ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 13.10.2015, 19:25
Maybach Maybach je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2015
US lokacija: Chicago, IL
Poruke: 3
Nepromenjeno

Jel za kamion ili auto zelis da polazes? Vrlo jednostavno i jedno i drugo, ako ti treba kontakt tamo da ti pomognu, javi.
Reply With Quote
  #342  
Staro 07.12.2015, 23:18
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

Ja planiram u Chicago 22.12. i tamo ostajem dve nedelje pa se moram vratiti nazad. Interesuje me da li mogu da stignem da za to vreme položim vozački ispitit i da završim DL? Ne znam kako će im biti radno vreme za praznike...
Reply With Quote
  #343  
Staro 09.12.2015, 14:53
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Sve informacije se nalaze na sluzbenoj web stranici http://www.cyberdriveillinois.com/ pa klikni na Driver's licence
Reply With Quote
  #344  
Staro 10.12.2015, 01:22
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Jedno litanje vezano za polaganje za vozacku dozvolu na Floridi. Da li se mora imati svoj auto ili se moze polagati na njihovom automobilu odnosnu automobilu agencije preko koje polazem?
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #345  
Staro 10.12.2015, 04:16
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Koliko vidimhttp://www.dmv.org/fl-florida/apply-license.php
treba da imas svoje vozilo (verovatno moze i rentirano, ali to proveri, u nekim drzavama ne moze).
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #346  
Staro 11.12.2015, 02:55
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Jedno litanje vezano za polaganje za vozacku dozvolu na Floridi. Da li se mora imati svoj auto ili se moze polagati na njihovom automobilu odnosnu automobilu agencije preko koje polazem?
Ovo je jedino sto pise u prirucniku: "Your vehicle will be inspected to determine that it is safe for a driving test."

Verovatno moze i sa autom auto skole/agencije, mada svakako proveri.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #347  
Staro 13.12.2015, 08:35
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dulei86 Prikaz poruke
Ja planiram u Chicago 22.12. i tamo ostajem dve nedelje pa se moram vratiti nazad. Interesuje me da li mogu da stignem da za to vreme položim vozački ispitit i da završim DL? Ne znam kako će im biti radno vreme za praznike...
Dule, ne znam kako je u Chicagu, ali ja sam u Las Vegasu zavrsio polaganje testova i voznje 13 dana nakon dolaska, a mogao sam i ranije to da zavrsim (pao sam jednom na voznji). Kada sam polozio voznju (testove sam polozio iz prvog puta, a voznju iz drugog pokusaja) odmah sam istog dana od DMV-a dobio papir koji je pretstavljao privremenu vozacku dozvolu (dok mi ne stigne prava vozacka sa slikom). Vozacku dozvolu DMV mi je poslao postom i stigla mi je 10-ak dana nakon sto sam polozio voznju.

Dakle, pretpostavljam da vozacku mozes zavrsiti za dve nedelje, ali nisam siguran da ce ti vozacka stici dok budes u Chicagu, a pogotovo sto ces ti biti u Chicagu za vreme bozicnih i novogodisnjih praznika. Preporucujem da ostavis adresu nekoga koga poznajes u Chicagu, pa da ti dozvolu posalju postom na adresu tog poznanika (prijatelja, rodjaka ili sli..).

Meni su u DMV-u kada sam otisao da polazem testove i voznju trazili dokaze da stanujem na adresi koju sam naveo u obrascu zahteva za vozacku. Ja sam im dao potvrdu iz SSO-a da sam predao zahtev za SSN i na toj potvrdi iz SSO je bila navedena adresa na koju treba da mi stigne SSN, a predao sam i kopiju papira koji je bio priheftan na zutoj koverti (zuta koverta koja se predaje imigracionom sluzbeniku na aerodromu). Na kopiji papira koji je bio priheftan za zutu kovertu bila je ista adresa koju sam naveo u lokalnom SSO-u na zahtevu za SSN, a tu adresu sam naveo i na zahtevu za vozacku. Sluzbenica u DMV-u je malo gundjala, ali je na kraju prihvatila ta 2 papira (potvrda iz SSO-a i kopija papira sa zute koverte) kao dokaze da stanujem na adresi koju sam naveo u obrascu zahteva za vozacku. Preporucujem ti da prvo odes u lokalni SSO i predas zahtev za SSN, pa tek nakon toga da odes u DMV da polazes za vozacku.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #348  
Staro 13.12.2015, 09:13
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Jedno litanje vezano za polaganje za vozacku dozvolu na Floridi. Da li se mora imati svoj auto ili se moze polagati na njihovom automobilu odnosnu automobilu agencije preko koje polazem?
Vojo, da li si ti uzeo neke casove voznje?
Sto se tice polaganja voznje, pre nego sto pristupis polaganju trazice ti da pokazes 2 papira (osiguranje i registraciju) i proverice da li ti rade stop svetla i migavci (tako je bilo kod mene kada sam ja polagao, a voznju sam polagao pre 3 nedelje).
Na polaganje moras doci sa nekim vozilom, a ne znam da li mozes sa vozilom agencije (ja nisam uzimao casove voznje, a s' obzirom da u momentu polaganja jos uvek nisam imao auto, ja sam pozajmio auto od poznanika i polagao voznju sa njegovim autom). Mene su oborili jednom na voznji, a ponavljanje polaganja voznje placa se $11 u Nevadi (dakle nista strasno i nista skupo).
Mene je vozacka dozvola (sve ukupno) u Nevadi kostala oko $95 (testovi - $12, takse za vozacku - $72, ponovno polaganje voznje - $11). Da nisam jednom pao na voznji, vozacka bi me kostala oko $84, a to je visestruko manja cena od cena u Srbiji.
Srecno na polaganju...
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #349  
Staro 19.12.2015, 03:07
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Ja sam polozio (North Carolina) sa autom iz rent-a-car-a, jedina fora je sto ti inicijalno stave restriction da mozes da vozis samo aute iz rent-a-car agencija (jer nemas osiguranje). Cim kupis osiguranje oni ti skinu restrikciju.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Jedno litanje vezano za polaganje za vozacku dozvolu na Floridi. Da li se mora imati svoj auto ili se moze polagati na njihovom automobilu odnosnu automobilu agencije preko koje polazem?
Reply With Quote
  #350  
Staro 19.12.2015, 18:14
miga miga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2015
US lokacija: LA,California
YU lokacija: Skopje, MKD
Poruke: 55
Nepromenjeno

Ja sam polozila testove od prve pre 10 dana, ali za voznju moram da cekam do 8.01. Ocigledno kad mene je neka velika guzva i ceka se mesec dana...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.