ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 26.02.2019, 16:35
babicf babicf je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
vrlo pametna i promisljena odluka uzevsi u obzir sve okolnosti, svesti rizik na minimum

tamo gore si rekao da E2 ne moze da radi u firmi nego da bude menadzer. Mislim da si napravio omasku, naravno da E2 moze da radi, ali samo u tom biznisu za koji je dobio E2, bas kao sto i H1B moze da radi ali samo za firmu koja mu je napravila H1B...
Da budem isken nisam napravio gresku jer su mi to advokati rekli. To su oni detalji koji su da popizdis. Meni je to skoz glupavo ali upravo oni na taj nacin hoce da dovedu nekog da otvori firmu da investira a da zaposlim amerikance da rade jer tako uticu na svoju ekonomiju jebe se njima za mene da izvines na recniku.
Cak moram da imam amerikanca ko ce da mi radi accounting a ne ja kao sto obicno biva u nasoj drzavi kad otvoris firmu i krenes od nule
Zato je H1b radna viza a E2 investiciona
Glupavo skroz ali jbg tako je
Jedan detalj sa intervjua koji je amerima bio sumnjiv je to zasto mi firma ima minus u prvoj godini poslavanja zamisli ti debile, nemaju pojma o racunovodstvu vec samo konstatuju minus
Reply With Quote
  #82  
Staro 26.02.2019, 21:06
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik babicf Prikaz poruke
Da budem isken nisam napravio gresku jer su mi to advokati rekli. To su oni detalji koji su da popizdis. Meni je to skoz glupavo ali upravo oni na taj nacin hoce da dovedu nekog da otvori firmu da investira a da zaposlim amerikance da rade jer tako uticu na svoju ekonomiju jebe se njima za mene da izvines na recniku.
Cak moram da imam amerikanca ko ce da mi radi accounting a ne ja kao sto obicno biva u nasoj drzavi kad otvoris firmu i krenes od nule
Zato je H1b radna viza a E2 investiciona
Glupavo skroz ali jbg tako je
Jedan detalj sa intervjua koji je amerima bio sumnjiv je to zasto mi firma ima minus u prvoj godini poslavanja zamisli ti debile, nemaju pojma o racunovodstvu vec samo konstatuju minus
dobro si onda i dobio vizu jer oni zahtevaju ne samo da firma posluje pozitivno vec i iznad granice poslovanja dakle da ostvarujes znacajan profit placas poreze zaposljavas ljude i jacas USA ekonomiju.

E2 je small investor u rangu par $10K dok je EB vec obiljan investitor i on ima obavezu da zaposli bar 10 Amerikanaca.

E2 koliko sam ja razumeo citajuci propise moze da bude i Sole proprietorship dakle one man show. Ne znam gde pise da mora nekog da zaposli i da li po formi mora biti SP, LLC ili Corp ?

ispravi me ako gresim, mislim nazalost kontam da je knjiga i praxa i u USA dve stvari, nazalos'
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #83  
Staro 28.02.2019, 21:44
eliko eliko je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2018
Poruke: 24
Nepromenjeno

Jedan prijatelj je slao dokumente 3-4 puta, ali nije dobio odgovor da su u redu iako mu je broj 9XXX. Sinoc smo pozvali KCC i rekli su da nisu dobili nista do sada. Ispalo je da je on slao email-e bez nikakav tekst u body. Poslali smo opet kako treba i danas je konacno dobio odgovor da su primili dokumente. Mozda ce ovo koristiti nekome...
Reply With Quote
  #84  
Staro 01.03.2019, 00:22
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ja poslao dokumenta pre 2 dana i danas mi vec odgovorili da su u redu i da pratim visa bulletin
Reply With Quote
  #85  
Staro 30.03.2019, 12:53
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Mi smo DS260 poslali tek krajem januara, s tim što smo ga otključavali u februaru, tako da smo ga tek krajem februara konačno finalizirali. Nisu nam potvrdili ništa vezano za DS, niti su nam tražili da šaljemo dokumenta, ali smo mi pre jedno 2 nedelje to ipak samoinicijativno uradili. Juče nam je stigao mail da je sve u redu i da pratimo bulletin.

