ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 04.12.2014, 20:55
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
(mog mladjeg brata,koji je tamo bio na H2B, pa na turistickoj, pa opet H2B i sad je opet na turistickoj i ceka da mu odobre H1B),

Vojo, ako nije problem, da li mozes da opises proceduru koju tvoj brat radi da bi dobio h1b. Da li on ima zavrsen fakultet? Izvini, ne bih da mislis da previse rondam, nego je to nesto o cemu i ja razmisljam. Hvala. Pozdrav.
Njemu je poslodavac podneo peticiju za H1B, jer vec godinama radi za tu firmu, tako da su odlucili da apliciraju za H1B, jer ovo prelazenje sa H2B na B1/B2 je muka i za njih i njega.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #102  
Staro 06.12.2014, 13:44
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
I moja mama je dobila turisticku vizu pre par dana, na 10 god, ni jedan dokument joj nisu pogledali, sem pasosa, postavili par pitanja, rekla je iskreno da ide da vidi sina (mog mladjeg brata,koji je tamo bio na H2B, pa na turistickoj, pa opet H2B i sad je opet na turistickoj i ceka da mu odobre H1B), pitali su je gde joj je radio sin u USA, i gde sam ja tj njen drugi sin, i jos par drugih nebitnih bitanja i to je to, viza odobrena Sad jos da ja docekam GC, i bye bye srbistan
Moj sin je tamo na sport.vizi ali nije bilo lako, i za nju je bila potrebna peticija, da je poslodavac ulozi...pritom je sin platio ko 3000$ advokatu...uzas blagi pošto se to zove dranje kože,e sad nije drugacije moglo,mozda bi inašli jeftinijeg ali ovoga preporucio poslodavac i rekao da ovaj vazi za strucnjaka...i stvarno sve je završio, msm za te pare i ja bih al dobro...sad je opcija prebacivanja na O vizu jer je ona pogodnija za dobijanje G.C...videcemo, opet treba dati pare advokatu...obrni okreni tamo se bez para ne moze
Reply With Quote
  #103  
Staro 06.12.2014, 16:03
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Moj sin je tamo na sport.vizi ali nije bilo lako, i za nju je bila potrebna peticija, da je poslodavac ulozi...pritom je sin platio ko 3000$ advokatu...uzas blagi pošto se to zove dranje kože,e sad nije drugacije moglo,mozda bi inašli jeftinijeg ali ovoga preporucio poslodavac i rekao da ovaj vazi za strucnjaka...i stvarno sve je završio, msm za te pare i ja bih al dobro...sad je opcija prebacivanja na O vizu jer je ona pogodnija za dobijanje G.C...videcemo, opet treba dati pare advokatu...obrni okreni tamo se bez para ne moze
Mislim... malo je mnogo... Pretpostavljam ko-tu-kome-sta-i-koliko... Ali dobro... Neka je sa srecom...
Reply With Quote
  #104  
Staro 06.12.2014, 17:16
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Jeste...olakšavajuce je to što je poslodavac platio a sin onda mesecno vracao njemu...nije baš da smo se oduševili ali na kraju je ispalo dobro jer se sin pokazao kao vredan i odgovoran.Msm i tu peticiju treba opravdati jer ako poslodavac nije zadovoljan ona ne vazi za drugog...
Reply With Quote
  #105  
Staro 07.12.2014, 11:21
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Lepo od poslodavca sto moze na rate. Samo nisam razumela je li sin sada na H1B, a posle prelazi na O. Ako je h1b da predjemo na tu temu posto je ovo tema Turisticka viza.
Reply With Quote
  #106  
Staro 07.12.2014, 11:30
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Nije,sada je na p1 sport.viza...jedino tako je moglo pošto je sportista a o viza je takodje vezana za izuzetne veštine...osim toga o viza dozvoljava mogucnost g.c.posle odredjenog vremena a p1 to nije...msm da je h1b vrlo teško dobiti, koliko sam shvatila iz pisanja ovde a i sa drugih foruma, firma mora da se zalozi za tebe i to plati.Uslov za to je da im zaista trebaš...eno wuxeena je pisala o tome naširoko,msm iskustvo iz prve ruke...
Reply With Quote
  #107  
Staro 16.01.2015, 00:45
Jack Sparrow Jack Sparrow je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.07.2012
US lokacija: Ne zna se
YU lokacija: Austrija/Srbija
Poruke: 31
Nepromenjeno

Ako bi neko mogao da mi odgovori u vezi turisticke vize za USA u Hrvatskoj.
Sta sve traze od dokumenata i da li su manje rigorozni nego u Srbiji.
Recimo da li Hrvatskim drzavljanima traze isto da imaju stalan posao,pare na racunu da dokazuju i ostalo?
Reply With Quote
  #108  
Staro 16.01.2015, 15:59
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jack Sparrow Prikaz poruke
Ako bi neko mogao da mi odgovori u vezi turisticke vize za USA u Hrvatskoj.
Sta sve traze od dokumenata i da li su manje rigorozni nego u Srbiji.
Recimo da li Hrvatskim drzavljanima traze isto da imaju stalan posao,pare na racunu da dokazuju i ostalo?
Ne znam gdje su vise ili manje rigorozni ali ukoliko posumnjaju da postoji i najmanja sansa da ostanes odbiti ce te.

