ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Indiana » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 18.02.2013, 16:27
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Evo i ja sam iz Indijane pa da kazem koju rec,odmah cu da kazem da taj gore severnije deo ne poznajem toliko ali znam da je ko sto vuxanne kaze ravan ko Vojvodina u sta sam se uverio kada sam jednom prilikom iso za Cikago,ogromna polja preplavnjena velikim vetrenjacama i to je to.Ja sam za sada u Franklinu, gradicu nesto malo juznije od Indianapolisa i nije lose,sto si blizi Indiju ili mestima koji su blize, imaces vise prilika i sanse za zaposljavanje,a posla ima dosta mogu ti reci,e sad ja sam nedavno iso nekim poslom na jugozapad Indijane u mesto Loogootee tako nekako,malo ispod Bloomingtona,i jako sam zaprepastio i odusevio kada sam video koja je razlika izmedju severnog i juznog dela.Priroda je toliko lepa da ne mogu da opisem,a gledacu u buducnosti da ako je ikako moguce idem da zivim u Bloomingtonu,grad sa dve drzavne sume,Indiana University,ogromno jezero za kupanje i sto je najbitnije nije ko Indi okruzen ruralnim podrucjima nego sve selima i prelepim pejzazima,mirno i prelepo,moja zena se zaprepastila kada je videla kako je u nekim dvoristima ves poredjena na zici u dvoristu sve u svemu grad toliko prelep i miran da je suvisno pricati...
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #22  
Staro 11.09.2013, 06:31
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikica1980 Prikaz poruke
Pa tek bi trebalo da apliciram za zelenu kartu naime moja supruga je amerikanka pa idemo na spajanje porodice. Inace moja supruga je grkinja i ima dvojno drzavljanstvo. Trenutno zivimo u Grckoj ali planiramo da se preselimo za Ameriku. Opcije su nam Illinois ili Indiana. Hvala puno na brzom odgovoru.
Sta mi mozes jos reci o tom mestu. Kakvi se poslovi nude? Moja supruga je zavrsila turizam a ja sam masinac. Inace sam radio sve i svasta u zivotu i znam puno poslova da radim u razlicitim oblastima. Govorim engleski,francuski,grcki i pomalo spanski od stranih jezika.
Zdravo Mikice,
U kom gradu u Grckoj ste ti i supruga? Kad planirate da dolazite u buducnosti?
Ja sam u Indiani od Marta 2008. i da ti kazem pravo meni se ovde veoma svidja.
Da li tvoja supruga ima nekog u IN ili IL od rodbine koji bi vam pomogli da se snadjete? Kao sto znas, Grcka populacija je veoma povezana svuda u svetu, pa i ovde u Indiani. Grci su upravo zavrsili ikonopis svoje prelepe crkve u Carmelu, Hamilton County, IN - pogledaj ovde http://www.holytrinityindy.org/
Nisam bila u Lafayettu, znam da je veliki studentski grad, sediste je Purdue University, kao sto je Bloomington sediste Indiana University. Mislim da ti je Vuxanne dala lep prikaz stanja studentskog grada.
U kom ste zivotnom dobu ti i tvoja supruga, da li imate dece? To pitam, jer zavisi kakve prioritete imate (kao sto je Vuxanne objasnila, drugacije je ako imas malo dete ili si student, drugaiji su prioriteti).
Ja zivim u Hamilton Countiju, koje je malo severno od Indianapolisa. Veoma je sigurno za zivot, cene su ok, posla ima, ali zavisi na sta si spreman sve da radis na pocetku, sa koliko para dolazis, da li si resen da se i dalje usavrsavas, itd...da ne duzim, ovo je nesto uopsteno, postalji konkretna pitanja i ja cu da pokusam da pomognem sve sto mogu.
Pozdrav iz Indiane i sve najbolje!
Reply With Quote
  #23  
Staro 11.09.2013, 06:47
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
i dalje nema slika iz Noblesville-a...
Sorry sto je ovoliko trebalo da ih postavim...lol...

http://currentnoblesville.com/

Casopis koji prati sva lokalna desavanja u Noblesvillu.

