ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #331  
Staro 12.12.2019, 05:06
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne bih se zezao sa piraterijom, ovde je svakako sve to toliko jeftino a kazne paprene.
Reply With Quote
  #332  
Staro 27.12.2019, 01:01
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno Promena adrese na ulasku u SAD

Za one koji planiraju da menjaju adresu pri ulasku u SAD, odstampajte novu adresu i dajte policajcu na PoE kada dajete zutu kovertu, i proveravajte nalog na uscis sajtu 3,4 dana nakon toga da vidite da li su vam promenili ili su samo klimnuli glavom i sklonili sa strane. (ne znaci da ce se to svima desiti ali pricam jer je moguce)
Ja sam dao i odstampanu adresu i naglasio da zelim da promenim adresu, proveravao sam uscis, nije bilo adrese uopste jer se izgubila nakon mog ulaska (mislio sam da tako treba) dok se kasnije nije pojavila opet stara adresa i tada sam resio da uzmem stvar u svoje ruke (promenio sam adresu preko AR11 i USPS da mi ne bi poslali na staru adresu) -kasnije ce se ispostaviti da sam kasno resio da uzmem stvar u svoje ruke) jer su mi poslali zelenu kartu na staru adresu, nakon toga je automatski prosledjena na neku novu adresu i trenutno se navodno vraca tamo odakle je i poslata. U medjuvremenu sam isao u 3 poste gde niko ne moze da dodje do paketa, a samo sto sam hteo je da ih pitam da li je moja nova adresa u sistemu i da li ce paket da dodje do mene u nekom trenutku - nisam dobio konkretan odgovor samo mi je receno "trebalo bi"
Zvao sam uscis, oni ne mogu nista da urade dok paket ne dodje do njih (ako uopste dodje) i da treba da ih zovem kad paket stigne do njih - kako da znam da je stigao kod njih? Verovatno da zovem svaki dan i da pitem E jel vam se vratila mozda koverta sa mojom zelenom kartom? hahah (da, postoji tracking number ali pise da je dostavljeno negde sto bi TREBALO da je neka njihova kancelarija. kazem TREBALO jer jedna ekipa sa uscisa kaze da jeste druga kaze da ne zna a treca kaze da moram da zakazem terming u najblizoj kancelariji i tako... Sto se tice uscis-a, oni nisu informisani dovoljno da ne kazem da je nenormalno koliko nisu informisani a to sam video kada sam ih zvao jedno 15 puta(bukvalno) za vize za prijatelja i svako je dao drugaciji odgovor i na kraju ce to verovatno morati da resi advokat. Naravno to ne znaci da je svuda tako i svima tako, pricam moje iskustvo. Samo sam to hteo da podelim s vama ovde.
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
  #333  
Staro 14.06.2020, 01:17
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Upravo sam usla u USA, na pasoskoj kontroli sam bila bukvalno 3 minuta. Naravno, slusbenik nimalo prijatan. Postavljena su mi sledeca pitanja: Sto ste ovde, Da li ste bili van Srbije poslednje 2 nedelje i da li nosim nesto od hrane i pića i pitao me je kako se zovem dok je imao moj pasos u rukama
Otvorio je zutu kovertu, prelistao po papirima i lupio pecat u pasos. I onda sam ga pitala da li je to sve(obzirom da sam ja razumela da je to duza malo procedura i ds generalno ljudi cekaju dosta tada), on mi je odgovorio you're good to go.
I tako
Reply With Quote
  #334  
Staro 14.06.2020, 01:55
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Pozdrav svima. Upravo sam usla u USA, na pasoskoj kontroli sam bila bukvalno 3 minuta. Naravno, slusbenik nimalo prijatan. Postavljena su mi sledeca pitanja: Sto ste ovde, Da li ste bili van Srbije poslednje 2 nedelje i da li nosim nesto od hrane i pića i pitao me je kako se zovem dok je imao moj pasos u rukama
Otvorio je zutu kovertu, prelistao po papirima i lupio pecat u pasos. I onda sam ga pitala da li je to sve(obzirom da sam ja razumela da je to duza malo procedura i ds generalno ljudi cekaju dosta tada), on mi je odgovorio you're good to go.
I tako
Slicna prica 3 godine ranije, samo gotovo bez teksta. Imigracioni sluzbenik na JFK je uglavnom mahao rukama kao policajac na raskrsnici pozivajuci da pridjete ili prodjete progovarajuci bas kada mora. Njega nismo pitali da li je to sve, ali policajac posle njega nas nije ni pogledao kada smo pitali da li je to sve. I on je nekako vise mahao, nego govorio.
Reply With Quote
  #335  
Staro 14.06.2020, 07:04
Belgrade Giant Belgrade Giant je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2019
Poruke: 11
Nepromenjeno Molim za detalje leta i sl

