ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 17.07.2019, 11:49
ErminCG ErminCG je offline
Član
 
Datum prijave: 06.07.2019
Poruke: 10
Nepromenjeno

Evo da se i ja javim da mi je interview prosao uspjesno!
Aplicirao sam u oktobru 2018 za DV-2019 (Prvi put) -
Results: 15 May 2018
Provjerio: 16 Maj 2018, kad ono SELECTED! BOZE! - Nisam znao da postoji mogucnost da ne stignes na red za interview, to sam tek saznao krajem avgusta ili septembra dok sam slucajno naisao na blog (BritSimon), i kad sam to saznao aplicirao sam opet za DV2020 (Ovog puta, PRECKA! )
DS-260 poslat: 18 Maj 2018
Poslao dokumenta: 27 Marta 2019 (Nisam dobio mejl za slanje)
April 19: Dobio email da treba da se salju dokumenta- poslao isti dan!
April 24: Konfirmacija da su dokumenta OK!
Interview: 16 July 2019 - 11AM
Case Number: 26XXX

I Bio sam ispred Ambasade u 10 sati i odmah su me primili, prosao obezbedjenje (KRALJEVI! Sve pohvale za njih, zajebancija s'njima 2-3 minuta i rekli su mi ako prodjes castis pivo ) Dok sam isao prema ambasadi, uhvatila me velika trema (veliki sam tremaros ) ali cim sam usao u ambasadu, trema nestala! Svi ljubazni, docekala me jedna zena i pitala me "Kako se zoves", dala mi je broj i rekla mi je da cekam da mi se pojavi broj.
Sjedis tamo, gledas CNN, klima, ma milina unutra! u 10:15 predao sam dokumenta:
- Appointment letter (nisu ni uzeli)
- DS260 confirmation page
- Medical Results (nemojte otvoriti)
- University diploma (original+copy)
- High School Diploma (original+copy)
- Police Certificate
- Court Certificate
* Dok mi je uzeo dokumenta, nas covjek me pita: Vidim da si dobiju u lutriji, koliko si puta odigrao? **odgovorio sam** / Ok dobro kaze, sjedi i cekaj da ti se broj ponovo pojavi na salter.
Posle 15 minuta, zvali su me da platim (330$) u prvom salteru, i opet su mi rekli da sacekam.
Odprilike posle 25 minuta, bio je vrijeme za interview! Jedna mlada, i veoma ljubazna konzulka!
- Dobar dan, da li govorite Engleski?
+ Yes, I do!
- Great, so now you will take the oath..
+ *took the oath*
- Very good, what is your highest education degree?
+ *Answers*
- What is your current occupation?
+ *Answers*
- Have you ever lived outside Montenegro?
+ *Answers*
- Have you ever been arrested?
+ * Answers*
- Does the person whose address you included in the DS260 knows that you have done that?
+ *Answers*
- You meet all the requirements. CONGRATULATIONS, I wish you the best of luck in the United States, and I will approve your visa today! Just wait a few minutes and my colleague will inform you how to pick up your passport.
(Kad je ovo rekla, brate, kakav osjecaj, necu zaboraviti nikad, bilo je tacno 11:19 HAHA!!
Sacekao sam 2-3 minuta, nas covjek (koji mi je uzeo dokumenta) cestitao, i rekao mi je da ce treba odprilike 2-3 dana da otisci predju kroz sistem, i rekao ako provjeris status preko CEAC site-a da ce izac Administrative Processing (ali nije razlog za brigu) posto to je sasvim normalna stvar dok otisci predju na sistem! I TO JE BILO TO
Usao sam u ambasadu tacno u 10:15, iako mi je bilo zakazano za 11, i izasao sam u 11:30.
Sve najbolje generaciji 2019, i takodje 2020!
Reply With Quote
  #482  
Staro 17.07.2019, 12:40
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Svaka cast!

Na pocetku si me zbunio malo sa datumima, mislim da si nesto izmesao. Ti si dva puta aplicirao, a dobio si iz prvog, ali si ponovo aplicirao jer si mislio da neces stici na red ?
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #483  
Staro 17.07.2019, 12:43
ErminCG ErminCG je offline
Član
 
Datum prijave: 06.07.2019
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Svaka cast!

