ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ima li jeftinih letova unutar USA ? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.11.2018, 11:28
Zika90 Zika90 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.06.2018
US lokacija: Memphis TN
Poruke: 8
Nepromenjeno Zivot sa minimalcem (ili malom zaradom) u USA

Pozdrav ljudi,nadam se da cu biti izvucen na lutriji.Radim vojsci Srbije i zeleo bih da se odselim u usa.Dugo sam razmisljao i odlucio da ipak ne bih isao u americku vojsku.Ostaju mi sledece mogucnosti:
1.Da se prijavim za policiju(U nekim drzavama je moguce bez drzavljastva)
2.Da trazim posao kao radnik u obezbedjenju(Male su plate,malo iznad minimalca)
3.Da radim neki slabije placen posao(8.5-9 dolara/h)
Cuo sam da je jako tesko uci u policiju,mada to bih prvo probao,pa ako me ne prime radio bih nesto drugo.E tu me zanima kakav je zivot sa 8.5-11,12 dolara na sat,da li moze da se zivi?Da li bi mogli da preporucite neke jeftinije drzave za zivot gde su rente jeftinije.Koliko kosta hrana?Znam da se sa minimalcem ne zivi nigde dobro,ali mislim da je lakse ziveti sa minimalcem u usa nego i sa 50 hiljada u Srbiji.
Reply With Quote
  #2  
Staro 05.11.2018, 11:52
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Evo ja da napisem prvi pre nego sto se jave ovi koji zastrasuju sve zive a nikad nisu krocili u Ameriku.
Dakle zivot sa minimalcem je itekako moguc maltene svugde. Zahteva odricanja naravno u smislu zivljenja sa nekoliko cimera u ne-luksuznim delovima grada. Hrana u supermarketima je svugde pa i metropolama jeftina. Moguce je cak ustedeti pare i sa minimalcem.
Odlazak sa decom je jako skupa rabota naravno i nemoguca je misija ako samo muz radi sa minimalcem ja bih rekao.
A jeftine drzave sa nizim troskovima bi bile maltene sve sem NY, CA, D.C., OR, WA, MA.........
Reply With Quote
  #3  
Staro 05.11.2018, 13:28
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,nadam se da cu biti izvucen na lutriji.Radim vojsci Srbije i zeleo bih da se odselim u usa.Dugo sam razmisljao i odlucio da ipak ne bih isao u americku vojsku.Ostaju mi sledece mogucnosti:
1.Da se prijavim za policiju(U nekim drzavama je moguce bez drzavljastva)
2.Da trazim posao kao radnik u obezbedjenju(Male su plate,malo iznad minimalca)
3.Da radim neki slabije placen posao(8.5-9 dolara/h)
Cuo sam da je jako tesko uci u policiju,mada to bih prvo probao,pa ako me ne prime radio bih nesto drugo.E tu me zanima kakav je zivot sa 8.5-11,12 dolara na sat,da li moze da se zivi?Da li bi mogli da preporucite neke jeftinije drzave za zivot gde su rente jeftinije.Koliko kosta hrana?Znam da se sa minimalcem ne zivi nigde dobro,ali mislim da je lakse ziveti sa minimalcem u usa nego i sa 50 hiljada u Srbiji.
Jbt zasto bi radio sa minimalcem? Ili da biras posao policajca koji je bedno placen a mogu da te skinu ko goluba svaki cas.
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.11.2018, 19:13
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

@Zika90, jel ti to pitas sta bi radio ako dobijes GC ili da odes da radis na crno? Sa GC mozes da nadjes daleko bolje placene poslove, dok si na crno uglavnom prinudjen da radis za minimalac. Nema potrebe da se vezujes za poslove tipa vojska, policija.. Siurno ima jos milion stvari koje bi mogao da radis. Ako si mislio da ides na crno, cini mi se da ti Tampova politika nikako ne ide u prilog, jer je resio da se obracuna sa ilegalacima. Ako to sprovede, bice vise posla za one koji su legalno u USA. Ilegalci nece moci ni vozacke dozvole da produze, ali ce oni koji su legalno u Americi mozda imati vise mogucnosti da rade poslove voznje i taksiranja npr. Zao mi je zbog mnogih koji se godinama muce da srede papire, a mozda ce morati da se vrate. U novonastaloj situaciji, ja se ne bih usudila da idem na crno, ali to je mozda samo moj neosnovani strah.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.11.2018, 20:43
Zika90 Zika90 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.06.2018
US lokacija: Memphis TN
Poruke: 8
Nepromenjeno

Planiram da dobijem GC,ne zelim nikako na crno.Inace cuo sam da je plata policajca veoma dobra(npr. na havijima,jednoj od drzava koje regurtuju i ljude sa zelenom kartom u policiju,pocetna plata je malo vise od 5000$,sto je nakon poreza oko 3250$ ako sam dobro izracunao,plus su tu bonusi u vidu penzionog,zdravstvenog,zivotno osiguranje,mogucnosti napredovanja).Za vojsku sam dugo razmisljao i ipak ne bih zbog moralnih razloga(Ne bih da sluzim vojsci koja je bombardovala moju zemlju),a ne znam nikog ko je bio tamo pa da kaze kako je u vojsci,a ne znam ni da li bih preziveo mirovne misije.Cuo sam da je voznja kamiona dobro placena,al to me ne privlaci.Ne bi bilo lose da radim u obezbedjenju ako me ne prime u policiju,citao sam po sajtovima i zakljucio da je zarada u proseku 10-11 dolara u siromasnijim drzavama a 20$ u nyc i ca,mada i troskovi su veci tako da mi dodje na isto otprilike.Neko je gore napomenuo da ima mnogo boljih poslova koji mogu da se rade,da li moze da navede neko koji su to poslovi,bio bih mu zahvalan.Oduvek me je privlacila CA,FL,Hawaii i tako te primorske suncane drzave.
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.11.2018, 21:24
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

meni izlazi za Hawaii $60,000 annual i $3612/mo after tax po sadasnjim taxama ili $3750 po Trumpovom predlogu.

