ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Colorado Springs, Colorado - početak života u USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 07.04.2009, 20:00
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Hvala curke i Lande, naravno javim kad saznam nesto u vezi zdravstvenog. Muz ce dobiti nakon sest mjeseci 100 posto pokriveno od poslodavca, i onda bi dodali i mene i klinca. Moram vidjet medutim sto i kako uzeti prije nego se to desi.

Jos uvijek nemamo odgovor od Medicaida za kojeg smo aplicirali, medutim prilicno sam sigurno da niti nemamo pravo na to.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #152  
Staro 07.04.2009, 20:21
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Dobrodosla po drugi put

Drago mi je da si se vratila, meni licno je ovaj forum jako drag i bitan i zaista sam vas sve pocela dozivljavati kao prave drugare i nekako vjerujem da bi se prava iskrena prijateljstva mogla izroditi. Zato mi je bas bezveze kad neke sitnice dovedu do raspada sistema. Najvaznije je da niko nikome ne zeli nista lose, i tu smo da jedni drugima pomognemo, sto smo svi pokazali do sada.
Jako mi je drago zbog povisice, bas uvijek nekako sve ispadne kako treba na kraju.
Cujemo se!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #153  
Staro 07.04.2009, 20:23
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

stizeljeto, hvala ti sto si se vratila.
drago mi je da cujem da vam dobro ide, samo tako nastavite...

i pisi nam, molim te, sto vise. Mene posebno zanima kroz sta prolazite jer imate malo dete (kao i mi), pa mi svako vase iskustvo mnogo znaci.

veliki pozdrav
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #154  
Staro 07.04.2009, 22:23
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Pusa svima, evo nista se ne dogada osim sto me zivo znaima sad sve u vezi zdravstvenog osiguranja, a da ne kazem da mi apsolutno nista oko toga nije jasno.
Pozdrav i citamo se!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #155  
Staro 08.04.2009, 00:05
Amerikanac2009 Amerikanac2009 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.01.2009
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Obrenovac, Srbija
Poruke: 113
Nepromenjeno

I ja mislim da smo jedni drugima odlicni prijatelji da se kroz ove postove medjusobno pomazemo. Meni je intervju lagano prosao zahvaljujuci ovom forumu na osnovu kojeg sam se odlicno pripremio. mogu misliti koliko ce mi tek pomoci kada stignemo u USA iduceg meseca... Uvekkoristim priliku da zahvalim svima na pravim i korisnim informacijama i stvarno vas sve dozivljavam kao prave prijatelje.
P.S. mozda ideja da se u dogledno vreme kada se skucimo i uhodamo u USA zivot, negde okupimo i proslavimo ovaj nas zajednicki uspeh. Ako bude sve ok, trebalo bi da prodje jedan moj projekat u Chicagu koji ce se ticati ljudi sa prostora ex-YU (bice reci o tome), pa mozemo biti deo toga, ali o tom potom...
__________________
2009EU00018xxx
10.07.2008. - stigla 1. koverta
24.07.2008. - poslato nazad
04.08.2008. - stiglo u KCC
10.02.2009. - stigla druga koverta
09.03.2009. - lekarski uspesno obavljen
16.03.2009. - zakazan intervju-viza odobrena
Reply With Quote
  #156  
Staro 08.04.2009, 00:40
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

I ja pozivam sve koji su ikada u Coloradu da mi obavezno dodu u goste. To bi bilo tak super. Nadam se da ce netko odluciti i da izabere Springs ili Colorado za svoju drzavu. Ko god je bio ovdje to postaje njegova najljepsa drzava u USA
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #157  
Staro 08.04.2009, 04:13
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

To vazi i za Ohio, ko naidje neka se javi!! :-)
Reply With Quote
  #158  
Staro 13.04.2009, 19:56
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

stizeljeto, zelim prvo da ti cestitam na trudnoci (ako sam dobro razumela iz tvojih postova o zdravstvenom osiguranju...)
zelimi vam, od srca, da sve prodje u najboljem redu!

u medjuvremenu, kad nadjes vremena, napisi nam nesto o tome kakav je zivot trudnice u Americi.

A napisi nam, molim te, i kako ide prilagodjavanje tvog sincica na "novonastale" okolnosti. Da li je poceo da se navikava na novu sredinu?
Kako stoji sa Engleskim jezikom? Ima li vec drugare?

