ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #421  
Staro 12.05.2007, 04:40
Goran
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Zdravo Milose kakoje konacno smo dosli u USA lepa zemja nije lose evo ovde sam vec 25 dana nije lose za pocetak sve je lepo trenutro sam u NEW JERSY za nekoliko dana planiram da idem za CIKAGO da vidim kakoje i tamo pa konacno da odlucim gde cu da ostanem.Svima novi dobitnicima cestitam na izvlacejnu u dv 2008 i da znate da ce ovaj blog koji je sozdao Milos da ce vam mnogo koristiti pozdrav Milose i prva prilika nadam se da cemose videti pozdrav majstore od GORAN IZ MAKEDONIJE
  #422  
Staro 12.05.2007, 21:02
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Obećanje je ispunjeno! ;-)
  #423  
Staro 13.05.2007, 13:30
RunAway
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav,

dobio sam u petak (11.05.) pismo sa CS 179xx, cini mi se da je ovo prilicno visok broj. U Evropi, u proseku, odobre oko 20000 viza, sto znaci da necu biti pozvan na intervju samo u slucaju da popune srpsku kvotu pre nego sto dodjem na red. Zamolio bih Vas da prokomentarisete ovo.
  #424  
Staro 13.05.2007, 15:21
Nebo
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ima li iko ko je do sada dobio "veliki beli koverat" iz kentakija, a da je u momentu dobijanja bio f-1 student ovde u americi? hteo bih resiti promenu statusa ovde (navodno preko uscis-a), da me ne bi kojim slucajem nasi tjapili za vojsku. procedura izgleda zamrsena, izgleda da prestajem da budem pod jursidikcijom kcc, nego uscis preuzima slucaj. ovi iz lokalne kancelarije uscis nemaju veze sa zivotom. bio sam kod njih pre koji dan na salteru...i ono malo sto mi je izgledalo jasno, sad je totalno nejasno (naravno, uz pomoc "skladno popunjene" gospoje sa kariba, koja mi je rekla "..play it by ear..."). dakle, ako je neko prosao kroz ovo ranije, bio bih veoma zahvalan za bilo kakvu sugestiju.
pozdrav
nebo
  #425  
Staro 13.05.2007, 16:43
Nebo
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

zna li iko zasto je 2006 tako kasno sve odradjivano (zasto su brojevi oko 12000-13000 odradjivani tek u junu), tj. zasto je te godine tako malo podeljeno u evropi? moj broj za dv2008 je bas u toj zoni, pa se pitam....
  #426  
Staro 13.05.2007, 16:51
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

RunAway,
Ne bi trebalo da popune srpsku kvotu jer treba bas mnogo nasih ljudi da se izvuce da bi udarili u kvotu. Broj ti je 17000 od 20000 (evropskih), tako da si totalno u igri, samo ces imati intervju pred kraj roka, nista vise! I tako obavestavaju 100.000 umesto 50.000 dobitnika, ali i ovako si ispod kvote za Evropu.

Nebo, pretpostavljam da ce ti javiti neko ko ima iskustva. Ja se secam da je u koverti bilo jos nesto o tome, i da je trebalo valjda samo da se plati $100 i oni ti tamo promene status.... Ako si dobio kovertu, verovatno pise tamo bar nesto, a i na sajtu... Kad saznas bilo sta (ako ne bude ovde), molim te baci ovde koji redak da znaju ostali. ;-)
  #427  
Staro 13.05.2007, 17:11
Nebo
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

problem je jurisdikcija...kad ja na 122-ojci napisem 'bcis' umesto 'belgrade' izgleda da moj slucaj treba da predje u jurisdikciju uscis. e sad, kcc pripada department of state, dok uscis pripada department of homeland security. i onda ono klasicno, leva ruka ne komunicira sa desnom...nisam siguran da ce kcc obavestiti uscis, izgleda mi kao da to moram ja licno...kad nesto saznam, javicu se.
pozdrav
  #428  
Staro 13.05.2007, 20:40
RunAway
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Dosao sam do dodatnih informacija ali nisam siguran da su tacne. Moj broj je 179xx i to je broj za evropu koja dobija oko 20000 viza ali u taj broj ulaze i clanovi porodice, sto znaci da su moje sanse izuzetno male. Ako prvih deset hiljada povede samo supruznike ja sam ispusio a gde su jos deca. Ne znam da li je ova informacija tacna.
Hvala na prethodnim komentarima
Pzv
  #429  
Staro 14.05.2007, 01:23
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

RunAway, nije tacna. Oni dele 50.000, od toga 20.000 u Evropi. I samac i porodica dobijaju jedan broj. Nebitno je da li ce pre tebe biti sve petoclane porodice ili da li se neko nece odazvati. Ti samo cim stignu koverte odmah radi sve, i ubedjen sam da ces stici na intervju i dobiti zelenu.
  #430  
Staro 14.05.2007, 10:10
RunAway
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Moram da priznam da me je uhvatila euforija. Hvala ti na komentarima.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.