ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 06.05.2013, 17:06
nenadku nenadku je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2010
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Jos jednom upozorenje svim clanovima - i ovog puta poslednje upozorenje: promovisanje ilegalnog ostanka u USA nece biti tolerisano, postovi ce biti uklonjeni i clanovi udaljeni sa Foruma.

Pravila za turisticku vizu su vrlo jasna i objasnjeno je i na stranama Ambasada i na ovom forumu koje su procedure.
ZNam ja kakva su pravila, i nisam ni u jednom trenutku pominjao ilegalno samo sam naznacio neki primer u vezi za turisticke vize pa koji su ostali.A ja znam da su rigorozna pravila oko podnosenja i koja dokumentacija ide.I nema tu nista zagovaranje ili promovisanje u moje navedene poruke gore.
Samo sam trazio da ako ima neko da mi posalje primer kako izgleda garantno pismo ili sta vec sadrzi u njega koi podaci.veliki pozdrav i nadam se da smo se sporazumeli.
Reply With Quote
  #62  
Staro 06.05.2013, 17:23
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Mi tebe razumemo, ti ocigledno nas ne zelis, ne mozes ili neces da razumes - garantno "pismo" se daje u imigracione a ne turisticke svrhe, ne postoji primer nego je forma u pitanju i moze da je pronadjes na USCIS sajtu. From I-134. Pozivno pismo, koje takodje nije obavezno, tvoj rodjak koji zivi u USA trebalo bi da zna kako da napise - ako neko treba da mu kaze kako da napise par recenica da pozove nekog u goste, onda tu nesto nije u redu. A i ako ti umesto njega treba to da radis, tek onda tu nesto nije u redu.
Reply With Quote
  #63  
Staro 06.05.2013, 17:48
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nenadku Prikaz poruke
A zasto nema potrebe, pa i tako dobijaju turisticke vize na lepe oci znam jednu zenu i njen sin podneli su za turisticku vizu a uz to im je dao garantno pismo njen dever iz USA, nije bitno koje mesto, i su otisli, a tamo su ostali da zive i plus to nije imala nikakvo zaposlenje,znaci aplsolutno nikakvo, a njen sin tek zavrsavao 4 godine srednje skole
Upravo zato i ne odobravaju takve vize kad neko ima nekog prijatelja rodjaka u USA. Njoj su odobrili jer je ona zena u godinama i mala je verovatnoca da ce ih prevariti kao sto je uradila. (jer je mala verovtnoca da zena u tim godinama ide u USA da pocinje karijeru) Ali predpostavljam da ti nisi u tim godinama tako da spadas u 'rizicnu' grupu POGOTOVO ako imas nekoga u USA da ti pomogne kao njoj. Ja da radim u Ambasadi i ti da mi kazes imam rodjaka u USA cim bi to progovorio odmah bi ti rekao "zao mi je ali ne mozemo da vam odobrimo vizu". Prvo sto bih pomislio aha ovaj ima rodjaka u USA ok odbicu ga, mozda mu pomogne da ostane.

Citat:
To samo zavisi ko ti pravi razgovor i dali je raspolozen ili ne .Sve drugo pada u vodu
Ovo nije tacno. Upravo samo zavisi od Zakona i sistema koji je napravljen tako da diskvalifikuje ljude ti mozes da odes kod bilo koga na salter od njih odgovor ce ti biti isti.


ps: Naravno nemojte ni pokusavati da idete na b1/b2 turisticku vizu da bi ostajali u USA. Ne samo sto cete nasteti sebi vec i drugima jer Ambasada broji koji procenat njih je zloupotrebio vizu a da bi Srbiji ukuinuli vize potrebno je da bude manje od 6% odbijenih (ili tako neka cifra).

@nenadku
Predlazem ti da sednes i da proucavas 3-4 meseca sve o b1/b2 turistickim vizama pre nego sto predas bilo sta u ambasadu. Koristi internet google, search sve po 3-4 sata dnevno. Ako planiras da ostanes u USA onda bolje odmah apliciraj za neku imigracionu vizu.
Reply With Quote
  #64  
Staro 07.05.2013, 11:24
nenadku nenadku je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2010
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Upravo zato i ne odobravaju takve vize kad neko ima nekog prijatelja rodjaka u USA. Njoj su odobrili jer je ona zena u godinama i mala je verovatnoca da ce ih prevariti kao sto je uradila. (jer je mala verovtnoca da zena u tim godinama ide u USA da pocinje karijeru) Ali predpostavljam da ti nisi u tim godinama tako da spadas u 'rizicnu' grupu POGOTOVO ako imas nekoga u USA da ti pomogne kao njoj. Ja da radim u Ambasadi i ti da mi kazes imam rodjaka u USA cim bi to progovorio odmah bi ti rekao "zao mi je ali ne mozemo da vam odobrimo vizu". Prvo sto bih pomislio aha ovaj ima rodjaka u USA ok odbicu ga, mozda mu pomogne da ostane.



