ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 10.04.2012, 23:32
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Recite mi npr. ako se sad u oktobru prijavite za GC a niste ozenjeni i niste naveli da ste ozenjeni,i ako vas izvuku u maju,a u medjuvremenu se ozenite,da li moze i supruga s vama da krene ili ne ?
Ili ako vas izvuku za GC i posle izvlacenja mesec dana se ozenite,da li opet moze supruga da ide s vama u USA ?
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.04.2012, 00:33
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dome Prikaz poruke
Recite mi npr. ako se sad u oktobru prijavite za GC a niste ozenjeni i niste naveli da ste ozenjeni,i ako vas izvuku u maju,a u medjuvremenu se ozenite,da li moze i supruga s vama da krene ili ne ?
Ili ako vas izvuku za GC i posle izvlacenja mesec dana se ozenite,da li opet moze supruga da ide s vama u USA ?
Oba odgovora su - da. Citaj forum lagano, imas sve do detalja.
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.04.2012, 16:01
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Oba odgovora su - da. Citaj forum lagano, imas sve do detalja.
Citam ,al tebi hvala na odgovoru .
Reply With Quote
  #14  
Staro 28.11.2012, 21:20
joka08 joka08 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima..
Imam jedan probem koji me muci danima,, Dobila sam turisticku vizu prosle godine u ovo vreme na 8 meseci i ulazak na 6 meseci, ja sam tamo ostala 3 i po meseca i vratila se u srbiju, sto znaci da sam ispostovala sve. Studnet sam i po povratku iz amerike redovno sam davala ispite. Naravno viza mi je istekla i ja bih zelela ponovo da apliciram za vizu, ali ja sam apsolvent i ostalo mi je jos 6 ispita do kraja. Da li ima bilo kakve veze da me odbiju samo zato sto sam obnovila 3 godinu.. i da li je tacno da moras da das ispit tri meseca pre nego sto apliciras za vizu??? Imam tetku tamo koja ima para svoju firmu i 20 godina zivi tamo. Mene samo zanima kolike su sanse da mi daju opet turisticku vizu i da li postoji sansa da me odbiju? (Elem, imam sve papire sa fakulteta uverenje o polozenim ispitima, indeks, potvdru da sam student, racun u banci i novac na njemu, i svu ostalu dokumentaciju koju sam predavala i prsli put.)Ako neko nesto zna o ovome, ja bih mu bila mnogo zahvalna da mi odgovori. JER JE JAKO HITNO! Hvala Vam unapred!
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.11.2012, 21:36
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

niko ne moze da ti kaze sanse za ili protiv...prosto jer je to nemoguce.

postoje sanse da ti odobre vizu iz razoga sledecih: imala si vec jednu koju si ispostovala (sto je plus), još uvek te vežu ispiti tj studiranje za maticnu zemlju, kao i sve te nekretnine i ostala papirologija sa kojom si i prvi put uspela da je dobijes

postoje sanse da te odbiju iz razloga: apsolvent si, nemas obavezu prisustvovanja fakultetu (predavanja i slicno) ostalo ti je malo ispita. moze se postaviti pitanje ponovnog odlaska za USA u kratkom periodu (razlozi) a i ne mora.

NIKAKVE VEZE nema to sto si obnavljala 3 godinu kao i to *davanje ispita bar 3 meseca pre intervjua* - to nije tacno i ne opterecuj se time.

njihovo odobravanje/odbijanje se UVEK svodi na to koliko su ti JAKE veze sa maticnom zemljom, tj uverenje da ces se ti vratiti sa putesestvija. a ne otici u ilegalu...u principu slobodna procena manje vise

takodje, da dodam i ovo, mislim da neces imati problema da ti ponovo daju vizu, iskreno..a ovo mislim iz razloga br 1 - ispostovala si prethodnu (a mogla si i tada da odes i ne vratis se)
svako dobro
Reply With Quote
  #16  
Staro 28.11.2012, 22:07
milos0809 milos0809 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: Miami
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik joka08 Prikaz poruke
Pozdrav svima..
Imam jedan probem koji me muci danima,, Dobila sam turisticku vizu prosle godine u ovo vreme na 8 meseci i ulazak na 6 meseci, ja sam tamo ostala 3 i po meseca i vratila se u srbiju, sto znaci da sam ispostovala sve. Studnet sam i po povratku iz amerike redovno sam davala ispite. Naravno viza mi je istekla i ja bih zelela ponovo da apliciram za vizu, ali ja sam apsolvent i ostalo mi je jos 6 ispita do kraja. Da li ima bilo kakve veze da me odbiju samo zato sto sam obnovila 3 godinu.. i da li je tacno da moras da das ispit tri meseca pre nego sto apliciras za vizu??? Imam tetku tamo koja ima para svoju firmu i 20 godina zivi tamo. Mene samo zanima kolike su sanse da mi daju opet turisticku vizu i da li postoji sansa da me odbiju? (Elem, imam sve papire sa fakulteta uverenje o polozenim ispitima, indeks, potvdru da sam student, racun u banci i novac na njemu, i svu ostalu dokumentaciju koju sam predavala i prsli put.)Ako neko nesto zna o ovome, ja bih mu bila mnogo zahvalna da mi odgovori. JER JE JAKO HITNO! Hvala Vam unapred!
Meni su dali vizu i to J1 jos 2006-e a bio sam apsolvent sa tri ispita do kraja i zadnjim polozenim pre 6 meseci. Prijavi se pa sta bude.
Reply With Quote
  #17  
Staro 28.11.2012, 23:46
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja sam dobila turisticku vizu kao apsolvent, imala samo diplomski da uradim (polozila sve ispite u junu, i otisla na 3 mjeseca na FL). Moguce je dobiti vizu.
Ponesi index, traze da vide kad si zadnji put polagala ispite (pomaze ako imas nedavno polozen ispit)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oki9 Prikaz poruke
niko ne moze da ti kaze sanse za ili protiv...prosto jer je to nemoguce.

