ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 29.11.2012, 23:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Evo lepih vesti za praznike: Megabus is back!!!! Karta $1, pa ko voli nek izvoli: LA, SF, SD i LV Stigne za isto vreme kao i mi kolima, WiFi, picence, zurka

Zana
Reply With Quote
  #82  
Staro 09.05.2013, 01:57
C B C B je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikica_os Prikaz poruke
Pozdrav svima na forumu,

............................

taxi je extremno skup, sto mi nije jasno, za tako veliki grad, vidit cete svaki dan milijun taxista koji se voze okolo nadajuci se da ce pokupiti nekoga, ali cijene su abnormalne, npr. kada sam isao u pasadenu zvao sam i pitao za cijenu, od santa monice, oko 55 dolara je bila cijena u jednom smjeru?!?! wtf. ne hvala, ipak sam isao busom, tj. promjenio sam 3 autobusa kako bi dosao do tamo, a nazad sam moram metro-om dio + 2 autobusa mijenjat, 2:35 minuta mi je trebalo u prosjeku u jednom smjeru. autom cca 20 min. mozda i manje, ponavljam, gradski prijevoz je uzas.
...............................
Izvini, ali ovde te moram demantovati

od LA do Pasadene po "gugletu" ima oko 40 km.

U BG bi takva voznja kostala oko 35 dolara. I nije neka razlika ako uporedimo plate koje su svakako barem 6-7 puta nize nego u LA!

E sada, posto je to kao recimo od Sremcice pa recimo do Panceva, takvu voznju bi BG taksisti, lopine, naplatili po 3 tarifi, u kom slucaju bi sve to izaslo oko 60$

Sta sam hteo da kazem...

Ako dolazite sa Balkana, a na ovom forumu su, koliko sam video, vecinom ex-yugovici...

Znam da nije lako, ali ako vec trazite drugu sansu i idete u USA, moj savet vam je, jurite najbolje. A to su Velika jabuka ili California.

Ako se i ne snadjete bas 100% kako ste zamisljali, deca ce vam biti zahvalna. Obezbedicete im sansu u najboljim gradovima na svetu!

Ja znam za stotine "nasih" ljudi koji su napravili ozbiljne karijere u CA tj. Orange County-ju.

CA nije dzaba raj na zemlji i jedno od najpozeljnijih mesta za zivot!

Ako pocinjete od nule, udrite "zver" u glavu! Uostalom, pobegli ste iz jedne rupe, nemojte ici u drugu, vec pucajte visoko!

Mozda u tim nastojanjima rukama necete dodirnuti zvezde, ali necete sigurno ostati u blatu
Reply With Quote
  #83  
Staro 09.05.2013, 02:37
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik C B Prikaz poruke
Izvini, ali ovde te moram demantovati

Znam da nije lako, ali ako vec trazite drugu sansu i idete u USA, moj savet vam je, jurite najbolje. A to su Velika jabuka ili California.

CA nije dzaba raj na zemlji i jedno od najpozeljnijih mesta za zivot!

Ako pocinjete od nule, udrite "zver" u glavu! Uostalom, pobegli ste iz jedne rupe, nemojte ici u drugu, vec pucajte visoko!

Mozda u tim nastojanjima rukama necete dodirnuti zvezde, ali necete sigurno ostati u blatu
Potpis na sve ovo Kada dobijete lutriju to je veliki, divni, zeleni znak. Pratite ga...
Reply With Quote
  #84  
Staro 09.05.2013, 22:34
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

I ja ovo mogu isto da potvrdim samo sto ako ste iz IT-ija ili imate barem malo veze sa time mnogo je bolje da se ide u North California nego juznije dole ali svakako da je LA i Orange County "lepsi" tako da ono neki balans treba naci izmedju zelja i mogucnosti

Uglavnom ako vam je do toga da zaradite i ustedite neku kintu onda Kalifornija definitivno.
Reply With Quote
  #85  
Staro 09.05.2013, 23:46
C B C B je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Naravno, legendarni centri informaticke industrije: San Jose, San Francisco, Palo Alto, Sacramento, Fresno, Mountain View, Menlo Park...