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Pozdrav svima. Upravo sam usla u USA, na pasoskoj kontroli sam bila bukvalno 3 minuta. Naravno, slusbenik nimalo prijatan. Postavljena su mi sledeca pitanja: Sto ste ovde, Da li ste bili van Srbije poslednje 2 nedelje i da li nosim nesto od hrane i pića i pitao me je kako se zovem dok je imao moj pasos u rukama
Otvorio je zutu kovertu, prelistao po papirima i lupio pecat u pasos. I onda sam ga pitala da li je to sve(obzirom da sam ja razumela da je to duza malo procedura i ds generalno ljudi cekaju dosta tada), on mi je odgovorio you're good to go.
I tako
Pozdrav i Vama Katarina!. Ako bi mogli da navedete rutu Vašeg leta do USA, kao i vrstu IV vize (moja je npr. IV F4 i ističe u julu). Naravno, i sve ovo u vreme kada je na snazi predsednički EO koji i dalje promoviše travel ban za putnike iz EU i drugih zemalja. Na kraju, ja kao "vlasnik" IV F4 vize nisam dobio "Žutu" kovertu, već samo sa sobom nosim lekarsko uverenje (primerak za ulazak). Niste napisali u koji grad ste se "doselili". LP iz Beograda
Reply With Quote
  #336  
Staro 15.06.2020, 00:46
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Slicna prica 3 godine ranije, samo gotovo bez teksta. Imigracioni sluzbenik na JFK je uglavnom mahao rukama kao policajac na raskrsnici pozivajuci da pridjete ili prodjete progovarajuci bas kada mora. Njega nismo pitali da li je to sve, ali policajac posle njega nas nije ni pogledao kada smo pitali da li je to sve. I on je nekako vise mahao, nego govorio.

Tako je bukvalno u svim drzavnim agencijama institucijama, kako ti se zalomi zaposleni, moze da te pusti odmah a moze da se zalomi mentol i jaše te 3 sata
Reply With Quote
  #337  
Staro 16.06.2020, 05:26
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Kada smo mi dosli, 2015, bili maltene prvi na salterima. Sluzbenik nas pozvao, izvadio papire iz koverti, poceo da lista, ja kao da mu pomognam, da mu kazem sta je sta... kaze on meni "bro, I have no fuc*ing clue what is this. Its all cyrilic... I believe you"
Malo se ispricali (pitao me malo o Srbijici), izasao iz one njegove kutijice, rukovali se, izgrlili i dobili "welcome to the States".

E, sada, moj sluzbenik se prezivao Sanches. Da je bio belac, djavola bi tako lako islo...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #338  
Staro 16.06.2020, 11:27
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Kada smo mi dosli, 2015, bili maltene prvi na salterima. Sluzbenik nas pozvao, izvadio papire iz koverti, poceo da lista, ja kao da mu pomognam, da mu kazem sta je sta... kaze on meni "bro, I have no fuc*ing clue what is this. Its all cyrilic... I believe you"
Malo se ispricali (pitao me malo o Srbijici), izasao iz one njegove kutijice, rukovali se, izgrlili i dobili "welcome to the States".

E, sada, moj sluzbenik se prezivao Sanches. Da je bio belac, djavola bi tako lako islo...
Za ovo BELAC ces sad da popaseš disciplinsku meru 🤣😜😜🤣🤣😜😜🤣😜🤣😜🤣 😜
Reply With Quote
  #339  
Staro 07.03.2021, 13:02
BokaLunki BokaLunki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.04.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Drustvo, ja samo da se javim da sam usla u SAD! Sve je proslo kako treba, bukvalo me nista nisu pitali, lupili pecat i vratili pasos! Puno srece svima! Pozdrav iz NY
Reply With Quote
  #340  
Staro 07.03.2021, 16:21
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Dobro nam došla!
Ako treba savjet ili pomoć, piši
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.