ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Koliko košta život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.11.2009, 23:50
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lenhi Prikaz poruke
Pa što pitaš ljude na forumu za te informacije?!
Rekao si da imaš masu prijatelja koji su tamo pa si trebao ti sve sabrati i napisati ljudima da im treba još 60 hiljada dolara za "normalan život" (servisiranja, pranja, kafe) !
Nemoj da vršiš više pritisak na ljude koji su skromnijih mogućnosti od tebe. Svako ima pravo na svoje razmišljanje i svoj plan.
Neko je srećan i da ode tamo i da čisti wc ako treba i ima na to pravo, ma kako god ga ti smatrao bezvrijednim na ovom svijetu.
Ako si ti pun ko brod, ne znači da ljudi nisu borci i spremni na mnogo toga i da treba odmah se predaju ako nemaju novac.
Ako si ti pun ko brod ne znači da ostali ne treba da žive i da si samo vrijedan na svijetu ti i takvi kao ti puni ko brod.
Nemoj mi odgovarati jer si iskompleksiran tip čije ću poruke ubuduće ignorisati, što predlažem i ostalima.
Bas me zabole, dali ces ti ignorisati moje poruke. Moje poruke nisu ni upuceni likovima kao sto si ti. Moje poruke nisu upuceni ljudima koji su srecni da odu u USA ili bilo gde da bi cistili wc. Moje su poruke upuceni ljudima koji nisu srecni ako moraju cistiti wc, ali im se moze desiti takvo nesto kao posledica nemanja informacija pre polaska ili jos gore imanje pogresnih informacija. Ti i slicni tebi samo doprinose dezinformisanju, zasto to radis samo ti znas. Dali si ljubomoran na tudj uspeh, dali te boli ako neko ima vise od tebe ili ti mozda treba neko, koga bi ti lepo obmanuo, a da se posle smejes kako i taj nije uspeo.Ako je neko napravio forum da bi ljudi diskutovali i pomagali jedni drugima, zasto onda ne pomoci ljudima i dati im prave informacije. Ako ti nemas para, to je tvoj problem. Ako nemozes nesto sebi priustiti to je tvoj problem, ali ako znas kolko nesto kosta, ti napisi. Koja ti je to debilna logika, ako ti nemozes da kupis novo auto, o tome netreba diskutovati i ne treba ljudima pricati da se mogu kupiti nova auta. Ako nemozes da kupis kucu, to je tvoj problam, ali ako znas kolko to kosta, a ti napisi. Mozda neko moze da kupi samo nema prvu informaciju o ceni. Ako je tebi krivo sto neko ima mogucnost da radi dobro placen, a ti ga nemas, o tome ne treba pricati. Pa mi posle kazi ko je iskompleksiran. Ja sam lepo objasnio zasto mi treba 60000$, ako neko ima iste ili slicne ambicije, trebace mu toliko ili mozda i vise. Ako nema takvih potreba, trebace mu manje.
Drugo zasto se ne luksuzirati, pa nije san svakome ko ide u Ameriku da tamo prezivljava i sastavlja kraj sa krajem. Ako ti sebi nemozes da priustis luksuzniji zivot, to je tvoj problem. Ali ako znas koliko kosta taj "luksuz", ti ovde napis. Mozda ce nekome to pomoci, mozda ce mu to biti motiv da ode tamo. Jadnostavno, imace priliku da se luksuzira. Ja nepijem, ali to ne znaci da necu odgovoriti ako me neko pita koliko kosta casa alhoholnog pica u Grckoj, Bugarskoj ili Italiji . Po tvojoj debilnoj logici ja bih trebao skociti i poceti vikati, Kakvo pice? Nemoj da provociras ljude! Ima ovde ljudi koji nepiju!. Dali si ti uopste normalna osoba i dali procitas sta si napisao. Tvoja logika je sledeca: "ako ja nesto ne mogu sebi priustiti, o tome se treba zabraniti diskusija".
Ja sam lepo obrazlozio sta hocu postici dolaskom u USA, sta ocekujem i kolko bi kostalo po mojoj proceni. Ne bi ni ti imao nista protiv dobrog posla, ne bi imao nista protiv kupovine vlastite kuce ili malo luksuza, samo sto to mozda nisi sposoban da to i postignes. Po tvojoj debilnoj logici, ako ti nisi sposoban to postici, diskusija u tom pravcu se treba prekinuti, cisto da se tebi ne povecava frustracija koja nastaje suocavajuci se sa realnoscu.
Ljudima kojima je cilj ciscenje wc-a , ja i moje diskusije i ne trebaju. Oni ce mesec-dva po dolasku pronaci posao iz snova, doziveti nirvanu i uzivati. Ja se obracam jednoj drugoj populaciji, koja ima drugacije snove i ocekivanja. Ako ti nisi u toj grupi, ne trebas citati moje komentare. O nekakvom racionalnom odgovoru sa tvoje strane izlisno je i razgovarati.
Reply With Quote
  #22  
Staro 29.11.2009, 00:30
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Konislave sad ga i ti malo pretjera. Zbog cega se ljudi prijavljuju na lutriju? Zato sto nemaju na raspolaganju 50000 $ da zive lagodno na Balkanu i zbog toga sto im je pun k.... bezvlasca. Svi dolazimo sa nadom i vjerom u novi zivot. I ja garantujem da nikome nije cilj cistiti wc ili konobariti do kraja zivota. Razlika je samo sto ljudi dolaze normalnih shvatanja, ne libe se teskog rada da bi nesto postigli na kraju. 60000$ znatno moze olaksati neciji zivot ali to definitivno nije garancija da ce te cekati menadzerska pozicija. Bujrum ti nama predji na ovu stranu okeana pa da pricamo o konkretnim iskustvima, ovako su sve spekulacije. Sa srecom.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #23  
Staro 29.11.2009, 01:17
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Konislave,
Sudeci kako komuniciras sa ljudima (npr svaku drugu logiku osim tvoje nazivas debilnom) i koliko u svakoj recenici izkazujes svoju nepismenost ("dali", "netreba" "nepijem" "novo auto"), cini mi se da bez obzira na tvoje ogromno iskustvo u svim vrstama poslova od elektricnih instalacija do administracija baza podataka, ipak spadas u krug "balkanskih kontraverznih biznismena" ili wannabe "bkb" - Uvek me obraduje i podseti da sam takve ostavio preko bare.
Reply With Quote
  #24  
Staro 29.11.2009, 21:46
kaya kaya je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2009
YU lokacija: bgd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Ja sad moram da budem malo bezobrazna ali bih zelela da ukazem na cinjenicu da 60k dolara nije nikakva lova ni ovde a jos manje je u US.