Ovo nije tacno. Upravo samo zavisi od Zakona i sistema koji je napravljen tako da diskvalifikuje ljude ti mozes da odes kod bilo koga na salter od njih odgovor ce ti biti isti.


ps: Naravno nemojte ni pokusavati da idete na b1/b2 turisticku vizu da bi ostajali u USA. Ne samo sto cete nasteti sebi vec i drugima jer Ambasada broji koji procenat njih je zloupotrebio vizu a da bi Srbiji ukuinuli vize potrebno je da bude manje od 6% odbijenih (ili tako neka cifra).

@nenadku
Predlazem ti da sednes i da proucavas 3-4 meseca sve o b1/b2 turistickim vizama pre nego sto predas bilo sta u ambasadu. Koristi internet google, search sve po 3-4 sata dnevno. Ako planiras da ostanes u USA onda bolje odmah apliciraj za neku imigracionu vizu.
Hvala na odgovoru.Za tu zenu ona je bila negde 37 godina kad je ponela za turisticku ali i njen sin je imao 19 godina ali na svu srecu ona se posle udala za dokumenta i sje ostala.Ja samo idem turistickii nistavise niko i nije spominjao ostanak u USA
Reply With Quote
  #65  
Staro 19.05.2013, 18:44
putnikiva putnikiva je offline
Član
 
Datum prijave: 01.05.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 2
Nepromenjeno Ds-160

Pomoc.Popunjavano DS-160 za turisticku , suprug je nosilac aplikacije a cerka i ja smo navedene kao pratioci.Zavrsili smo celu aplikaciju gde smo uneli i cerkine i moje osnovne podatke, e sad me zanima da li i ja treba isto da popunim novi DS-160 gde cu navesti supruga i cerku kao moje pratioce ili dovoljana samo ta jedna aplikacija.Hvala unapred.
Reply With Quote
  #66  
Staro 06.06.2013, 23:52
grujica91 grujica91 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.06.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Upravo tako Evo neke tabele cisto da steknete osecaj kako to otprilike izgleda. Ovo se odnosi na b1/b2 turisticku vizu. Naravno ovo je sve hipoteticki.

- Imate rodjaka u US -1
- Imate prijatelja u US -1
- Imate brata ili sestru u US -2
- Imate dobrostojeceg prijatelja -2 (lepo fancy napisano pozivno pismo)
- Nemate nikoga u US +1
- Imate vaucer od hotela (barem email) +1
- Uplatili ste za avio karte -1 (iz nekog razloga ne podnose kad kupite avio-karte unapred)
- Imate pozivno pismo neke firme a idete u solo reziji -2
- Imate nekretninu na vase ime u Srbiji +1
- Imate posao i radite do godinu dana +1
- Imate posao i radite vec do 3 godine +2
- Imate posao i radite 5 godina +3
- Radite u firmi eg. Telenor godinu dana +3
- Radite u firmi eg Telenor 3 godine +4
- Radite u firmi eg Telenor 5 godina +5
- Kad im kazete da ste samostalni preduzetnik -1
- Kad im kazete da ste direktor u svojoj firmi +1
- Ako Vam je firma malo veca (tipa 5 zaposlenih i vise) +3
- Redovan student -1
- Neredovan student -3
- Nezaposlen -4
- Starost 18-40 -1
- Starost 40-80 +1
- Doneli ste pasose roditelja +1
- Doneli ste radnu knjizicu na uvid +1
- Doneli ste izvod iz banke +1
- Nemate stari pasos -1
- U Vasem jedinom pasosu nema viza uopste -2
- Doneli ste stare pasose pune viza +2
- Doneli ste kopiju ugovora nekretnine na vase ime +1


