ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 10.04.2012, 17:49
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ja se sam sisam, pa mi je cena koliko me je pre godinu dana kostala masinica u Wallmartu... jedno desetak dolara. Zena i klinac se sisaju u "Super klips" ili tako nekako, otprilike 10 - 12 dolara po sisanju plus koji dolar baksisa... sitna para a dobar posao, uvek budu zadovoljni... izgleda da zaista treba imati srece...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #32  
Staro 10.04.2012, 17:55
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ovde su frizeri u vecini slucajeva takav ocaj, kakav se u nasoj drzavi nije mogao ni zamisliti. Prosecan frizer u USA u Novom Sadu ne bi mogao ni dvomesecni kurs upisati, jer je kompletni antitalenat. Ja ne znam da li ovde traze neki sertifikat, ali meni se cini da ko god ima 2 ruke moze da radi kao frizer. Ja sam u Chicago isao u extra frizerski salon "Floyds"koji je odlican i postoji u nekoliko gradova sirom USA (Austin, LA etc). Nazalost, SF nije jedan od tih. Znam da je Halo isto bio odlican. U ovoj silikonskoj dolini sam do sada naisao na nekoliko azijatskih frizeraja koji kostaju 30$ i posle kojih moja zena sa masinicom mora da popravlja situaciju (ja se inace sisam na celavo, ali ove kretencine nisu ni to u stanju da osisaju). Moze mene zena da osisa, ali ja eto volim da idem kod frizera...navikao sam. A ovi u Floyds su me posebno razmazili sa masazom i pranjem kose :-)
No, sada kada sam zavrsio sa pljuvanjem 99% frizera amerike koji blage veze nemaju sta rade i kostaju <30$, mogu da predjem na onih 1%. Taj 1% sisa bolje nego bilo sta sto sam video u Srbiji. Dok nismo nasli pravog frizera, zena se uvek u suzama vracala kuci. I da...tih 1% kosta >100$ ali se isplati svaki cent......i jos ti dodje toliko da ih tipujes. Da bi to neko razumeo, mora prvo da prodje ove majmune od 10$ da ih upropaste (i to je deo emigrantske skole :-)).
Ja se srecom sisam na 0.5/1 na celavo,a zena mi je frizer,tako da sam na konjini sto se tice te oblasti
Reply With Quote
  #33  
Staro 10.04.2012, 19:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Mene su najbolje sisali u nekoj frizerskoj skoli za 5 baksova. Jedan moj drug iz Zagreba provalio. Trude se maksimalno jer rade stalno za ocenu.

dreamers: moze ona da te shisha, ali dok posle ocistis kucu potrosi te pare na struju hehe... Plus vreme sto potrosis...

A u Walmartu me je jedna koza uhvatila, izubijala mi je glavu, jedva sam cekala da zavrsi, skalp me posle boleo...
Reply With Quote
  #34  
Staro 11.04.2012, 05:25
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Moje iskustvo je slično kao kod dreamersa. Prošao kroz nekoliko salona dok nisam našao pravi. Prvo sam se šišao sam, mašinicom, ali nisam hteo da budem ćelav više pa sam rešio da odem kod frizera. Prvih nekoliko katastrofa, sam sebe bolje ošišam.

Onda mi se otvorio jedan salon bukvalno na 3 minuta od mene peške, totalno urbano mesto, po mom ukusu (totalni geekovi, grafiti spolja, unutra industrijski fazon, svi frizeri su pravi umetnici i freekovi). Sve to košta naravno. Zavisno kod koga ideš muško najprostije šišanje je od $40 pa na više. Ja sam uglavnom u rangu od $40-$60 i zadovoljan sam.

Moja dupruga ide kod drugog frizera koji je isto dobar ali takođe košta. Nju izađe po $150-$200 jer ima pramenove i šta ja znam još ...

Ali činjenica je da nije kao u Srbiji. Moje iskustvo u Beogradu je da gde god sam otišao je dobar frizer (dok nisam našao svog kod koga sam išao godinama) a ovde je ili katastrofa ili super.
Reply With Quote
  #35  
Staro 11.04.2012, 16:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Moje iskustvo je slično kao kod dreamersa. Prošao kroz nekoliko salona dok nisam našao pravi. Prvo sam se šišao sam, mašinicom, ali nisam hteo da budem ćelav više pa sam rešio da odem kod frizera. Prvih nekoliko katastrofa, sam sebe bolje ošišam.

Onda mi se otvorio jedan salon bukvalno na 3 minuta od mene peške, totalno urbano mesto, po mom ukusu (totalni geekovi, grafiti spolja, unutra industrijski fazon, svi frizeri su pravi umetnici i freekovi). Sve to košta naravno. Zavisno kod koga ideš muško najprostije šišanje je od $40 pa na više. Ja sam uglavnom u rangu od $40-$60 i zadovoljan sam.

Moja dupruga ide kod drugog frizera koji je isto dobar ali takođe košta. Nju izađe po $150-$200 jer ima pramenove i šta ja znam još ...

