ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Uber? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 26.01.2023, 07:39
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Onaj ko je tek dosao u ameriku ne moze da vozi uber jer je potrebna USA vozacka dozvola godinu dana. Mislim da je mogao lyft bez tog ogranicenja....

Zavisi od grada do grada, ja sam vozio vikende do kasno u noc nekad i do 4am. Iskreno ne bas najbolje iskustvo.

Te godine sam imao full time posao na kome sam zaradio prosecnu americku platu i nekih 20k na uberu. Jedina dobra stvar je sto mozes raditi uber bukvalno kad god pozelis, ako ti se vozi upalis app i radis dok te ne smori/ne ostvaris neki svoj cilj.

Ne znam kako je tebi to radilo sa aerodromom. U okolini DC-a imas 3 aerodroma i svi ujutru idu prema aerodromu ....a nema letovi pristizu tek 9-10 ujutru ...

Takodje potrebno je dosta dobro poznavanje regije, ja kad sam tek krenuo da vozim bio je neki praznik tipa 4th July zalutao u neki geto i odmah se izgasio vozio nazad do kuci 45 min haha....

Imao sam stvarno raznih situacija, ali mi se nekako svidjalo da vozim ujutru pred rush hour i vikende do kasno u noc. Kad god sam vozio neke pijane vikendom uvek mi je bilo cimanje da mi ne upropaste auto u smislu da mi se neko ispovraca ili slicno.... Desilo se da mi uprljaju sedista, operem to sutra , i istog dana ponovo neko ufleka... Kako god dobar side hustle za nekoga ko planira to da radi part time, ali meni uopste nije bezbedno, imao sam par situacija i odustao od toga...

Pre su davali dobre bonuse za odredjeni broj voznji i stvarno je bila lepa zarada, zadnjih godinu dana nisam vozio tako da i ne znam kako je sada. Meni je velika stvar bila sto uber nikada nije pokazivao konacnu destinaciju nego samo pick up lokaciju.

Sada kada su to uveli vidim po nekim komentarima u grupama na fb da su smanjili zaradu vozacima. Elem te godine sam zaradio 20k na uberu i na kraju morao da doplatim takse 6k Aprila, uz bezbednost verovatno i glavni razlog zasto sam odustao od toga.
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #22  
Staro 26.01.2023, 14:56
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Onaj ko je tek dosao u ameriku ne moze da vozi uber jer je potrebna USA vozacka dozvola godinu dana. Mislim da je mogao lyft bez tog ogranicenja....

Zavisi od grada do grada, ja sam vozio vikende do kasno u noc nekad i do 4am. Iskreno ne bas najbolje iskustvo.

Te godine sam imao full time posao na kome sam zaradio prosecnu americku platu i nekih 20k na uberu. Jedina dobra stvar je sto mozes raditi uber bukvalno kad god pozelis, ako ti se vozi upalis app i radis dok te ne smori/ne ostvaris neki svoj cilj.

Ne znam kako je tebi to radilo sa aerodromom. U okolini DC-a imas 3 aerodroma i svi ujutru idu prema aerodromu ....a nema letovi pristizu tek 9-10 ujutru ...

Takodje potrebno je dosta dobro poznavanje regije, ja kad sam tek krenuo da vozim bio je neki praznik tipa 4th July zalutao u neki geto i odmah se izgasio vozio nazad do kuci 45 min haha....

Imao sam stvarno raznih situacija, ali mi se nekako svidjalo da vozim ujutru pred rush hour i vikende do kasno u noc. Kad god sam vozio neke pijane vikendom uvek mi je bilo cimanje da mi ne upropaste auto u smislu da mi se neko ispovraca ili slicno.... Desilo se da mi uprljaju sedista, operem to sutra , i istog dana ponovo neko ufleka... Kako god dobar side hustle za nekoga ko planira to da radi part time, ali meni uopste nije bezbedno, imao sam par situacija i odustao od toga...

Pre su davali dobre bonuse za odredjeni broj voznji i stvarno je bila lepa zarada, zadnjih godinu dana nisam vozio tako da i ne znam kako je sada. Meni je velika stvar bila sto uber nikada nije pokazivao konacnu destinaciju nego samo pick up lokaciju.

Sada kada su to uveli vidim po nekim komentarima u grupama na fb da su smanjili zaradu vozacima. Elem te godine sam zaradio 20k na uberu i na kraju morao da doplatim takse 6k Aprila, uz bezbednost verovatno i glavni razlog zasto sam odustao od toga.
Tacno je da tek poslije godinu dana mozes poceti sa uberom , to zaboravih napisati. Sto se tice tih voznji prema aiportu imao sam neke jutarnje international flights rano ujutro. Nikada nisam radio te nocne, ili vikend smjene samo jutarnje ture na aiport ... u uber I lyft app imas opciju da selektujes filter gdje hoces da vozis.... selektujem u filter samo aiport I cekam .... Aerodrom u Denveru je oko nekih 25 ,30 milja od Denvera tako da je to dobar gig....
Meni je ova taltika dosta pomogla kada smo samo preselili u Kolorado sa samo jednim part time poslom 2017 godine ....
Kao sto sam opisao u predhodnom postu cim dodjem do +200 dolara isklucujem app i kuci . Nekada je to bilo u 7 am. 8 a.m a bogami nekada do 10 a.m .... Kasnine sam krenuo sa drugim gigs preko dana amazon delivery sa svojim kolima .... sve je to bilo nekih 6 mjeseci dok nisam dobio full time job ... cisto neka moja taktika oko ovih gigs poslova ....
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.