ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 21.11.2019, 20:09
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maken92 Prikaz poruke
cao ljudi jedno pitanje samo. na travel state sajtu sam video da ne treba prevod diplome i ostalih dokumenata na engleski. dok ovde na sajtu u najcesce postavljenim pitanjima stoji da treba prevod diplome?
i takodje od skolskih dokumenata sta je sve potrebno ? da li je potrebna diploma i osnovne skole? i jos jedno pitanje ako sam i dalje student na master studijama, da li da vadim potvrdu o polozenim ispitima u tekucoj godini?
hvala
Ne treba prevod nicega sto je na srpskom ili engleskom jeziku. Mi smo nosili svedocanstva i diplomu srednje skole i diplomu sa visoke skole i dodatak diplome sa visoke. Nisu mi ni yzimali nista od srednje skole jer sam zavrsio trogodisnju, diploma visoke skole je bila dovoljna, osnovnu nisu ni pogledali jer se podrazumeva da je imamo.
Suprugine diplome nisu ni gledali jer sam ja izvucen. Master ne moras da prijavljujes uopste, jedino ako te pita neko... Imas i vise kvalifikacija nego sto je potrebno 😀. Srecno
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #82  
Staro 25.11.2019, 14:38
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Post

Evo interesantan novi članak povodom zdravstvenog osiguranja: https://www.oregonlive.com/health/20...insurance.html
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #83  
Staro 26.11.2019, 02:22
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Evo interesantan novi članak povodom zdravstvenog osiguranja: https://www.oregonlive.com/health/20...insurance.html
I sta se sad desava je l mi preduzimamo nešto povodom ovog novog Health insurance?
Reply With Quote
  #84  
Staro 27.11.2019, 09:21
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
I sta se sad desava je l mi preduzimamo nešto povodom ovog novog Health insurance?
https://www.wyomingnewsnow.tv/conten...565507582.html

Američki sudac u Oregonu u utorak je odobrio preliminarnu zabranu kojom je blokirao proglas Trumpove administracije kojom će imigranti morati pokazati dokaz o zdravstvenom osiguranju kako bi dobili vizu.

Sudija okružnog suda u Sjedinjenim Državama Michael Simon rekao je u pisanom mišljenju da proglašenje ne može stupiti na snagu dok se tužba kojom se osporava njegova ustavnost probija kroz sudove.


Juče produžen ban tako da ne preduzimamo ništa
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #85  
Staro 28.11.2019, 15:44
Medjuzbir Medjuzbir je offline
Član
 
Datum prijave: 01.07.2019
Poruke: 13
Nepromenjeno

Marko kada si poslao dokumenta i da li su ti odgovorili da su primili.. ?? 😁
Reply With Quote
  #86  
Staro 29.11.2019, 09:40
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
https://www.wyomingnewsnow.tv/conten...565507582.html

Američki sudac u Oregonu u utorak je odobrio preliminarnu zabranu kojom je blokirao proglas Trumpove administracije kojom će imigranti morati pokazati dokaz o zdravstvenom osiguranju kako bi dobili vizu.

Sudija okružnog suda u Sjedinjenim Državama Michael Simon rekao je u pisanom mišljenju da proglašenje ne može stupiti na snagu dok se tužba kojom se osporava njegova ustavnost probija kroz sudove.


Juče produžen ban tako da ne preduzimamo ništa
Ovo su bas lepe vesti! Neka samo tako nastave.
Reply With Quote
  #87  
Staro 29.11.2019, 10:06
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Medjuzbir Prikaz poruke
Marko kada si poslao dokumenta i da li su ti odgovorili da su primili.. ??
22.10.
Nisam dobio još nikakav odgovor sem onog automatskog, sačekaću jos 2 sedmice pa ću im pisati da vidim je l' sve OK
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020

Last edited by marko1995; 29.11.2019 at 10:11.
Reply With Quote
  #88  
Staro 03.12.2019, 14:07
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Ne znam koliko je ko pratio ali generaciji 2020 predlažem da pogledaju video: https://www.youtube.com/watch?v=MGhivXwvGiw

Ovdje Brit pokušava da objasni zašto je spor početak na bulletinu za EU.

Interesantna informacija je statistika za ovu godinu za Oktobar, npr. u 2018 godini je u Oktobru 2773 (EU 1386) viza podjeljeno, u 2019 godini 1710(EU 721) dok je u generaciji 2020 u Oktobru podjeljeno samo 465 viza (EU 196).

Ima logike ovo što govori kad se sve sagleda.
Treba očekivati početak skokova uskoro i to finih za Europu dok blagi pad u Africi, barem tako prognoziraju i ostali ne samo Brit...

