ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #391  
Staro 02.10.2014, 11:14
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Svi jedva cekamo da cujemo sta se to od oktobra promijenilo (zakomplikovalo)...
Reply With Quote
  #392  
Staro 02.10.2014, 14:05
bokinena's Avatar
bokinena bokinena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 34
Nepromenjeno Nova procedura

Evo svezih informacija. Upravo smo se vratili iz ordinacije u Smiljanicevoj 22 u Beogradu. Osobe koje tamo rade su nam rekle da smo mi prvi koji smo dosli na pregled po novim pravilima.
Ukratko, nista se bitno nije promenilo, a opsirnije evo 'vako:
Prvo i osnovno: potrebno je za svaku osobu koja aplicira za vizu obezbediti po 4 fotografije (2x2 inch, 600x600, vec standardni format za US vize). Ovo je potrebno iz razloga sto je sada potrebno vise formulara popuniti, pa je samim tim potrebno i vise slika. Ovo naravno nas pretereano ne dotice, obzirom da je to samo veci posao za osobe koje moraju da ih popune. Naravno trebate imati na umu, da su vam pored 4 fotografije za pregled, potrebne barem jes 2 iste za ambasadu, ako ne i vise... (mi se odma pripremili, pa izradili po 8 kom. i pride im trazili da nam nabace na USB flash, ako bude potrebno jos dodatnih)
Sledece: sto se snimka pluca tice, promena je u tome sto se sad ne nosi klasican snimak pluca (znate ono na komadu crnog vinila ili cega vec, nisam bas najstrucniji, ali neki polimer-plastika-folija jeste) nego se snimici u digitalnoj formi rezu na CD, koji morate imati sa sobom kako u ambasadi, tako i u momentu kad ulazite u US. Ova tehnicka novina je verovatno razlog zasto se sad snimci pluca rade u privaatnoj klinici Clinicanova (Visegradska 26 u sklopu KCS) a ne u Euromedic-u, kao sto je ranije bila praksa. Vrlo vazno, kad je ova stvar u pitanju, kad vas posalju tamo daju vam i jedan formular na engleskom jeziku zajedno sa zaheftanom vasom slikom, NAGLASITE IM NA TOJ KLINICI DA RADIJOLOG KOJI IZDAJE SNIMAK MORA OBAVEZNO DA POTPISE I TAJ DOKUMENT I DA LUPI STAMBILJ. Nama to nije uradio, iako ih je devojka koja radi u Smiljanicevoj par puta potsetila. Dobro, ovo im je prvi dan saradnje, pa je i normalno da negde i zaskripi. Bilo kako bilo, on ce to potpisati nekad danas sutra, pa ce nas zvati da pokupimo kompletnu dokumentaciju.
To je sve sto se promena tice, sve ostalo je apsolutno isto, kad uporedim sa iskustvima ljudi koji su kroz to vec prosli i opisali to ovde. Znaci ujutru vam izvade krv iz vene i posalju vas na snimanje pluca. Sa snimkom pluca se oko 12:30 vratite nazad na kliniku. Sledi jedan sasvim obican razgovor sa doktorkom, pusis, pijes, drogiras se?! Malo pritisak, malo pluca da se poslusaju, visok, tezak... I mozes misliti izracunaju ti bazalni metabolizam (to je podatak koji je potrebno upisati na formularima ), i to je promena, eto Sto se vakcinacije tice, i to je meni se cini ostalo isto ko i pre, znaci tetanus (Hep) i nesto oko boginja ako sam dobro procitao na papiru sta je bilo cekirano (rubeolla, itd...). Tako je barem za odrasle, sad ko ima decu neku mladju, to zaista ne znam kako ide. Mozda tu postoje neke promene.
Uglavnom, cene su ostale iste, znaci 150$ po coveku i 2100 RSD po vakcini.
Eto to je to, po novom...
__________________
DV-2014 - Not selected
DV-2015 - CN 2015EU00003xxx

Last edited by bokinena; 02.10.2014 at 14:12.
Reply With Quote
  #393  
Staro 02.10.2014, 14:23
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Svaka cast na informacijama. Mnogo nam znace. Zelim vam puuuno srece i da nam se za koji dan javite ovde sa smajlijima posle intervjua
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #394  
Staro 02.10.2014, 14:44
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Bokinena hvala na detaljnim informacijama. Takođe bi voleo ko bude isao sa bebom na pregled ili malim detetom isto da podeli iskustvo.
Reply With Quote
  #395  
Staro 03.10.2014, 14:20
Memena Memena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: Fort Lauderdale, FL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 63
Nepromenjeno

