ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Priznavanje strucne spreme u US » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 16.03.2019, 19:11
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Koji si fakultet zavrsio? Moras da nadjes nekog tamo licno. Ili da posaljes nekoga sa kovertom sa placenom postarinom da na studentskoj sluzbi odstampaju to i posalju.
samo da se setim sta sam pitao pre 5 meseci ?!

To je bio CPA a oni rade evaluaciju u svom centru. Sve je jasno.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #182  
Staro 16.03.2019, 22:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
samo da se setim sta sam pitao pre 5 meseci ?!

To je bio CPA a oni rade evaluaciju u svom centru. Sve je jasno.
Sta je CPA?

Bilo je o slanju transkripta iz Srbije direktno sa fakulteta.
Reply With Quote
  #183  
Staro 17.03.2019, 03:28
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Sta je CPA?

Bilo je o slanju transkripta iz Srbije direktno sa fakulteta.
CPA je Certified Public Accountant (CPA) koju izdaje AICPA i oni imaju svoj centar za verifikaciju stranih diploma za njihove potrebe.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #184  
Staro 11.08.2020, 17:33
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Branimire, druze?! Koja od ove dve diplome je podigla Srbiju na noge juce Pretpostavljam Turizmologija... Znaci, od mene kad pristignes ovamo, a ovi sto lupaju one negativne komentare mogu da ti pljunu pod prozor (jos to kratko vreme dok si tamo). Diplome donesi ovde, kad vec tamo nema ko da ih ceni - na osnovu njih ces i dobiti posao, a ne na osnovu partijske clanske karte.
koje agencije se preporučuju za verifikaciju naših diploma? I da li se online sve to može odraditi?
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
  #185  
Staro 11.08.2020, 23:19
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
koje agencije se preporučuju za verifikaciju naših diploma? I da li se online sve to može odraditi?
Zbog cega ti treba verifikacija diplome?
Koliko sam razumio, proces sredjivanja zelene karte planiras preko ambasade, a evaluirane diplome nisu uslov u tom slucaju.
Ako planiras skolovanje ovamo, onda u zavisnosti od toga sto ti bude trebalo imas vise razlicitih agencija. Ja sam koristio wes.org za evaluaciju osnovnih studija, prilikom upisa na Master ovamo. Proces je prilicno jednostavan, ali zahtijeva odlazak na fakultet koji si zavrsio kako bi ti izdali neke potvrde u formatu koji zahtijeva agencija koja radi verifikaciju. To se sve salje njima, a oni ti onda salju na kucnu adresu evaluiranu diplomu.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #186  
Staro 12.08.2020, 08:00
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Zbog cega ti treba verifikacija diplome?
Koliko sam razumio, proces sredjivanja zelene karte planiras preko ambasade, a evaluirane diplome nisu uslov u tom slucaju.
Ako planiras skolovanje ovamo, onda u zavisnosti od toga sto ti bude trebalo imas vise razlicitih agencija. Ja sam koristio wes.org za evaluaciju osnovnih studija, prilikom upisa na Master ovamo. Proces je prilicno jednostavan, ali zahtijeva odlazak na fakultet koji si zavrsio kako bi ti izdali neke potvrde u formatu koji zahtijeva agencija koja radi verifikaciju. To se sve salje njima, a oni ti onda salju na kucnu adresu evaluiranu diplomu.
Pitam zbog posla. Ako želim da tražim posao u struci tamo.
Da, evaluacija diplome.
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
  #187  
Staro 12.08.2020, 13:42
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Pitam zbog posla. Ako želim da tražim posao u struci tamo.
Da, evaluacija diplome.
Nek me isprave iskusnije kolege, al nostrifikacija diplome ovamo je prilicno nepotrebna i nebitna stvar kada je posao u pitanju. Sem ako se ne radi o nekoj strogo kontrolisanoj oblasti poput medicine, stomatologije i sl al u tom slucaju onda se polazu specijalizovani testovi.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #188  
Staro 12.08.2020, 22:55
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Nek me isprave iskusnije kolege, al nostrifikacija diplome ovamo je prilicno nepotrebna i nebitna stvar kada je posao u pitanju. Sem ako se ne radi o nekoj strogo kontrolisanoj oblasti poput medicine, stomatologije i sl al u tom slucaju onda se polazu specijalizovani testovi.
Bas tako. Hteo sam i ranije da dodam da se i bez diplome moze dobiti posao, ali bez intervjua malo teze. Ni na Balkanu mi niko prakticno nije trazio da pokazem diplomu, a pogotovo ovde.
Reply With Quote
  #189  
Staro 13.08.2020, 01:50
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ja sam morao da donesem diplomu kad sam se zaposljavao a posao u proizvodnji. Mislim diploma faksa je na cirilici, imao sam i prevod na engl kod tumaca i to im je bilo dovoljno, ne traze evaluaciju. Mada cu uraditi sad to zbog neke vise pozicije cisto jer im je prekomplikovano da ukapiraju nas sistem skolovanja, iako pise bachelor.
Reply With Quote
  #190  
Staro 13.08.2020, 08:41
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Ako ću da radim u školi kao nastavnik , vjerovatno da moraju pogledati diplomu, a i uraditi evaluaciju iste. Da uporede predmete, br kredita...itd
A da se mora nešto dodatno polagati, to 100%
Samo pitam je li dobro to sada odradati prije nego dodjem tamo?
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.