To je i vise nego dovoljno samcu sa sasvim pristojan zivot.

ima na yt probaj naci neki nas sto je policajac u Chicago pa pogledaj malo. Probaj i da ga kontaktiras vidim da je OK lik.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.

Last edited by uran; 05.11.2018 at 21:30.
Reply With Quote
  #7  
Staro 05.11.2018, 21:29
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Evo ja da napisem prvi pre nego sto se jave ovi koji zastrasuju sve zive a nikad nisu krocili u Ameriku.
Dakle zivot sa minimalcem je itekako moguc maltene svugde. Zahteva odricanja naravno u smislu zivljenja sa nekoliko cimera u ne-luksuznim delovima grada. Hrana u supermarketima je svugde pa i metropolama jeftina. Moguce je cak ustedeti pare i sa minimalcem.
Odlazak sa decom je jako skupa rabota naravno i nemoguca je misija ako samo muz radi sa minimalcem ja bih rekao.
A jeftine drzave sa nizim troskovima bi bile maltene sve sem NY, CA, D.C., OR, WA, MA.........
gle,

teoretski porodica sa decom moze da zivi i sa $0 income, ako ih neko primi na stan, obezbedi hranu i da nesto a deparac. Nije nemoguce s obzirom da dosta ljudi ima nekog u USA.

Sa druge strane ako neko hoce da dodje sa 2 dece i zenom i zeli sve u fulu kao u Nemackoj meni ne preostaje nista nego da mu kazem da to kosta oko $5,500/mo jer to je prosto tako.

Uzgred hrana je malo morgen jeftina u Americi. Ugavnom je duplo skuplja nego u recimo Nemackoj, a cene u Nemackoj su slicne srpskima. Govorimo o grocery. Jedina jeftinija stvar u USA je gorivo. Primer ako si u Srbiji prolazio sa 200evra mesecno za hranu to ce ti ovde biti oko $450.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #8  
Staro 05.11.2018, 23:46
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

^
Mesecna potrosnja za hranu je veoma individualna stvar al je svakako jeftinija nego u Sirbistanu. Za Nemacku nemam pojma. Uglavnom ona i nije veliki trosak da bi neko treba da se brine. Zdravstvo je skupo, stanarina nije jeftina.
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.11.2018, 06:30
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Planiram da dobijem GC,ne zelim nikako na crno.Inace cuo sam da je plata policajca veoma dobra(npr. na havijima,jednoj od drzava koje regurtuju i ljude sa zelenom kartom u policiju,pocetna plata je malo vise od 5000$,sto je nakon poreza oko 3250$ ako sam dobro izracunao,plus su tu bonusi u vidu penzionog,zdravstvenog,zivotno osiguranje,mogucnosti napredovanja).Za vojsku sam dugo razmisljao i ipak ne bih zbog moralnih razloga(Ne bih da sluzim vojsci koja je bombardovala moju zemlju),a ne znam nikog ko je bio tamo pa da kaze kako je u vojsci,a ne znam ni da li bih preziveo mirovne misije.Cuo sam da je voznja kamiona dobro placena,al to me ne privlaci.Ne bi bilo lose da radim u obezbedjenju ako me ne prime u policiju,citao sam po sajtovima i zakljucio da je zarada u proseku 10-11 dolara u siromasnijim drzavama a 20$ u nyc i ca,mada i troskovi su veci tako da mi dodje na isto otprilike.Neko je gore napomenuo da ima mnogo boljih poslova koji mogu da se rade,da li moze da navede neko koji su to poslovi,bio bih mu zahvalan.Oduvek me je privlacila CA,FL,Hawaii i tako te primorske suncane drzave.
Ziko, taj ko ti je rekao da je plata u NY 20$ te mnogo slagao. Pre ce biti oko 8. To su najslabije placeni poslovi i generalno bi trebalo da se klonis toga. Ovde uopste nisi primoran da trazis takve poslove.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.11.2018, 06:31
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Primer ako si u Srbiji prolazio sa 200evra mesecno za hranu to ce ti ovde biti oko $450.
Ti i ja, izgleda, ne zivimo u istoj Americi. Ili ti jedes oko 5-6kg hrane dnevno...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odlazak u USA sa malom decom - Iskustva! peja Vaša strana 243 28.09.2016 08:10
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
:1060: Kakav je zivot u SAD-u TheRealRocknRolla Vaša strana 16 11.11.2010 11:26
Sadasnji zivot u USA-DA ili NE??? nelson Vaša strana 49 15.10.2008 00:04
Neki drugi zivot... nelson Vaša strana 7 02.10.2008 07:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.