ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 21.11.2008, 12:41
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Dobrodosao..

a koji si broj i sl?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #22  
Staro 25.11.2008, 12:44
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Hvala na dobrodoslici.
Broj je EU00011XXX
ali znaj da je pri kraju 11xxx dakle blize 12xxx
Dobio sam i potvrdni email od KCC da mi je intervju 15.januara. Bili su veoma brzi samo je prosao vikend i odmah su odgovorili na mail poslat u petak.
E sad ja imam jedan problem. Mislim, nije to problem ali se nadam vasim savetima. Devojka i ja smo u vezi vec 2 god.(za neki dan) i hocemo da se vencamo da bismo jelte(ako mi odobre vizu) zajedno otisli.
Moje pitanje je sledece, da li cekati drugu kovertu pa zvati ambasadu radi njenog ukljucenja u process ili to mogu odmah oni da odrade(cim se vencamo, bez da mi je stigla druga koverta, poslata 13.nov)
Nama u sustini nije frka, imamo i slike od samog pocetka veze i tako ali bi bilo lepo da mi neko to kaze.
I jos nesto, da nece da prave problem sto cemo se takoreci bas pre intervjua vencati?
Da li se moze prolongirati intervju za nekih 10-15 dana (ovde u Kragujevcu su jako spori sa izdavanjem dokumenata, a zamislite kad ona promeni prezime)
Hvala svima i takodje svima puno srece (sto i nama zelim)
_______________________________
2009EU00011XXX
26.05.stigla prva koverta
17.06.poslata prva koverta
danas cekamo GODO-a (drugu kovertu)
Reply With Quote
  #23  
Staro 25.11.2008, 13:54
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke

E sad ja imam jedan problem. Mislim, nije to problem ali se nadam vasim savetima. Devojka i ja smo u vezi vec 2 god.(za neki dan) i hocemo da se vencamo da bismo jelte(ako mi odobre vizu) zajedno otisli.
Moje pitanje je sledece, da li cekati drugu kovertu pa zvati ambasadu radi njenog ukljucenja u process ili to mogu odmah oni da odrade(cim se vencamo, bez da mi je stigla druga koverta, poslata 13.nov)
Sta je tu problem? Pa vjencajte se ako se volite?
Ma bitno je da se vjencate prije intervjua. A Cim to uradite posaljite njima update. I naravno one formulare 230 (cini mi se)

Pa pozurite sa vjencanjem.. do januara.. ima da ona promjeni sve papire.. mada cini mi se da ni to nije bitno.. Bitno je da ima validan pasos..
Da svakako ce vas pitati i bit ce im sumnjivo.. sto ste se sada vjencali..
Ali kada im pokazete slike .. bankovni izvod.. zajednicki i sl. Sve ce biti ok..

Eto pa nek nam je srecno
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #24  
Staro 25.11.2008, 19:45
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Odgovor za Slobu_kg:

Sto se tice pasosa to je u celoj srbiji oko 13 radnih dana. Nove pasose izradjuju u zavodu za parice. Svaki SUP elektronskim putem salju zahteve u zavod.Mi smo nove biometrijske pasose napravili jer stari vaze do kraja 2009.
Dok smo cekali u redu za podizanje bilo je i pasosa i LK sa tudjom slikom i sl. Nasi su na svu srecu bili uredu. Kome je napravljena greska ceka jos 13 radnih dana.Mislim da vam se to ne isplati da u poslednji cas sve sredjujete. Moj savet Vencanje odmah, svadba po dogovoru. A jesmo li i mi pozvani? Izvod iz MK rodjenih vaditi sa izvodom vencanih.Moraju svi podaci da budu tacni trenutno - novonastali. U vasem slucaju ako dodje do promene prezimena ili u napomeni ako nije menjano prezime. Za ambasadu nije lose i za tebe uzeti nov izvod( zbog napomene).
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #25  
Staro 26.04.2012, 11:21
draskoni draskoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.09.2011
US lokacija: Chicago,California,New York
YU lokacija: Ivanjica
Poruke: 38
Pošalji Skype™ poruku korisniku draskoni
Arrow Robijas! :)

