ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #531  
Staro 28.09.2018, 21:51
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Ima jedna stvar sto nije bas toliko poznato a vezna je za turisticku vizu. Naime postoji nesto sto se zove B1/B2 for domestic employee. Dakle imate pravo da povedete sa sobom "radnika" koji vam pomaze u kuci.

https://mx.usembassy.gov/visas/domestic-employees/

Ovo Vam je nacin da neko ko je B1/B2 vizi moze da dobije i SSN
Reply With Quote
  #532  
Staro 30.09.2018, 03:07
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Promenada Prikaz poruke
Ima jedna stvar sto nije bas toliko poznato a vezna je za turisticku vizu. Naime postoji nesto sto se zove B1/B2 for domestic employee. Dakle imate pravo da povedete sa sobom "radnika" koji vam pomaze u kuci.

https://mx.usembassy.gov/visas/domestic-employees/

Ovo Vam je nacin da neko ko je B1/B2 vizi moze da dobije i SSN
Drugar,

Ti nemas pametnija posla nego da levo i desno trolujes po forumu? Toliko ti je vrhunski na toj CEO poziciji pa si se posle par godina vratio nazad da prosipas pamet i provociras? Informacije su ok, ali za dezinformacije se dobija ban.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #533  
Staro 21.11.2018, 06:15
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Činjenica je da morate ispunjavati uslove za dobijanje turističke vize. Pored opštih uslova koje ne bih razmatrao, mislim da je jedan od najvažnijih da dokažete svoju rešenost da se vratite nakon kratkotrajnog boravka u Americi.

S obzirom da nečija namera nije "merljiva" poput činjenica (adresa, karakter, godine), konačna odluka je potpuno arbitrarno mišljenje konzularnog radnika. On može na osnovu dokaza, intervjua i govora tela da proceni da li zaista mislite da se vratite ili ne mislite. I za ovo ne postoji mehanizam, savet ili pravilo. Jednostavno, sve zavisi od procene čoveka kome je to posao i koji je najbolje obučen da takve odluke donosi. Konačno, da li su uvek te odluke i 100% precizne, to je već emotivno, a ne racionalno pitanje.

Inače, procenat odbijenih za vizu iz redovnog izveštaja po nacionalnosti ne govori puno jer nemamo broj predatih zahteva po nacionalnosti (ili ga bar ja nisam našao). Ne mogu da zamislim da je procenat odbijenih direktna posledica "statusa" određene zemlje. Posebno jer ne znam kako bih objasnio visok procenat odbijenih Kanađana (>40%), Novozelanđana (>22%), Slovenaca (>19%) ili Norvežana (>17%). Ima i drugih primera, naravno.

Evo i konkretnog primera koji mislim da dokazuje apsurd jednodimenzionalnog posmatranja:
  • Ako je 1000 građana Hrvatske (odbijenih oko 5%) predalo zahtev, vizu bi dobilo "samo" 950 građana.
  • Ako je 10000 građana Srbije (odbijenih oko 23%) predalo zahtev, vizu bi dobilo skoro 7700 građana.
Stoga, mislim da jak uticaj na odbijanje ima i broj predatih zahteva, odnosno već izdatih viza. Možete zamisliti da ako bi stopa od 77% izdatih turističkih viza za Srbiju bila konstantna, sa rastom broja zahteva i trajanjem vize od 10g, u jednom trenutku bi ogroman broj građana Srbije imao važeću turističku vizu. Stoga, razumljivo je da procenat odobrenih viza iz godine u godinu pada. I taj trend će se nastaviti sve dok se ne stabilizuje, odnosno smanji, broj predatih zahteva.
Takođe, kada bi trajanje vize bilo kraće (npr. 2g), mislim da bi i procenat izdatih viza bio veći.

Ovo je, naravno, samo moje razmišljanje i nije mi namera niti da nekog "utešim", ni da drugoga "razočaram".

Last edited by nemanjaq; 21.11.2018 at 06:30.
Reply With Quote
  #534  
Staro 21.11.2018, 17:20
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Postoje svi podaci, i koliko je izdato viza po svim kategorijama, i koliko je ljudi uslo u zemlju i koliko nije izaslo iz zemlje, itd itd.

Sve te zemlje koje si nabrojao su u esta programu i imaju veliki broj odbijenica, jer cim su odbijeni za estu, moraju da apliciraju za vizu a za istu ce biti vrlo verovatno odbijeni jer su prekrsili neka pravila od ranije, cim ni estu nisu dobili.
Reply With Quote
  #535  
Staro 27.11.2018, 08:16
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Jel neko zna koliko je sad aplikacija za turisticku vizu?
Reply With Quote
  #536  
Staro 27.11.2018, 08:38
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Nasla na sajtu ambasade. (160$)
Izvinjavam se na postovima.
Reply With Quote
  #537  
Staro 20.01.2019, 09:38
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ja sam podneo zahtev za ESTA pre nekih 3 godine i u mom slucaju trajalo je posle submit nekih mozda 15 sec do izdavanja. Medjutim oni koji ne prodju ESTA moraju po vizu u ambasadu kao i oni kojima treba viza.

To je obican papir sa kodom i podacima i od kad do kad si autorizovan da putujes u USA (2 god).

Naravno od trivijalnih razloga odbijenice za ESTA tipa raniji prekrsaji u/oko/sa USA desavalo se da ljudi budu odbijeni iz cistog mira. Ono, nikad bili i USA i to je diglo prilicnu dzevu u Briselu, narocito je notorna bila Austrlija koja je odbijala i vise nego USA dok gospoda iz doticnih zemlja samo sa pasosem ulaze u Euland.

Sad cujem da i EU uvodi elektronske prijave.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #538  
Staro 27.01.2019, 18:10
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Da li je neko slao mail ambasadi u vezi terminu za turisticku vizu?
Na sajtu https://evisaforms.state.gov/Instruc...lingSystem.asp mi daje da je sledeci slobodan termin u julu ?
Reply With Quote
  #539  
Staro 27.01.2019, 18:50
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nesto si ti tu pogresio, ovo ti je sajt za zakazivanje


https://ais.usvisa-info.com/sr-rs/niv
Reply With Quote
  #540  
Staro 27.01.2019, 20:21
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Za Crnu Goru je ovaj sto sam ja postavio, pa treba mail da se posalje.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.