ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.12.2012, 14:35
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Jedan lik iz mog komsiluka preziva se Musić,isao u USA preko skole nesto, i tamo ga zvali MJUZIK xD

A sto se tice promene ne bih nikad,zbog jednog slova da se cimam zbog mjenjanja prezimena xP
Reply With Quote
  #12  
Staro 15.12.2012, 15:26
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Iz imena bih izbacila j (koje oni čitaju kao dž) i umjesto njega stavila y. Iz prezimena bih izbacila š i umjesto njega stavila s, jer prezime mi nije baš karakteristično slavensko i ne završava na ić.
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #13  
Staro 15.12.2012, 18:18
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dome Prikaz poruke
Jedan lik iz mog komsiluka preziva se Musić,isao u USA preko skole nesto, i tamo ga zvali MJUZIK xD

A sto se tice promene ne bih nikad,zbog jednog slova da se cimam zbog mjenjanja prezimena xP
Svaki put kad me neko nazove Dzouvanouvik ja smatram da mi je vec promenjeno.
Reply With Quote
  #14  
Staro 17.12.2012, 01:37
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Dosta dobra tema. Ime Luka ne bih dirao nikako, koliko toliko su navikli na to, a za prezime ne znam sta bih radio. U kontaktu sam sa dosta stranaca i kad probaju da izgovore vec na 5.-6. slovu nastaju problemi (osim jednog Irca koji dobro savladao srpski). Jedno od troje ljudi u Srbiji pogodi iz prve, tako da kontam da bi to tamo bio sou. Uostalom ime je dovoljno.
Reply With Quote
  #15  
Staro 18.12.2012, 20:15
Sacipko's Avatar
Sacipko Sacipko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.09.2011
US lokacija: Najverovatnije Chicago IL
YU lokacija: Niš
Poruke: 49
Nepromenjeno

Ime mi je Aleksandar, nadimak Sasa. Jedno internacionalno, a nadimak, Ruski. Pa ne bih menjao. A prezime nikada ne bih menjao! Do duse, htedoh jednom, kad sam se pozvadjao sa pokojnim dedom


Citat:
Prvobitno poslao korisnik AllenJohnJohnson Prikaz poruke
Ime bih ostavio, jer mi ono ionako nije hrvatsko, već nekakvo internacionalno.
Prezime je pravo slavensko, izvedeno od imena Ivan, a pošto su mu se neki preci zvali Ivan, promijenio bih prezime u Johnson (opet izvedeno od Ivan (John) i znači Ivanov sin (potomak)).
Ja mislm da je John, od Jovan, Johnson-Jovanovic. A Ivan je Rusko ime

Citat:
Prvobitno poslao korisnik redovnica Prikaz poruke
Ja bi vjerojatno mijenjala, ovdje automatski slovkam prezime jer ga tesko polove.. Mogu misliti kako bi tamo bilo..
Ha, pa i Ameri speluju svoja cudna prezimena, pa i sami ne znaju kako se pisu i speluju ih stalno Prema tome, Spell-ovaces i ovako i onako


Citat:
Prvobitno poslao korisnik Loperamid Prikaz poruke
Dosta dobra tema. Ime Luka ne bih dirao nikako, koliko toliko su navikli na to, a za prezime ne znam sta bih radio. U kontaktu sam sa dosta stranaca i kad probaju da izgovore vec na 5.-6. slovu nastaju problemi (osim jednog Irca koji dobro savladao srpski). Jedno od troje ljudi u Srbiji pogodi iz prve, tako da kontam da bi to tamo bio sou. Uostalom ime je dovoljno.
Loperamid je lek za stomacne tegobe, koliko ja znam
p.s Mala sala
__________________
-13.10.2011
-01.05.2012
KROMPIR
Reply With Quote
  #16  
Staro 19.12.2012, 00:00
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ime,kao sto je vidno,Edin dakle,i nije bas najzvucnije u njihovom izgovoru i samoj etimolgiji,pa bih ime promjenio po nadimku-Eki,kako li se vec pise Ecky,ili Eckie... Za prezime sam se dugo razmisljo i to bih u slucaju odlaska mjenjao jer ma dva netipicna glasa u sebi Š i nj, pa cak kod nas po 3-4 puta ponavljam prezime,a kako bi tek bilo gore. Ja i zena smo sezezali,novi pocetak,novi zivot,jezik,zanimanje,novi ljudi,nova kultura,zasto ne i nova imena prilagodjena govornom podrucju zemlje u koju bi dosao
Reply With Quote
  #17  
Staro 19.12.2012, 09:59
Lola Lou Lola Lou je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 9
Nepromenjeno

