ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1041  
Staro 03.03.2022, 04:14
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Mora i test (ne vise od 24h sata ranije ) i vakcina za sad, sve osim ruske (bar su mi tako rekli u ambasadi).

Ili "documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel)."

Danijela
Jer mora vakcina u svakom slucaju za ulazak iako imas recovery covid-19 ?
Moze li sa recovery covid-19 dokumentacijom i testom da se udje ako nemas vakcinu?
Reply With Quote
  #1042  
Staro 03.03.2022, 05:37
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Jer mora vakcina u svakom slucaju za ulazak iako imas recovery covid-19 ?
Moze li sa recovery covid-19 dokumentacijom i testom da se udje ako nemas vakcinu?
Prvi problem je uopsti uci u avion bez potvrde o vakcinaciji. A sudeci po ovome: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...eference-p.pdf procedura ulaska zavisi i od toga da li si rezident/drzavljanin. Koliko se meni cini, recovery dokumentacija moze da menja do jedan dan star test, ali ne i vakcinu.
Reply With Quote
  #1043  
Staro 03.03.2022, 10:49
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Prvi problem je uopsti uci u avion bez potvrde o vakcinaciji. A sudeci po ovome: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...eference-p.pdf procedura ulaska zavisi i od toga da li si rezident/drzavljanin. Koliko se meni cini, recovery dokumentacija moze da menja do jedan dan star test, ali ne i vakcinu.
Da treba vakcina u svakom slucaju koliko vidim,ovi neki u Eu su sklonili to pravilo za ulazak,ali ameri tesko da ce da sklone to,cak i za dobijanje green catd moras da ima vakcinu.
Reply With Quote
  #1044  
Staro 04.03.2022, 03:38
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Da treba vakcina u svakom slucaju koliko vidim,ovi neki u Eu su sklonili to pravilo za ulazak,ali ameri tesko da ce da sklone to,cak i za dobijanje green catd moras da ima vakcinu.
USCIS (US Citizenship and Immigration Services) od Oktobra 2021. zahteva vakcine za sve slucajeve za koje je potreban medical exam, dakle ne moze se obaviti pregled bez vakcine za covid. Sto se ulaska tice, trebalo bi svakako da se moze uci sa dokazom o prelezanom kovidu u zadnjih 90 dana i pratecom dokumentacijom. Da li oni uzimaju za ozbiljno nase institucije pa zahtevaju jos nesto, nisam sigurna, to bi mozda najbolje bilo pitati ambasadu, da ne bude situacija kao sa Djokovicem...

https://travel.state.gov/content/tra...formation.html
Mi sve klijenete uvek upucujemo na travel.state.gov za zvanicne informacije.
Ovde su informacije najpouzadnije, i po ovome se moze putovati sa dokumentacijom o prelezanom kovidu

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #1045  
Staro 18.03.2023, 23:52
F011 F011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2022
Poruke: 19
Nepromenjeno

Kakva je sada situacija sa izdavanjem SSN-a? Da li je izdavanje ubrzano ako se odabere opcija za izdavanje SSN-a prilikom popunjavanja DS260 formulara?

Koliko sam shvatio, bez tog broja ne mogu da radim a vidim iz ranijih postova da se čakalo da stigne po 3 nedelje...
Reply With Quote
  #1046  
Staro 11.04.2023, 20:10
F011 F011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2022
Poruke: 19
Nepromenjeno

Evo sam sebi da odgovorim:

Ako ste, prilikom popunjavanja DS260 formulara, izabrali da oni pokrenu proceduru izdavanja SSN-a u vaše ime: po dolasku nećete dobiti nikakvu informaciju (papir, potvrdu) vezano za SSN. Ostaje da sedite skrštenih ruku i čekate da vidite da li će i kada stići kartica.

Mnogo je bolja opcija ne izabrati da oni pokrenu proceduru izdavanja SSN-a: onda po dolasku odete u lokalni SSN office i tamo ćete barem dobiti potvrdu da je pokrenuta procedura izdavanja. Sa tom potvrdom možete da pokušate da završite ponešto dok ne stigne SSN kartica, tipa račun u banci i sl.
Reply With Quote
  #1047  
Staro 12.04.2023, 15:18
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

U vecini slucajeva (po ovom forumu) ta opcija nije znacila nista i ljudi su po dolasku odmah odlazili i prijavljivali se za SSN. Ja ne znam za slucaj da je neko dobio SSN a da nije isao da se prijavi. Postoje retki slucajevi (npr ja) gde su odbijali da izdaju SSN dok ne prodje tri nedelje od dolaska, uz obrazlozenje da si cekirao automatsku opciju pa moze da se desi da dobijes dva.
Potpuno si u pravu kad kazes da ne treba birati tu opciju. Od toga ne postoji nikakva korist, ali moze da napravi stetu.
Reply With Quote
  #1048  
Staro 07.05.2023, 10:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Cisto kratak update oko apliciranja za SSN

Drugar je dosao i nakon par dana smo otisli do social security office da apliciramo i rekli su nam da sada navodno ide automatski i da mora da se saceka 21 dan i ako ne stigne do tada na adresu da se vratimo da aplicira.

Naravno proslo je 3 sedmica i nije stiglo, vratili se aplicirali u cetvrtak u utorak je SSN bio u sanducetu, par dana nakon toga stigla i zelena
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #1049  
Staro 13.06.2023, 03:45
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
...vratili se aplicirali u cetvrtak u utorak je SSN bio u sanducetu, par dana nakon toga stigla i zelena
Izgleda da sam ja jedini dobio zelenu kartu pre SSN-a.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #1050  
Staro 22.06.2023, 09:43
Emigratkinja011 Emigratkinja011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2023
Poruke: 6
Nepromenjeno

Ljudi dragi treba mi savet!Iscitala sam celu temu,ali posto vidim da su iskustva raznolika bicu konkretna.Do 5.12.2023 moram uci u USA to mi je deadline na DV vizi i do tada bi dosla da zavrsim sve vezano dokumetaciju koja je podnosenje za SSN i resavanje GC,banke.Ostala bi max nedelju dana ( ako to nije dovoljno i treba mi jos nesto molim vas za update) i vratila bi se u SRB dok dokumenta ne stignu i dosla bi da ostanem u februaru ili martu.Da li to moze da bude problem?Da li mi treba duzi ostanak prvi put?Da li ste lako nalazili posao bez SSN i GC?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.