Kada sam ja trazio vizu nosio sam ispunjeni zahtjev, potvrdu od firme na kojoj je stajalo kolika mi je prosjecna placa, koliko dugo sam zaposlen i na koliko godisnjeg odmora imam pravo tokom godine i pozivno pismo od moje sestre - gdje je stajalo da cu biti kod nje za vrijeme trajanja odmora i da necu prekrsiti uvjete B1/B2 vize. Pogledaj na stranici od ambasade ti stoji sta je sve potrebno od dokumenata. Pozivno pismo inace nije potrebno ali pomogne, znam neke koji su ga imali pa su ih svejedno odbijali.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #109  
Staro 17.01.2015, 17:14
Jack Sparrow Jack Sparrow je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.07.2012
US lokacija: Ne zna se
YU lokacija: Austrija/Srbija
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Ne znam gdje su vise ili manje rigorozni ali ukoliko posumnjaju da postoji i najmanja sansa da ostanes odbiti ce te.

Kada sam ja trazio vizu nosio sam ispunjeni zahtjev, potvrdu od firme na kojoj je stajalo kolika mi je prosjecna placa, koliko dugo sam zaposlen i na koliko godisnjeg odmora imam pravo tokom godine i pozivno pismo od moje sestre - gdje je stajalo da cu biti kod nje za vrijeme trajanja odmora i da necu prekrsiti uvjete B1/B2 vize. Pogledaj na stranici od ambasade ti stoji sta je sve potrebno od dokumenata. Pozivno pismo inace nije potrebno ali pomogne, znam neke koji su ga imali pa su ih svejedno odbijali.
Hvala druze,ovaj decko sto treba da vadi vizu je iz Rijeke inace,ima 24 god cini mi se,nije zaposlen,nema nekretninu na svoje ime,nije student,nije ozenjen,imace pare na racunu i rodjake iz Las Vegasa. Ja kazem da je to slaba prolaznost ako tako pokusa
Reply With Quote
  #110  
Staro 17.01.2015, 19:03
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ja imam rođaka koji u americi ima dvije sestre koje tamo žive sa svojim porodicama. Pokušao je 3 ili 4 puta da ode tamo "u posjetu" kod njih. Imao je posao u vrijeme predavanja zahtjeva, živio sa roditeljima itd... one su rekle ti samo dođi do nas i to je to, sve ostalo ćemo srediti onda ovdje da ostaneš drugim riječima oženit ćemo te itd...3 ili 4 puta je predavao zahtjev i svaki put su ga odbili, a on je imao od papira i potvrdu da radi, kućnu listu, garantno pismo od sestara, kako su svi troškovi pokriveni, ima gdje biti itd... džaba.

poslije nekog vremena ja sam sjedio sa jednim prijateljem koji je amerikanac i radi u ambasadi kao diplomata, između ostalog radio je i kao konzul, i tako sam mu kroz priču spomenuo rođaka i kako mu se ne da da ode u ameriku i ja mu ispričam sve ovo što sam gore napisao, naravno bez ovog dijela da ga tamo planiraju ženiti i on je kao iz topa rekao pa normalno da će ga odbiti JER po američkom zakonu oni su dužni da svaku osobu koja preda zahtjev za vizu smatraju potencijalnim imigrantom tj. da ide u ameriku isključivo sa namjerom da ostane i da se više ne vrati. E sada kada neko dođe i kaže da mi je otići tamo na par dana, evo vidi imam tamo sestre dvije, mogu kod njih biti, oni će mi platiti put, i hranu i smještaj itd... onda ne preostaje ništa drugo nego da oni dođu do zaključka da će on tamo ostati jer ima gdje biti i sve mu sređeno.

Upravo zbog toga puno je lakše dobiti vizu nekome ko nema nikoga tamo od rodbine i ko sam sebi plaća sve troškove jer oni smatraju da će se takoj osobi biti puno teže snaći tamo nego nekome ko ima rodbine. Zbog toga se na zahtjevu za vizu i pita imaš li rodbine u americi i ko. Ko će platiti troškove puta, gdje ćeš biti itd... nisu ta pitanja bez razloga isto kao i pitanja poput "da li ste član neke terorističke organizacije? da/ne" ili "da li idete u ameriku sa namjerom da se bavite trgovinom ljudi" itd... sve ima smisla i razloga kako mi je on to lijepo objasnio.

zato, ja bih preporučio da taj prijatelj što manje veže za te ljude koje ima tamo, nego da pokuša da to izgleda kao da sam sve ide, pa ako oni i plate put, neka kaže da je to poklon za rođenda ili nešto slično ili neka jednostavno kaže da je to ušteđevina koju je imao ili dobio pa želi sebi želju ispuniti, ali da stvori sliku da on sam može da ode...kontaš već šta želim da kažem.

Amerikanci ne traže garantno pismo za vizu pa je ondba samo kontra efekat ako ga priložiš jer se stvara pogrešan utisak tj. imam nekoga ko će me pogurati.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.