http://www.hamiltoncounty.in.gov/

Hamilton county of Indiana

http://www.cityofnoblesville.org/dep...n.php?fDD=9-31

Forest Park of Indiana

Samo neki od sajtova koji su puni informacija i slika Hamilton countia.
Reply With Quote
  #24  
Staro 11.09.2013, 07:10
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Evo i ja sam iz Indijane pa da kazem koju rec,odmah cu da kazem da taj gore severnije deo ne poznajem toliko ali znam da je ko sto vuxanne kaze ravan ko Vojvodina u sta sam se uverio kada sam jednom prilikom iso za Cikago,ogromna polja preplavnjena velikim vetrenjacama i to je to.Ja sam za sada u Franklinu, gradicu nesto malo juznije od Indianapolisa i nije lose,sto si blizi Indiju ili mestima koji su blize, imaces vise prilika i sanse za zaposljavanje,a posla ima dosta mogu ti reci,e sad ja sam nedavno iso nekim poslom na jugozapad Indijane u mesto Loogootee tako nekako,malo ispod Bloomingtona,i jako sam zaprepastio i odusevio kada sam video koja je razlika izmedju severnog i juznog dela.Priroda je toliko lepa da ne mogu da opisem,a gledacu u buducnosti da ako je ikako moguce idem da zivim u Bloomingtonu,grad sa dve drzavne sume,Indiana University,ogromno jezero za kupanje i sto je najbitnije nije ko Indi okruzen ruralnim podrucjima nego sve selima i prelepim pejzazima,mirno i prelepo,moja zena se zaprepastila kada je videla kako je u nekim dvoristima ves poredjena na zici u dvoristu sve u svemu grad toliko prelep i miran da je suvisno pricati...

Ja licno volim Hamilton county najvise u celoj Indiani. Jesi u pravu da je Bloomington podrucje veoma lepo, imala sam priliku da idem na kampus kad sam radila evaluaciju diplome iz Srbije. Podseca me na Bavarske fakultete, kao Minhen etc. Veoma lepa arhitektura, etc. Kao sto je vec neko pomenuo, zavisi koji su ti prioriteti i da li volis guzvu velikog studentskog grada. Bloomington je sediste Indiana University kao sto je Lafayeete sediste Perdue Univesity. Veliki studentski gradovi nose sa sobom dobre i lose strane. Sve zavisi sta ko voli, u kom je zivotnom dobu, koji su mu prioriteti, etc.

Hamilton county gde sam ja se vodi kao north suburb Indianapolisa, koji je ubedljivo najbogatiji deo Indiane, sve je belo stanovnistvo, mirno je, prelepe kuce sa velikom okucnicom, a i ja susim ves na metalnoj susilici za ves, kao sto sam radila i u Srbiji

Generalno gledano, u proslosti je vise Srba dolazilo u severni deo Indiane, Fort Wayne etc, jer im je valjda bilo lakse i blize kad su prelazili iz Ilinoisa. Kasnije su se naseljavali oko Indianapolisa i to je to. Ovde okolo mene u Hamilton countiy nema puno Srba. Ja sam imala prilike da provedem neko vreme u Brownsburgu, koji je stari deo, predgradje na jugu Indianapolisa. Razumem sta hoces da kazes kad pominjes Franklin gde se sada nalazis. Stariji gradovi deluju drugacije u odnosu na novije i bogatije delove Indiane.

U svakom slucaju, gde god izabrali za zivot, zelim vam sve najbolje i svu srecu.

