ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #261  
Staro 18.01.2014, 21:37
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno Лог бук

да ли је тачно да ће током ове 2014. бити обавезно по закону да сваки камион има електронски лог бук?
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #262  
Staro 19.02.2014, 18:00
LAV Sk's Avatar
LAV Sk LAV Sk je offline
Član
 
Datum prijave: 08.02.2014
US lokacija: Michigan
YU lokacija: Skopje
Poruke: 22
Nepromenjeno

pa kako je prosla ova zima u odnosu na puteve i hladnocu?interesuje me dali i na ovakve temperature spavate u kamionu i kako to ide?
Reply With Quote
  #263  
Staro 20.02.2014, 03:23
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Pa nema ovde gasenja kamiona kao kod nas
Mislim, nisam kamiondzija ali samo da kazem :P
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #264  
Staro 20.02.2014, 08:20
LAV Sk's Avatar
LAV Sk LAV Sk je offline
Član
 
Datum prijave: 08.02.2014
US lokacija: Michigan
YU lokacija: Skopje
Poruke: 22
Nepromenjeno

Igore ove godine tvoji postovi mnogima su pomogli...pa kako ti se svidja USA jeli ono sta si ocekivao ili...?

_____________________
case number 34XXX
Reply With Quote
  #265  
Staro 20.02.2014, 08:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LAV Sk Prikaz poruke
pa kako je prosla ova zima u odnosu na puteve i hladnocu?interesuje me dali i na ovakve temperature spavate u kamionu i kako to ide?
Ne gasi se kamion sto rece Igor i grejanje do daske

Leti se opet ne gasi - da bi radila klima non-stop jer ako ga iskljucis... Skuvas se u konzervi

Sto bi truckeri rekli - "IDLING" Iako nije dozvoljen u velikom broju drzava, po truck stopovima se ne kontrolise. Moj kamion je bio malo stariji pa sam morao da ga turiram par puta tokom noci da bi grejao kako valja - u suprotnom krene da duva hladno u neko doba
Reply With Quote
  #266  
Staro 20.02.2014, 11:07
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LAV Sk Prikaz poruke
Igore ove godine tvoji postovi mnogima su pomogli...pa kako ti se svidja USA jeli ono sta si ocekivao ili...?

_____________________
case number 34XXX
Naravno da je ono sto sam ocekivao, ali dobro sam se informisao pre puta. Ovde te nista ne ceka i niko ne zna za tebe, jako je tesko naci prvi posao, nije bas bajka sve, ali kao sto sam rekao dobro sam se informisao i dosao sam kod prijatelja koji su nam puno pomogli u pocetku...
Sta da ti kazem, licno se ne bih vratio, kao i gomila nasih ljudi koje sam ovde upoznao.
Samo nemojte da odgovarate na ovo jer je ovo ipak tema za trucking. I ja sam ucio testove za CDL ali nisam jos uvek izasao, ali ce mi to u svakom slucaju biti neka rezervna varijanta.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #267  
Staro 20.02.2014, 13:13
ilinois ilinois je offline
Član
 
Datum prijave: 02.07.2013
US lokacija: Ilinois
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 12
Pošalji Yahoo poruku korisniku ilinois
Nepromenjeno

Zdravo i ja planiram za pocetak da radim kao vozac kamiona. Slobo govorim Engleski, pa interesuje me dal mozda neko zna gde bi mogao lakse poloziti taj vozacki ispit (bez znanja engleskog)
Case number 20***
Intervju zakazan 08.04.2014
Hvala
Reply With Quote
  #268  
Staro 20.02.2014, 18:21
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ilinois Prikaz poruke
Zdravo i ja planiram za pocetak da radim kao vozac kamiona. Slobo govorim Engleski, pa interesuje me dal mozda neko zna gde bi mogao lakse poloziti taj vozacki ispit (bez znanja engleskog)
Case number 20***
Intervju zakazan 08.04.2014
Hvala
Šampionu imaš dovoljno vremena da popraviš svoje znanje engleskog jezika....
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #269  
Staro 20.02.2014, 18:49
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ilinois Prikaz poruke
Zdravo i ja planiram za pocetak da radim kao vozac kamiona. Slobo govorim Engleski, pa interesuje me dal mozda neko zna gde bi mogao lakse poloziti taj vozacki ispit (bez znanja engleskog)
Case number 20***
Intervju zakazan 08.04.2014
Hvala
Ako imas nekoga sto ce da te zaposli kad polozis za kamion,onda i nije toliko tesko-mozes da se obucis kod njega i lakse da polozis ispit.Ako ides bez ikog igde,cak i odma da polozis iz prve niko nece da te primi bez iskustva od bar 6 meseca pa nagore.Moj suprug cuo da se dobro zaradjuje voznjom kamiona,i polozio sve endorsmente,ali dzabe evo ima skoro godinu dana od kad je polozio i nije uspeo da nadje poso kao vozac kamiona traze mu iskustvo inace treba kompanija da plati vise para za osiguranje.
Reply With Quote
  #270  
Staro 21.02.2014, 07:56
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Ako imas nekoga sto ce da te zaposli kad polozis za kamion,onda i nije toliko tesko-mozes da se obucis kod njega i lakse da polozis ispit.Ako ides bez ikog igde,cak i odma da polozis iz prve niko nece da te primi bez iskustva od bar 6 meseca pa nagore.Moj suprug cuo da se dobro zaradjuje voznjom kamiona,i polozio sve endorsmente,ali dzabe evo ima skoro godinu dana od kad je polozio i nije uspeo da nadje poso kao vozac kamiona traze mu iskustvo inace treba kompanija da plati vise para za osiguranje.
To je mozda tako u NJ. U Cikagu se po nasim firmama dobija posao bez iskustva. Ovde je ogromna potraznja za vozacima, a veliki je broj firmi u vlasnistvu Srba, Makedonaca, Bosanaca, Bugara... Potreban je CDL Class A i eto te "Over The Road"
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.