Odnosno, to je daleko od neke ozbiljne love. Od toga ne znam kako moze da se kupi kuca u US? Stan u BG ili NS za porodicu, tesko. Za te pare ovde moze da se kupi jednosoban stancic, do jednoiposoban na losijoj lokaciji.

Tako da, 60k dolara je lepa svota za ne daj boze, odnosno da neki duzi period ne mozes da nadjes posao. I slazem se, lepo bi bilo otici s 60k u US.

No s tim parama ne mozes da kupis kucu, ne mozes da se iskolujes (ne na nekom dobrom univeriztetu)... Takoreci morao bi da biras. Hoces li da radis klosarske poslove i paralelno se skolujes, ili ces da malop vise biras poslove.... Ipak 60k nije cifra koja te u potpunosti obezbedjuje. Samo daje malo vise lufta.

Dakle konislave ne znam sto se kunes u te pare. A i vi ostali razumem da te pare su velike kad ih nemas, ali realno probajte iskljucivo s 60k dolara da resite veca zivotna pitanja. U Srbiji.. Tesko.


Konislave, ja bih vidis s 60k dolara prioritet stavila na sticanje US diplome. A ne na biranje posla.
__________________
20111EJFIXXXXXXX
Reply With Quote
  #25  
Staro 29.11.2009, 22:06
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Mozda bi bilo dobro da se vratimo na temu, sto bi znacilo, kazete koji je profil porodice (npr. nas je troje, malo dete, samo muz radi), i na sta sve trosite pare tokom meseca, i koliko je to para...ma i ne mora da bude na sta trosite, samo koliko . A da bi i oni koji pokvarise ovu temu (i ne samo ovu) bili zadovoljni, napisite cisto da li u US zivite lepse i bolje nego u Srbiji (sveopsti utisak). Hvala puno!
Reply With Quote
  #26  
Staro 29.11.2009, 22:29
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaya Prikaz poruke
Ja sad moram da budem malo bezobrazna ali bih zelela da ukazem na cinjenicu da 60k dolara nije nikakva lova ni ovde a jos manje je u US.

Odnosno, to je daleko od neke ozbiljne love. Od toga ne znam kako moze da se kupi kuca u US? Stan u BG ili NS za porodicu, tesko. Za te pare ovde moze da se kupi jednosoban stancic, do jednoiposoban na losijoj lokaciji.

Tako da, 60k dolara je lepa svota za ne daj boze, odnosno da neki duzi period ne mozes da nadjes posao. I slazem se, lepo bi bilo otici s 60k u US.

