ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.11.2013, 21:50
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije

Dragi svi, došli smo u USA pre dva meseca i kupili smo auto za keš. Sada nam treba još jedan auto i hteli bi da kupimo ali na kredit. Interesuje me da li postoji ta mogućnost i da li se uopšte isplati. Čuloa sam da auto dileri daju kredit onima koji imaju lošu kreditnu istoriju ili je nemaju uopšte, ali da su u pitanju jako visoke kamate. Ja sam danas bila kod jednog dilera, Fiat koji inače prodaje naš 500(ali ne L), objasnila sam im da smo u USA tek dva meseca i rekli su mi da oni imaju poseban program za kupivinu auta koji pomaže građenje kreditne istorije. Baš me interesuje da li neko ima iskustva sa auto dilerima i da li bih ih preporučili ili ne, i da li je neko kupovao auto bez kreditne istorije uz pomoć "ovakvog programa".

Da li možda neko ima ideju da li postoji drugi način da se kupi auto na kredit, bez kreditne istorije?

Hvala unapred
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #2  
Staro 04.11.2013, 22:43
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Bilo je vec price o ovome ranije. Najbolja sansa ti je lokalni Credit Union. Otidji i otvori neku karticu. Onda bi oni mogli da ti daju neki povoljniji kredit.
Kod dilera kad odes on ce pokrenuti kreditni izvjestaj kod par banaka i ot dodatno utice na kreditnu istoriju. Nemoj ovo puno raditi. Moje iskustvo sa auto dilerima u WA state je bilo jako lose. Svi su nudili neke nenormalne kamatne stope od tipa 20%.
Mi smo na pocetku otvorili secured kreditnu karticu i nakon skoro godinu dana u USA dobili kamatu od 2.9% na auto. To smo dobili preko Honda dealera.
Ako dobijes kamatnu stopu do 7% to je super. Kupi auto i nakon nekih 6 mjeseci ce ti kreditna istorija se jako popraviti redovnim placanjem. Tada mozes uraditi refinansiranje kredita.
Da i ako imas nekoga da ti bude suduznik, a ako ima slidnu kreditnu istoriju to ti moze pomoci da dobijes manju skreditnu stopu.

Nadam se da sam pomogao.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 05.11.2013, 02:21
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Bilo je vec price o ovome ranije. Najbolja sansa ti je lokalni Credit Union. Otidji i otvori neku karticu. Onda bi oni mogli da ti daju neki povoljniji kredit.
Kod dilera kad odes on ce pokrenuti kreditni izvjestaj kod par banaka i ot dodatno utice na kreditnu istoriju. Nemoj ovo puno raditi. Moje iskustvo sa auto dilerima u WA state je bilo jako lose. Svi su nudili neke nenormalne kamatne stope od tipa 20%.
Mi smo na pocetku otvorili secured kreditnu karticu i nakon skoro godinu dana u USA dobili kamatu od 2.9% na auto. To smo dobili preko Honda dealera.
Ako dobijes kamatnu stopu do 7% to je super. Kupi auto i nakon nekih 6 mjeseci ce ti kreditna istorija se jako popraviti redovnim placanjem. Tada mozes uraditi refinansiranje kredita.
Da i ako imas nekoga da ti bude suduznik, a ako ima slidnu kreditnu istoriju to ti moze pomoci da dobijes manju skreditnu stopu.

Nadam se da sam pomogao.
Da bilo je, i sećam se da sam čitala, ali nisam uspela da nadjem ponovo. Bila sam danas u Alaska Credit Union i pokušaćemo da apliciramo za kredit, ali mi je ta devojka sa kojom sam razgovarala delovala nekako nesigurno, može ovako ali može i onako, možete ovo ali je sasvim u redu ako uradite i ovo, mislim, otišla sam zbunjenija nego što sam došla.

Hvala na odgovoru svakako, ako neko zna gde se nalaze postovi od ranije na ovu temu, bilo bi lepo da mi ih prosledi.