Ja sam sa imenom definitivno imala sreće, ali prezime bih svakako promijenila - mislim da bih se smorila već treći put da moram objašnjavati i/ili spelovati dva prezimena.
U svakom slučaju, činjenica je ili da se nešto mora malo izmijeniti, ili se moramo naviknuti da nam se ime i prezime pogrešno izgovaraju.
U nešto širem kontekstu - dječija imena.
Zverčica je spomenula da bi u jednom slovu promijenila kćerki ime, i meni je to ok, jer se suštinski ništa u njemu ne mijenja. Ja lično nemam djecu (još), ali bez obzira da li bi se rodila ovdje ili u USA, uvijek bih im dala neutralna imena koja postoje u oba jezika. Nikad ne bih svojoj djeci rođenoj u Americi dala totalno američka imena tipa Jennifer ili još gore, ova moderna (Makayla, Mackenzie ), niti bih djetetu ovdje dala neko tipično balkansko ime.
Reply With Quote
  #18  
Staro 19.12.2012, 12:44
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

moram da napomenem da nije bas zgodno menjati imena ili prezimena iz iskustva da radim da covekom koji je promenio ime.
Uvek nakon sto je promenio ime ima problema sa necim po pitanju papirologije ,posto nam je takav posao da prevozimo robu sa aerodroma imamo i razne provere od strane FBI ,uvek mu traze neko obrazlozenje, naknadni papir ,pa to onda uzme vreme da se proveri pa opet nesto nije OK i tako kaze da se pokajao sto je to uradio .Inace zvao se Oskar Mendoza sad se zove Tony Mendoza.
Ja zbog njegovog iskustva moje ime nisam hteo da menjam prolikom polaganja drzavljanstva iako sam razmisljao o tome zato sto se zovem Dragan ,ali sad mi je to bas cool ime jer ko te god pita za ime ja kazem Dragan( u prevodu zmaj )niko mi neveruje onda izvadis ID i dobijes WOW i never seen this before.
Tako da razmislite malo bolje o tome .
Reply With Quote
  #19  
Staro 19.12.2012, 22:58
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Pa u pravu si za probleme i komplikacije sto donosi menjanje imena. Ali isto tako mislim da ako bi ljudi videli u jednom dokumentu Oskar a na drugom Oscar, ne bi ni trepnuli.
Kao recimo i moje prezime umesto W prepisan je kao V. Ili recimo kao moja drugarica se zove Natalia, a svi joj pisu ime Natalija. Dobro, ovo je moj slucaj samo
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #20  
Staro 20.12.2012, 01:20
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Ja sam razmišljao davno o tome. Padalo mi je na pamet samo prezime da promenim, da ne bude Medaković, nego McDee ili tako nešto kratko, a da liči na staro. Međutim, kada sam bio 2011. u USA, niko nije imao problema da izgovori moje ime i prezime. I tada sam tu ideju škartirao

Uvek možete smisliti neki nadimak. Ili još bolje, nek vam neko tamo da nadimak. (Mada mene su zvali Serbian Bull ... nije baš za upoznavanje...)
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Duplo prezime-Suprug stranac eva Stare teme 31 31.10.2009 11:37
Pogesno prezime u AoS !!! mvp977 Stare teme 10 06.12.2008 21:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.