ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USA Taxes » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 21.03.2017, 18:00
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke

Pa to meni zvuci prosto nehumano, da na 12.000$ traze povrat 6.500$... cak i da si samac, a kamoli sa porodicom...
Radi se o "refund" odnosno vracanju novca poreskom obvezniku, ali dosta clanova koristi pogresne izraze ili ne vodi racuna da napisane recenice budu razumljive.

Takodje - nikome se ne skida toliki procenat za doprinose (odbici se obracunavaju na predvidjenu godisnju platu), ali je zbog niskog prihoda, pretpostavljamo, doslo do situacije da je vraceno vise novca nego sto je uplaceno u fond. Razlog tome je najverovatnije EITC (Earned Income Tax Credit).

Informativno - taksene forme ne ukazuju na vremenski period kada je prihod ostvaren. Ako je 2016-ta vasa prva kalendarska godina u USA, onda ne morate da komplikujete situaciju dodatno - recimo da prihod u Srbiji moze da bude ostvaren pre nego sto ste se uselili u USA. Naredna kalendarska godine je vec druga prica.

Na sajtu IRS mozete pronaci dovoljno informacija koje ce vam pomoci da ne nasedate na razne prazne price.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #102  
Staro 22.03.2017, 10:47
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Sad sam cuo od racunovodje da ne moram ni da popunim taksu za ovako mali prihod koji sam ostvario.

kaze da mogu, ali nemam obavezu, jer sam zaradio manje od svakog minimuma, pa drzava treba da mi vrati i tih 40 tak dolara...

mogu da popunim taksu, ali ce me izrada toga kostati isto koliko bih i dobio nazad, mozda i malo vise...

predlozeno mi je da uradim automatsko odlaganje obracuna dok ja ne dodjem tamo, tj. do leta.

sta vi mislite o ovoj situaciji?

ako bi mi vracali, mozda bi mi vratili i neku vecu cifru nego tih 40$???

verovatno cu uraditi automatsko odlaganje obracuna
Reply With Quote
  #103  
Staro 28.03.2017, 08:59
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Markoni, izvini druze, ali eto, ja sam seljak koji ne zna da pise razumljive recenice. DOBIO SAM POVRAT je na srpskom duza verzija engleskog "refund",to jest, dobio sam nazad od US 6.500$. Jos jednom se izvinjavam na svojoj nepismenosti i nerazumljivosti.

U svakom slucaju, bez obzira koliko si zaradio, moras odraditi prijavu poreza. TurboTax je besplatan i dobices mnogo vise od 40$ nazad.
Reply With Quote
  #104  
Staro 28.03.2017, 15:58
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
Markoni, izvini druze, ali eto, ja sam seljak koji ne zna da pise razumljive recenice. DOBIO SAM POVRAT je na srpskom duza verzija engleskog "refund",to jest, dobio sam nazad od US 6.500$. Jos jednom se izvinjavam na svojoj nepismenosti i nerazumljivosti.

U svakom slucaju, bez obzira koliko si zaradio, moras odraditi prijavu poreza. TurboTax je besplatan i dobices mnogo vise od 40$ nazad.
Ironisanje Vas nece daleko odvesti na ovom Forumu - ako o sebi mislite da ste nepismeni, Vase je pravo da tako razmisljate. U svakom slucaju, korisnik Vas ocigledno nije razumeo, cim je shvatio da je trebalo da platite nazad te pare IRS-u.

Takodje, izjava podebljana u crnom nije tacna. Slika o zaradjenom iznosu nakon kojeg MORA da se prijavi porez je prilozena. Ukoliko poreski obveznik zeli da iskoristi kredite tipa EITC ili ACA (Obamacare), onda treba da prijavi poreze bez obzira na zaradjeni iznos.

Molimo Vas da ne objavljujete dezinformacije, pogotovo na ovako bitnim temama, jer cemo biti prinudjeni da Vas udaljimo sa Foruma.

