ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 16.09.2009, 08:56
Enter Enter je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

Odbijen. Lista poslova vrlo detaljna i pedantna sa svim pecatima i poptpisima, ali spadaju u kategoriju 6 (verovatno prema online.onetcenter.org), sto je nedovoljno za njihove trenutne potrebe, iako je, kad sam ja procenjivao na tom sajtu, svuda stajala oznaka "In Demand". Ali ostaje cinjenica da je kategorija 6. Negde sam procitao da su im trenutno potrebni od 5 pa na vise, ali sam zaboravio gde.
Ah, vise srece drugi put.
Vama hvala, dobri ste.
  #12  
Staro 16.09.2009, 16:11
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pa ja ne mogu da verujem! Ti si prvi (da je prijavio) da je odbijen! Daj pojasni sta se sve to desilo? Koji ti je bio broj? Mozda vise nisu imali neiskoriscenih viza?
  #13  
Staro 16.09.2009, 17:05
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=Enter;11533]Odbijen. [/QUOTE]

Bez komentara... :no:
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #14  
Staro 16.09.2009, 19:49
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Sad sam citala ponovo instrukcije za prijavljivanje i proveravala datoteku poslova, i evo sta sam zakljucila...

Ako oni kapiraju da je 4-ti stepen vanredno zavrsen isto sto i njihov GED onda to znaci da to nece priznati. E sad, ja se ne secam zaista da li su pravila bila ista i kada smo mi imali intervju. Nama jeste tada receno da je jedini razlog za nepriznavanje to sto u vreme aplikacije nije vec dobijena diploma...ali ko bi ga znao – mozda su i pravila bila drugacija, a mozda je i coveku bilo mrsko da se objasnjava. Sad skoro su mi iz konzulata rekli da ambasada odlucuje da li da prizna vanredno zavrseno srednju ili ne jer oni bolje poznaju lokalne prilike.

Dalje, kategorije poslova koje oni priznaju (tako kazu) su 4 i 5. Postoji dakle 5 kategorija, za prvu je potrebno najmanje treninga/edukacije i za petu najvise. Pogledala sam spisak zanimanja u obe kategorije – i to meni znaci sledece: ako imas treci stepen, nema sanse da imas iskustvo u bilo kojem od navedenih poslova u ove dve kategorije (ucitelji, eng, instruktori, advokati, analiticari etc.). Ne verujem da bilo ko u Srbiji zaposljava ljude bez fakulteta (ili vise skole) na bilo koju od navedenih pozicija. To meni vise lici da je uvedeno za ljude koji nisu u stanju da pokazu diplomu (ratom zahvacena podrucja) nego kao alternativa za nezavrsenu srednju skolu. Bilo bi po mom skromnom misljenju mnogo bolje kad bi oni to malo preformulisali i otvoreno rekli “ako nemas 12 godina redovne skole, nemoj da konkurises”, “ako ne mozes da dokazes da imas vise obrazovanje, evo koje iskustvo ti je potrebno”.... ovako kako sada pise, to su dve totalno kontradiktorne stvari jer neka od zanimanja cije iskustvo oni traze ne mogu da se rade ni sa 4-im stepenom a kamoli sa godinom manje.

Za ova zanimanja je level pripremljenosti veci od 7 – vidim opet na spisku da smo mi dobili na izmedju 6 i 7 (nosilac vize). Opet – jedini zakljucak koji ja mogu da izvedem je da su pravila bila drugacija tada, a ako nisu – onda smo bili zaista srecnici tog dana...

Eto...ne znam ni sama...a bas mi zao :(
  #15  
Staro 16.09.2009, 22:45
Enter Enter je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;11539]Bilo bi po mom skromnom misljenju mnogo bolje kad bi oni to malo preformulisali i otvoreno rekli “ako nemas 12 godina redovne skole, nemoj da konkurises”, “ako ne mozes da dokazes da imas vise obrazovanje, evo koje iskustvo ti je potrebno”.... ovako kako sada pise, to su dve totalno kontradiktorne stvari jer neka od zanimanja cije iskustvo oni traze ne mogu da se rade ni sa 4-im stepenom a kamoli sa godinom manje. [/QUOTE]Pa pricaj mi malo o tome... I ja sam zbunjen kao i ti.
[QUOTE=Žana;11539]Za ova zanimanja je level pripremljenosti veci od 7 – vidim opet na spisku da smo mi dobili na izmedju 6 i 7 (nosilac vize). Opet – jedini zakljucak koji ja mogu da izvedem je da su pravila bila drugacija tada, a ako nisu – onda smo bili zaista srecnici tog dana... [/QUOTE]Pa upravo to je i razlog zasto cu ponovo pokusati ove godine da konkurisem - mozda ce im kriterijumi spasti.
[QUOTE=Žana;11539]Eto...ne znam ni sama...a bas mi zao [/QUOTE]Ma ne treba da ti bude, nisam ja to emotivno doziveo. I samo caskanje sa konzulom je bilo americki formalno - jednostavno, ako je takav zakon, onda je tako i nema sta da se pekmezim na salteru (kakvih sam se samo scena nagledao na odeljku za turisticke vize). Zamolio sam ga da dobro proveri, odsetao je iz prostorije na konsultacije, vratio se posle par minuta i ostao pri svom stavu. Smesak i dovidjenja, prijatan dan. Nije mi zao ni cca 1000$ koliko me sve kostalo; malko mi samo krivo zbog izgubljenog vremena i truda tokom ovih meseci (cak tri odlaska u ambasadu).
Ako nista drugo, mozda njihove severne komsije dobiju cast da me prime u svoje redove, pogledacu sta nude.
Ah, da - broj 20xxx, dosta kasno dobih drugu kovertu, poredeci sa ostalim ljudima na forumu.
  #16  
Staro 17.09.2009, 00:21
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

@ Enter,
molim te pojasni tih $1000, naplatili su ti troskove viziranja pasosa i procesiranja dokumentacije i nisu ti je izdali?
  #17  
Staro 17.09.2009, 00:47
Enter Enter je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

Troskovi procesiranja za tu vrstu vize su 775$. Tako je, lova se ne vraca cak i u slucaju neizdavanja vize, sa tim je svaki aplikant upoznat. Ukljucio sam jos i troskove lekarskog pregleda i vadjenja dokumenata, pa je sve ispalo oko 1000$ kad se zaokruzi.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda iz policije landlord Uputstva za dobitnike 172 08.06.2021 23:45
Potvrda mvp977 Druga koverta 4 12.09.2008 10:32

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.