ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #461  
Staro 15.10.2018, 10:33
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
vozacki ispit po meni nije naivna stvar. Ne znam kad mi je bilo teze kad sam polagao prvi put ili sada ponovo kao iskusan vozac. Ipak neke lose navike je tesko iskoreniti, a na ispitu nece imati milosti ni razumevanja sto vi vozite vec 20 godina vec ce ici kontra logikom: sta 20 godina tako vozite ?!?!

Inace, bar ovde u Oregonu voznja je dosta zahtevna. Da ne kazem da je signalizacija totalno drukcija u USA vec vas i vozikaju oko 20min po gradu i predju kroz sve kriticne tacke.

Dobro je pre polaganja sam sebi dati casove dok ne uhvatis sve stosove.

Amerikanci inace voze dosta sporije od Evropljana i manje su agresivni u voznji.
Sa cofee to go u autu mora sporije da se vozi, da se ne prospe kafa

Znači, da probam ponovo kod nas da polažem. Ako padnem, onda da idem u NYC ili Chicago, gde ima dobar gradski prevoz.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #462  
Staro 15.10.2018, 22:20
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja danas polozio voznju u Micigenu. Ovde je malo drugacije jer se to polaganje, ili kako oni to zovu road test polaze preko third party agency. Polaganje na njihovom automobilu me kostalo 85$ . Prvo se ide na "poligon", tamo treba ono klasika kao i kod nas , ides pravo i da se zaustavis da ne predjes liniju, nakon toga parkiranje u rikverc , i na kraju paralelno parkiranje. Sto se ovog dela tice nema potrebe za brigom, jer imate pravo na 6 kaznenih poena na poligonu. Takodje kod paralelnog parkiranja i parkiranja unazad prostor za manevar je mnogo veci, jer svi voze dzipove ovde, tako da verujem da ce svako bez problema resiti ovaj deo.
Nakon toga ide voznja po gradu i na autoputu. Po gradu je bitno da se postuje znak stop, ogranicenja i da se postuje signalizacija. Sve ukupno je trajalo pola sata max, dobio sam sertifikat koji treba da odnesem u DMV. Tako da se javljam sa novim informacijama sutra
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #463  
Staro 16.10.2018, 05:01
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Amerikanci inace voze dosta sporije od Evropljana i manje su agresivni u voznji.
Sine, dodji malo u NJ, da vidis kako su spori i pitomo voze
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #464  
Staro 16.10.2018, 19:05
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Bio sam danas u DMV, predao taj sertifikat , zajedno sa dokumentima koji potvrdjuju adresu, slikao se i platio 25 dolara fee, za 2-3 nedelje u sanducetu vozacka, za neke stvari im je administracija spora od nase
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #465  
Staro 16.10.2018, 19:57
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

malo mi je cudan taj fee od $25 toje valda za vozacku na godinu dana ?! Zar vi plasticari nemate pravo na 10 godisnju koja kosta $75 ??

----

u gradu me zaustavi i kaze ajde sad vozi u rikverc i ja se okrenem i teraj polako uz bankinu. jedno 15m. Kaze ona posle dobro je bilo, ali malo si se vise odmakao treba nez znam 6 incha.

Vazi mislim se, auto sam uzeo jutros nisam se ni navikao na gabarite, a kazem joj: malo sam se plasio jer sam cuo ako nagazis bankinu obavezno mora da te srusi ! Kaze ona pa da istina ali tek ako nagazis na nju a mozes da je ceses uz ivicu.

I rekla mi je da ne sme da se koristi ekran u kolima za rikverc.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #466  
Staro 16.10.2018, 19:58
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Sine, dodji malo u NJ, da vidis kako su spori i pitomo voze
neka hvala cale, dosta mi je bilo srpskih i evropskih manijaka !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #467  
Staro 16.10.2018, 20:04
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
malo mi je cudan taj fee od $25 toje valda za vozacku na godinu dana ?! Zar vi plasticari nemate pravo na 10 godisnju koja kosta $75 ??

----

u gradu me zaustavi i kaze ajde sad vozi u rikverc i ja se okrenem i teraj polako uz bankinu. jedno 15m. Kaze ona posle dobro je bilo, ali malo si se vise odmakao treba nez znam 6 incha.

Vazi mislim se, auto sam uzeo jutros nisam se ni navikao na gabarite, a kazem joj: malo sam se plasio jer sam cuo ako nagazis bankinu obavezno mora da te srusi ! Kaze ona pa da istina ali tek ako nagazis na nju a mozes da je ceses uz ivicu.

I rekla mi je da ne sme da se koristi ekran u kolima za rikverc.
The fees for getting your standard Michigan driver's license vary. An original license, costs $25.00. A renewal license costs $18.00. There is a $7.00 late renewal fee if you renew your license after it expired.
Covek vi je rekao istinu nema razlog da laze.
Reply With Quote
  #468  
Staro 16.10.2018, 20:17
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Smile aaa

Evo mi jos uvek ne odosmo taj vozacki da polozimo, dali nam neku knjizicu, ima da se uci a mrzi me opasno i nemam kad.. a toliko smo slusali o tome da se te vozacke malte ne dele ovde ..kontam da cu na kraju otici ovako ne pripremljen pa ce mi se posreciti da to zbenglam nekako



Uskoro "DEJLI VLOG" iz Čikaga >>> Putujuce Duce


DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018
Reply With Quote
  #469  
Staro 16.10.2018, 20:31
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Tu knjizicu sam ja jednom procitao dan pred polaganje, obrati paznju posebno na ogarnicenja, meni je iz te oblasti bilo par pitanja na testu. Takodje distance od skolskog autobusa koji stoji, distanca od ivicnjaka pri parkingu i slicno....

Tereza upravo tako , ne znam da li pise na sajtu, ali naplacuju i neki handling fee 0.44$
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #470  
Staro 17.10.2018, 01:13
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Meni je polovina pitanja bila u vezi alkohola i droge. Na kolko se oduzima dozvola ako si toliko pijan, kolko ides u zatvor ako si onoliko drogiran...
Sto se voznje tice, najteze mi bilo da se naviknem na stop all way raskrsnice i pravilo prvi stignes - prvi kreces i na to da mogu da skrenem desno iako je crveno svetlo..
O cenama je iluzorno pricati. Razlikuju se verovatno od grada do grada, a kamoli po drzavama.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.