Sup. Mod.

Reply With Quote
  #105  
Staro 31.03.2017, 00:38
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
predlozeno mi je da uradim automatsko odlaganje obracuna dok ja ne dodjem tamo, tj. do leta.
sta mislite, da li automatsko odlaganje obracuna samo po sebi moze stvoriti nepozeljne efekte prilikom ulaska u USA?

ja bih porez najverovatnije prijavio licno, ali tek kada budem tamo, a to znaci da bih sada morao da odlozim to za leto, tj. da udjem u USA dok sam u statusu automatski odlozenog obracuna.
Reply With Quote
  #106  
Staro 03.04.2017, 01:57
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Ironisanje Vas nece daleko odvesti na ovom Forumu - ako o sebi mislite da ste nepismeni, Vase je pravo da tako razmisljate. U svakom slucaju, korisnik Vas ocigledno nije razumeo, cim je shvatio da je trebalo da platite nazad te pare IRS-u.

Takodje, izjava podebljana u crnom nije tacna. Slika o zaradjenom iznosu nakon kojeg MORA da se prijavi porez je prilozena. Ukoliko poreski obveznik zeli da iskoristi kredite tipa EITC ili ACA (Obamacare), onda treba da prijavi poreze bez obzira na zaradjeni iznos.

Molimo Vas da ne objavljujete dezinformacije, pogotovo na ovako bitnim temama, jer cemo biti prinudjeni da Vas udaljimo sa Foruma.

Sup. Mod.

Po Vasoj tabeli, ja nisam morao da prijavljujem nista jer sam bio skoro dyplo ispod granice, a ja uredno prijavio i dobio nazad 6.500$.

OK, u pravu ste.

Ne morate da brinete, sam se udaljavam sa foruma.
Reply With Quote
  #107  
Staro 03.04.2017, 03:02
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Ja sam za 6 meseci zaradio 36k prosle god i povrat mi je 1800$
Reply With Quote
  #108  
Staro 03.04.2017, 05:21
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
Po Vasoj tabeli, ja nisam morao da prijavljujem nista jer sam bio skoro dyplo ispod granice, a ja uredno prijavio i dobio nazad 6.500$.

OK, u pravu ste.

Ne morate da brinete, sam se udaljavam sa foruma.
Naravno da smo u pravu.

Za clana NYCB i ostale koji vode polemike cisto radi vodjenja polemika i da bi se nekako dokazali i pokazali, a ne da bi se doslo do cinjenica: bice udaljen sa Foruma SVAKO ko se prepucava oko zvanicnih objava i zakona americkih sluzbi - USCIS, IRS, Department of State... americki zakoni i propisi su upravo to: zakoni i propisi, a ne necije i svacije misljenje.

Gore je lepo napisano - ne morate da prijavljujete po zakonu do izvesne sume, ali svako ko zeli kredite to treba da uradi. Oko cega i sa kime se vi ovde raspravljate? Sta vam nije jasno?

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #109  
Staro 08.06.2017, 01:47
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

kako se inace u Americi vrsi prijava zarade ostvarene u Srbiji ako neko resi da i to prijavi?

Da li treba da donese na uvid u Ameriku platne liste iz Srbije, ili sam usmeno kaze koliko je zaradio, a oni poveruju ili ne poveruju (neto ili bruto)?

Pretpostavljam da ako neko odluci da ne prijavi zaradu ostvarenu u Srbiji, da ne treba nigde da spominje da je radio u Srbiji (prvenstveno da ne spominje na ulazu u USA ako ga policajac pita da li je radio dok je bio van USA, kao ni tokom prijavljivanja godisnjeg dohotka).

Last edited by markoni; 08.06.2017 at 01:54.
Reply With Quote
  #110  
Staro 08.06.2017, 16:33
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ukoliko platu primas preko racuna, znaju da si ovde imao prilive na racun, imaju pristup svim racunima od mislim 2013.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.