Još jedan koristan video o slabom početku u EU: https://www.youtube.com/watch?v=6eDjtpsuYfU&t=1122s

__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #89  
Staro 23.12.2019, 12:34
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Ljudi, evo da podelim nase iskustvo sa intervjua. Za pocetak da kazem da je sve proslo onako kako su clanovi opisivali. Odobrene su i nama vize! Mi smo dosli 20-ak minuta ranije ispred ambasade. Bilo je jos par ljudi. Obezbedjenje izadje, pretrese te, proveri i pusti u prvu prostoriju. Telefon, kljucevi, punjaci i slicno ostaje i dobija se kartica koju predajete prilikom izlaska kako bi vam vratili stvari. Nakon toga odlazite u drugu zgradu gde dobijete broj i kazu vam da sacekate dok vas ne prozovu. Takodje, kazu vam da odvojite sve originale i kopije kako bi bilo spremno pre razgovora. Sve ide veoma brzo. Prvi put idete kod naseg sluzbenika koji vam uzima svu potrebnu dokumentaciju. Suprug je bio izvucen i njemu su uzeli diplomu, dodatak diplomi, svedocanstva iz srednje skole i diplomu o polozenom maturskom ispitu. Moje diplome su vratili. Takodje zadrzali su i uverenja iz suda i policije za oboje. Mi smo nosili i jedno i drugo. Takodje, posto smo ziveli jedno vreme u BiH morali smo da donesemo isto to. Policijska uverenja i uverenja iz suda. Da napomenem da smo uz sve to mi rodjeni u Hrvatskoj, ali tamo nikad nismo ziveli. Morali smo da donesemo rodne listove iz zemlje rodjenja. Veoma je bitno da dostavite rodni list iz zemlje u kojoj ste se rodili bez obzira na to sto nikad niste tamo ziveli. Jedino njega priznaju. Nas sluzbenik vam postavi par pitanja, gde idete, koliko dugo ste zajedno, kad ste se upoznali, da li ste ziveli zajedno (mi smo se vencali nakon sto je suprug izvucen). Kad zavrsite kod naseg sluzbenika ponovo cekate da vas pozovu da platite. Treci put vas pozovu da vam uzmu otiske i cetvrti put doalzite na razgovor kod americkog konzula. Prvo ide zakletva, da li je ok da pricamo na engleskom jeziku i onda pitanja. Nas je pitao sta smo po zanimanju, ko je izvucen, koliko puta smo igrali lutriju, gde smo sve ziveli, kako smo se upoznali, koliko dugo smo zajedno, da li smo pre braka ziveli zajedno (mi smo ziveli vise od godinu dana pre vencanja), kad smo se vencali. Nakon toga je trazio slike da vidi. Mi smo imali oko 50ak zajednickih slika, par sa vencanja i ostale slike su bile iz razlicitih perioda nase veze. Mi smo pored obicnih slika izradili i sve slike sa drustvenih mreza gde je vidljiv datum. Takodje, ja sam ih hronoloski poredala sto je konzul i primetio i pitao cija je to ideja bila. Pogledao je jednu sliku sa pocetka veze, par sa vencanja i pitao ko je sve prisustvovao i gde je bila svadba. Moram da napomenem da smo se mi vencali samo kod maticara i da su pored nas dvoje bila prisutna jos samo dva svedoka. Mislim da mu je to bilo cudno pa nas je pitao, a gde su vam roditelji. Mi smo bili organizovali i veceru sa roditeljima jer su u Bosni i imali smo sliku. Kad smo mu rekli da moze da vidi tu zajednicku sliku gde smo svi zajedno, zatvorio je album i rekao da je to sve ok. Vratio je slike i rekao kako predlaze da nam se izdaju vize i cestitao. Potom se vratite i cekate da vas peti put prozovu kako bi vam vratili dokumenta i objasnili kako ce vam biti vraceni pasosi. Mi smo ranije odabrali kurirsku sluzbu. I da, mi smo promenili i adresu koju smo prvobitno naveli na DS-260 kod naseg sluzbenika. Nikakvih problema nije bilo.

Sve u svemu jedno pozitivno iskustvo. Svi su toliko prijatni i ljubazni da vam nervoza i trema jednostavno nestanu.

Ja se izvinjavam na ovako dugom postu, ali mozda nase iskustvo pomogne nekome. Ako imate bilo kakva pitanja, slobodno me pitajte. Srecno svima!
Reply With Quote
  #90  
Staro 23.12.2019, 12:55
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

Super vest! Čestitam! Srećno i na dalje!
__________________
DV 2020
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.