ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 21.02.2014, 13:10
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Pa to i ja kazam,ako imas svojih ljudi(mislim iz nasih krajeva) onda je drugacije.U ovom kraju Jersija gde smo mi samo jos jedna familija ima iz Makedonije. Nece niko da stavi glavu u torbu i da primi sofera bez duzeg iskustva.
Reply With Quote
  #272  
Staro 21.02.2014, 22:04
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Pa to i ja kazam,ako imas svojih ljudi(mislim iz nasih krajeva) onda je drugacije.U ovom kraju Jersija gde smo mi samo jos jedna familija ima iz Makedonije. Nece niko da stavi glavu u torbu i da primi sofera bez duzeg iskustva.
Ja sam radio za 3 trucking kompanije - sve tri su bile u vlasnistvu Makedonaca. Tako da, ako muz hoce da vozi kamion, nek ih kontaktira. Vozac moze da bude i out-of-state.

Npr:
GNG Transportation
ABS
Maktrans Logistics Inc
Reply With Quote
  #273  
Staro 22.02.2014, 00:09
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ja sam radio za 3 trucking kompanije - sve tri su bile u vlasnistvu Makedonaca. Tako da, ako muz hoce da vozi kamion, nek ih kontaktira. Vozac moze da bude i out-of-state.

Npr:
GNG Transportation
ABS
Maktrans Logistics Inc
Magelan je vec dosta objasnio, da dopunim malo.

GNG trans je sada MMJ trans. Prebacili su sve kamione u novu kompaniju. Inace dosta ljudi je otislo iz ove kompanije. Licno znam sedmoro, cetvoro sa svojim kamionima, kazu lose su placene ture i dosta puta nisu mogli da nađu turu pa se gubi po dan ili dva, ostali su solo vozaci.

Genralno ovo se stalno desava i kod drugih kompanija, prelazis trazis nesto bolje...

Ove druge dve ne znam.

Generalno svima je najvazniji profit, mislim sto je normalno. ALi da se do tog profita dolazi na neki normalnan nacin sa normalnim rezonom. Masa komapnija prima ljude bez jednog dana iskustva pa se onda cude odakle negativni bodovi od DOTa i ostali haos...
Lepo je sto neko hoce da primi vozaca pocetnika. Ali jos bolje je za istog tog vozaca da sedne sa nekim 3 nedelje u kamion i vozi za neku mizernu cifru jel te tri nedelje mnogo znace pre nego sedne sam da vozi, pogotovo za flatbed.

Dosta "nasih" kompanija je narusilo ugled "nasim" kompanijama. Pa ameri kazu eurotrash... mozes da procitas na forumu thetruckersreport.com dosta dobrih, losih i idiotskih stvari...
Kao i u svakom drugom poslu tako i u ovom, neko radi kako treba neko ne...
Neko ti ponudi da kupis kamion preko njih pa to ispadne dobro, kod nekog ispadne da moras da vratis kamion i puknes pare... Najgore je da potpises nesto a ne procitas ugovor redovna pojava... Negde ti dispecer prica bajke kako mozes da pređes nenormalan broj milja...

Obrni okreni, pitas na nekoliko mesta sta se nudi, moze li par nedelja sa nekim od vozaca da se malo ispraksiras, pitas ovde i nađes neku sredinu...

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #274  
Staro 22.02.2014, 11:22
ilinois ilinois je offline
Član
 
Datum prijave: 02.07.2013
US lokacija: Ilinois
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 12
Pošalji Yahoo poruku korisniku ilinois
Nepromenjeno

Mislim da se nismo razumeli. Pitao sam dali mozes bez znanja engleskog da polozis taj ispit za CDL.
Reply With Quote
  #275  
Staro 22.02.2014, 13:46
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ilinois Prikaz poruke
Mislim da se nismo razumeli. Pitao sam dali mozes bez znanja engleskog da polozis taj ispit za CDL.
Testove mozes pod uslovom da imas dobro fotografsko pamcenje.