Pozdrav!
Reply With Quote
  #25  
Staro 11.09.2013, 19:58
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Evo i ja sam iz Indijane pa da kazem koju rec,odmah cu da kazem da taj gore severnije deo ne poznajem toliko ali znam da je ko sto vuxanne kaze ravan ko Vojvodina u sta sam se uverio kada sam jednom prilikom iso za Cikago,ogromna polja preplavnjena velikim vetrenjacama i to je to.Ja sam za sada u Franklinu, gradicu nesto malo juznije od Indianapolisa i nije lose,sto si blizi Indiju ili mestima koji su blize, imaces vise prilika i sanse za zaposljavanje,a posla ima dosta mogu ti reci,e sad ja sam nedavno iso nekim poslom na jugozapad Indijane u mesto Loogootee tako nekako,malo ispod Bloomingtona,i jako sam zaprepastio i odusevio kada sam video koja je razlika izmedju severnog i juznog dela.Priroda je toliko lepa da ne mogu da opisem,a gledacu u buducnosti da ako je ikako moguce idem da zivim u Bloomingtonu,grad sa dve drzavne sume,Indiana University,ogromno jezero za kupanje i sto je najbitnije nije ko Indi okruzen ruralnim podrucjima nego sve selima i prelepim pejzazima,mirno i prelepo,moja zena se zaprepastila kada je videla kako je u nekim dvoristima ves poredjena na zici u dvoristu sve u svemu grad toliko prelep i miran da je suvisno pricati...
Citat:
Prvobitno poslao korisnik V777 Prikaz poruke
Zdravo Mikice,
U kom gradu u Grckoj ste ti i supruga? Kad planirate da dolazite u buducnosti?
Ja sam u Indiani od Marta 2008. i da ti kazem pravo meni se ovde veoma svidja.
Da li tvoja supruga ima nekog u IN ili IL od rodbine koji bi vam pomogli da se snadjete? Kao sto znas, Grcka populacija je veoma povezana svuda u svetu, pa i ovde u Indiani. Grci su upravo zavrsili ikonopis svoje prelepe crkve u Carmelu, Hamilton County, IN - pogledaj ovde http://www.holytrinityindy.org/
Nisam bila u Lafayettu, znam da je veliki studentski grad, sediste je Purdue University, kao sto je Bloomington sediste Indiana University. Mislim da ti je Vuxanne dala lep prikaz stanja studentskog grada.
U kom ste zivotnom dobu ti i tvoja supruga, da li imate dece? To pitam, jer zavisi kakve prioritete imate (kao sto je Vuxanne objasnila, drugacije je ako imas malo dete ili si student, drugaiji su prioriteti).
Ja zivim u Hamilton Countiju, koje je malo severno od Indianapolisa. Veoma je sigurno za zivot, cene su ok, posla ima, ali zavisi na sta si spreman sve da radis na pocetku, sa koliko para dolazis, da li si resen da se i dalje usavrsavas, itd...da ne duzim, ovo je nesto uopsteno, postalji konkretna pitanja i ja cu da pokusam da pomognem sve sto mogu.
Pozdrav iz Indiane i sve najbolje!
Ovo zvuči too good to be true Imam ja konkretna pitanja
O kakvim poslovima je tačno riječ i molim vas nemojte reći da je u pitanju IT struka

Također, ako nije suviše privatno pitanje; V777, koji si fakultet završila tamo, a šta u Srbiji? Inspirišu me pozitivna iskustva ljudi koji su sredili svoj život tamo i nakon nekog vremena mogu reći da se nisu pokajali i da su donijeli pravu odluku, ali pokušavam si stvoriti sliku koji profil ljudi najbolje prolazi. Zvuči malo grubo, ali vjerovatno razumiješ na šta mislim. Naravno da nije isto ako npr. znaš jezik odlično ili prosječno, ako imaš neko zanimanje koje je traženo i plaćeno ili si nešto drugo (da sad ne navodim neko zanimanje da se netko ne bi našao uvrijeđen). Znam da određenu ulogu igra i faktor sreće, snalažljivost i sl, ali evo vidim npr. na forumu da su svi iz IT-struke poprilično zadovoljni, dakle za njih nema zime.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #26  
Staro 11.09.2013, 21:17
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Ovo zvuči too good to be true Imam ja konkretna pitanja
O kakvim poslovima je tačno riječ i molim vas nemojte reći da je u pitanju IT struka

Također, ako nije suviše privatno pitanje; V777, koji si fakultet završila tamo, a šta u Srbiji? Inspirišu me pozitivna iskustva ljudi koji su sredili svoj život tamo i nakon nekog vremena mogu reći da se nisu pokajali i da su donijeli pravu odluku, ali pokušavam si stvoriti sliku koji profil ljudi najbolje prolazi. Zvuči malo grubo, ali vjerovatno razumiješ na šta mislim. Naravno da nije isto ako npr. znaš jezik odlično ili prosječno, ako imaš neko zanimanje koje je traženo i plaćeno ili si nešto drugo (da sad ne navodim neko zanimanje da se netko ne bi našao uvrijeđen). Znam da određenu ulogu igra i faktor sreće, snalažljivost i sl, ali evo vidim npr. na forumu da su svi iz IT-struke poprilično zadovoljni, dakle za njih nema zime.

