ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 07.02.2018, 00:57
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Oko ovog dela za prtljag, sasvim je normalno da dobijes kaznu ako znas da ne smes da unosis voce i povrce ili namernice zivotinjskog porekla bez prijave ili kontrole. Ako se napravis lud i uhvate te naravno da sleduje kazna. I ne znam gde si video to da je zatvorska kazna, znam da je jedan decko platio samo 300$ penal sto je doneo neko voce a nije prijavio i registrovan je u sistem verovatno svaki sledeci put da ga trkeljisu.
I ovo oko prijave prtljaga ne kontam sta moras da prijavis svaki put prtljag?
Reply With Quote
  #22  
Staro 07.02.2018, 09:55
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Kada su ovakve dileme u pitanju, ja uvek pokusavam da razmisljam da me je neko (recimo firma) poslao u drugu drzavu na nekoliko godina, da radim za njeno predstavnistvo u inostranstvu (USA), pa ako mi se svidi ostacu ako ne, kad istekne ugovor vracam se nazad. Jedino tako prevazilazim strah od nepoznatog (cast svima koji dele iskustva na forumu, ali svako je ili ce biti prica za sebe).
Drugo, ja sam recimo sebi zacrtao neka dva roka - prvi je godina dana (sve manje od toga bih posmatrao kao da nisam dao dovoljno sanse da mi se svidi ili da prihvatim) a drugi rok je pet godina (zbog eventualnog apliciranja za drzavljanstvo).
Reply With Quote
  #23  
Staro 07.02.2018, 11:16
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

i ja se mislim tako godinu dana, ili 5 godina...

mozda srbija udje u EU do tad pa cemo moci da biramo...
Reply With Quote
  #24  
Staro 17.02.2018, 00:19
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

link stepena humanog razvoja, da ljudi koji misle da je green card najbolja moguca radna dozvola koju su mogli dobiti vide objektivniju sliku, tj. sliku koju nece videti u holivudskim filmovima...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y-adjusted_HDI

ukratko, dugorocno gledano, za zivot, skandinavija je zakon, nemacka i svajcarska... amerika, jedino zbog toga sto je maltene skoro svugde manje lose nego u srbiji...

ako srbija udje u eu, nazad na evropski kontinent, neuporedivo blize balkanu i treba odabrati zdraviji zivot ako se ima izbor, treba doziveti starost i sacuvati zdravlje.

amerika=cemerika, ne kazu bez razloga... cast izuzecima koji u svakom smislu dobro prodju u americi... ako ima takvih...
Reply With Quote
  #25  
Staro 17.02.2018, 01:03
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
link stepena humanog razvoja, da ljudi koji misle da je green card najbolja moguca radna dozvola koju su mogli dobiti vide objektivniju sliku, tj. sliku koju nece videti u holivudskim filmovima...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y-adjusted_HDI

ukratko, dugorocno gledano, za zivot, skandinavija je zakon, nemacka i svajcarska... amerika, jedino zbog toga sto je maltene skoro svugde manje lose nego u srbiji...

ako srbija udje u eu, nazad na evropski kontinent, neuporedivo blize balkanu i treba odabrati zdraviji zivot ako se ima izbor, treba doziveti starost i sacuvati zdravlje.

amerika=cemerika, ne kazu bez razloga... cast izuzecima koji u svakom smislu dobro prodju u americi... ako ima takvih...
Pa ne moze se ici tako u Skandinaviju,Nemacku,Svajcarsku ako jezik ne znas a tesko se uci znam iz iskustva. Slabo sta mozes da uradis,osim ako nisi neki zanatlija dobar pa da i nekako prodje,ali opet ne mozes da funkcionises dobro. Za onog ko ne zna ni jedan jezik onda Svajcarska zakon,nema dileme.

Jos jedno,porediti Svajcarsku i Nemacku u visini plata je smesno.

Posto nasi ljudi procentualno najvise pricaju engleski,onda je USA veoma dobar izbor.
Reply With Quote
  #26  
Staro 17.02.2018, 02:39
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Pa ne moze se ici tako u Skandinaviju,Nemacku,Svajcarsku ako jezik ne znas a tesko se uci znam iz iskustva. Slabo sta mozes da uradis,osim ako nisi neki zanatlija dobar pa da i nekako prodje,ali opet ne mozes da funkcionises dobro. Za onog ko ne zna ni jedan jezik onda Svajcarska zakon,nema dileme.

Jos jedno,porediti Svajcarsku i Nemacku u visini plata je smesno.

