ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2016 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1041  
Staro 15.04.2016, 08:04
TrikkY's Avatar
TrikkY TrikkY je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2015
US lokacija: Florida
YU lokacija: Prilep, Macedonia
Poruke: 22
Pošalji Skype™ poruku korisniku TrikkY
Nepromenjeno

Prijatelcina moi, vi pisuvam da se pofalam deka veke sum na pat za U.S, momentalno sum vo Viena, si go cekam letot za vo Newark. Cuvstvoto e prekrasno, euforija nenormalna. koga ke stasam i koga ke soberam impresii ke spodelam so site. Pozdrav do site vas
__________________
  • DV 2015
  • DV 2016
  • CN 2016EU00022xxx
  • DS 260 | 16.05.2015
  • Affidavit - GAINED
  • Interview - 05.04.2016
Reply With Quote
  #1042  
Staro 15.04.2016, 10:51
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TrikkY Prikaz poruke
Prijatelcina moi, vi pisuvam da se pofalam deka veke sum na pat za U.S, momentalno sum vo Viena, si go cekam letot za vo Newark. Cuvstvoto e prekrasno, euforija nenormalna. koga ke stasam i koga ke soberam impresii ke spodelam so site. Pozdrav do site vas
Svaka cast. Tako brzo posle intervjua vec na putu za USA. Dobro da nam se snadjes tamo i jedva cekamo utiske. Veliki pozdrav
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1043  
Staro 15.04.2016, 11:19
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TrikkY Prikaz poruke
Prijatelcina moi, vi pisuvam da se pofalam deka veke sum na pat za U.S, momentalno sum vo Viena, si go cekam letot za vo Newark. Cuvstvoto e prekrasno, euforija nenormalna. koga ke stasam i koga ke soberam impresii ke spodelam so site. Pozdrav do site vas
Diiiivnooooo! Neka vas sreca prati!!!!! Bog sa vama!!!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #1044  
Staro 15.04.2016, 11:23
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
U tabeli izvucenih za 2016. (link tabele je u mom potpisu) juce je noko anonimno ostavio komentar pod kolonom korisnika 2015NB, u kome kaze da mu je oduzeta zelena karta i da za njega nema nista od USA.
Na postavljeno pitanje da obrazlozi o cemu se radi, kao i da li se komentar zaista odnosi na 2015NB, nije odgovoreno.

Pre svega zelim da skrenem paznju da je ovakav vid komentara bez ikakvog daljeg obrazlozenja u najmanju ruku neozbijan i neodgovoran! Ukoliko komentar nema za cilj da nekoga ispravno informise ili mu pomogne, ne vidim razlog da komentar uopste ostavite.

Jos jednom apelujem na osobu koja je ostavila komentar da obrazlozi da li joj je GC oduzeta pre odlaska, koji je razlog tome, i na sta eventualno treba da obratimo paznju kako se i sami ne bismo suocili sa istim ishodom?!

Unapred hvala!
Meni ovo zvuci neverovatno! Nadam se da ce se clan 2015NB javiti da razjasni situaciju, ostavljanje ovako bombasticnih komentara bez ikakvog obrazlozenja zaista nije u redu


@TrikkY Srecan put! Javljaj nam se sa prvim utiscima
Reply With Quote
  #1045  
Staro 16.04.2016, 16:44
JanaM JanaM je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2015
US lokacija: Los Angeles, CA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pre svega zelim da se zahvalim svima koji su svojim angazovanjem ucinili da ovaj forum bude izvor neiscrpnih informacija. Zahvaljujuci svima koji su svoja iskustva podelili ovde, ceo proces pripreme za intervju kao i sam intervju je prosao prilicno bezbolno. Suprug i ja smo pasivni ucesnici od momenta kad smo saznali da smo izvuceni. Nismo se ukljucivali do sada, jer na sva pitanja koja smo imali, odgovor je neko vec dao. Licno iskustvo smo tek sad stekli, koje ovim putem zelimo da podelimo sa vama i na taj nacim vratimo bar delic onoga sto smo od ovog foruma uzeli..
Nas intervju je bio zakazan za 12.04. Lekarski pregled smo uradili desetak dana pre intervjua. Moja preporuka za sve koji ce na intervju ici pre maja (u godinama koje dolaze) je da vakcinu protiv gripa prime na pocetku sezone gripa. Mi nazalost to nismo uradili i dosli smo u situaciju da u martu mesecu cekamo da se oporavimo od gripa da bi mogli da primimo vakcinu za pomenuti, sto je totalni apsurd..Takodje oni koji ce vakcine primati u lokalnom domu zdravlja, treba da imaju u vidu da pojedini lekari ne zele da daju vise vakcina u istom danu, naime zbog opasnosti po imunitet treba da prodje najmanje dve nedelje izmedju vakcina!? (sto je dr. u Smiljanicevoj rekla da je totalna glupost). Mi posto smo se kasno javili i nismo imali toliko nedelja na raspolaganju, sve vakcine smo primili na lekarskom pregledu u Beogradu, naravno odjednom. Ono sto je interesantno, vezano za lekarski pregled jeste to da smo tamo upoznali momka koji je dan ranije imao intervju na koji se pojavio bez obavljenog lekarskog pregleda, u ambasadi je prvi put cuo da mu to treba!?! Uglavnom, obavio je razgovor sa konzulom i bez toga, kvalifikovao se i receno mu je da sto pre obavi lekarski pregled..
Sto se samog intervjua tice procedura je bila ista kao i kod svih koji su bili pre nas, s tom razlikom da mi imamo dete od 16 godina i pri razgovoru sa konzulom glavni akcenat je bio na tome. To je jedina stvar koju nigde nismo procitali i bili smo zateceni kad se konzul obratio nasoj cerki i poceo da joj objasnjava da sa 16 god. ona moze da udje u bracnu zajednicu i da zbog toga mora da potpise da nije udata, u suprotnom gubi mogucnost da se kvalifikuje za zelenu kartu..Dat joj je dokument kojim tvrdi da nije udata, to je procitala i potpisala nakon cega su nam cestitali i pozeleli srecu u USA, s tim da moramo jos da im dostavimo izvod iz kaznene evidencije za maloletnike. Znaci, oni koji imaju decu stariju od 16 god. potreban im je ovaj dokument koji se vadi u sudu za maloletnike! Mi smo taj dokument dobili za 5 min. (ne ceka se, bar je kod nas bio takav slucaj) i konacno pozeleneli 14.04.2016.god.
Ono sto je jos interesantno, a cini mi se da nije do sada pominjano je da u cekaonici postoji kompjuter i stampac kojim mogu da se posluze svi kojima je to potrebno. Porodica koja je bila u isto vreme kad i mi, je napravila greske pri popunjavanju DS 260 formulara. Receno im je da tu na licu mesta pristupe svom formularu i isprave to sto su pogresili.Takodje jedan momak je stampao konfirmacionu stranicu ili nesto slicno, sto nije imao kod sebe..
Sto se dokumenata tice vraceni su nam originali izvoda iz MKR, zadrzane fotokopije. Imali smo i fotokopiju MKV, ali to je zadrzano zajedno sa originalom. Kao nosilac predala sam samo diplomu fakulteta (fotokopiju) nisu pitali niti trazili svedocanstva ili diplomu srednje skole.
Cestitke svima koji su pozeleneli do sada i da ista sreca prati one kojima intervju tek predstoji.
U junu, cim se deca raspuste mi smo naputu za LA.. Ako ima nekih dodatnih pitanja tu smo
Sve najbolje!!
Reply With Quote
  #1046  
Staro 17.04.2016, 17:23
NIP NIP je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno Svedocanstva