itd itd
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite
Ovo sto ste napisali nema veze sa vezom. Prema ovom vasem ja imam -5, pa sam dobio vizu bez problema. Garantno pismo uopste nema negativnog efekta kao ni mnogo pozitivnog, mozda zavisi ko salje, mislim da se ne tretira isto garancija nekog ko je od skoro u USA i od nekog ko je tamo 20 i kusur godina, a sem toga nema iza sebe nikakvih prekrsaja, ili tome slicno. Sve zavisi od samog kandidata. Ja sam redovan student, ujak mi placa putovanje, nemam novca na racunu i dobio sam bez problema vizu. Studentima je najlakse da dobiju vizu. U pasosu imam nekoliko pecata iz EU. Vrlo je bitno kako se postavite na razgovoru, da delujete samouvereno, jer svaki slucaj je jedinstven. Bez uvrede, ali ovo sto ste napisali su teske gluposti. Izdavanje viza nije formalnost, kada vide papire pa kazu ovaj moze, ovaj ne moze. Oni svaki slucaj pregledaju detaljno i na osnovu toga postavljaju pitanja na intervjuu.
Reply With Quote
  #67  
Staro 07.06.2013, 15:52
nenadku nenadku je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2010
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grujica91 Prikaz poruke
Ovo sto ste napisali nema veze sa vezom. Prema ovom vasem ja imam -5, pa sam dobio vizu bez problema. Garantno pismo uopste nema negativnog efekta kao ni mnogo pozitivnog, mozda zavisi ko salje, mislim da se ne tretira isto garancija nekog ko je od skoro u USA i od nekog ko je tamo 20 i kusur godina, a sem toga nema iza sebe nikakvih prekrsaja, ili tome slicno. Sve zavisi od samog kandidata. Ja sam redovan student, ujak mi placa putovanje, nemam novca na racunu i dobio sam bez problema vizu. Studentima je najlakse da dobiju vizu. U pasosu imam nekoliko pecata iz EU. Vrlo je bitno kako se postavite na razgovoru, da delujete samouvereno, jer svaki slucaj je jedinstven. Bez uvrede, ali ovo sto ste napisali su teske gluposti. Izdavanje viza nije formalnost, kada vide papire pa kazu ovaj moze, ovaj ne moze. Oni svaki slucaj pregledaju detaljno i na osnovu toga postavljaju pitanja na intervjuu.
tako je ,ja soto kazem da jedna sto je otisla iz makedonije imala je negde 37 godina, a zannjenoh sina sam pogresio imao je 17 godina znam da je bio maloletan, a to sored kriteriuma sta u ambasadi se rakovode neli su tipicni za rizik da oni ostanu tamo?!I pitam se kako su oni dobili? Njen dever joj je poslao garantno pismo za turistick iprestoj bas znam on je tamo skoro 20 godina i je vrlo bogat.I nikako ja nisam nikog posticao da ostane ilegalno gore u komentarima, nego da stavivm do znanja da se moze nekad dobie turisticka viza lako i da ne zavisi toliko od tih kriteriuma.Evo ti grujica91 si bar objasnio kako si ti dobio, i slazem se tvojim mislenjem.Pozdrav
Reply With Quote
  #68  
Staro 08.06.2013, 13:45
lui lui je offline
Član
 
Datum prijave: 17.01.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

nemam nikoga u SAD u smislu rodbine, a hteo bih da idem u cilju nalazenja poslova i poslovnih klijenata za moju firmu koja posluje van SAD. Ozenjen sam i imam dete. Da li ce biti problema sa vizom, trazio bih naravno B1. Ne zelim da ostanem i radim u SAD, ali imam bojazan da oni ne protumace moju zelju za nalazenjem poslova sa zeljom da radim na crno ili ostanem ilegalno.
Reply With Quote
  #69  
Staro 12.06.2013, 01:16
čikorita čikorita je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

dobila sam iznenadan poziv od jedne prijateljice iz USA, da dodjem u posjetu ovog ljeta. pa, buduci da je sve neplanirano, a ja nikad razmisljala o necemu takvom i nemam pojma kako sve ide, interesuje me samo da li je to sad kasno za izvesti, odnosno koliko vremenski treba od apliciranja za vizu do dobivanja vize (pod uslovom da je odobre, naravno)?
inace sa ispitima zavrsavam u prvoj polovini jula, a novi semestar pocinje negdje druga polovina septembra. da li bi bilo moguce u tom periodu dobiti vizu i posjetiti usa
Reply With Quote
  #70  
Staro 12.06.2013, 01:55
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik čikorita Prikaz poruke
dobila sam iznenadan poziv od jedne prijateljice iz USA, da dodjem u posjetu ovog ljeta. pa, buduci da je sve neplanirano, a ja nikad razmisljala o necemu takvom i nemam pojma kako sve ide, interesuje me samo da li je to sad kasno za izvesti, odnosno koliko vremenski treba od apliciranja za vizu do dobivanja vize (pod uslovom da je odobre, naravno)?
inace sa ispitima zavrsavam u prvoj polovini jula, a novi semestar pocinje negdje druga polovina septembra. da li bi bilo moguce u tom periodu dobiti vizu i posjetiti usa
Toral oko 15ak dana (ovo je za SA informacija: sestra i ja samo mami popunjavale aplikaciju, a skratis vrijeme ako placas karticom : online, ako ne, dodaj jos dva dana za proceduru oko banke da bi mogla zakazati vrijeme za intervju. Nakon intervjua, ako ti odobre vizu ide cekanje ovih 5-10 dana, i to moras paziti, ako se ne jave nakon 7 dana iz DHL onda moras opet ti kontaktirati ambasadu da vidis gdje je pasos. Par savjeta: ne pisi da hoces na 3 mjeseca da ides, stavi 2-3 sedmice da trazis vizu, imaces vece sanse da je dobijes, ako imas kucnu listu, ponesi je, neku nekretninu, bilo sta sto te veze za BiH ti je bonus...) Da i: ne kupuj kartu dok nemas vizu u pasosu. Sretno
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.