ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 01.11.2012, 19:13
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

sta vam je, sta panicite? zar se ne odnosi "vandredno" samo na srednju skolu, sta je uopste vanredno studiranje, to ne postoji vise. za one koji su tako zavrsili NEBITNO JE. i zasto bi fakultet koji je upisan posle 20te bio okarakterisan kao vanredni, koja vam je to logika. ja sam upisala fax 2007 sa 25 godina i idem isto kao svi, koga briga koliko godina imam? pokusavate da date neki smisao, a vrlo je jasno na sta se misli - redovno pohadjana i zavrsena osnovna i srednja skola i sta vam sad tu nije jasno. ostavite se vise vanrednog studiranja to niti je problem, niti je uslov.
Reply With Quote
  #52  
Staro 02.11.2012, 13:31
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Dobio sam odgovor iz ambasade na moje insistiranje da mi objasne sta je vanredno studiranje i da li sam podoban za ucesce sa srednjom trogodisnjom i Visom skolom. Naveo sam u kom periodu sam isao u Visu skolu i sve sto sam smatrao da je korisno od informacija.
Odgovor iz ambasade:
Ukoliko budete izabrani u okviru programa DV Lottery moracete pruziti dokaz da ste redovno pohadjali Visu skolu u kontinuitetu od 12 godina. To je preduslov ili Vam viza nece biti odobrena.

Kakva dokaz? Sta im mogu dokazati?
Posle 7 godina igranja lutrije smatram da meni nece odobriti vizu ako me izvuku, a ovamo sam kao neki inzenjer elektrotehnike VI/1. Sad mi je krivo sto se uopste prijavih sve ove godine.
Reply With Quote
  #53  
Staro 02.11.2012, 15:17
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

I ponovo je odgovor dvosmislen po meni mijan.Pise redovno skolovanje sa Visom od minimum 12 god.Nije mi jasno da li pod redovno smatraju samo svojevremeno redovno studiranje(ja upisah tako fax po starom programu kao redovan student,oni koji su bili ispod crte su bili samofinasirajuci tj vanredni koliko se secam i iskreno ne secam se nekih razlika izmedju nas koji smo bili na budzetu i samofinasirajucih jer su i oni morali biti na predavanjima i vezbama da bi dobili potpise profana,) ili samo to da nije bilo prekida u samom studiranju(upises jednu Visu pa napravis pauzu i upises drugu posle trogodisnje srednje) ili da nije bilo obnavljanja godina tokom studiranja.
Pitaj ih da li duzina samog studiranja i obnavljanje godine podvode pod redovno studiranje ili ne.Ako odgovore da je to za njih redovno studiranje onda si resio veliku dilemu i mozes dobiti vizu pa ce i svim ostalim clanovima koji imaju trogodisnju+Visu biti jasnije imaju li prava na prijavu.
Reply With Quote
  #54  
Staro 02.11.2012, 16:06
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke

...
Odgovor iz ambasade:
Ukoliko budete izabrani u okviru programa DV Lottery moracete pruziti dokaz da ste redovno pohadjali Visu skolu u kontinuitetu od 12 godina. To je preduslov ili Vam viza nece biti odobrena.

...
he... ti pitas jedno, a oni po automatizmu odgovaraju jedno te isto sa vec spremnim odgovorom, samo ovaj put ne može da dešifruje niko živi šta su hteli da kažu.

ovde se sve vreme radi da mora da se dokaže redovno završeno 8+4=12 godisnje obrazovanje kao po instrukciji, a ovo Visu skolu u kontinuitetu od 12 godina (High school=naša srednja škola) je samo neslana sala by Google Translate Service.

batali više da ih cimaš vidiš da nemaju pojma sa životom, a usput su i ograničeni max. nego čekiraj tamo university degree, ako već dosad nisi, i čekaj da te izvuku pa će ti se samo sve kazati. a na kraju boli te uvo.