Ali činjenica je da nije kao u Srbiji. Moje iskustvo u Beogradu je da gde god sam otišao je dobar frizer (dok nisam našao svog kod koga sam išao godinama) a ovde je ili katastrofa ili super.
Ma i najjeftiniji ce ti biti 25 (ako suse kosu - to naplacuju posebno, pa dok dodas baksis i porez...). A najcesce ne mozes da verujes kako su osisali. Ja sam uvek mislila da bih sama sebe bolje majke mi.

Ja sam nasla sad jednu stariju zenu koja vidim ima iskustva. Ok mi je. A farbam se sama...

Mada pazi - jeste kod nas jeftinije, ali sta je tebi sad tih 150 - 200 dolara u odnosu na platu? Zvuci to mnogo u odnosu na nase tamo plate, ali ovde u SAD nije to neka stavka. Mislim da je merodavniji procenat. Koliko kosta frizer u Srbiji u odnosu na mesecnu neto platu i koliko je ovde u odnosu na mesecnu neto platu. Ako tako poredimo - onda nije bas da su ovde skupi...
Reply With Quote
  #36  
Staro 11.04.2012, 16:27
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Mada pazi - jeste kod nas jeftinije, ali sta je tebi sad tih 150 - 200 dolara u odnosu na platu? Zvuci to mnogo u odnosu na nase tamo plate, ali ovde u SAD nije to neka stavka. Mislim da je merodavniji procenat. Koliko kosta frizer u Srbiji u odnosu na mesecnu neto platu i koliko je ovde u odnosu na mesecnu neto platu. Ako tako poredimo - onda nije bas da su ovde skupi...
Zensko shishanje traje maksimalno do sat vremena. Ko od vas ima satnicu 150 do 200 dollara?
Ako ti to nije puno posalji meni svaki mjesec stotinjak dollara. Tebi ne znaci puno a meni je veliko. Ne znamjeri na ovoj sali.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #37  
Staro 11.04.2012, 16:39
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Oh don't get me started ... Jos uvijek ne mogu da se nacudim koliko su smotani frizeri, cak i oni u "boljim" salonima. Jos jedna caka postoji tu, mnogi rentaju samo stolicu u salonu, tako da salon moze da izgleda super ali onaj ko tebe sisa je neki smotanko koji je odlucio da na osnovu salona sebi malo podigne rejting. Moje prvo iskustvo sa farbanjem je bilo oocajno. Salon super izgleda, moderan, urban, dobre ocjene na Yelp... I onda mene zapadne glupaca (excuse my French) koja nema pojma. Pramenovi totalno razliciti od onoga sto sam htjela, i to samo vanjski sloj kose, kao ne rade se pramenovi na cijelu kosu nego samo ono sto se vidi (wtf?!). A onda sisanje! O Boze!!! Otprilike sam htjela duzinu do ramena i pametnica je pocesljala moju mokru kosu i onako iz dva poteza samo osisala ravno makazama sve odjednom! Ni dan danas ne mogu da vjerujem. I cijelo to iskustvo me kostalo $250 koje nikada necu prezaliti. Istina, nakon sto sam im ostavila iskren review na Yelp, vlasnik me kontaktirao sa ponudom da poprave situaciju, ali ja se ne vracam tamo ni za zivu glavu!
Poslije toga na sisanje idem u Great clips, i tu nekad nadjes nekog ko bolje radi, nekog ko losije radi ali barem kad platis $12 nije tragedija. Sad sam nasla frizera kojem idem na farbanje i pramenove, sisanje nije savrseno bas ali sve u svemu je ok, cijena pogotovo ($90). Uglavnom, u Americi ces definitivno da se napatis za ljepotu
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #38  
Staro 11.04.2012, 17:00
misica misica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.11.2011
Poruke: 50
Nepromenjeno frizerka

ja i moj muz nemamo tih problema,posto sam ja frizerka,sisam muza i sebe naravno jer sam sto puta bila unakazena..nadam se ako nas izvuku sad u maju da cu i u Americi da radim isti posao,mada mi je neko rekao da treba da idem na neke silne kurseve da bi radila taj posao..sto se tice jezika,nije problem..
Reply With Quote
  #39  
Staro 11.04.2012, 17:11
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

A moze li zena npr. da radi u stanu,na crno,da sisa tipa ove nase zemljake po nekoj povoljnoj ceni,naravno ne da radi na crno vecno,nego eto donekle ?
Reply With Quote
  #40  
Staro 11.04.2012, 17:16
Mikimax Mikimax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Daleko od hejtera sa foruma
Poruke: 49
Nepromenjeno

@Dome,

Ako ides iz Srbije da bi pobjegao od svega, ne preporucujem ti da se toliko oslanjas na nase ljude.
Ako su nasi ne znaci da su dobri i da zele da ti pomognu. Ako ides sam ides sam, nadji posao i radi.
Na kraju ces vidjeti da ce ti bolji prijatelji biti Vijetnamci ili Ameri ili neki treci nego nasi ljudi.

Kada emigriras u drugu drzavu ti preuzimas jezik, obicaje, praznike, i sve ono sta cini te ljude takvima kakvim jesu. Ukoliko ne zelis da se integrises lose ti se pise - pojesce te nostalgija i sve ce te nervirati nakon cega ces zeleti da se vratis.

Zakljucak je, zaboravi na sisanje kod kuce
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.