ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 25.03.2013, 19:47
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Milosdv, hvala na odgovoru. U principu znao sam osnovnu proceduru odlaska u Australiju, ali ne bas detaljno kao sto si opisao. Mislio sam iz ovog clanka da zaista postoji neki program za ruralna podrucja mimo ove standardne procedure bodovanja. Ocigledno da su nam novinari sve nepismeniji i da samo popunjavaju prostor za citanje cim god stignu.
Reply With Quote
  #12  
Staro 25.03.2013, 19:58
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elementre Prikaz poruke
Ja sam razmisljao o Australiji a lutriju da bude kao bonus ali mi predstavlja problem radno iskustvo sobzirom da sam par godina radio neprijavljen.

Od prosle godine sam prijavljen ali za skills assessment (network administrator) mislim da treba minimalno 2 godine radnog iskustva...

Da li imas neki prijedlog ili cekati jos 2 godine kada im ovakvog kadra ne bude trebalo vise

PS:IELTS 8, godine 26, zavrsen faks Telekomunikacije, CCNA, CCNP, jos mi samo zvanicno iskustvo fali
Ne bi ja da budem "Consigliere" najbolje svako da bira kako mu odgovara.

"Nađi" negde dve godine, ubrzaj malo proces... Kapiraš?

Njima treba svih kadrova, baš zato sam ja u to vreme odabrao Adelaide (velika lista) ja sam isto u IT, delom net.engineer isto radim sa Cisco opremom...

Ovo pod "PS" ti je odličan plus, pogotovo CCNP.

Skini ovde http://certcollection.org simulatore za Cisco pa vežbaj.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012

Last edited by Milosdv; 25.03.2013 at 20:12.
Reply With Quote
  #13  
Staro 25.03.2013, 20:59
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aspirin Prikaz poruke
Milosdv, hvala na odgovoru. U principu znao sam osnovnu proceduru odlaska u Australiju, ali ne bas detaljno kao sto si opisao. Mislio sam iz ovog clanka da zaista postoji neki program za ruralna podrucja mimo ove standardne procedure bodovanja. Ocigledno da su nam novinari sve nepismeniji i da samo popunjavaju prostor za citanje cim god stignu.
Novinari

Baš tako samo da napišu nešto....

Sve su ovo neki programi i putevi za vize, kako oni kažu iz DIAC-a.

Zašto bi gubio toliko vremena i otišao u zapizdinu dve godine, koliko je obično obaveza da budeš tamo i nakon tog perioda možeš da pređeš negde u civilizaciju.
Imaš gradova sa 3000 stanovnika i 30.000 izdatih pasoša...


Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #14  
Staro 25.03.2013, 22:14
elementre elementre je offline
Proteran
 
Datum prijave: 18.07.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ne bi ja da budem "Consigliere" najbolje svako da bira kako mu odgovara.

"Nađi" negde dve godine, ubrzaj malo proces... Kapiraš?

Njima treba svih kadrova, baš zato sam ja u to vreme odabrao Adelaide (velika lista) ja sam isto u IT, delom net.engineer isto radim sa Cisco opremom...

Ovo pod "PS" ti je odličan plus, pogotovo CCNP.

Skini ovde http://certcollection.org simulatore za Cisco pa vežbaj.

Pozdrav
Mislim na iskustvo na papiru, sto se tice cisco uredjaja vec odavno radim sa njima i imam CCNA,CCNP sertifikaciju uskoro planiram da krenem i sa nekom linux sertifikacijom sve u svemu nije mi problem iskustvo, nego papir sa iskustvom...

Ne znam kako oni to provjeravaju, da li bi proslo kad bi mi bivsi poslodavac napisao da sam radio za njega (naravno on bi to potvrdio i kad bi dosli iz ambasade da pitaju)

Ali zvanicno nisam bio prijavljen...
Reply With Quote
  #15  
Staro 10.05.2013, 14:19
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Imigracija u Australiju se svela na par koraka, ali paprenih! Da bi uopste uradio EOI treba da izvrsis nostrifikaciju diplome + da polozis IELTS.

Milose, gledao sam sponzorisanje teritorija, kod njih su kriterijumi jos rigorozniji nego na federalnom nivou. Konkretno za Adelaide (SA), IT zanimanja su uslovljena sa "special conditions applay", odnosno samo za one koji su fakultet zavrsili u Australiji.

Citat:
6.2 Occupations listed as “Special Conditions Apply” are limited to applicants who are recent South Australian international graduates, who studied at a South Australian institution and where this study meets the DIAC Australian study requirement. If any of the applicant’s studies were undertaken outside of South Australia, a minimum of 50% of their qualification must have been completed in South Australia.
Reply With Quote
  #16  
Staro 10.05.2013, 17:05
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik minimaxus Prikaz poruke
Imigracija u Australiju se svela na par koraka, ali paprenih! Da bi uopste uradio EOI treba da izvrsis nostrifikaciju diplome + da polozis IELTS.

Milose, gledao sam sponzorisanje teritorija, kod njih su kriterijumi jos rigorozniji nego na federalnom nivou. Konkretno za Adelaide (SA), IT zanimanja su uslovljena sa "special conditions applay", odnosno samo za one koji su fakultet zavrsili u Australiji.
Batali to na koliko se koraka svela procedura, oni stalno nešto menjaju.
Zašto odma odustaješ, to masa ljudi uradi. E vidi "special conditions applay" nemam ja šta više tu da tražim.