Pre-trip inspection je usmeni deo ispita sto znaci da moras da znas Engleski bar toliko da razumes sta te ispitivac pita.
Reply With Quote
  #276  
Staro 22.02.2014, 14:41
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ilinois Prikaz poruke
Mislim da se nismo razumeli. Pitao sam dali mozes bez znanja engleskog da polozis taj ispit za CDL.
Kad-tad brate trebace da naucis bar malo engleskog.Cak i da uspes nekim cudom da polozis CDL, za nekolko godina treba da dobijes drzavljanstvo i da polazes taj test za naturalizaciju(100 pitanja) na Engleskom.Moj suprug pre da dodjemo ovamo nije znao nista na Engleskom mozda samo da otpozdravi(dobro jutro i dobar dan)on u skoli ucio samo Ruski.Posle samo nedelju dana u USA,je otiso da polaze pismeni test za kola u MVC i polozio ga iz prve. Narvno zajedno smo vezbali nekoliko dana testove sto smo nasli na internetu. Sad ne znam kako su drugi polagali CDL,mog supruga to trajalo 3 meseca skoro.Kako je islo prvo ides malo na gledanje videa, pa probni testovi,pa posle mesec dana poceo sa voznjom(moram da napomenem da je on uzeo sve endorsmente A,B,Hazmat,Pasinger i neznam sta tamo).I posle su mu zakazivali jedan po jedan endorsment da polaze sa razmakom od oko nedelju do deset dana.
Reply With Quote
  #277  
Staro 24.02.2014, 21:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Kad-tad brate trebace da naucis bar malo engleskog.Cak i da uspes nekim cudom da polozis CDL, za nekolko godina treba da dobijes drzavljanstvo i da polazes taj test za naturalizaciju(100 pitanja) na Engleskom.Moj suprug pre da dodjemo ovamo nije znao nista na Engleskom mozda samo da otpozdravi(dobro jutro i dobar dan)on u skoli ucio samo Ruski.Posle samo nedelju dana u USA,je otiso da polaze pismeni test za kola u MVC i polozio ga iz prve. Narvno zajedno smo vezbali nekoliko dana testove sto smo nasli na internetu. Sad ne znam kako su drugi polagali CDL,mog supruga to trajalo 3 meseca skoro.Kako je islo prvo ides malo na gledanje videa, pa probni testovi,pa posle mesec dana poceo sa voznjom(moram da napomenem da je on uzeo sve endorsmente A,B,Hazmat,Pasinger i neznam sta tamo).I posle su mu zakazivali jedan po jedan endorsment da polaze sa razmakom od oko nedelju do deset dana.
Za Hazmat je procedura malo duza jer je potreban Federalni backgroung check. To ume nekad da potraje.

Ostali endorsement-i se dobijaju u Illinois-u u danu ukoliko je individua spremna da sve to ispolaze za dan
Reply With Quote
  #278  
Staro 24.02.2014, 22:11
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Pa dobro ali cak i da polaze samo najosnovniju B dozvolu a nece da uci engleski onda moze napamet testove i gotovo.
Reply With Quote
  #279  
Staro 25.02.2014, 14:25
Susurin Susurin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.02.2013
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Pa dobro ali cak i da polaze samo najosnovniju B dozvolu a nece da uci engleski onda moze napamet testove i gotovo.
Kako neko napamet da polozi Pre-Trip Inspection Test, ako ne razume sta ga ispitivac pita i kako da objasni sta je koji deo na kamionu ako nema pojma engleski?
Reply With Quote
  #280  
Staro 25.02.2014, 14:38
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Susurin Prikaz poruke
Kako neko napamet da polozi Pre-Trip Inspection Test, ako ne razume sta ga ispitivac pita i kako da objasni sta je koji deo na kamionu ako nema pojma engleski?
To ja ironicno - dali si video pitanje sto je moj zemljak postavio?Dali moze da polozi za kamion bez poznavanja engleskog jezika
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.