ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ima li jeftinih letova unutar USA ? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.08.2014, 10:48
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Question Ekonomisti u Americi

Gde se zaposljavaju ekonomisti u Americi?
Koliko je tesko/lako dobiti posao kao trgovac u nekom vecem soping molu npr u Kaliforniji?

p.s. da li se i tamo posao dobija preko veze? ja npr kao ekonomista nisam mogla dobiti posao u Srbiji ni kao trgovac jer nemam vezu.
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.08.2014, 11:33
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

E, sestro slatka, bas si me nasla. Nisam mogla da odolim da ti ne odgovorim. Ja sam pre nekoliko godina radila u shopping mallu u jednoj velikoj robnoj kuci i to naravno BEZ veze. Usla, popunila kompjutersku aplikaciju i za nekoliko dana krenula na obuku. Radila sam tamo duze vreme i mogu ti reci da sam bila srecna. I manager i kolege su bile super! Sada bih volela da se vratim, ali jos uvek ne znam da li je to moguce sa h1b. U vezi toga sam pitala na drugoj temi, ali nisam dobila odgovor. Kako ces ti ici? Ako nesto saznas, javi... Ti kao ekonomista ces mozda dobiti i bolju poziciju. Uglavnom, zelim ti puno srece!
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.08.2014, 12:12
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno

lepo da smo se nasle
ja idem u januaru u los angeles. ocekujem intervju za zelenu kartu u novembru jer mi je nizak broj.
sad usavrsavam engleski.
jel su ti trazili diplomu za to radno mesto?
i ako nije problem da mi kazes jel se secas koliko je odprilike dnevnica po satu za to radno mesto?
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.08.2014, 08:51
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Blago tebi! Ja cu ove godine prvi put probati sa lutrijom. Valjda ce je biti. Ovde vise nema smisla ostajati. Bar za mene.
Ja mogu da ti ispricam kako je bilo u mojoj robnoj kuci. Za druge ne znam. Jednostavno sam dosla i pitala kako mogu da se prijavim, pokazali su mi gde su kompjuteri i pocela da popunjavam aplikaciju. Nista strasno, opsta pitanja o aplikantu, snalazenje u nekim situacijama, malo matematike iz osnovne skole... Nakon toga sam razgovarala sa buducim managerom. Pitao me je odakle sam, sta sam zavrsila, iskustvo... Sve kao kod nas... Obuka je pocela posle par dana i trajala 3 - 4 dana.
E sad, to je bilo tada: na razgovoru mi je obecao $7.50 na sat, a kada je stigao prvi pay check obracunali su mi $7.00. Naravno da sam protestovala, pa su mi, kao izvinjenje, na sledecem obracunali $8.50 plus razlika za prvi. Pretpostavljam da bi sada placali najmanje $10.00. Uostalom ti mozes i da se cenjkas.
Nisu mi trazili diplomu, a i da jesu, ona je u Beogradu. Osim toga, aplikovala sam za prodavca, a ne za direktora.
Jos nesto bih ti napomenula. Budi veoma pazljiva: imaj na umu da razgovaras sa OSOBOM, a ne sa rasom, religijom, poreklom, godistem, osobom u invalidskim kolicima... To je inace neizostavna recenica na mnogim aplikacijama, nevezano za posao.
Zelim ti puno srece! Javi kako je bilo na intervjuu, kad stignes u LA i kad pocnes da radis.
Puno pozdrava!
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.08.2014, 09:00
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Zaboravila sam da ti kazem i ovo: mnoge trgovine na vratima stave obavestenja: "Now Hiring" ili "Help Wanted" tako da ne bi trebalo da bude problem da nadjes posao. Mozes pratiti i oglase u novinama, preko interneta... Uostalom ti imas fakultet pa trazi da to i radis, pre ili kasnije. Tako ce ti i satnica biti veca.
Good luck!
Reply With Quote
  #6  
Staro 02.08.2014, 12:27
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno

jel si radila u kaliforniji?
bas mi je niska ta satnica nesto? jel si radila na crno pa je mozda zato bila niska tako?
Reply With Quote
  #7  
Staro 02.08.2014, 14:19
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Radila sam sve legalno sa svim benefitima. U Virginiji. Napominjem ti da je to bilo pre vise godina. Najverovatnije da bi sada satnica bila veca. Drugi faktor je koliko imas iskustva. Jedan moj bivsi kolega, pocetnik, mislim da je tada imao 19 godina, imao je satnicu $6.25, a neke moje starije koleginice po $11.00. Da nisam otisla (tada me zaobisla mudrost) i ja bih za neko vreme imala vecu satnicu.
Kazem ti, slobodno pregovaraj, reci da imas iskustva, da si ekonomista... Znas vec, pa to ti je struka... Stvarno ne znam kako je u CA, a moze biti i razlicito kod razlicitih poslodavaca iste delatnosti. Probaj na vise mesta, pa ko da vise... Hajde, molim te, javi, kad bude, kako je.
Slobodno pitaj ako te jos nesto zanima, a mogu i drugi forumasi sa takvim iskustvom da se jave...
Reply With Quote
  #8  
Staro 02.08.2014, 14:29
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno

Mene samo to zanima, obavestena sam o svemu sto me je zanimalo na ovom divnom forumu o lekarskom i intervju. Javicu kako sam prosla
Reply With Quote
  #9  
Staro 02.08.2014, 23:48
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Radila sam sve legalno sa svim benefitima. U Virginiji. Napominjem ti da je to bilo pre vise godina. ... Da nisam otisla (tada me zaobisla mudrost) i ja bih za neko vreme imala vecu satnicu.
Jesi li jos u Virdziniji? Gde si sad? U kom si mestu bila?
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.08.2014, 01:27
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Kao ekonomista, ako jezik znas dobro, mozes za pocetak konkurisati za pozicije admin asistenta, gdje uz standardne administrativne poslove najcesce radis i jednostavniji book keeping/accounting sa racunima, fakturama i sl. Medjutim najcesce traze iskustvo/sertifikat u Quick Book programu. Ne bi bilo lose da, ukoliko je uopste dostupan, probas da zavrsis kurs tamo dok cekas let. Za pocetak nije lose ni dobiti neku poziciju kao prodavac, cisto da se upoznas malo sa sistemom ovde.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.