #414  
Staro 08.11.2017, 07:53
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Da mesec dana a mozda i vise ocekujte. Ja sam cekao cini mi se 3 nedelje
Reply With Quote
  #415  
Staro 08.11.2017, 08:43
usamljeni jahac usamljeni jahac je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno Srpska plasticna vozacka dozvola

Na sajtu naseg Srpskog ministarstva sam procitao da sada nasa Srpska nova vozacka dozvola plasticna vaze u Americi do godinu dana od ulaska u Ameriku. Prosle godine sam bio u Americi tacnije na Aljasci radio sezonski i nisam vozio sa nasom dozvolom, a ne bih se cimao oko polaganja za Americku dozvolu jer mi ne treba i nemam vremena za polaganje... Molio bih da mi neko ko je sada u Americi kaze da li su ove informacije tacne vezane za nasu dozvolu posto na leto ponovo dolazim na sezonski rad na Alasci ,a potom sam planirao po zavrsetku radne sezone da mesec dana rentiram auto ili kombi jer bih mogao spavati u kombiju i smanjiti troskove hotela i obilazim Ameriku. Da li je ova informacija tacna da to mogu sa nasom dozvolom rentirati vozilo i voziti tu posto nisam upravljao vozilom u Americi kada sam bio prosle godine...
Reply With Quote
  #416  
Staro 08.11.2017, 10:44
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

90 dana moze da se vozi, ali s obz da je ovde manje vise sve debilno tako moze i policajac da ti kaze za dozvolu da ti ne vazi a posle 100m drugi pandur moze da kaze da je ok, tako da nek ti je bog u pomoci
Reply With Quote
  #417  
Staro 27.11.2017, 04:27
ntoddmusic ntoddmusic je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno Pitanje

Prelistah ceo forum

Ali ne mogu da nadjem odgovor na pitanje.
Kojom vizom se moze polagati za kamion u USA?Cuo sam svasta, te menjan zakon u Ilinoisu da niko nece moci da polaze za CDL ukoliko nema zeleni karton ili socijalni broj?
Hteo sam da sam finansiram svoj odlazak u USA posto vidim da mnogi nude raznorazne poslove za voznju kamiona tamo.Sve nekako izgleda odlicno ali papiri su problem.Moj brat ide na Aljasku vec cetvrti put.Drugi put kad je isao dobio je socijalni broj i ID pa sam ja kontao ako odem preko Work and Travel vize da li bih mozda mogao da dobijem socijalni broj?Takodje, nisam student niti sam prijavljen negde za stalno da bih mogao da odem.Sada samo ispitujem stanje i da li uopste vredi truda i da li postoji sansa?
Ok znam za zenidbu.Interesuje me konretno : Moze li se polagati za CDL sa J1 ili H2B vizom?
Reply With Quote
  #418  
Staro 27.11.2017, 10:14
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ntoddmusic Prikaz poruke
Prelistah ceo forum