Evo i mog iskustva vezanog za lekarski pregled. Verujem da vam je vec sve uglavnom poznato ali od viska informacija glava ne boli. Veoma slicno onom sto je napisao-la "bokinena".
U sredu 01.okt sam pozvala ordinaciju u Smiljanicevoj 22 i zakazala pregled za petak 03.okt u 9:15. U 09:05 sam stigla i odmah predala pasos, 4 slike, i potvrdu o vakcinama iz doma zdravlja. Dala sam krv iz vene i izmerila temperaturu. Zakazali su mi pregled u 12h i platila sam 14.200 rsd ($150) - moze dinari, moze dolari. Dobila sam uput za rengen u Clinicanova, ul. Visegradska 26 (to je preko puta bolnice za psihijatrijske bolesti).
U kliniku sam stigla u 9:45. Popunila formular za karton i odmah na snimanje. Na snimanju sam bila u majici, samo sam skinula grudnjak. Snimak je bio gotov u 10. Onda sam cekala da mi overe i potpisu formular koji ide za ambasadu na koji je zaheftana moja slika i napisu izvrstaj, i cekala, i cekala.....i konacno je sve bilo gotovo u 11h.
Stigla sam 10 min pre zakazanog pregleda i usla u ordinaciju odmah. Pregled je poceo sa klasicnim pitanjima ( doktorka onakva kakvu je svi opisiju ): koliko imate godina, da li ste pusac, droga, alkohol, da li bolujete od neke bolesti, da li u porodici neko boluje, sta ste prelezali od decijih bolesti ( koje boginje ), skinite se u donji ves, povukla mi je gacice na dole malo spreda, malo otpozadi, opipala grudi, proverila reflekse, pritisak, visina, tezina, izracunala bazalni metabolizam (bmi).... sve to je otprilike trajalo 15-tak minuta. Nisam morala da primim nijednu vakcinu. Papire su mi spakovali u kovertu koja se nosi u ambasadu na intervju i cd sa rengenskim snimkom, a dobila sam i kopiju izvestaja o primljenim vakcinama za koje su mi rekli da napravim vise kopija i da ako napustam Ameriku pre nego dobijem njihov pasos, obavezno imam jednu kopiju sa sobom.
Citava novina u proceduri lekarskog pregleda je u tome da:
- trebaju 4 fotografije (ranije 2)
- rengen se radi u Clinikanova i narezuje na cd (ranije je bilo u Euromedic-u)
- racunaju bmi (bazalni metabolizam)
Ostale novine su vezane za ordinaciju jer imaju da popunjavaju vise obrazaca.
Toliko od mene za sada.
Reply With Quote
  #396  
Staro 13.10.2014, 23:13
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno cao,

čestitam svima koji su izvučeni i zelim srecu u novom svetu...iteresuje me da li ordinacija moze da se odabere po svojoj volji pošto sam ovde pročitala da su u ponudi dve, jena u Smiljanićevoj a druga u Skenderbegovoj i koja je povoljnija sa cenama?
Reply With Quote
  #397  
Staro 14.10.2014, 06:32
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Hvala svima, lepo je čitati, pa bez obzira dal smo izvučeni ili ne.

Mala digresija, ako se ne varam BMI je - Body mass index.
Reply With Quote
  #398  
Staro 14.10.2014, 13:25
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Našla sam, piše na temi lekarski pregled mada se ne spominje Skenderbegova...ok.deluje da je Smiljaniceva sigurnija ali do tada...e treba cekati 5.maj
Reply With Quote
  #399  
Staro 24.10.2014, 11:36
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno

Jeftinija je Skenderbegova, cena vakcine je 1260 din,sad sam pitala.
A ko je pametan primice u svom domu zdravlja za dzabe:
1.tetanus
2.MMR
3. vakcinu protiv gripa ako je sezona gripa
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju
Reply With Quote
  #400  
Staro 24.10.2014, 11:47
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Jeftinija je Skenderbegova, cena vakcine je 1260 din,sad sam pitala.
A ko je pametan primice u svom domu zdravlja za dzabe:
1.tetanus
2.MMR
3. vakcinu protiv gripa ako je sezona gripa
Hvala Zanesena,navedena nam je bliza a sto se d.zdravlja tice nema knjizicu odavno,studirao je u Americi...tetanus je skoro primio jer je povredio nogu,a kad je polazio tamo pre 4.god primio je sve tri doze v.protiv hepatitisa C...i nosi taj kartoncic sa vakcinama sa sobom...ne znam sta je MMR?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.