Via,
Ja sam samo pisala moja iskustva, a sigurna sam da ima I mnogo boljih I mnogo losijih. Ja sam dosla u decembru 2007, neudata sam, bez dece. Dosla sam sama, znala nekoliko prijtateljevih prijatelja (sto je meni bilo dovoljno da se snajdjem), nisam imala mnogo para, imala sam jasan plan ispred sebe sta I kako hocu. Znala sam da nece biti lako, I naravno da sam imala veliku dozu srece (cini mi se!) U Srbiji sam zavrsila Pravni fakultet, I specijalizaciju za PR. Jezik sam znala poprilicno dobro, jer sam ga ucila u osnovnoj, srednjoj, dve godine engleski za pravnike na faksu, u Atini, Grcka, polozila sam TOEFL (Test of English as a Foreign Language – medjunarodni priznati certifikat za Engleski).
Moj prvi plan je bio da nastavim s Pravnom strukom u US, da dam JD, Bar exam, I da se bavim advokaturom. (da ne davim usko strucno, samo pitaj ako te interesuje vise). U to vreme je u US pocela kriza, razgovaral sam sa nekoliko advokata I sudija koje su u to vreme ostajale bez posla, s malim platama uporedjujuci toliko skolovanje I sa predugim radnim vremenom, te sam odlucila da ucim stogod drugo. Evaluaciju diplome sam pocela u Indiani, kad sam postala resident, jer je skolarina manja kad si resident. Odlucila sam se za upisivanje novog fakulteta, bolje nego evaluacije I doskolovavanja za istu struku. Nostrifikacija je mogla dugo da traje I pitanje sta bi bilo priznato I sta ne, a JD me je cekao u svakom slucaju. Evaluacija mi je priznala jedan fakultet, tako da sam se upisala na drugi fakultet automatski. Ovde postoje posebni ispiti etc ako zelis da se upises na fakultet sto ja licno nisam radila, jer sam vec imala zavrsen jedan fakultet. Ja sam nedavno uspesno zavrsila bachelor of science in Business. U isto vreme nastavljam I sa Matematikom (dodje kao 3. Bachelor – I o tome drugom prilikom ako te interesuje).
Posto nisam imala neke lude pare, morala sam da idem da radim. E sada, ova situacija je laksa ako su dvoje zajedno, pa su dva prihoda u kuci, sve ide duplo. U svakom slucaju, ja sam nasla posao u lokalnom supermarketu, gde sam zbog skole, nedostatka prevoza, etc. morala da radim nocnu smenu. Prilagodjavanje na tu vrstu posla, nocne smene, etc, je izazov sam za sebe, pogotovo za nekoga ko je ziveo solidno u Srbiji, ali odluka je vec bila doneta. U medjuvremenu sam kupila auto, izrentala stan, posla u skolu, godine su prolazile, ja sam presla da radim preko dana kao department manager I skolu sam prebacila online completno, da bih mogla brze da zavrsim I da se sto bolje organizujem. U ovom momentu, sa US diplomom u rukama mogu mnogo lakse da nadjem posao koji hocu, imam visegodisnje radno iskustvo s istim poslodavcem (sto se ovde veoma mnogo gleda), I idem napred u ostvarivanju svojih planova. Interesuje me finansijski sector, pa se nadam da cu uskoro da se prebacim u tu industriju. Moja majka je nakon penzionisanja nekoliko puta bila kod mene, a od pre godinu dana je dosla za stalno. Jas am dobila drzavljanstvo krajem prosle godine, sad majka ceka njenu zelenu kartu. Imam I 10 mesecnog psa Golden Retrievera. Izmedju full time joba I full time skole, jedva se nadje vreme da se odmori, kamoli bilo sta drugo, ali se prioriteti u zivotu odlicno znaju.
Ja ne vidim sebe jos uvek kao nekog ko se nesto snasao extra u US, vise kao nekog ko se snalazi jos uvek. Poznavanje pravih ljudi na pravom mestu u pravo vreme, kao I dolazak u US s novdem, moze mnogo da ubrza process snalazenja.
Ja mislim da je ovde IT struka izvanredno placena I moze da se nadje posao, ali opet sve zavisi u kom delu US zivis. Nasi clanovi na forumu koji su iz IT struke to mogu lepo da posvedoce. Moja drugarica iz Indiane, koja je rodjena ovde mi se zalila da joj je muz pre jedno godinu dana otpusten iz IT industrije. Jos jedan primer je covek koji je jedno vreme radio sa mnom, pre par godina, bio je otpusten iz IT. Desava se I to.

