ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #551  
Staro 26.02.2015, 14:20
BorisF BorisF je offline
Član
 
Datum prijave: 12.06.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Radovis
Poruke: 16
Pošalji Skype™ poruku korisniku BorisF
Nepromenjeno Sreken Den :)

Zdravo na site

Vi pisuvam deneska da i kazam deka bev na intervju so zena mi i deka se pomina odlicno.Pozelenevme

Deneska bevme na intervju vo Skopje sabajle vo 8:00 casot.Se zapocna normalno i vo tocno vreme i bez guzvi.Prvo ne preceka sluzbenik pred salterite koj sto ni gi zema dokumentite koi bile potrebni.Ni gi zema izvodite, dok.za neosuduvani, mojata diploma od fakultet, pot.za nesluzen voen rok, svidetelstva od sredno samo moite, kopii od pasosi, vencanica, affidavit of support popolnet, potvrda od sredstva na smetka, mislam deka tie bea site, drugite go ostavi, imav prevodi na site dokumenti i ne sum sig so zadrza, rece deka za izvodite moze megunarodni da se vadat i deka taka ke nemaat potreba za prevod.Dokumentite ne gi zaveruvav na notar.

Potoa ne povikaa na salter kade odma me upatija na drug salter da gi uplatam sredstvata, odnosno 330$ po covek,potoa pak se vrativ na salterot i pocnavme da razgovarame so makedonska sluzbenicka koja sto bese mnogu lubezna i pozitivna koja ni postavi nekolku osnovni prasanja, kako kolku vreme sme zaedno, sto imam zavrseno, dali rabotam nekade, kako mi odi agliskiot i takvi nekoi prasanja, seto toa poveke od opusteno, ni pobara i nekakvi dokazi deka sme zaedno na sto jas priloziv album so sliki od dvajcata na odmori normalen zivot niz godinite sto bese sosema dovolno deka sme zaedno.Potoa ni kazaa da sedneme i da pocekame da ni zemaat otpecatoci i toa se sluci za 15minuti, za posle 10min da ne povika konzulot koj bese mnogu lubezen i fin covek, postavi nekolku osnovni prasanja, sto sum rabotel i kako mi odela rabotata i seto toa zavrsi za 2min na sto ni cestita i ni kaza da dojdeme vo odreden termin za da si gi zememe pasosite za 3-4 dena.Toa mislam deka e se, dokolku nekoj ima prasanja slobodno neka prasa bi vi odgovoril se sto ve interesira pozdrav i sreka do site vas
  #552  
Staro 26.02.2015, 14:49
nikola_g nikola_g je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BorisF Prikaz poruke
Zdravo na site

Vi pisuvam deneska da i kazam deka bev na intervju so zena mi i deka se pomina odlicno.Pozelenevme

Deneska bevme na intervju vo Skopje sabajle vo 8:00 casot.Se zapocna normalno i vo tocno vreme i bez guzvi.Prvo ne preceka sluzbenik pred salterite koj sto ni gi zema dokumentite koi bile potrebni.Ni gi zema izvodite, dok.za neosuduvani, mojata diploma od fakultet, pot.za nesluzen voen rok, svidetelstva od sredno samo moite, kopii od pasosi, vencanica, affidavit of support popolnet, potvrda od sredstva na smetka, mislam deka tie bea site, drugite go ostavi, imav prevodi na site dokumenti i ne sum sig so zadrza, rece deka za izvodite moze megunarodni da se vadat i deka taka ke nemaat potreba za prevod.Dokumentite ne gi zaveruvav na notar.

Potoa ne povikaa na salter kade odma me upatija na drug salter da gi uplatam sredstvata, odnosno 330$ po covek,potoa pak se vrativ na salterot i pocnavme da razgovarame so makedonska sluzbenicka koja sto bese mnogu lubezna i pozitivna koja ni postavi nekolku osnovni prasanja, kako kolku vreme sme zaedno, sto imam zavrseno, dali rabotam nekade, kako mi odi agliskiot i takvi nekoi prasanja, seto toa poveke od opusteno, ni pobara i nekakvi dokazi deka sme zaedno na sto jas priloziv album so sliki od dvajcata na odmori normalen zivot niz godinite sto bese sosema dovolno deka sme zaedno.Potoa ni kazaa da sedneme i da pocekame da ni zemaat otpecatoci i toa se sluci za 15minuti, za posle 10min da ne povika konzulot koj bese mnogu lubezen i fin covek, postavi nekolku osnovni prasanja, sto sum rabotel i kako mi odela rabotata i seto toa zavrsi za 2min na sto ni cestita i ni kaza da dojdeme vo odreden termin za da si gi zememe pasosite za 3-4 dena.Toa mislam deka e se, dokolku nekoj ima prasanja slobodno neka prasa bi vi odgovoril se sto ve interesira pozdrav i sreka do site vas

Boris najprvo cestitki za dobienite vizi i bi sakal da te prasam

- Dali mozes da mi kazes od prilika kolkava suma na sredstva prilozivte
- Dali so soprugata se vencavte od koga doznavte deka si izvlecen i dali samo i od prilika kolku sliki nosevte kako dokaz (jas se naogam vo takva situacija so devojakta se vencavme od koga doznav deka sum izlvecen potocno vo juli se nadevam deka nema da ima problem okolu toa so ogled na toa deka stanuva zbor za 8 godisna vrska)

