ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.02.2013, 00:06
flops flops je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.10.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 61
Nepromenjeno Potpis

Kako se potpisujete u Americi, od dolaska u Ameriku (CARINE) do banke i tih ustanova i kako Amerikanci gledaju na potpis. Znaci da li je to cirilica, latinica ili da li mora potpis da bude usaglasen sa americkim u smislu ch, sh i tako nekih slova.
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.02.2013, 00:35
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Kod mene prezime ima c sa ' na kraju, ja samo ne pisem tu chizu na potpisu, nekad se zeznem pa je dodam, ali nije to bas prevelika stvar. Nisam dodavala h da bude ch nego je ostalo samo na c na kraju, nekako mi jednostavnije bilo. Mislim da ces morati latinicom da se potpisujes.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.02.2013, 01:45
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Ja se potpisujem isto kao i prije samo ne stavljam kvake na slova č, š, ć itd.
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.02.2013, 05:28
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

потписујем се потпуно исто као и у србији, ћирилично и писаним словима и баш нигде нисам имао проблема...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.02.2013, 07:33
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Kod mene nece svakako biti problem potpis, jer ionako ne pisem citko napisano ime I prezime. Nego imam ja svoj fazon "doktorski"
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.02.2013, 09:14
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

ma u US ne morate ni da se potpisujete mozete da kupite pecat online sa svojim potpisom i samo da ga lupate svuda prihvataju.

Mozete da stavite potpis kako hocete samo treba da se drzite jednog potpisa. Mogu i kineska slova. Mozete klasicno stampana slova da napisete i to je to.
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.02.2013, 10:32
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

meni je kolega Libanac pokazao kako se pise moje ime na Arapskom svuda koristim taj potpis jer to je potpis mog imena.

Dokle god vam je taj potpis isti nije bitno kakav je moze biti i ovakav: =/= vi ste ok .


Primer: otvorili ste cheking account u banci i tamo ste se potpisali recimo cirilicom,nakon 2-3 nedelje stigla vam je debit kartica otisli u prodavnicu pazarili i na kasi vam provuku kao kredit i teraju vas da se potpisete ako se tada potpisete drugacijim potpisom nego prilikom otvaranja accounta zvace vas iz banke da vide da li je sve ok i da li ste vi pokusali da platite juce tu i tu tolko i tolko,jer se potpisi ne slazu.


Znaci samo da bude isti nije bitno kakav je potpis uopste.
A puno ime i prezime ja pisem stampanom latinicom kad mi traze
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.02.2013, 15:57
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Ева пар објашњења из литературе. Дефиницја потписа са Википедије (оригинал преузет са: wordnetweb.princeton.edu)

Citat:
Потпис је руком писани и обично улепшан приказ нечијег имена, надимка или било какво обележје те особе (у средњем веку је то обично био крст) које служи за потврђивање идентитета или намере.
Клајић и Вукајлија за параф кажу:

Citat:
paraf (fr. paraphe, lat, paraphus, gr.
para-grafos) potez pera pri potpisu,
skraćeni potpis, obično početna slova
imena i prezimena, npr. na nekom
aktu (čime se označava da je mjerodavni
službenik imao akt u ruci i
upoznao se s njegovim sadržajem)

parafirati (fr. parapher) načiniti mesto punog
potpisa svoj uobičajeni znak, skraćeno se
potpisati, staviti paraf.
Ево и примјера из живота:

Citat:
Bivši šef pregovaračkog tima Beograda u razgovorima sa Prištinom Borislav Stefanović navodi da je stavio samo jedan paraf na Tehnički protokol o administrativnim prelazima, čime je samo potvrdio da je tekst istovetan sa originalom.

“Parafirali smo papir koji određuje gde će koja kučica na prelazima da stoji, da neće biti simbola niti graničnog kamena. Država, kada nešto parafirate, nije u dužna da to sprovede, već tek kad se to potpiše. Paraf i potpis nisu isto. Da me je Vlada ovlastila, ja bih potpisao. Nova Vlada Srbije je to nedavno uradila, tako što je Dačić, odnostno Pavićević, potpisao taj protokol, čime su počele da se sprovode radnje na terenu”, kazao je Stefanović u emisiji “Od A do Š”.
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.02.2013, 18:21
Ivy's Avatar
Ivy Ivy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2012
US lokacija: Texas
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 84
Nepromenjeno

Ja imam kartice iz banke bez žđšćč na njima, a potpisujem se s tim znakovima. Nije moj problem što oni to nisu znali napisati (ili mogli, zbog programa), ja se znam potpisati "pravilno".
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.