No s tim parama ne mozes da kupis kucu, ne mozes da se iskolujes (ne na nekom dobrom univeriztetu)... Takoreci morao bi da biras. Hoces li da radis klosarske poslove i paralelno se skolujes, ili ces da malop vise biras poslove.... Ipak 60k nije cifra koja te u potpunosti obezbedjuje. Samo daje malo vise lufta.
I pored svega toga, nije mi nikako jasno zasto se ne drzite teme i ne odgovorite lepo na postavljena pitanja.
Dali neznate odgovor ili vam se ne dopada, pa ga zelite izbeci skretanjem teme u sasvim pogresnom pravcu?

Dakle konislave ne znam sto se kunes u te pare. A i vi ostali razumem da te pare su velike kad ih nemas, ali realno probajte iskljucivo s 60k dolara da resite veca zivotna pitanja. U Srbiji.. Tesko.


Konislave, ja bih vidis s 60k dolara prioritet stavila na sticanje US diplome. A ne na biranje posla.
Ko se kune u 60000$. Taj iznos je dat kao optimalno potreban za jedano bezbolno prilagodjavanje i uhodavanje.
Ja sam lepo objasnio zasto sluze te pare, samo treba da procitas sta sam napisao. Kad budes citala sta sam napisao, procitaces isto tako da planiram poneti mnogo vise para od 60000$, a od kojih planiram kupiti kucu.
Tako da bih ti preporucio da prvo procitas sta sam ja do sada napisao, pa mi se tek posle obrati.
Sto se tice skolovanja i tu si promasila temu. Ako si procitala sta sam ja napisao, mogla si doznati da ja dolazim sa sertifikatima i znanjem koje je potrebno za obavljanje mog posla u USA, tako da meni mogu trebati pare samo za dobijanje nekih sertifikata ili licenci, a to e par stotina dolara.
Tako da bih ti ja preporucio da drugi put prvo lepo prrocitas sta sam ja pisao, pre nego sto se javis da mi pametujes.
Reply With Quote
  #27  
Staro 29.11.2009, 22:39
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Nije mi jasno zasto se ne drzite teme, vec stalno pokusavate da izbegnete odgovore na postavljena pitanja.
Dali to radite zato sto ne znate odgovore ili vam se oni ne dopadaju, pa ih zelite izbeci?
Nije bitno dali vi odlazite u restoran, ako znate koliko para je potrebno vi napisite. Ako perete auto sami napisite to, ali ako znate kolko kosta da vam ga neko drug opere napisite i to.
Reply With Quote
  #28  
Staro 29.11.2009, 23:32
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Zelim vam svima da u Americi nadjete dobar posao (strast+novac) i da vise nemate vremena ni zelje da se ovde prepucavate. Lepo kaze nas narod "besposlen pop i jarice krsti".
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
  #29  
Staro 29.11.2009, 23:48
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Kao sto vidis veci deo clanova se nalazi ili u proceduri za dobijanje GC ili samo ucestvuju na lutriji. Jedan broj ljudi koji je tamo ti je dao odgovor i to je njihov trosak a koliki ce biti tvoj to ces videti. Ako je neko dao nerealne ili netacne podatke ovde neko drugi ce ga demantovati ili ispraviti, tako da ne vidim razloge za sumnju.
Mnooogo restorana ima menu-e okacene na sajtovima tako da mozes videti cene i sabrati ono sto volis da jedes. Imas obroke od 30-200$ za dvoje zavisi od vrste hrane i ekskluziviteta restorana. Google je tvoj prijatelj! Kad mogu ovakvi jadnici kao mi da se informisu i pripreme, mozes i ti.

Sto se tice skola isto imas na njihovim sajtovima stavku tution fees i to ti isto zavisi od vise faktora, broja credit hours... Recimo od 2000$ po semestru na community college, do par desetina hiljada na elitnim univerzitetima.
Ako sam nesto pogresio neka me neko spankuje slobodno.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #30  
Staro 30.11.2009, 03:02
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Stan 900$
Hrana 600$
Rezija 300$(moze i manje 30$ struja,45$ voda,auto osiguranje za dva auta 90$,mobilni 80$,zdravstveno za dete 40$)
Gorivo mesecno za kola 300$
Rata za kola 250$
Vrtic za dete 900$ ceo dan, 600$ pola dana (odnosi se na ceo mesec).

Posao prvi se ceka u rasponu od mesec dana do cetiri meseca.
Satnica 9$ bruto, to je na ruke 1300$, najveca satnica u fabrikama kad dodjete mozete da ocekujete oko 12$ top.
kombinacija sa dve plate pokriva osnovne troskove za pocetak dovoljno.
kola polovna dva komada po 1500$ pokriva osnovne potrebe na pocetku.
ovo su cene u zapadnim predgradjima Chicaga
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko smem da razvlacim odsustvo van USA? Enter Vodič za emigrante 21 23.02.2018 02:08
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Anketa: Koliko dugujete na kreditnim karticama? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 08.12.2008 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.