I jos jednom: sve cestitke, i puno, puno zdravlja!
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #159  
Staro 13.04.2009, 20:44
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Jao Bibi, nisam trudna, ali razmisljam intenzivno o tome. Zato me zanimaju detalji oko trudnoce. Ono sto sam do sad shvatila je da vecina osiguranja ne pokriva trudnocu ni prenatal i postnatal care. Health planovi preko poslodavca, tj. firmi pokrivaju trudnocu (trebali bi po zakonu) ako ima vise od 15 zaposlenika. Tako da manje organizacije ne moraju pokrivati maternity i to je slucaj sa organizacijom za koju moj muz radi. Plus plan koji oni imaju je high deductible, znaci moras sama platiti oko 15000 dolara i onda ti osiguranje pocinje placati sve ostalo. To odgovara ako se dogodi neka nesreca ili veci trosak (recimo ako imas saobracajku, jedna noc u bolnici moze kostati 25000 dolara), ili ako je covjek stariji i vece su sanse za neku ozbiljniju boelst koja ce zahtiejvati puno posjeta doktoru, testova ili hospitalizaciju. Taj plan koji muz ima ne pokriva trudnocu koliko ja znam, ali moramo to jos provjeriti. No cak i da pokriva mi nemoze platiti 25000 godisnje, sama trudnoca je manje od toga (oko 6-10 000 kod normalnog poroda - ukljuceni su i pregledi prije poroda i postnatalna briga) i male su sanse da ce nam osiguranje trebati pokriti trosak nad 25000 dolara, znaci sve bi islo iz naseg djepa, sto nama jednostavno ne odgovara.

Znaci preostaje mi da se muz osigura preko posla, a ja si trazim za sebe i malenoga privatno osiguranje. Vecina privatnih health planova (znaci koej si sami placamo, a ne preko poslodavca) te nece osigurati ako si vec trudna. Ako imaju opciju da se doda osiguranje za maternity onda ce to biti dosta visoka premija, cifra ce ici nekoliko stotina dolara za maternity jer si osiguranje zeli pokriti trosak koji ce neminovno imati u slucaju trudnoce osiguranika. neki planovi ce pokriti trudnocu tek nakon 9 do 12 mjeseci nakon zaceca, a neki ce platiti npr. 2000 dolara nakon dve godine trajanja osiguranja, 4000 nakon tri i slicno. Znaci normalno njima se ne isplati osigurati nekoga ko planira trudnocu i zato ce se osigurati da cete placati premiju bar 9 mjeseci i tek onda ce pristati pokriti trudnocu i prenatalnu i postnatalnu brigu. Znaci ostaje mi da si nadem privatno osiguranje koje pokriva maternity care prije nego zatrudnim. i onda da planiram trudnocu ovisno o tome nakon koliko ce mjeseci osiguranje poceti pokrivati trudnocu i porod.

Neke drzave nude Medicaid osiguranje za obitelji sa niskim primanjima medutim mnoge nisu dostupne imigrantima koji su u drzavi manje od pet godina. Postoje jos jedan drzavni program a to je CHP+ ili Child health plan plus za neosiguranu djecu i trudnice koje imaju vece prihode od onih dozvoljenih za Medicaid, ali si nemogu same placati privatno osgiuranje. medutim tu isto postoji u nekim drzavama zabrana za imigrante koji su u drzavi manje od pet godina.

Vjerojatno cemo se naci sa brokerom za osiguranja i vidjeti koje bi nam osiguranje on preporucio. Sve ovo me jako zalosti jer sam se sa malim porodila u makedoniji u najboljoj privatnoj bolnici u drzavi za 1300 eura. To mi se sad ne cini kao nikakav trosak i nisam morala planirati kada cu imati iduce dijete. To totalno mijenja moje planove, nisam htjela toliki razmak izmedu dvoje djece ali kako stvari stoje ovdje moramo igrati po drugim pravilima. Tako da se covjek boji roditi dijete i zatrudniti, tako je to nazalost ovdje.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #160  
Staro 13.04.2009, 20:49
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Maleni se privknuo na novu sredinu, na jesen pocinjem sa MoPS grupom, to je grupa za MOthers of Preeschoolers. Tamo se nadam naci novih prijateljica sa djecom. U crkvi u koju idemo cemo ga pocet ostavljat u nedjeljnoj skoli od iduce nedjelje. Znam da ce plakati, ali kroz razgovoor sa odgojiteljicama smo dogovorili da mu se obrati posebna paznja radi nepoznavanja engleskog i radi seperation anxiety kroz koji prolazi. Znaci trebat ce vise one on one komunikacije sa njim da upozna ljude koji ga cuvaju. To traje oko sat i pol i bit ce dobra vjezba za njega ako se i ja zaposlim, jer onda cu ga morat ostavit negdje na cetri ili osam sati. Nadam se da s tim odvajanjem nece biti previse problema.

Inace zna vec sva slova na engleskom, imamo slova koja se lijepe na kadu i s tim se igramo. Sam je pokazao inicijativu i stalno me gnjavi da ga ispitujem koje je koje slovo, na engleskom naravno. isto tako pjeva pjesmice na engleskom, svima kaze Hi, nekad i How are you i tako, uci se pomalo. Mislim da ce to i biti bolje kad krene u Sunday school jer ce tamo biti okruzen samo engleskim i imati priliku da uci jezik. Zna i brojati do pet na engleskom tako da se vidi napredak, iako to sve uci uz put, mi bas ni ne radimo puno na tome s njim. To pokazuje da dvogodisnjaci stvanro puno uce i da ko kog dode sa malim djetetom ne treba da brine kako ce se dijete snaci.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Denver, Colorado stizeljeto Lokacije u USA 43 13.06.2023 07:38
Hot Springs, Arkansas flops Lokacije u USA 4 18.03.2014 23:06
Chicago i početak života u njemu D$D Lokacije u USA 53 31.01.2011 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.