Najveca koncentracija obrazovanih i bogatih ljudi na jednom mestu!
Reply With Quote
  #86  
Staro 25.07.2013, 08:43
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nives1103 Prikaz poruke
Jedno veeeeeeeeliko hvala dmi za ovaj post stvarno mi je puno pomoglo hvala ti
pozz nives, jeste li vec dosli u la?i jesi li uspela nesto da pronadjes preko neta?
Reply With Quote
  #87  
Staro 01.12.2013, 15:22
iVlada iVlada je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2013
US lokacija: Los Angeles, California
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 18
Nepromenjeno Zeleniiii :)

Drugari, zena i ja smo dobili green card
Dolazimo pocetkom maja 2014. u LA. Inace smo iz Beograda i zelimo odavde da pobegnemo sto pre, znamo svi i zbog cega. A i ovakva prilika se ne propusta za zivota, pogotovo sto imamo 27, 28 godina.
Kakva je situacija? Bacite neke info vezano za zivot i usputne stvari.
Mi imamo tu podrsku u smislu sto nam je porodicna prijateljica vec 20 godina tu i jedna porodica bliskih rodjaka
Cekam odgovore
Reply With Quote
  #88  
Staro 03.01.2014, 01:56
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Preko GC ili na svoju ruku idete?

Nek je sa srecom kako god, LA je predivan
Reply With Quote
  #89  
Staro 12.01.2014, 17:08
MilenaLA MilenaLA je offline
Član
 
Datum prijave: 12.01.2014
Poruke: 1
Nepromenjeno Novi poceci LA

Zdravo svima,
Htela sam da postavim par pitanja, kako bi mi mnoge stvari bile jasnije. Moj muz i ja, dobili smo green card i 6og maja selimo se za Los Angeles, Beverly Hills ili okolinu, jos trazimo stan. Jos uvek je rano da iznajmljujemo, ali priblizava se i to vreme. Gledam oglase po raznim sajtovima, cene su vrlo zanimljive, ali to je cena takvog mesta...
Zanima me:
*Sta treba da se prevede od dokumenata pre odlaska?
*Sta je sve potrebno da bi nasao stan, tj pod kojim uslovima se iznajmljuje?
*Gde traziti kola? (posto bez njih se ne moze, i super je sto se polaze brzo)
* Ako neko ima neki savet za pocetak?
Hvala i pozdrav
MilenaLA
Reply With Quote
  #90  
Staro 12.01.2014, 21:41
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Draga MilenaLA!

I sam se sa ženom i djetetom spremam tjedan prije Uskrsa za LA.

Neki danas sam baš pokrenuo novu temu i postavio pitanje i dobio sam izvrsne odgovore iz prve ruke vezano za (skupe) stanove u LA. Ne znam kako se postavlja link pa idi ovim redoslijedom da pronađeš temu:

Život u USA-> Vodič za emigrante -> Kod rođaka ili u LA...

Možda da pogledaš Airbnb koji tamo spominjem. Dobio sam s tog sitea dosta zanimljive ponude. Primit će te na mjesec dana za cca 1000$. Za to vrijeme pokušaš naci svoj stan. Pedjaas je u San Diegu našao bez ugovorne obaveze za 1200 ali to se stvarno rijetko nađe. Obično je onako kako je u toj mojoj temi navela Taji. Koliko sam shvatio svi traže neki ugovor. Nadam se da ćemo i mi biti te sreće. Uglavnom obeshrabriti će vas sa cijenama i uvjetima. Ali ne dajte se. Jedan je član foruma napisao da ako si već dobio na lutriji treba to iskoristiti i uhvatiti "Zver za glavu" kako je napisao- i probati u LA ili NY. U početku je teze, ali djeca će nam biti zahvalna.

Što se tiče letova, sve agencije ovdje u Zagrebu nude mi Zagreb-London i poslije London- LA s Virgin Atlantic. Cijena jednosmjerne oko 1300€ za dvoje odraslih i dijete (karta za dijete je samo malo jeftinija).

Pišite malo ako što zanimljivo saznate u vezi LA.

Sretno!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.