Molim vas za savjet :
Naime ja imam 12 god skolovanje bez prekida medjutim problem je sto 11 razreda sam zavrsio REDOVNO ali poslednji razred srednje skole ili IV godinu zavrsio sam kako VANREDNI i na svedocanstvo mi pise VANREDNO.
Dali to bi bilo problem na intervju ?
Dali da uopste nosim svedocanstva ili samo diplomu za zavrsenu srednju skolu na koja ne pise na koji nacin sam zavrsio skolo vec samo pise zavrsen IV stepen obrazovanja?
Molim vas za odgovor intervju mi je vrlo brzo
Hvala vam svima
Reply With Quote
  #1047  
Staro 18.04.2016, 07:17
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JanaM Prikaz poruke
... i konacno pozeleneli 14.04.2016.god.
... U junu, cim se deca raspuste mi smo naputu za LA...
Cestitam! Neka vam je sa srecom. Hvala na utiscima sa intervjua, uvek je prilika da cujemo i nesto novo bez obzira koliko puta je pisano o intervjuima. Naravno, cekamo da se smestite i da nastavite da nam pisete svoja iskustva koja ce sigurano nekome pomoci. Sve najbolje!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1048  
Staro 18.04.2016, 17:55
2015NB 2015NB je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
U tabeli izvucenih za 2016. (link tabele je u mom potpisu) juce je noko anonimno ostavio komentar pod kolonom korisnika 2015NB, u kome kaze da mu je oduzeta zelena karta i da za njega nema nista od USA.
Na postavljeno pitanje da obrazlozi o cemu se radi, kao i da li se komentar zaista odnosi na 2015NB, nije odgovoreno.

Pre svega zelim da skrenem paznju da je ovakav vid komentara bez ikakvog daljeg obrazlozenja u najmanju ruku neozbijan i neodgovoran! Ukoliko komentar nema za cilj da nekoga ispravno informise ili mu pomogne, ne vidim razlog da komentar uopste ostavite.

Jos jednom apelujem na osobu koja je ostavila komentar da obrazlozi da li joj je GC oduzeta pre odlaska, koji je razlog tome, i na sta eventualno treba da obratimo paznju kako se i sami ne bismo suocili sa istim ishodom?!

Unapred hvala!
Tikice,
Komentar nije tačan. Neko se grubo šali.
Pasoš sa vizom je preuzet. 165usd za CG je plaćeno. Uskoro se planira i put.
Srećno na intervjuu 21.4.

Last edited by 2015NB; 18.04.2016 at 17:59. Razlog: bolje
Reply With Quote
  #1049  
Staro 18.04.2016, 19:12
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 2015NB Prikaz poruke
Tikice,
Komentar nije tačan. Neko se grubo šali.
Pasoš sa vizom je preuzet. 165usd za CG je plaćeno. Uskoro se planira i put.
Srećno na intervjuu 21.4.
Dobro je! Jednu stvar smo resili, i drago mi je da je sve ok
Verujem da je neko samo slucajno upisao komentar na vasu kolonu.
Jos samo da se javi taj "neko".
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #1050  
Staro 19.04.2016, 10:36
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Pozdrav drugari!
Evo i mi da se javimo sa lepim vestima - vize su nam odobrene!
Cestitam svima koji su pozeleneli, onima koji cekaju intervju i izvlacenje zelim puno srece.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.