Moje misljenje je da, ukoliko nemas posao koji te ceka kad dodjes ovde, pokusas da nadjes posao koji ce da ti placa racune, a uz put zavrsis US skolu koja bi se lepo placala kad se zavrsi, te da mozes na taj nacin da gradis karijeru I da izgradis kvalitetan zivot. To je moj savet koji bi dala svakome ko dolazi ovde. Edukacija je vazna, pogotovo kad zelis da profesionalno napredujes, a i ne zelis da ostanes nezaposlen ako dodje do neke nove krize. Drzava placa skolarinu, sto se ne desava u Srbiji. Nakon godine dana boravka u jednom statu, postajes resident I stices mogucnost da placas cenu skolarine kao I svako drugi koji zivi u tom statu. To je vazno, jer neresidents fee moze da bude I 100% skuplji. (I o ovom da ne duzim, samo pitaj ako te interesuje).

Imala sam priliku da razgovaram s zenom iz Moldavije skoro, ona je dosla 2000 ovde, isto je imala fakultet iz svoje zemlje, ali je ubrzo shvatila da mora da ima skolu I odavde. Dok je ucila, radila je u Walmartu da placa racune, kad je zavrsila, presla je da radi u jednu od Finansijskih institucija ovde u Indiani, sada ima super placen posao, mogucnost promocije na bolje pozicije sa vise edukacije, posao gde radi joj placa 75% obrazovanja, njen sin je odmah nakon srednje posao da radi za istu firmu, sada je I on unaprdjen, placa mu se skolovanje, jedan sredjen zivot…

Da skratim, posla ima, sto bi moja majka zakljucila, zavisi samo koliko je ko spreman da prihvati odredjeni posao u datom trenutku, dok se ne snadje.

Da pomenem I za decu, obzirom da ti dolazis s muzem I dva mala deteta. Ne znam koliko su ti mala deca, ali ako jos ne idu u skolu, mogu mozda roditelji da pomognu s vremena na vreme (da se menjaju oko dece preko turisticke vize – I o tome ako te interesuje pitaj), jer veliki broj ljudi tako ovde radi. U tom slucaju, mozete oboje da radite, a babe I dede da cuvaju decu. Obdanista su skupa, preskupa, daleka, I pitanje je koliko bi se isplatilo da samo jedan od vas radi ili da se menjate po smenama.

Ja oduzih ovo pismo strasno. Puno pozdrava I samo pitaj sve sto te interesuje.
Reply With Quote
  #27  
Staro 12.09.2013, 00:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Noblesville je strava, bas noble. Mi smo se vozali tako kroz manja mesta jer mi je dosadno autoputem pa samo nabasali tuda. Neverovatno kako odmah od table na kojoj pise Welcome to Noblesville skontas da ulazis u bogatije mesto. Nakaceno bedzeva od masona, rotarijanaca svasta nesto. I unutra lepe ulice, vidis i po prodavnicama da su drugacije. Drug mi je rekao da ima jako puno firmi tu u gradu. I sever Indijanapolisa, cak i ostala predgradja kao sto je Fishers su mnogo lepsa nego ostatak grada. Lep je i Avon sto se nalazi zapadno od centra, tamo mi zivi jedna drugarica.

Biznis je super major, imaju dobre plate i mogu da rade gde god hoce...

A meni Indijana ima neki isti smek ko Vojvodina samo sto umesto zita imas kukuruz...
Reply With Quote
  #28  
Staro 12.09.2013, 12:47
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik V777 Prikaz poruke
.........

Da pomenem I za decu, obzirom da ti dolazis s muzem I dva mala deteta. Ne znam koliko su ti mala deca, ali ako jos ne idu u skolu, mogu mozda roditelji da pomognu s vremena na vreme (da se menjaju oko dece preko turisticke vize – I o tome ako te interesuje pitaj), jer veliki broj ljudi tako ovde radi. U tom slucaju, mozete oboje da radite, a babe I dede da cuvaju decu. Obdanista su skupa, preskupa, daleka, I pitanje je koliko bi se isplatilo da samo jedan od vas radi ili da se menjate po smenama.