postoje sanse da ti odobre vizu iz razoga sledecih: imala si vec jednu koju si ispostovala (sto je plus), još uvek te vežu ispiti tj studiranje za maticnu zemlju, kao i sve te nekretnine i ostala papirologija sa kojom si i prvi put uspela da je dobijes

postoje sanse da te odbiju iz razloga: apsolvent si, nemas obavezu prisustvovanja fakultetu (predavanja i slicno) ostalo ti je malo ispita. moze se postaviti pitanje ponovnog odlaska za USA u kratkom periodu (razlozi) a i ne mora.

NIKAKVE VEZE nema to sto si obnavljala 3 godinu kao i to *davanje ispita bar 3 meseca pre intervjua* - to nije tacno i ne opterecuj se time.

njihovo odobravanje/odbijanje se UVEK svodi na to koliko su ti JAKE veze sa maticnom zemljom, tj uverenje da ces se ti vratiti sa putesestvija. a ne otici u ilegalu...u principu slobodna procena manje vise

takodje, da dodam i ovo, mislim da neces imati problema da ti ponovo daju vizu, iskreno..a ovo mislim iz razloga br 1 - ispostovala si prethodnu (a mogla si i tada da odes i ne vratis se)
svako dobro
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #18  
Staro 29.11.2012, 01:57
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

slazem se sa svima koji ste odgovorili da je moguce dobiti vizu iako si apsolvent, znam to i sama, zelela sam samo da joj kazem da joj niko ne moze garantovati ni jednu a ni drugu soluciju kao ni da se igra pogadjanja tipa:
sanse za ovo su ti 37% a za ovo drugo su ti 63%...e al ako imas ovo onda rapidno skace na 52 %...mada ta tetka i njena situiranost..hmm to onda sigurno bude oko 83%
izvinjavam se na šali oko tetke i %, nije namera da vređam već je šala
valjda ste me sad razumeli
poenta je bila, da ako je odbiju ...ovo mogu navesti kao razlog recimo, ali nikako to nije OBAVEZNO razlog koji te automatski odbija od vize (mislim na apsolventski status) kao i mali broj ispita do kraja..jednostavno moze da se desi, prosto

nadam se da sam razjasnila moj prethodni post, jer mi nikako nije namera da nekoga pogresno informisem..
pozdrav svima
Reply With Quote
  #19  
Staro 29.11.2012, 02:51
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik joka08 Prikaz poruke
Pozdrav svima..
Imam jedan probem koji me muci danima,, Dobila sam turisticku vizu prosle godine u ovo vreme na 8 meseci i ulazak na 6 meseci, ja sam tamo ostala 3 i po meseca i vratila se u srbiju, sto znaci da sam ispostovala sve. Studnet sam i po povratku iz amerike redovno sam davala ispite. Naravno viza mi je istekla i ja bih zelela ponovo da apliciram za vizu, ali ja sam apsolvent i ostalo mi je jos 6 ispita do kraja. Da li ima bilo kakve veze da me odbiju samo zato sto sam obnovila 3 godinu.. i da li je tacno da moras da das ispit tri meseca pre nego sto apliciras za vizu??? Imam tetku tamo koja ima para svoju firmu i 20 godina zivi tamo. Mene samo zanima kolike su sanse da mi daju opet turisticku vizu i da li postoji sansa da me odbiju? (Elem, imam sve papire sa fakulteta uverenje o polozenim ispitima, indeks, potvdru da sam student, racun u banci i novac na njemu, i svu ostalu dokumentaciju koju sam predavala i prsli put.)Ako neko nesto zna o ovome, ja bih mu bila mnogo zahvalna da mi odgovori. JER JE JAKO HITNO! Hvala Vam unapred!
Ja sam 2 puta obnovio istu godinu i dobio J1.Ubedio sam ih da cu se vratiti,smejao se kao lud.A lik sa mnom u grupi,odbijen.A bio regularan,redovne godine.Nema pravila,kako ti je sudjeno.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoć molim tubi Stare teme 3 30.10.2011 16:54
Pomozite mi molim vas!!1 stankovich Stare teme 18 03.09.2011 14:10
Molim Pomoc Nightstray Stare teme 39 17.07.2011 20:18
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47
Nedoumice, nedoumice.. Molim savet, hitno! nikolar Stare teme 19 07.05.2009 16:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.