ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.07.2017, 03:09
akoznam akoznam je offline
Član
 
Datum prijave: 12.07.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno U viza apliciranje

Pozdrav svima!
Ima li neko iskustva sa apliciranjem za U vizu? Imam uslove da je dobijem. Trenutno sam u USA i advokat me.ubjedjuje da moram preko njega da apliciram iako na sajtu pise da moze da se aplicira iz bilo koje zemlje koja ima Americku ambasadu. Kaze da moram iz USA da apliciram kako bi je dobio. Ima li neko iskustva sa U vizom? Rado bih aplicirao kad se vratim u svoju zemlju ali kaze advokat vrlo tesko se dobija. Ima li iko da moze da potvrdi ovo?
Evo link o cemu se radi https://www.uscis.gov/green-card/oth...u-nonimmigrant
Reply With Quote
  #2  
Staro 12.07.2017, 03:26
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik akoznam Prikaz poruke
Pozdrav svima!
Ima li neko iskustva sa apliciranjem za U vizu? Imam uslove da je dobijem. Trenutno sam u USA i advokat me.ubjedjuje da moram preko njega da apliciram iako na sajtu pise da moze da se aplicira iz bilo koje zemlje koja ima Americku ambasadu. Kaze da moram iz USA da apliciram kako bi je dobio. Ima li neko iskustva sa U vizom? Rado bih aplicirao kad se vratim u svoju zemlju ali kaze advokat vrlo tesko se dobija. Ima li iko da moze da potvrdi ovo?
Evo link o cemu se radi https://www.uscis.gov/green-card/oth...u-nonimmigrant
na tom linku koji si stavio ima opet link koji objasnjava da je:
Citat:
Nonimmigrant Status (U Visa)

U nonimmigrant status provides immigration protection to crime victims who have suffered substantial mental or physical abuse as a result of the crime. The U visa allows victims to remain in the United States and assist law enforcement authorities in the investigation or prosecution of the criminal activity.
Je li to tvoja situacija? Po ovome ima logike da ostanes u USA i tako dobijes U vizu.
na ovoj stranici https://www.uscis.gov/tools/humanita...g-other-crimesimas link za resurse koji tebi kao zrtvi mogu pomoci. A onda dalje ovaj link https://www.uscis.gov/humanitarian/v...migrant-status vise pojasnjava.

U pravu si da se moze i iz druge drzave aplicirati, mozda je advokat imao slucajeva gdje lakse ide sa prikupljanjem dokumentacije za ovo, pa je zato rekao ( a vidim da ce ti trebati obimna dokumentacija za ovo). Sretno u svakom slucaju, ne vjerujem da ovdje ima ljudi koji su prosli kroz aplikaciju za U vizu, ali neko ce me ispraviti ako ima.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 12.07.2017, 03:56
akoznam akoznam je offline
Član
 
Datum prijave: 12.07.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Da to je moj slucaj ali ce uskoro bit vec zatvoren jer je sve vec rijeseno tako da sam vec ucestvovao pozitivno u istrazi. Gledajuci na sajtu ne cini mi se nesto da ima previse dokumenata. Par formi koje popunim , iz policije papiri, potvrde da sam bio od pomoci...Zahvaljujem
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.07.2017, 11:27
a2vd a2vd je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2017
Poruke: 1
Nepromenjeno

Molim te da ne prestaneš pisati svoja iskustva u vezi sa apliciranjem i procesom u vezi sa U vizom. Ja sam tek sad u fazi u kojoj sam shvatio, bar meni tako izgleda, da imam elemente koji me stavljaju u poziciju da mogu aplicirati za U vizu. Međutim još uvijek nisam siguran u to iz nekoliko razloga. Pokušacu da ih postavim u logičkom smislu i na razumljiv nacin pa te molim, kao i sve druge koji imaju znanja o tome, da mi odgovoriš i na taj način pomognes.
1. Ako sam zrtva korumpiranog i kriminalnog drzavnog sistema koji me je, zbog moje borbe protiv takvog sistema i borbe protiv poteza koji su cinjeni ili trebali biti ucinjeni (neke sam sprijecio) na stetu drzave i njenih gradjana, izopcio iz drustva, prikazao me kao izdajnika, pokusao i pokusava me uciniti kriminalcem i u tom smislu (zlo)upotrebljava institucije drzave, cak i policiju i sl., pa me ugrozio u smislu da mi je sprijecena svaka mogucnost rada i osiguravanja egzistencije, samim tim i socijalnog i zdravstvenog osiguranja (pa se ne smijem ni razboliti), kao sto mi je i fizicka sigurnost i bezbjednost, kao i moje porodice, na veoma "klimavim nogama" jer su me izlozili tome da drugi, neuracunljivi tipovi (a na ovim su prostorima vec hiljade neuracunljivih koji misle da pravdu mogu uzeti u svoje licne ruke) mogu ugroziti (takve su mi prijetnje vec dostavljane), da li je to, a sve ili najveci dio je dokumentovan, dovoljno da se moze reci da jesam zrtva kriminala i/ili svjedok kriminala u odnosu na kriterije koji vaze za U vizu? Molim da obratite paznju da se u objasnjenjima za U vizu kao razlog ili uslov spominje krsenje američkih zakona, pa sam iz tog razloga sumnjicav jer se ovdje ne radi o tome, ali se radi o tome da se skoro citava drzava pretvorila u infrastrukturu onih koji to zloupotrebljavaju i krse ovdasnje zakone ili ih ne provode, cak ne provode pravosnazne presude, cime sam ja doveden u situaciju kako sam je i objasnio.
2.Ako je odgovor pod 1. pozitivan, znaci li to da mogu aplicirati za U vizu?
3.Gdje to i kao mogu (svjetujes/savjetujete) da uradim?
Naravno i sve druge savjete koje mi mozez/mozete dati.
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.09.2018, 01:33
akoznam akoznam je offline
Član
 
Datum prijave: 12.07.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Aplicirao sam jos prije pola godina sam za U vizu. U pocetku sam unajmio advokata ali sam odustao i sam aplicirao. Aplikacija mi je prihvacena i sad sam ne cekanju do ko zna kad.
Nije nista toliko tesko. Sve sto treba je da se skupi par dokumenata i to sve traje par dana.
Evo jedan dobar tutorijal po kojem mozete da idete https://www.ilrc.org/sites/default/f...al_english.pdf

U viza trenutno nije dobra opcija ali bolje i za to aplicirati ako vec imate uslova nego za nista.
Godisnje se dodijeli samo 10 000 viza a trenutno je 200 000 ljudi na cekanju. Sto znaci da treba da se ceka i 20 godina do dobitka vize.
Radna dozvola se dobije odprilike za 3-4 godine od dana apliciranja sto je opet bezveze.
Bilo je dosta oko ove vize jer realno vise nema primjenu jer se dugo ceka sto nije bio slucaj u pocetku jer se nije dosta ljudi prijavljivalo.

Trenutno je predlozeno da se poveca broj viza koje mogu biti dodijeljene u jednoj godinu sa 10K na 30k ili 40K sto ce biti mali napredak ali opet nije nista toliko dobro. Ceka se na Trampa da potpise ili odbije.

Ako nekog zanima nesto neka pita.
Pozdrav
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Apliciranje za turisticku vizu za USA iz druge drzave Capone Ne-imigrantske vize 6 09.07.2016 07:02
Ponovno apliciranje wingreen Prva koverta 4 03.09.2008 17:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.