Ali ne mogu da nadjem odgovor na pitanje.
Kojom vizom se moze polagati za kamion u USA?Cuo sam svasta, te menjan zakon u Ilinoisu da niko nece moci da polaze za CDL ukoliko nema zeleni karton ili socijalni broj?
Hteo sam da sam finansiram svoj odlazak u USA posto vidim da mnogi nude raznorazne poslove za voznju kamiona tamo.Sve nekako izgleda odlicno ali papiri su problem.Moj brat ide na Aljasku vec cetvrti put.Drugi put kad je isao dobio je socijalni broj i ID pa sam ja kontao ako odem preko Work and Travel vize da li bih mozda mogao da dobijem socijalni broj?Takodje, nisam student niti sam prijavljen negde za stalno da bih mogao da odem.Sada samo ispitujem stanje i da li uopste vredi truda i da li postoji sansa?
Ok znam za zenidbu.Interesuje me konretno : Moze li se polagati za CDL sa J1 ili H2B vizom?
Mogu Vam reci za J1 vizu. Ne mozete je dobiti, jer niste student u redovnom statusu. Cak i da ispunjavate sve uslove (redovan status i polozeni ispiti), ne znaci da biste je automatski dobili, jer to sve zavisi od procjene Konzula, da li ste Vi potencijalna osoba koja bi ostala u Americi i poslije programa.
Sto se tice poslova koji studenti mogu da obavljaju, tu postoji ogranicenje, a jedna od njih je da ne mogu voziti kamione. Studenti rade u oblasti turizma. Takodje, ovog ljeta je promijenjen zakon na federalnom nivou i studenti sa J1 vizom ne mogu dobiti vozacku dozvolu na 5 godina, jedino ako u nekoj poslovnici nisu upoznati sa tim. Ranije su studenti mogli dobiti vozacku dozvolu u 5 drzava, medju kojima je bio Masacustes i Aljaska.
SSN koji se dobija uz J1 vizu je sa ogranicenjem i mozete ga koristiti samo u vremenu trajanja radnog dijela J1 vize.
Za ovu drugu vizu, nisam upucena.
Reply With Quote
  #419  
Staro 28.11.2017, 06:54
ntoddmusic ntoddmusic je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Mogu Vam reci za J1 vizu. Ne mozete je dobiti, jer niste student u redovnom statusu. Cak i da ispunjavate sve uslove (redovan status i polozeni ispiti), ne znaci da biste je automatski dobili, jer to sve zavisi od procjene Konzula, da li ste Vi potencijalna osoba koja bi ostala u Americi i poslije programa.
Sto se tice poslova koji studenti mogu da obavljaju, tu postoji ogranicenje, a jedna od njih je da ne mogu voziti kamione. Studenti rade u oblasti turizma. Takodje, ovog ljeta je promijenjen zakon na federalnom nivou i studenti sa J1 vizom ne mogu dobiti vozacku dozvolu na 5 godina, jedino ako u nekoj poslovnici nisu upoznati sa tim. Ranije su studenti mogli dobiti vozacku dozvolu u 5 drzava, medju kojima je bio Masacustes i Aljaska.
SSN koji se dobija uz J1 vizu je sa ogranicenjem i mozete ga koristiti samo u vremenu trajanja radnog dijela J1 vize.
Za ovu drugu vizu, nisam upucena.
Hvala puno na odgovoru.
Steta, bas sam zeleo da odem u USA i radim nesto poput trucking-a.Znao sam da su ranije isli ali ja sam tad imao dobar posao i nisam morao da napustam iako mi je i tada bila velika zelja da vozim kamione po Americi.To bi mi bio kao neki ostvaren san..Inace volim da vozim, uzivam u tome i uzput je lepo placeno.Steta zaista, mozda probam zelenu lutriju i skoro sam tek cuo za to kad vidim, istekla prijava vec nedelju dana.Bolje da nisam ni vido
Reply With Quote
  #420  
Staro 28.11.2017, 09:18
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ntoddmusic Prikaz poruke
Hvala puno na odgovoru.
Steta, bas sam zeleo da odem u USA i radim nesto poput trucking-a.Znao sam da su ranije isli ali ja sam tad imao dobar posao i nisam morao da napustam iako mi je i tada bila velika zelja da vozim kamione po Americi.To bi mi bio kao neki ostvaren san..Inace volim da vozim, uzivam u tome i uzput je lepo placeno.Steta zaista, mozda probam zelenu lutriju i skoro sam tek cuo za to kad vidim, istekla prijava vec nedelju dana.Bolje da nisam ni vido
Nema na cemu, na pocetnoj strani ovog foruma imate odeljak "Ne-imigrantske vize", tu mozete naci dosta informacija u vezi drugih tipova viza, koje bi mogle da Vam pomognu u legalnom odlasku i ostanku u Americi. Nadam se da cete uspjeti da odete u Ameriku, ne odustajte od svojih snova. Srecno i srdacan pozdrav.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.