Savet za sve je da ne čekaju sa slanjem, a da po potrebi i pozovu telefonom ukoliko vam iz KCC-a predugo ne odgovaraju, a vaš termin se bliži.
Reply With Quote
  #86  
Staro 13.04.2019, 22:10
Vrabac Vrabac je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tic-Tac Prikaz poruke
Mi smo DS260 poslali tek krajem januara, s tim što smo ga otključavali u februaru, tako da smo ga tek krajem februara konačno finalizirali. Nisu nam potvrdili ništa vezano za DS, niti su nam tražili da šaljemo dokumenta, ali smo mi pre jedno 2 nedelje to ipak samoinicijativno uradili. Juče nam je stigao mail da je sve u redu i da pratimo bulletin.

Savet za sve je da ne čekaju sa slanjem, a da po potrebi i pozovu telefonom ukoliko vam iz KCC-a predugo ne odgovaraju, a vaš termin se bliži.
Da li biste mogli da mi kažete koja ste tačno dokumenta poslali, budući da ni nama nije stiglo nikakvo obaveštenje nakon što smo, još početkom februara, poslali DS-260? Hvala unapred na odgovoru!
Reply With Quote
  #87  
Staro 13.04.2019, 23:55
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vrabac Prikaz poruke
Da li biste mogli da mi kažete koja ste tačno dokumenta poslali, budući da ni nama nije stiglo nikakvo obaveštenje nakon što smo, još početkom februara, poslali DS-260? Hvala unapred na odgovoru!
Poslali smo skenirane pasoše, uverenja iz policije o neosuđivanosti i izvode iz matične knjige rođenih na međunarodnom obrascu. Plus smo mi za svaki slučaj poslali i venčani list jer nam se nije pojavila opcija da ga uploadujemo prilikom popunjavanja DS-260, kako smo očekivali (venčali smo se nakon izvlačenja).

Dokumenta smo prvo poslali na KCCDV@state.gov i oni su nam rekli da se to šalje na KCCDVDocuments@state.gov, ali da će im oni proslediti. Mi smo svejedno sami poslali i njima i vrlo brzo smo dobili odgovor da je sve ok. Koji je Vaš case number?

Last edited by Tic-Tac; 14.04.2019 at 00:01.
Reply With Quote
  #88  
Staro 14.04.2019, 19:28
Vrabac Vrabac je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala, @Tic-Tac, na vrlo detaljnom odgovoru. Mi smo 261xx, dakle naš broj je došao na red, ali smo izgleda napravili grešku jer smo čekali nekakav odgovor od njih pre slanja dokumenata. Šaljemo što pre i nadamo se najboljem. Nadam se da ćemo svi uspeti da stignemo na red!
Reply With Quote
  #89  
Staro 14.04.2019, 22:50
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Nema na čemu. Uz malo sreće Vas možda zakažu i za jun, ali nije strašno ni da vas ostave za jul. U svakom slučaju vidite da pošaljete ta dokumenta što pre, kako ne biste dodatno odlagali, a i da budete mirne glave. Sve se prikuplja i obavlja baš brzo; jedino smo potvrde iz policije čekali par dana. Ova godina deluje obećavajuće i nadam se i ja da će biti uspešna za sve nas.
Reply With Quote
  #90  
Staro 15.04.2019, 14:29
Konoici20 Konoici20 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.08.2018
Poruke: 16
Nepromenjeno

Da li je neko slao izvod iz maticne knjige rodjenih na nasem obicnom obrascu i da je dobio potvrdu od kcc-a da su dokumenti u redu?
Konkretno nama,suprugu i meni na internacionalnom obrascu izvoda iz maticne knjige ne pise naknadna beleska o stupanju u brak, dok na obicnom izvodu to stoji, a obzirom da smo u proceduru usli dok jos nismo bili vencani, bojim se da bi to moglo predstavljati problem.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi I-94 obrazca... Aristotel Vaša strana 3 05.02.2014 03:11
Pitanje u vezi slike Bullet4MySelf Stare teme 5 07.10.2013 19:32
Pitanje u vezi formulara! Bullet4MySelf Stare teme 6 03.07.2013 19:54
Pitanje u vezi skole . lpastor Stare teme 13 25.02.2013 16:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.