Hvala
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.11.2013, 04:11
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja nisam bas na taj nacin, uzela sam novi auto na kredit sa 0 dolara ucesca (nosila sam im ugovor koji sam upravo potpisala i poslala buducem poslodavcu da vide kolika ce mi biti primanja, naravno proveravali su mi kreditni broj - bila sam u SAD tad 4.5 godine). Morala sam da im dam neke pare za nesto sto zovu "gap insurance" , zatim se na pocetnu cenu naslo jos nekih taksi, nesto za registraciju, nesto za neka osiguranja vezana za pomoc na putu, i tako neke opcije da produzim garanciju na mehanicke kvarove. I na kraju je kad dodam sve te stvari na pocentu cenu auto ispao jedno 4000 dolara skuplji (sve kad uracunam sta tacno dajem banci mesecno 8 * 60 rata) i ono sto je bila pocetna cena. Znaci meni je kamata i sve te dzidzu bidze mesecno oko 67 $ na osnovnu ratu vezanu za samu vrednost tog auta. Kad ti kazu APR to je "annual percentage rate" znaci ako uzmes zajam na 5 godina imaces ukupnu kamatu broj_godina * APR.
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.11.2013, 07:24
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ok, ali ti si tada bila u USA već 4,5 godine, što znači da si imala kreditnu istoriju, verovatno dobru. U tom slučaju je valjda i logično da ti odobre kredit za auto. Mi smo ovde tek dva meseca a ja zapela sad da kupim auto . Hvala puno u svakom slučaju.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.11.2013, 13:43
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Taj speciajlni program sto imaju dileri za vas ti nebih predlozio,jer bi bio stvarno specijalni ...neznam da li ima neka zaobilaznica, bio sam u istoj situaciji kao ti i nisam nista mogao da ucinim,znam samo da treba da se pazis dilera jer ce te zednu preko vode prevesti i pazi sta potpisujes, jer ovde potpis ima mnogo drugaciju jacinu nego u Srbiji.
Jos nesto
secure credit card je najbolja i najbrza varijanta za pravljenje kredita i zapamti pravite odvojen kredit ti svoj a muz svoj odnosno otvorite dve secure carte nezavisne,jer tako ako jedan pukne na neki kredit i ima los skor drugi imate za bekap,primer kad kupis kucu ako si ti aplicirala za loan tvoj kredit skor ce pasti straobalno od 750 moze pasti na 500 ako imate zajednicki kredit znaci i tvom muzu ce biti 500 tako da ako ti kasnije treba namestaj ,prozori ,vrata niko ti nece odobriti kredit kartu a kad ste nezavisni to je sasvim druga prica
Reply With Quote
  #7  
Staro 05.11.2013, 15:16
Mica Mica je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Washington, DC
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Dragi svi, došli smo u USA pre dva meseca i kupili smo auto za keš. Sada nam treba još jedan auto i hteli bi da kupimo ali na kredit. Interesuje me da li postoji ta mogućnost i da li se uopšte isplati. Čuloa sam da auto dileri daju kredit onima koji imaju lošu kreditnu istoriju ili je nemaju uopšte, ali da su u pitanju jako visoke kamate. Ja sam danas bila kod jednog dilera, Fiat koji inače prodaje naš 500(ali ne L), objasnila sam im da smo u USA tek dva meseca i rekli su mi da oni imaju poseban program za kupivinu auta koji pomaže građenje kreditne istorije. Baš me interesuje da li neko ima iskustva sa auto dilerima i da li bih ih preporučili ili ne, i da li je neko kupovao auto bez kreditne istorije uz pomoć "ovakvog programa".

Da li možda neko ima ideju da li postoji drugi način da se kupi auto na kredit, bez kreditne istorije?

Hvala unapred
Izvinjavam se sto upadam ovako,ali posto vam je svjeze,mozete li mi dati par savjeta oko dobijanja ssn,prvih dana po dolasku u us? Koliko dana traje,moze li se iz nase zemlje aplocirati pa da sve bude spremno kad dodjemo u us i sl?
Hvala i jos jedno se izvinjavam jer nije tema
Reply With Quote
  #8  
Staro 05.11.2013, 15:24
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Mica, za SSN moras biti fizicki prisutan da predas zahtjev. Znaci ne moze se aplicirati iz Evrope pa da dodje taman kad vi stignete. Zna se red.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.11.2013, 15:26
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

@Mica Ne moze odavde, moras da se prijavis u Socical Security Office kad sletis u USA i onda cekas.

I ja se izvinjavam sto upadam. Da li mozda mogu svoju American Expres karticu da prebacim u USA kada stignem, i da li mi to uoste nesto znaci pri gradjenju kreditne istorije?
Naravno planiram da uzmem i Secure Credit Card.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #10  
Staro 07.11.2013, 14:18
Fridex Fridex je offline
Član
 
Datum prijave: 27.03.2013
Poruke: 23
Nepromenjeno

Evo ovde za AMEX.
Ja planiram ovo da probam kad stignem u ameriku u decembru.
https://www.americanexpress.com/glob...ed-states.html

ako ne stavim odgovor ovde, podseti mesa PM.
__________________
2012/2013 - Izvucen 2013EU00028XXX
29.04.2013 - Poslati papiri u Kentucky
05.05.2013 - Stigli papiri u Kentucky
16.05.2013 - Notifikacija o intervju
05.07.2013 - Lekarski
23.07.2013 - Intervju
30.07.2013 - Viza u pasosu!
23.12.2013 - Letim
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.