Pozdrav svima!Hteo sam da postavim jedno pitanjce u vezi sa osudjivanjima,i tako to...Naime,pre 8 godina sam imao problema(citaj,glupirao se),sa ortakom smo pozajmili komsijin auto!I onda baksuz,policija naisla u rutinsku kontrolu,i slucajno naidje na nas!Pa onda pravac stanica,otisci i tako dalje!Proces je trajao godinu dana,kad se doslo na presudu,ja sam u medjuvremenu napunio 18 god,samo su mi rekli caozdravo!Tu se zavrsilo!Sad me interesuje da li ce mi to praviti probleme ako bih bio izvucen na lutriji??
Reply With Quote
  #26  
Staro 26.04.2012, 14:25
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

odes u policiju i zatrazis da ti izdaju dokument potvrdu da nisi osudjivan ako ti oni izdaju da nisi onda neces a ako ti izdaju da jesi onda mozda.
Reply With Quote
  #27  
Staro 26.04.2012, 22:44
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

A da li je veca verovatnoca da dobijete na lutriji npr. ovako:
Ako imate rodjenu sestru,koja je udata,i ako je udata u inostranstvo i ona igra lutriju i vi i ako imate jos brace i sestara rodjenih da si igraju lutriju,i ako npr. dobiju da li mogu da je prepisu vama i sl. i da li je opet pitam veca verovatnoca da se tako dobije ?
Reply With Quote
  #28  
Staro 26.04.2012, 22:54
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dome Prikaz poruke
A da li je veca verovatnoca da dobijete na lutriji npr. ovako:
Ako imate rodjenu sestru,koja je udata,i ako je udata u inostranstvo i ona igra lutriju i vi i ako imate jos brace i sestara rodjenih da si igraju lutriju,i ako npr. dobiju da li mogu da je prepisu vama i sl. i da li je opet pitam veca verovatnoca da se tako dobije ?

nemoguća misija. Igraš samo za sebe, eventualno devojku (ženu), decu. Niko drugi ne može da ti "pokloni tiket".

Tako da i pitanje o većoj verovatnoći automatski pada u vodu.

i definitivno moraš pročitati ovo: http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf i ostatak foruma.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #29  
Staro 26.04.2012, 22:56
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dome Prikaz poruke
A da li je veca verovatnoca da dobijete na lutriji npr. ovako:
Ako imate rodjenu sestru,koja je udata,i ako je udata u inostranstvo i ona igra lutriju i vi i ako imate jos brace i sestara rodjenih da si igraju lutriju,i ako npr. dobiju da li mogu da je prepisu vama i sl. i da li je opet pitam veca verovatnoca da se tako dobije ?
Ne. Ako sestra dobije na lutriji, samo ona i (ako je udata) njen muz i njena djeca mogu da idu (pod uslovom da ih je navela u prijavi na lutriju).
Ne postoji opcija prepisivanja lutrije na bilo koga, pa ni na rodjenog brata.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #30  
Staro 26.04.2012, 23:06
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik draskoni Prikaz poruke
Pozdrav svima!Hteo sam da postavim jedno pitanjce u vezi sa osudjivanjima,i tako to...Naime,pre 8 godina sam imao problema(citaj,glupirao se),sa ortakom smo pozajmili komsijin auto!I onda baksuz,policija naisla u rutinsku kontrolu,i slucajno naidje na nas!Pa onda pravac stanica,otisci i tako dalje!Proces je trajao godinu dana,kad se doslo na presudu,ja sam u medjuvremenu napunio 18 god,samo su mi rekli caozdravo!Tu se zavrsilo!Sad me interesuje da li ce mi to praviti probleme ako bih bio izvucen na lutriji??
Ma jok bre opušteno nemoj da se paranoišeš, neće ti praviti problem.

Odeš u sud i uzmeš potvrdu da se protiv tebe ne vodi krivični postupak, to dobiješ za 3 do 5 minuta. Nakon toga odeš u sup (opština gde živiš) i tražiš potvrdu da te nema u evidenciji. To dobiješ za 15 dana.
Za obe platiš neke sitne takse i to je to.

Inače ako si napravio neko delo i osuđen si na 2 godine uslovno, posle te 2 godine i jednog meseca (ako nisi prekršio uslovnu) možeš da tražiš potvrdu da nisi osuđivan (brisanje iz evidencije) i dobićeš bez problema kao da se nikad ništa nije desilo. Inače posle 3 godine se automatski briše.
Čak i kada te zaustavi policija ona ne može da proveri na licu mesta da li si ti osuđen ili ne već samo privođen...

Sve što sam ti napisao je tačno možeš i sam da proveriš, prvi deo u pomenutim institucijama a drugi u krivičnom zakonu ili već...


Sve već ima na forumu, nemoj da te mrzi da čitaš.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
Verenička viza steficacvek Porodične imigrantske vize 5 06.10.2008 22:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.