...............
Mene ovo interesuje kako i koliko brzo mogu da dovedemo babu da nam cuva dete, koja je procedura posto mi imamo bas malo dete od 14 meseci i za koji dan smo tamo u US, a da mi baba cuva dete to bi nam bilo extra,6 meseci nemoram da razmislam o parama sto o tome dali ce dete patiti ili nece, a ja i zena tucemo dve plate laganica.
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #29  
Staro 13.09.2013, 01:02
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Mene ovo interesuje kako i koliko brzo mogu da dovedemo babu da nam cuva dete, koja je procedura posto mi imamo bas malo dete od 14 meseci i za koji dan smo tamo u US, a da mi baba cuva dete to bi nam bilo extra,6 meseci nemoram da razmislam o parama sto o tome dali ce dete patiti ili nece, a ja i zena tucemo dve plate laganica.
Pogledaj na sajtu US ambasade u Srbiji. Koliko ti je stara baba? Lepo bi bilo da joj sve sredis od dokumentacije dok ne podjes. Moja majka je 2011 vadila tu celokupnu dokumentaciju I kaze da se sva dokumentacija odnosila na nju, s moje strane joj je trebala samo adresa osobe kod koje dolazi. Ja ti predlazem da odstampas sve formulare I vidis o cemu se radi I sta ti je potrebno od dokumentacije, jer je svaki slucaj drugaciji. Kada je trebalo da se preda za turisticku vizu, moja majka je koristila usluge sudskog tumaca za engeski jezik koji joj je popunjavao obrasce ONLINE u njeno ime, a na kraju je I ona ostavila elektronski potpis. Nakon intervjua, US ambasada u Beogradu ti daje turisticku vizu. Po dolasku na port of entry u US se odredjue duzina boravka.
Za koje vreme vi mozete da dovedete babu, to stvarno ne znam. Mozete da kontaktirate US ambasadu u Beogradu po tom pitanju.
Pozdrav I sve najbolje!
Reply With Quote
  #30  
Staro 13.09.2013, 20:25
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

V777

Iskrena da budem, ono što nam je u cilju na prvom mjestu je upravo da nađemo poslove koji će kako kažeš da plaćaju račune. Obzirom da imamo dva klinca ne možemo si baš priuštiti luksuz da budemo izbirljivi.

E sad, što se tiče edukacije i daljeg usavršavanja tu sam uvijek za. Zapravo sam i završila fakultet u vrijeme kad sam već bila u braku imala dvoje djece. Naime, nakon srednje škole nisam baš bila u situaciji da se mogu opustiti, i školovati dalje na račun roditelja, a nisam htjela stati sa školovanjem jer sam htjela više od srednje škole. Ono što sam i tada htjela studirati je engleski jezik, ali filozofski fakultet nije nudio vanredni studij pa sam upisala pravo i počela raditi Dala sam ukupno 2 ispita i obnovila godinu 3 puta prije nego sam digla ruke i pomirila se sa činjenicom da pravo nije za mene. Svako ima određana interesovanja i afinitete prema nečemu i uvijek treba to slijediti, a ne pokušavati nešto na silu. Kad sam bila u mogućnosti upisala sam napokon engleski jezik i završila, kao što rekoh, uz puno radno vrijeme i dvoje djece. Da je bilo lako, nije, nakon što bi djeca zaspala i sve utihnulo, kad je svršeno vrijeme da bukvalno odahneš od svega ja sam sjedala za laptop i pisala eseje, čitala knjige, učila, prevodila tekstove itd, nekad i do 2-3h poslije ponoći. Ali nije mi bilo teško jer sam radila nešto što volim. Rado bih i dalje nastavila sa edukacijom kad bi vidjela nekakav smisao u tome ovdje, ali nažalost ne vidim ga. Ako budem imala prilike u USA, prije svega vremena i finansija neću se uopšte dvoumiti oko dalje edukacije. Tu me zanima ovaj dio gdje si napisala da nakon 1 godine postaješ resident i imaš iste uslove plaćanja kao i svi ostali, znači ne moraš imati državljanstvo već godinu dana boravka u državi? Jel' to važi za Indianu ili i za ostale države? Vidim da si iskusila i online studiranje, iskreno, to mi je savršeno rješenje za uslove u kakvim ću ja npr biti, gdje nisi u mogućnosti da cijeli dan provedeš na predavanjima i sl, ali to ne znači da nemaš volju i želju da uspiješ. Ako ti nije problem možeš malo više napisati kako to funkcioniše tamo. Možeš i na temi o studijima (da ne skrećemo ovdje sa teme), znam da ih ima više, ali nisam detaljno čitala, jer mi to sad nije prioritet, ali daleko od toga da me ne zanima.

Također baka servis je nešto o čemu ozbiljno razmišljamo, pa ću i to detaljno istražiti. To nam dođe kao savršeno rješenje i da oni ne polude ovdje, obzirom da sam ja jedinica i ako odemo odvodimo jedine unuke koje imaju, i da nama tamo dobro dođe.

I da, ako mene pitaš, djeluje mi da si se savršeno snašla. Posložila si kockice, napravila plan i živiš svoj život. Važno je da si zadovoljna onim što si do sada postigla i da vidiš prosperitet kad razmišljaš o budućnosti.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.