pozdrav

Last edited by outer_space; 02.11.2012 at 16:14.
Reply With Quote
  #55  
Staro 02.11.2012, 16:06
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Kod mene su redovni svi bili, samo su neki finansirani iz budžeta a neki sufinasirajući pa i samofinasirajući, a svi smo zajedno na predavanjima bili i prolazili korz isto. Ne vredi da im postavlja dodatna pitanja, vjerovatno je i to pitao, oni neće odgovoriti jer je čovjek rekao da im je naveo konkretno sve o sebi. Samo kupuju vrijeme dok ne prođe period prijavljivanja i dok im ne prestane slati mailove.
Reply With Quote
  #56  
Staro 02.11.2012, 16:45
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik olivera77 Prikaz poruke
I ponovo je odgovor dvosmislen po meni mijan.Pise redovno skolovanje sa Visom od minimum 12 god.Nije mi jasno da li pod redovno smatraju samo svojevremeno redovno studiranje(ja upisah tako fax po starom programu kao redovan student,oni koji su bili ispod crte su bili samofinasirajuci tj vanredni koliko se secam i iskreno ne secam se nekih razlika izmedju nas koji smo bili na budzetu i samofinasirajucih jer su i oni morali biti na predavanjima i vezbama da bi dobili potpise profana,) ili samo to da nije bilo prekida u samom studiranju(upises jednu Visu pa napravis pauzu i upises drugu posle trogodisnje srednje) ili da nije bilo obnavljanja godina tokom studiranja.
Pitaj ih da li duzina samog studiranja i obnavljanje godine podvode pod redovno studiranje ili ne.Ako odgovore da je to za njih redovno studiranje onda si resio veliku dilemu i mozes dobiti vizu pa ce i svim ostalim clanovima koji imaju trogodisnju+Visu biti jasnije imaju li prava na prijavu.
Pitao sam to sve, naveo konkretne podatke o skolskoj godini, statusu, godinama starosti, itd. itd. i trazio jasan odgovor na pitanje da li se mogu prijaviti sa da ili ne. Necu vise nista slati jer vidim da nema odgovora. Voleo bi da me ne izvuku i ne znam da li cu vise igrati. Ne mogu ja tako cekati na odgovor do razgovora u ambasadi da bih se tek tada angazovao oko eventualnog pozajmljivanja novca, trazenja poznanika u USA za odlazak i svega sto trebam pre toga, jer sam porodican i imam i suprugu i dete.
Reply With Quote
  #57  
Staro 02.11.2012, 18:08
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

opusti se malo, živi život, a u slučaju da budeš među srećnim dobitnicima ubeđen sam da ti niko neće pokvariti sreću, a najmanje gospoda u Kentucky-ju i u US ambasadi bilo gde svetu. to sad što oni lupaju po odgovorima šta stignu i treniraju strogoću, u slučaju da te izvuku ploča se okreće i ubeđen sam da se tu za dosta srtvari zažmuri na jedno oko, u suprotnom kad bi podelili te silne vize. koliko sam shvatio, sve se toleriše sem davanje lažnih informacija, tako ćeš i ti, sve to što si piso u emails preneti na one obrasce koji se šalju u Kentucky, a to će biti gola istina.

btw, ja igram ovu igru bez ikakvih očekivanja i jednog dana ću otići sa ili bez GC, meni je svejedno i to može da se desi veoma uskoro, a možda se nikad i ne desi.

pozdrav
Reply With Quote
  #58  
Staro 08.11.2012, 22:12
igoce igoce je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

A,zar nije racunica ovakva 8 godina osnovne+3 godine srednje+2 ili 3 godine vise skole=13-14 godina skolovanja,znaci njima je bitno da se ima minimum 12 godina redovnog skolovanja,a sa visom skolom se ima 13 odnosno 14 godina skolovanja,pod uslovom da je neko bio u trogodisnjoj srednjoj skoli ...
Reply With Quote
  #59  
Staro 09.11.2012, 13:19
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno .

Ja sam dva puta obnavljao godinu na faxu pa se i dan danas vodim kao redovan student.Nemaju pojma ovi naši iz ambasade.Ja sam im pre mesec dana postavio to isto pitanje kao i Mijan.Rekli su mi,piše Vam sve na oficijalnom sajtu.Ko može da Vam pljune na diplomu???Zar je neko sa osnovnom školom i kursom(varioca) od 2god od Vas sa diplomom školovaniji!
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #60  
Staro 09.11.2012, 19:49
Ohrid13's Avatar
Ohrid13 Ohrid13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2012
US lokacija: New Jersey
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 35
Nepromenjeno

I mene ne mi e svatlivo toa zosto ne priznavaat vonredno zavrsena 4ta godina sredna skola.Nelogicen e toj nivni sistem
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! V777 Agencije za prijavu 48 13.11.2018 18:33
prijava za zelenu kartu u USA mirjana72 Stare teme 7 26.01.2012 21:45
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Lutrija za zelenu kartu je besplatna! emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 13.11.2007 18:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.