ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 19.05.2014, 15:22
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Sad se sve radi online. Popunis obrazac, platis vize (karticom), izaberes gde hoces da preuzmes pasose sa vizama (dhl-ova kancelarija) i izaberes datum i vreme intervjua na kalendaru koji ti iskoci na ekran. Mislim da posle popunjavanja online forme mozes i da uplatis vizu na salteru i to iskljucivo Intese. Ali moje licno misljenje je da je online sve mnogo brze i jednostavnije.
Pozdrav i srecno
Reply With Quote
  #82  
Staro 21.05.2014, 07:20
danilok's Avatar
danilok danilok je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2014
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZexNS Prikaz poruke
Imas na ovom sajtu objasnjenje korak po korak.
Sto se tice toga da li ces dobiti vizu, to ti niko ne moze reci, ali ovo "...potom se nakon nekoliko meseci vratiti." "bode" oci. Svakom ce tamo u ambasadi biti verovatno sumnjivo sta ces ti turistici nekoliko meseci u USA.
Da, u pravu si stvarno bode oci. Gledacu da im prikazem sve koje mislim da posetim i da to stvarno nije izvodljivo za mesec ili dva.
Reply With Quote
  #83  
Staro 08.08.2014, 12:10
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno Intervju turisticka viza

Ako nije tema na mjestu molim administratora da je premjesti (isprike unaprijed).
Zanima me iskustveno znaci ako netko zna. Da li je prethodna prijava za lutriju (nisam izvucen) otezavajuci faktor za dobijanje neiseljenicke vize, s obzirom da mi tijekom razgovora moramo uvjerit sluzbenika da cemo se vratit....
Jer mislim prije godinu dana trazim da se uselim u zemlju (nisam izvucen al cim sam igrao, ima sam namjeru uselit se) sada trazim turisticku jer idem u posjet rodbini.

Hvala
Reply With Quote
  #84  
Staro 08.08.2014, 12:19
ZexNS ZexNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.03.2014
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
Ako nije tema na mjestu molim administratora da je premjesti (isprike unaprijed).
Zanima me iskustveno znaci ako netko zna. Da li je prethodna prijava za lutriju (nisam izvucen) otezavajuci faktor za dobijanje neiseljenicke vize, s obzirom da mi tijekom razgovora moramo uvjerit sluzbenika da cemo se vratit....
Jer mislim prije godinu dana trazim da se uselim u zemlju (nisam izvucen al cim sam igrao, ima sam namjeru uselit se) sada trazim turisticku jer idem u posjet rodbini.

Hvala
Ovo je malo teze odgovoriti (ne radim u ambasadi ) ali npr. moja supruga je trazila i dobila turisticku vizu na 10 godina iako nije izvucena na lutriji. Bitno je sa cime ti garantujes da neces ostati u USA (ozenjen, posao, visina plate, nekretnine, ustedjevina...) i na koji period bi isao u USA. Mislim da do 2-3 nedelje ne prave problem (neka me ispravi neko ako gresim) ali sve preko tog perioda bude "problematicno".
Reply With Quote
  #85  
Staro 09.08.2014, 14:23
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Valjda nece bit problema. Moram rec sta cu, veci je problem ako ne kazem da sam pokusao....
Hvala
Reply With Quote
  #86  
Staro 09.08.2014, 15:57
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
Valjda nece bit problema. Moram rec sta cu, veci je problem ako ne kazem da sam pokusao....
Hvala
Po meni mozda najbitnija stvar je da tamo nemas nikoga!Ja imam priv. firmu, supruga zaposle, nekretnina, auto, pare ma deviznom racunu, ali na intervjuu nista od toga nije trazio niti pitao za ijedan papir da vidi, pogledao covek pasose, pitao me da li imam tamo nekoga(iako je vec unapred znao da imam tamo brata) i odbio nas bez reci.Moj ti je savet da i ako imas tamo nekoga lazi da nemas nikoga, budi nasmejan i opusten, i smisli dobru pricu kojim povodom tamo ides tj. sta sve zelis da obidjes i vidis itd.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #87  
Staro 11.08.2014, 07:19
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Opet, evo naseg slucaja:

Supruga, dete i ja (znaci KOMPLETNA porodica) trazimo turisticke vize da posetimo zeninog brata u NY. Dobili mail od snajke da cemo biti o njihovom trosku, da nam placaju karte - znaci idealna "ne vracamo se" situacija. Doneli dokumenta da imamo stan (koji je u stvari bancin sledecih 25 godina), prosek plata, koji i nije nesto i tako. ALI, presudno je bilo sto ja radim u istoj firmi vec 17 godina. Gospodja nas je pitala sta je imala, pocela da sumnjicavo prevrce po papirima i samo je mene jos jednom pitala "Radite vec 17 godina?" KAda sam rekao da, bukvalno je u istom momentu rekla da su nam vize odobrene i da cemo ih dobiti DHL-om.

Eto, pa sami izvedite zakljucak. Ja nisam pametan i bio sam 100% siguran da ce nas odbiti.

P.S. Supruga je jos pre toga imala jednom odbijenu B2 vizu, 2 godine pre naseg braka.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #88  
Staro 04.09.2014, 23:49
sunjalo sunjalo je offline
Član
 
Datum prijave: 04.09.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno Pomoc oko papira kada sletim u USA

Pozdrav svima, ako moze mala pomoc, pre par dana sam dobio turisticku vizu na 10 godina i prvi put idem u USA pa me zanima sta mi je od papira potrebno kada sletim za taj "razgovor" gde cu dobiti pecat koliko mogu da ostanem ?

hvala unapred
Reply With Quote
  #89  
Staro 05.09.2014, 03:46
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sunjalo Prikaz poruke
Pozdrav svima, ako moze mala pomoc, pre par dana sam dobio turisticku vizu na 10 godina i prvi put idem u USA pa me zanima sta mi je od papira potrebno kada sletim za taj "razgovor" gde cu dobiti pecat koliko mogu da ostanem ?

hvala unapred
Nista ti nije potrebno, samo putovnica i da imas kartu u oba smjera, postaviti ce ti par pitanja, gdje ides? koliko ostajes itd...i to je to
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #90  
Staro 05.09.2014, 07:17
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Iz mog iskustva sa turistickom vizom od pre 2 godine, kada izadjes iz aviona, ides na redovnu pasosku kontrolu (kao i kada presedas). Tamo ce da te pitaju kod koga ides i koliko ostajes. Tu ce ti uheftati papiric u pasos gde ce ti pisati kada moras da napustis USA. 99,9% ce ti taj papiric vaziti 3 meseca. Kada budes isao sledeci put, neces dobiti papiric u pasosu vec samo pecat, sto ti znaci da mozes ostati 6 meseci.

Ako ti, kojim slucajem, kada se budes vracao ostane taj papiric u pasosu (desava se jako retko da ti u povratku ne uzmu taj papiric) ides sa pasosem u ambasadu da ga oni skinu. Ovo moras da uradis zato sto si, dok god je papiric u pasosu, ti za njih u USA, a ko prekoracis datum, pozdravi se sa USA.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.