ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #311  
Staro 23.01.2007, 22:31
tanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

@ GORAN pratis uste ili ne?

Ne te prasav kaj se placa pari vo ambasada denta ko ke si na intervju ili kako?
I dali vazas od sud za ne osuduvan i na decata ili ne?
POZDRAV
  #312  
Staro 28.01.2007, 14:47
Aleksandra
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima i veliko hvala Meeloshu na detaljnim obavestenjima koja su mi pomogla oko cele GC procedure. Ja sam 16-og januara bila na intervjuu i prosla. Broj mi je bio ispod 10000 pa mislim da ima jos sansi da ce nekoga pozvati. Drugi koverat sam dobila 2 dana pred Novu Godinu tako da sam imala samo 2 i po nedelje do razgovora. Moram da obavestim sve koji su rodjeni na teritoriji bivse SFRJ a zive u Srbiji da se potvrda iz SUP-a u tom slucaju ceka mesec dana. Posto nisam imala toliko vremena ja sam u SUP-u kukala i molila i na kraju jurila vezu da bih dobila za par dana ali generalno se dugo ceka pa to trazite sto pre ako ste izvuceni. Cela procedura je u sustini ista kao sto je Meelosh opisao. Jedina razlika je sto ne traze 3/4 profil fotografiju vec samo anfas i sto je sve skuplje u odnosu na period kad je on dobio. Mene je lekarski pregled kostao 85$ a intervju 755$ i to sam morala odmah da platim bez obzira dobila ili ne.
Razgovor sam imala prvo s nasim covekom kome sam i predala sva dokumenta i to je trajalo par minuta a posle sam imala razgovor s amerikankom (na srpskom)koji je trajao oko 5 minuta. Svi su bili vrlo ljubazni i skroz je bilo opusteno. Ja sam cak u pasosu imala pecat da sam odbijena pre dve godine za turisticku vizu za SAD i ipak sam dobila GC.

Srecno svima!
  #313  
Staro 30.01.2007, 20:22
Ana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Cestitam ti Aleksandra, blago tebi bas si srecnik!
Mozes li mi reci sta si zavrsila od skole ako nije problem?
Srecno pa se cujemo!
  #314  
Staro 02.02.2007, 20:52
Aleksandra
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Zavrsila sam ekonomski fakultet, mada mislim da to nije bilo bitno. Cini mi se da je neko ranije postavio pitanje ali nisam videla odgovor vezan za nostrifikaciju diploma. Bilo bi lepo da neko ko je i to prosao uputi nas koje to tek ceka.
  #315  
Staro 05.02.2007, 00:00
Ljuba
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Da li se u USA priznaje medicinska skola , i koji se ispiti polazu ? Da li se polaze samo state exam ,posto imam toefl , ili jos nesto.....kakve su plate ?
  #316  
Staro 07.02.2007, 02:05
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Za medicinu ne znam jer je specificna. A nostrifikacija ti treba za dalje skolovanje (ako hoces), za posao je dovoljan prevod diplome!
  #317  
Staro 09.02.2007, 13:35
Vedrana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Puno pozdrava svima i jos jednom hvala svima na informacijama. Dobila sam drugu kovertu 06.02.07, imam zakazan intervju za 01.03.07., sto znaci ranije u svakom slucaju od napisanog pravila. Posto sam u Sarajevu, zakazali su mi pregled i intervju u Zagrebu, a pregled kosta 115$ po osobi plus do trista kuna za vakcine. Broj mi je 12XXX, tako da sigurno jos puno ljudi ima sanse. Sretno svima! ;-)
  #318  
Staro 09.02.2007, 20:35
tanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Cestito vedrana! Ja sam broj 10xxx , a intervju mi je na 8 mart a drugi koverat mi jos nije stigao javili smo se u kentacky i rekli su nam kad je intervju! Nadam se da ce doci drugi koverat pozdrav i puno srece
  #319  
Staro 11.02.2007, 19:29
kaca
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Milose , koliko treba da boravim prve godine po dobijanju gcard u USA ? Tj.kada mogu prvi put da izadjem iz USA .
Laki moj mail je martinoviclj@yahoo.com , javi mi se molim te sto pre....Pozdrav
  #320  
Staro 12.02.2007, 11:39
kaca
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Milose , koliko treba da ostanem u USA , kada dobijem gcard,posto prvi put ulazim u USA ?
A koliko smem da budem u SER , posto bi trebalo da dam neke ispite ,koje posto sam bila "MNOGO VREDNA " nisam dala pre.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.