Samo lepo pročitaj šta sam ja radio i završićeš proceduru. Ja sam već rekao da sam sve papire završio ostalo je "samo" da platim finalnu vizu i da čekam...

LISTA SE STALNO MENJA, ako nema mesta danas biće za 3, 4 meseca.
To je i fora da stalno pratiš ako hoćeš tamo. Ti kreni da radiš nostrifikaciju i ostale korake, taman kada to završiš biće mesta na listi.

Registruj se na njihovom sajtu i čekiraj da ti šalju update liste.

Kreneš to da radiš pa te izvuku na lutriji

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #17  
Staro 15.05.2013, 15:39
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Ja sam cuo da za 15.000 evra po osobi sve sredjujes (naravno ako ispunjavas te uslove za engleski). U cenu uracunato i sve sto ti treba dok sredjujes papire i avionska karta i za pocetak tamo. Jel istina to?
Za cetvoroclanu porodicu 60k evrica
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #18  
Staro 15.05.2013, 19:03
elementre elementre je offline
Proteran
 
Datum prijave: 18.07.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

@Ja sam cuo da za 15.000 evra po osobi sve sredjujes (naravno ako ispunjavas te uslove za engleski). U cenu uracunato i sve sto ti treba dok sredjujes papire i avionska karta i za pocetak tamo. Jel istina to?
Za cetvoroclanu porodicu 60k evrica

Ako je istina imas odma 1 sigurnu musteriju
Reply With Quote
  #19  
Staro 27.05.2013, 11:54
dekintirani's Avatar
dekintirani dekintirani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2012
US lokacija: Bilo gde samo odavde da begam
Poruke: 43
Red face Posetilacka viza za Australiju

Zna li neko da li se moze produziti viza za posetioce? Konkretno,razmisljam o ovome: Sestra od tetke udaje kcer u Australiji,tamo su vec nekih 15 godina, sve zivo zove na svadbu,pa i nas.Ako bi nam napravila vizu povodom toga tj.mi je dobili,ne znam na koliko...da li ta viza u Australiji moze da se produzi??? Ako dobijemo na 3meseca,mozemo li produziti jos 3 ili slicno. Koristilo bi nam radi ucenja jezika i danas sutra pri apliciranju za bilo koje englesko podrucje u svetu kod bodovanja,a i da malo radimo kod njih za neku kintu,jer je zet privatnik. Ako neko nesto zna,pisite,molim vas. Hvala!
__________________
02.11.2012.-DV2014-1.prijava
01.05.2013.-DV2014-HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2013.-DV2015-2.prijava
01.05.2014.-DV2015-HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #20  
Staro 02.06.2013, 21:11
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Batali to na koliko se koraka svela procedura, oni stalno nešto menjaju.
Zašto odma odustaješ, to masa ljudi uradi. E vidi "special conditions applay" nemam ja šta više tu da tražim.

Samo lepo pročitaj šta sam ja radio i završićeš proceduru. Ja sam već rekao da sam sve papire završio ostalo je "samo" da platim finalnu vizu i da čekam...

LISTA SE STALNO MENJA, ako nema mesta danas biće za 3, 4 meseca.
To je i fora da stalno pratiš ako hoćeš tamo. Ti kreni da radiš nostrifikaciju i ostale korake, taman kada to završiš biće mesta na listi.

Registruj se na njihovom sajtu i čekiraj da ti šalju update liste.

Kreneš to da radiš pa te izvuku na lutriji

Pozdrav
Nisi me dobro shvatio, daleko bilo da sam ovo citirao kako bih opravdao odustajanje. Doduse, tesko da i mogu da odustanem jer zapravo, jos nista nisam ni poceo .

Sto se tice "special conditions applay", naveo sam konkretan primjer, i po meni tu nema smisla ici glavom kroz zid, nego traziti prostor tamo gdje ga zapravo i i ima. Ovo sam vise isticao zbog sponzorstva teritorije jer se to vecini (i meni) u pocetku cinilo kao dosta "komotnije" nego FS program. Doduse, treba pogledati i ostale teritorije, kao i ostala zanimanja, nije za sve isto. Ovo pisem radi ostalih .

Da bar nesto konkretizujemo, lista koraka izlgeda ovako (ispravi me ako grijesim ):

1. SOL lista deficitarnih zanimanja
2. Skill Assessments - priznavanje zanimanja od strane sertifikacionog tijela u Asutraliji
3. IELTS test engleskog jezika
4. EOI

Dalje, minimalan broj bodova je 60. U mom slucaju, 30 na godine (od 25 do 32 godine), 10 na jezik (sve cetiri komponente na IELTS-u ocijenjene sa 7), 5 na radno iskustvo (Za 3 godine radnog staza. Ovo je pod upitnikom, posto je dio stecen u toku studija a dio nakon) i na obrazovanje 15 bodova (Bachelor degree).

Pred priprema je uradjena .

PS. Ostaje mucno pitanje koje se tice radnog staza, nigdje ne mogu da pronadjem konkretan info. Negdje naletih da se staz racuna ako je stecen u "relevant occupation" ali nigdje ne mogu da potvrdim da je to pravilo.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.