Pozdrav i se najdobro
  #553  
Staro 26.02.2015, 15:11
BorisF BorisF je offline
Član
 
Datum prijave: 12.06.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Radovis
Poruke: 16
Pošalji Skype™ poruku korisniku BorisF
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikola_g Prikaz poruke
Boris najprvo cestitki za dobienite vizi i bi sakal da te prasam

- Dali mozes da mi kazes od prilika kolkava suma na sredstva prilozivte
- Dali so soprugata se vencavte od koga doznavte deka si izvlecen i dali samo i od prilika kolku sliki nosevte kako dokaz (jas se naogam vo takva situacija so devojakta se vencavme od koga doznav deka sum izlvecen potocno vo juli se nadevam deka nema da ima problem okolu toa so ogled na toa deka stanuva zbor za 8 godisna vrska)

Pozdrav i se najdobro
fala na cestitkite

- epa dvajcata okolu 20000$
-se vencavme vo juli posle dolgogodisna vrska isto kako vas, prilozivme eden album so okolu 150 sliki, znaci sliki od vencavka, odmori, pocetoci i slicno, pozdrav
  #554  
Staro 26.02.2015, 15:44
TheNjegos TheNjegos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Drustvo, ima li ko iskustva sa prijavom usavisa sajt? Interesuje meda li treba odmah ili uopste dodavati family members na nalog nosioca? Koliko sam ja shvatio, to je samo registracija nosioca DV na koju ce DHL-om da se posalju pasosi cele porodice i koverat....
E pa ja kada sam se registrovao dodao sam i suprugu na taj profil, i obavestenje da su pasosi stigli u DHL je dobila moja supruga na njen mail bez obzira sto sam ja bio nosilac, tako da nemoj da se iznenadis ako se i tako nesto desi.
  #555  
Staro 01.03.2015, 10:07
SRECNIK SRECNIK je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 59
Nepromenjeno pozdrav

Ne znam gde da pitam o ovome sto me zanima i ko je neko imao takav slucaj......kada se uzme potvrda iz vojnog odseka da nisi bio u vojsci sta pise na potvrdi tacno ako si oslobodjen vojske? da li napisu sifru pod kojom si oslobodjen? please...neka mi neko javi ovde ili u privatnoj poruci. izvinjavam se sto pisem ovde ako mora neka me banuju sta da radim:-) hvala svima unapred na odgovoru.
  #556  
Staro 02.03.2015, 07:08
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRECNIK Prikaz poruke
Ne znam gde da pitam o ovome sto me zanima i ko je neko imao takav slucaj......kada se uzme potvrda iz vojnog odseka da nisi bio u vojsci sta pise na potvrdi tacno ako si oslobodjen vojske? da li napisu sifru pod kojom si oslobodjen? please...neka mi neko javi ovde ili u privatnoj poruci. izvinjavam se sto pisem ovde ako mora neka me banuju sta da radim:-) hvala svima unapred na odgovoru.
Evo šta piše kod mene za BiH.

NN osoba se ne vodi u evidenciji ovog Odjeljenja, nije služio vojni rok i kao državljanin RS-a i BiH, u skladu sa članom 79. Zakona o odbrani Bosne i Hercegovine, ne podliježu izvršavanju vojne obaveze, niti služenja vojnog roka na teritoriji BiH.

Uvjerenje se izdaje na lični zahtjev stranke, a služi u svrhu regulisanja izdavanje vize za SAD.
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
  #557  
Staro 02.03.2015, 07:52
SRECNIK SRECNIK je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 59
Nepromenjeno Hvala!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maki90 Prikaz poruke
Evo šta piše kod mene za BiH.

NN osoba se ne vodi u evidenciji ovog Odjeljenja, nije služio vojni rok i kao državljanin RS-a i BiH, u skladu sa članom 79. Zakona o odbrani Bosne i Hercegovine, ne podliježu izvršavanju vojne obaveze, niti služenja vojnog roka na teritoriji BiH.

Uvjerenje se izdaje na lični zahtjev stranke, a služi u svrhu regulisanja izdavanje vize za SAD.
Uh huh..hvala ti mnogo, pao mi je kamen sa srca hehehehhe Verovatno je isto i u Srbiji.......
  #558  
Staro 02.03.2015, 09:25
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

U Srbiji dobijes da je IME i PREZIME oslobodjeno sluzenja vojnog roka, i da se uverenje izdaje zbaog izdanavanj vize.... Ak ti nije kasno, mogu ti tacno prekucati uverenje veceras. Cela procedura (za mene), u Novom Sadu je trajala oko 7 dana jer su me prvo uvodili u vojni odsek (dodali rezervnom sastavu, iako nisam sluzio vojsku).
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
  #559  
Staro 03.03.2015, 07:34
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

Samo da ne dođe da zabune, stavio sam NN iz razloga da ne pišem svoje ime i prezime (mada možda nisam trebao staviti NN). I kod nas isto piše, taj i taj, ime i prezime i onda ostalo što sam naveo.
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
  #560  
Staro 03.03.2015, 07:53
SRECNIK SRECNIK je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 59
Nepromenjeno :-)

Momci, hvala vam mnogo. Komsija, ne moras da prekucavas tekst:-) Nisam znao da toliko traje procedura ali i nije iznenadjujuce za nas......ali 7 dana za potvrdu da nisi bio u vojsci....uzas.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.