Na pocetku si me zbunio malo sa datumima, mislim da si nesto izmesao. Ti si dva puta aplicirao, a dobio si iz prvog, ali si ponovo aplicirao jer si mislio da neces stici na red ?
Jeste, dobio iz prvog (nisam znao da postoji mogucnost da ne stignemo na red, pa sam aplicirao opet cisto da bude u rezervi ako ne stignem) al eto, zavrseno iz prvog puta !
Znaci, priv put aplicirao za DV2019 - IZVUCEN
Drugi put aplicirao za DV2020 - u slucaju ako ne stignem na red!
Reply With Quote
  #484  
Staro 29.07.2019, 20:31
Perfectionist's Avatar
Perfectionist Perfectionist je offline
Član
 
Datum prijave: 29.07.2019
US lokacija: NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno Ovakav slucaj jos niste videli!

Pozdrav svima,
Ja sam jedan od onih koji su izvuceni za 2019god. Radio sam sve po propisu.
U Februaru 2019 su mi poslali email da treba da im posaljem dokumentaciju. U martu sam poslao sve sto je trebalo i isti dan dobio onaj automatski odgovor. Mislio sam da je to to i tako sam cekao i cekao do danas.
Nazovem danas KCC i oni mi kazu da nikada nisu primili moju dokumentaciju. Ja kazem poslao sam jos u martu i primio sam automatski reply. Ona na to kaze takav mail svako dobije, ocito da niste poslali ili su vasa dokumenta bila nejasna. Ja sam stvarno poslao sve kako treba postujuci i velicinu i rezoluciju zahtevanih dokumenata. Samim tim sto su mi poslali automatski reply je dokaz da su mail i primili.
Uglavnom, Rekli su mi da sam zakasnio i da moj intervju ne moze biti zakazan. Pisao sam ponovo na oba maila i obavestili su me da je kasno za sve.
Osecam veliku nepravdu i pitam se da li za ovo postoji resenje i jeam li ja jedini na svetu kome se ovo desilo.


Case Number: 2019EU00014xxx

November 22,2017: DV-019 Submission Confiramtion: Entry Received

May 15,2018: Selected for further processing in the Diversity Visa Program

June 8 2018: Online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted .

February 4 ,2019: Email to submit electronic copies of the documents

March 15,2019: I've sent all required documents to the kccdvdocuments@state.gov email address. Subject was my case number

March 15,2019: Email that The Kentucky Consular Center (KCC) has received my email and is currently processing my documents
Reply With Quote
  #485  
Staro 30.07.2019, 17:43
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Perfectionist Prikaz poruke
Pozdrav svima,
Ja sam jedan od onih koji su izvuceni za 2019god. Radio sam sve po propisu.
U Februaru 2019 su mi poslali email da treba da im posaljem dokumentaciju. U martu sam poslao sve sto je trebalo i isti dan dobio onaj automatski odgovor. Mislio sam da je to to i tako sam cekao i cekao do danas.
Nazovem danas KCC i oni mi kazu da nikada nisu primili moju dokumentaciju. Ja kazem poslao sam jos u martu i primio sam automatski reply. Ona na to kaze takav mail svako dobije, ocito da niste poslali ili su vasa dokumenta bila nejasna. Ja sam stvarno poslao sve kako treba postujuci i velicinu i rezoluciju zahtevanih dokumenata. Samim tim sto su mi poslali automatski reply je dokaz da su mail i primili.
Uglavnom, Rekli su mi da sam zakasnio i da moj intervju ne moze biti zakazan. Pisao sam ponovo na oba maila i obavestili su me da je kasno za sve.
Osecam veliku nepravdu i pitam se da li za ovo postoji resenje i jeam li ja jedini na svetu kome se ovo desilo.


Case Number: 2019EU00014xxx

November 22,2017: DV-019 Submission Confiramtion: Entry Received

May 15,2018: Selected for further processing in the Diversity Visa Program

June 8 2018: Online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted .

February 4 ,2019: Email to submit electronic copies of the documents

March 15,2019: I've sent all required documents to the kccdvdocuments@state.gov email address. Subject was my case number

March 15,2019: Email that The Kentucky Consular Center (KCC) has received my email and is currently processing my documents
Nisam bas iz poslednje generacije, tacnije mi nismo slali dokumenta na taj nacin, ali koliko vidim, korisniku dusmanic su tek ovih dana javili da su obradili DS260 i da salje dokumenta. Mozda da probate da ih jos nekako konktaktirate?
Reply With Quote
  #486  
Staro 30.07.2019, 17:47
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Nisam bas iz poslednje generacije, tacnije mi nismo slali dokumenta na taj nacin, ali koliko vidim, korisniku dusmanic su tek ovih dana javili da su obradili DS260 i da salje dokumenta. Mozda da probate da ih jos nekako konktaktirate?
Ja koliko znam dusmanic je za 2020 ali je trocifreni broj znaci medju prvima u septembru za 2020... Nema veze sa 2019.
Mislim da ce ostati viza za 2019 samo zovi budi uporan mozda te uguraju nekako. Steta bas, bio si dobar case number cudi me da se nisi zabrinuo ranije vec cekao zadnji mjesec...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #487  
Staro 30.07.2019, 17:50
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

