ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 29.04.2013, 23:58
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Nego drustvo kako ste se proveli na srpskom prvomajskom uranku? Jel bio neko od nasih forumasa?
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #92  
Staro 15.06.2013, 15:44
Nestor Nestor je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2013
Poruke: 14
Nepromenjeno

Trenutno po Americkim magazinima pise se kako je SF najbolji grad sto se posla tice, najvise ga ima i dobre su plate naravno zavisno od posla, jel to istina pitam ljude koji zive u SF?
Reply With Quote
  #93  
Staro 15.06.2013, 17:13
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Evo mene u SF, samo danas, jel neko raspolozen da mi pokaze grad?????
Ja castim pice.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #94  
Staro 15.06.2013, 18:24
Sasa99 Sasa99 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Evo mene u SF, samo danas, jel neko raspolozen da mi pokaze grad?????
Ja castim pice.
Milisdv rado bih ti pomogao da ti pokazem grad ali ne znam ga ni ja. Mozda ti mozes meni da pomognes ako mi kazes kakav je to grad ima li posla za elektro inzinjere nisam IT planiram tamo da idem pa me malo strah kao ce sve to da ispadne racunajuci da ovde i ja i supruga napustamo posao odjedanput. Reci mi i ti kako si se snaso i na kraju krajeva jednostavno da pitam vredi li ta Amerika da se ide? Pozdrav za pice je lako
Reply With Quote
  #95  
Staro 15.06.2013, 21:48
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

E ja sam samo u prolazu danas I sutra ne zivim ovde u SF, isto sam u IT. Pozdravljam
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #96  
Staro 26.06.2013, 09:44
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

SF je odlican grad :-) U IT ima posla u gradu, ali ga ima mnogo vise malko juznije na poluostrvu (ipak su te vece kompanije van grada). Cene stanova jesu paprene i van svake pameti (cak i za ovdasnje plate), ali postoji vise opcija. Kao prvo, ne moras ziveti u gradu. Ako ti je posao u SF, mozes ziveti i u Oaklandu. Tu je jedino problem ako posao dobijes u dolini, onda ces da putujes satima. Generalno, istocni deo zaliva je ok sa cenama, ali commute do posla je uglavnom grozan (zavisi gde radis). Ono sto predstavlja najveci problem dolaska direktno u gradove kao sto su SF i NYC jeste sto jos nemas posao, trebace neko vreme da ga nadjes, a kinta donesena iz Srbije odlazi brzo (bas zbog tih paprenih cena za stanove). No, i dalje mislim da ako si u IT ovde jeste najbolje.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #97  
Staro 30.04.2014, 13:26
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno Oživljavanje teme San Francisko :)

Prošlo je skoro godinu dana od vaših poslednjih postova. Žena i ja imamo razgovor sad u Maju i nadamo se da će sve proći ok i da ćemo dobiti vize. Planirali smo da već u avgustu, septembru dođemo u SF.

Ona je programer, a ja elektro inženjer telekomunikacija ali sam u zadnje vreme počeo da učim za web developera (php, mysql, html, css). Kakva je mogućnost zaposlenja kao početnik, junior, pošto mi izgleda da traže samo vrhunske stručnjake?

Nakon svih postova koje sam pročitao sad me baš strah da idemo u SF. Samo da odmah razgraničim da kad kažem SF mislim na SF Bay tj. širu okolinu. Nemojte da se ljutite ali po onome što sam pročitao, izgleda da tu samo može da živi neko ko izgleda mnogo ze*ebano, ima 2m visine, 130kg mišića, i par miliona na računu. Daj recite neku lepu o SF, a ne samo kako je skupo i puno kriminala, ako je ikako moguće.

Za početak planiramo da nađemo neki stan ili sobu preko airbnb, za prvih mesec, dva, a onda da se selimo u zavisnosti od toga gde nađemo posao.

Pišite vaše utiske sad sa distance od već godinu dana.
Reply With Quote
  #98  
Staro 30.04.2014, 17:04
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Bio sam u SF pre oko mesec dana i iz priče sa ljudima koji tamo žive, promenio se i za poslednjih godinu dana - još je skuplje :-)
Lokalno stanovništvo sve više migrira ka Oaklandu i drugim jeftinijim mestima jer je u gradu postalo skoro nemoguće živeti ako nisi u IT. Ili homeless, njih je sve više i zaštićeni su kao beli medvedi u smislu da im grad maksimalno pomaže.
Inače prelep grad, ima neki poseban šmek. I cela ta Bay area mi se sviđa.
Ne znam šta da vas posavetujem. Ako ste stvarno dobri u tome što radite i imate mnogo kinte za početak, ili obezbedite posao pre nego što stignete, razmislite o SF. Mi smo imali istu dilemu, ali smo ipak došli u LA samo zato jer smo imali smeštaj za početak. A slična su nam zanimanja s tim što smo mi oboje programeri, ali sam se ja zaposlio u telekomunikacijama.
Reply With Quote
  #99  
Staro 01.05.2014, 22:11
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Baš juče nađem ovaj članak gde je mnogo slikovitije opisano ovo što sam ja ukratko napisao:
http://m.vice.com/read/reasons-why-s...ource=vicefbus



@admins: **bo vas Forum Runner! Dajte nam TapaTalk!
Reply With Quote
  #100  
Staro 02.05.2014, 17:23
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ko sto sam gore napisao, grad je skup ali ne moras ziveti u gradu. Vecina posla za IT nije uopste u gradu, vec van njega. Da je skupo, skupo je. Posla ima, ali kao junior sigurno nije lako naci. Sto se airbnb tice, ja savetujem da takodje pogledate vrbo, oni su em malko stariji sajt od airbnb, em su im cene skoro duplo manje. Pocnite da trazite posao kada dobijete vizu, imate 6 meseci. Moze se desiti da uspete nesto da pronadjete odatle. Ako ste oboje u IT svetu ja mislim da treba probati ovde. Jeste mozda malko veci rizik jer pare iz Srbije brze gore, ali isto tako je veca sansa naci posao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.