ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 15.10.2009, 07:29
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ma nek' stoji, od glave višak ne boli... :grin:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #52  
Staro 15.10.2009, 09:09
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Zana, skidam kapu, ti kad napises, onda je stvarno napisano. Ovo sad moze i da se zakljuca, svako dalje dopisivanje mi lici na gubljenje vremena... Ako neko nije do sada shvatio, ni nece...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #53  
Staro 15.10.2009, 11:18
Zelena Zelena je offline
Član
 
Datum prijave: 15.10.2009
Poruke: 2
Nepromenjeno

Ja se prijavljujem prvi put na lutriju ( nikad nije kasno ! znam i starije koji su otisli ) ali me jako zanima jedna stvar. Naime, nemam zavrsenu srednju skolu, stala sam na trecoj godini, ali sam vodila privatnu ( vlastitu ) radnju skoro 12 godina, to mi je upisano u radnu knjizicu pa me zanima da li mi to radno iskustvo priznaju kao srednju skolu, nisam bas nesto uspela da razumem na njihovom zvanicnom sajtu, dosta se pojmovi razlikuju od nasih, ili da stavim da sam zavrsila srednju skolu pa da kupim diplomu negde u Bosni, naravno pod uslovom da me izvuku, sta mi vi savetujete ? Srdacan pozdrav svima, imacu ja jos mnooooooooogo pitanja u vezi popunjavanja formulara i slike :obrva:
  #54  
Staro 15.10.2009, 12:32
miki_s1986 miki_s1986 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

Zana ne znam koliko si informisana o situaciji ovde ali ''vise skole'' od pre 2 godine zvanicno ne postoje sad su sve vise transformisane u VISOKE skole strukovnih studija po kojim bi svi trbalo da dobiju Bachelor degree. I dosta starih studenata odradjuje dopune da predju na ove diplome. eto cisto mali Info....
  #55  
Staro 15.10.2009, 14:50
Tarzan's Avatar
Tarzan Tarzan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2008
US lokacija: Short Hills, New Jersey
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 56
Nepromenjeno Definisanje...

Ajde da se javim i ja - pre nego se ova tema "zakljuca". Posto sam je pokrenuo, red je da kazen i neku zavrsnu rec. Hm, hm...
Dakle, hvala vam svima na odgovorima. Sa ovim Zaninim iscrpnim zakljucnim objasnjenima mi je prakticno i u potpunosti odgovoreno.
Ziveli:beer:










[SIZE="1"](... jos samo da budem "izvucen")[/SIZE]
__________________
Aplicirao jesen/2009 (drugi put)
He who dares, wins!
  #56  
Staro 15.10.2009, 15:06
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Kao sto sam i rekla da cu se raspitati na fakultetu, sekretar skole mi je rekao da ne mogu da navedem opciju University degree, jer Visoka poslovna skola ne pripada Univerzitetu, mogu samo da stavim bachelor application, a to nema u ponudjenim opcijama. Kada sam ga pitala sta da navedem od ponudjenih opcija iz aplikacije za dv2011, rekao je "ipak ti stavi University degree ako te nece niko proveravati, a ako hoce, sama odluci sta da stavis, jer ni ja ne znam sta bih ti rekao da je ispravno." To su njegove reci, pa vi vidite koliko je jedan sekretar upucen u sve.

Sta onda da uradim? Da stavim University degree, pa dodam bachelor apply ili da stavim Vocational (Associates) i bachelor apply? I gde uostalom na aplikaciji ja dopisujem to bachelor apply?

Ocigledno da i dalje ne kontam, pa cu postaviti i 55 pitanje. :wacko:
  #57  
Staro 15.10.2009, 15:08
Zelena Zelena je offline
Član
 
Datum prijave: 15.10.2009
Poruke: 2
Nepromenjeno

Jos samo milim da meni neko odgovori, zvala sam ambasadu a oni pojma nemaju, jao kakav debil mi se javio.....
  #58  
Staro 15.10.2009, 16:31
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=milena_ns;11936]
Sta onda da uradim? Da stavim University degree, pa dodam bachelor apply ili da stavim Vocational (Associates) i bachelor apply? I gde uostalom na aplikaciji ja dopisujem to bachelor apply?
:wacko:[/QUOTE]

Mislim da me nisi razumela - vocational/associates nisu interchangeable terms. Ti bese imas redovno zavrsenu srednju skolu? Ako da, ja bih stavila Associates, objasnila u ambasadi da nisi znala koji je odgovarajuci term - svakako je vise od srednje skole a i sa srednjom ispunjavas uslov.
  #59  
Staro 15.10.2009, 16:49
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Zelena;11937]Jos samo milim da meni neko odgovori, zvala sam ambasadu a oni pojma nemaju, jao kakav debil mi se javio.....[/QUOTE]

Nisu oni debili, nego nas obraznovni sistem....koji vise bog otac ne moze da prouci. Imali smo jedan sistem, onda smo hteli da predjemo u drugi....i svako se gurao da bude sto je moguce visi nivo. Tako su neki dobili master (koji su isli 5 god), fakulteti se degradirali u Batchelor, a vise umesto da budu tamo gde im je mesto (college), oni izmisljaju kojekakve diplome.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #60  
Staro 15.10.2009, 20:16
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;11939]Nisu oni debili, nego nas obraznovni sistem....koji vise bog otac ne moze da prouci. Imali smo jedan sistem, onda smo hteli da predjemo u drugi....i svako se gurao da bude sto je moguce visi nivo. Tako su neki dobili master (koji su isli 5 god), fakulteti se degradirali u Batchelor, a vise umesto da budu tamo gde im je mesto (college), oni izmisljaju kojekakve diplome.[/QUOTE]


Sve u cilju "pridruzivanja EU" :grin:
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.