@slucajni prolaznik
Ja sam generacija 2020, pre 15 dana poslat Ds.
Pitanje i ovde, ja sam juce poslao zahtev da mi otkljucaju ds da ispravim 2 greskice, kad ono danas stize da su obradjeni. Da li ce moci da mi otkljucaju da to zavrsim pre zakazivanja intervjua?
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #488  
Staro 30.07.2019, 18:46
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Perfectionist Prikaz poruke
Pozdrav svima,
Ja sam jedan od onih koji su izvuceni za 2019god. Radio sam sve po propisu.
U Februaru 2019 su mi poslali email da treba da im posaljem dokumentaciju. U martu sam poslao sve sto je trebalo i isti dan dobio onaj automatski odgovor. Mislio sam da je to to i tako sam cekao i cekao do danas.
Nazovem danas KCC i oni mi kazu da nikada nisu primili moju dokumentaciju. Ja kazem poslao sam jos u martu i primio sam automatski reply. Ona na to kaze takav mail svako dobije, ocito da niste poslali ili su vasa dokumenta bila nejasna. Ja sam stvarno poslao sve kako treba postujuci i velicinu i rezoluciju zahtevanih dokumenata. Samim tim sto su mi poslali automatski reply je dokaz da su mail i primili.
Uglavnom, Rekli su mi da sam zakasnio i da moj intervju ne moze biti zakazan. Pisao sam ponovo na oba maila i obavestili su me da je kasno za sve.
Osecam veliku nepravdu i pitam se da li za ovo postoji resenje i jeam li ja jedini na svetu kome se ovo desilo.


Case Number: 2019EU00014xxx

November 22,2017: DV-019 Submission Confiramtion: Entry Received

May 15,2018: Selected for further processing in the Diversity Visa Program

June 8 2018: Online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted .

February 4 ,2019: Email to submit electronic copies of the documents

March 15,2019: I've sent all required documents to the kccdvdocuments@state.gov email address. Subject was my case number

March 15,2019: Email that The Kentucky Consular Center (KCC) has received my email and is currently processing my documents
Zovi telefonom, plači, moli, objasni da si poslao dokumenta na vreme i moli Boga da se nađe neka dobra duša sa druge strane, koja će to nekako da progura.

Inače ne bih da ti stajem na muku, ali nije mi jasno šta si čekao do sad. Taj broj je bio current u aprilu, a bulletin za april je izašao u februaru, dakle pre skoro 6 meseci. Kako ti nije bilo sumnjivo to što ti ne zakazuju intervju, iako si uradio sve kako treba?
Reply With Quote
  #489  
Staro 30.07.2019, 22:17
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Zovi telefonom, plači, moli, objasni da si poslao dokumenta na vreme i moli Boga da se nađe neka dobra duša sa druge strane, koja će to nekako da progura.

Inače ne bih da ti stajem na muku, ali nije mi jasno šta si čekao do sad. Taj broj je bio current u aprilu, a bulletin za april je izašao u februaru, dakle pre skoro 6 meseci. Kako ti nije bilo sumnjivo to što ti ne zakazuju intervju, iako si uradio sve kako treba?
Ma dzaba kod amera kukanje i plakanje ne pomaze to...oni su ne gledaju nista out of box
Reply With Quote
  #490  
Staro 31.07.2019, 08:52
BOBAN2019 BOBAN2019 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2019
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zdravo svima... Pratim vas vec dugo i hvala vam sto postojite. Prvo se izvinjavam sto se tek sad javljam... Izvucen za 2019. i interesuje me par stvari ako mozete da mi pojasnite. Intervju mi je zakazan za 10 septembar, e sad...
1. Moram li da registrujem intervju posto sam ja iz CG?
2. Interesuje me sta je potvrdna stranica DS 260 sto se nosi na intervju? Da li je to ona stranica sa bar-kodovima?
3. Takodje me interesije sta je pismo za razgovor za vizu? Da li je to poslednji dobijeni mejl o zakazivanju intervjua sa datumom i satnicom?
Unaprijed hvala svima, i jos jednom oprostite sto se tek sad javlam.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.