Posto nasi ljudi procentualno najvise pricaju engleski,onda je USA veoma dobar izbor.
Pa ni u Americi tesko da mozes imati neto platu vise od 2000$ ako nisi zanatlija, kamiondzija, professional vozac ili Ako nemas njihovu diplomu, cak i sa znanjem jezika... a golo prezivljavanje ako si podstanar je oko 1500$ bez zdravstvenog, a za 2000$ ces da se dobro naradis.. Znaci ako jedan zub moras da opravis, treba ti 700$, treba skoro dva meseca da stedis da bi mogao da priustis plombiranje jednog zuba npr. ili da radis dva posla, sto bi se odrazilo zdravstveno na nekom drugom mestu sto je mnogo skuplje of lecenja jednog zuba, u evropskim drzavama, lecenje je besplatno, zar to nije ogromna prednost... Ako izgubis posao, neke evropske drzave daju odlicnu socijalu of koje see normal zivi cak i dozivotno, u US se postaje beskucnik, a ucenje jezika jeste tesko, ali i to organizuju drzava za doseljenike. koliki novac treba pripremiti ako moras do balkana hitno ili se uzelis zavicaja, koliko god to vama zvucalo neverovatno trenutno... U evropi engleski se govori u britaniji i irskoj... Svugde je tesko, ako nisi bogat. Nije nemoguce nesto uspeti cak i u Srbiji, ko se Dobro organizuje...
Reply With Quote
  #27  
Staro 17.02.2018, 10:47
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

@ markoni
Nisu svakome pare i standard na prvom mestu.
Meni npr. sasvim odgovara americki nacin zivota i nacin razmisljanja i licno znam za sebe i da mi neko da odlican posao u Nemackoj ili dosadnoj Svajcarskoj da bi bio nesrecan jer nemam nista slicno sa tim ljudima, tradicijom, pop kulturom i nacinom razmisljanja.
USA definitivno nekim nasim pa i drugim ljudima iz evrope ne lezi, licno sam video kad sam bio na W&T. Ali vecini se svidelo. Neki su bili razocarani jer kao sto si rekao ocekivali su zivot kao u filmovima i crveni tepih svugde.
Svakome odgovara nesto drugacije.

A nije ti dobar primer za zube. Moze da se ode na dental college gde (kao kod nas) studenti ti urade sta treba za mnooooogo manje novca ako ne zelis da platis privatnike. Svaki veci grad ima makar jedan takav koledz.
Na kraju krajeva mozes da se vratis u zavicaj jednom godisnje i izlecis sve kao sto vecina ljudi radi.

Last edited by Andrew Wiggins; 17.02.2018 at 10:54.
Reply With Quote
  #28  
Staro 17.02.2018, 16:04
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Samo da dodam. Lečenje u zapadnoj Evropi nije besplatno, već se od bruto plate odbija ne baš mali iznos (procenat) mesečno tj. slično kao kod nas u Srbiji.
Reply With Quote
  #29  
Staro 17.02.2018, 18:27
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ovo sa zdravstvenim /dentalnim u USA:
moja firma za mene je platila za godinu dana preko $10.000 za premiju (moj dio je oko $1200 godisnje premije) za health, dental je meni $132, a firmi za mene je oko $300 godisnje.
Popravak zuba u in-network sa osiguranjem (zavisi sta je) ja platim $125, ostalo plati osiguranje (ima godisnji limit od $2500 za sve radove). Krunica/navlaka od $700-1000 ja platim samo $125 i puno bolje uradjena nego u Bosni. Tako da ja kad idem na godisnji u Bosnu /Hrvatsku idem na odmaram, ne da popravljam zube. Svakih 6 mjeseci check up i ciscenje zuba (moj dio $25), svake godine slikanje zuba (na email kad trazim mi posalju sve snimke), ne sjecam se zadnji put kad sam dobila novi karijes.

Andrew W je fino rekao da postoje dental schoools gdje je puno jeftinije ako nemas osiguranje, a neki znaju otici i u Mexico, Costa Rica u "dental tourism".

Damagon, tacno: Ja nakon evo 5 godina ovdje imam 18 radnih dana godisnjeg odmora, i svake godine sve iskoristim u jednom cugu (pocela sa 12 ali se skuplja kumulativno, pa treba godina da se dodje na toliko)

Ja sam zadovoljna, i ne planiram nazad jos dugo.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #30  
Staro 17.02.2018, 19:45
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Tebi je to super pokriveno . Da li radis neki union job?
Uostalom bilo bi korisno kada bi neko sa iskustvom napisao nesto o osiguranju u posebnoj temi, jer se dosta promenilo.

A sto se tice iskustva ... Sve je to individualno, uostalom svaki pocetak je tezak,ja npr jedva cekam da promenim sredinu, bez obzira na posao koji cu raditi u pocetku
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.